Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Knight [VK]

#11
Deci..my first manga O.O.God..am stat pana la 4 dimineata ca sa ajung la zi cu ea 24.Eram maniaca o.O pot spune,dupa ce am ajuns la zi cu ea am zis ca mor fara capitolele mele TToTT si chiar asa a si fost >.<.In fiecare luna mor dupa portia de Vampire Knight,dar ma mai remediez cu anime`ul 21 care spre norocu meu si la multi altii ^_^ e ceva:X great.Anyway...mi`a placut si imi place la nebunie <333,in special personajele si fazele alea:X:X cu YukixZero sau YukixKaname @_@,mor dupa ele <3333.

P.S. Sunt shoujo/romance addicted asa ca se explica,plus ca ador vampires 19

#12
Si yo sunt maniaca,ajunsesem sa sar capitolele doar ca sa o termin mai repede,dar cand am ajuns la cap.35,am realizat ca trebuie sa iau toata manga de la capat,ca nu mai intelesesem nimic :dizzy: .
Oricum este o manga foarte draguta si bine lucrata,povestea e interesanta,iar personajele sunt foarte misterioase.

#13
Observand mania Vampire Knight, am luat-o la goana. Nu m-am uitat la anime si nici nu ma voi uita.
In schimb, am citit manga. Asta a fost zilele trecute. Din "virtutea" plictiselii, am inceput Vampire Knight. *clap clap*
La inceput, l-am citit destul de greoi, ca nu-mi trezea prea mult interesul si era usor de citit. Cam in cateva ore am ajuns pe la capitolul 25 parca si am lasat-o pe ziua urmatoare. Apoi, am continuat. Si devenise interesant. Yey. Tocmai isi daduse drumul plot-ul, care pana atunci era in umbra complet.
Acum, pot sa-mi spun ca-mi place. Sunt la zi, astept sa vad ce se va mai intampla si sper sa nu-mi insele asteptarile.
Am mai citit manga-uri de Hino Matsuri si imi place cum lucreaza. Se poate spune ca sunt chiar fan, fiindca are un stil aparte.
Nu inteleg de ce este uneori categorizata ca yaoi. Da, Kaname il lasa pe Zero sa-i suga sangele, dar NU se saruta. O_o
A, da, Kaname... Chiar mi-a placut modul in care gandeste, chiar daca e putin prea posesiv, as putea spune. Daca nu luam in considerare cine e el de fapt, am putea ajunge la niste concluzii bizare, dar e salvat de origini.
Zero e preferatul meu, desi e cam incuiat. A fost folosit intreaga viata, deci e explicabila furia sa, dar ia niste decizii destul de tampite( ma chinui sa nu fac spoilere...).
Yuki, la inceput, nu m-a prea interesat. Apoi s-a cam intors foaia. E evident de ce. Totusi, astept sa vad cum evolueaza acest personaj.
Ceilalti vampiri sunt kawai. Aidou se face remarcat, evident, si mi se pare mortal.
Gata, am pierdut sirul. Time out!
Concluzie: e bun, dar sunt si altele mai bune. Usor digerabil, dar devine interesant pe masura ce actiunea evolueaza.
[Imagine: gameswlpp_79.gif]

#14
pfff....
e un ,anga cam plictisitor
adica trebuie sa ai mare rabdare ca sa il poti citi si sa nu te plictisesti....trebuie sa treaca cam 25-30 de capitole pana sa inceapa actiunea si partea interesanta ^^"
e cam acelasi lucru ca in anime numai ca aici este mai detaliat in actiunea si in descrierea personajelor ^^"
e un manga relativ bun dar nu prea e cine stie ce cum ziceau alti >.>
††
You define The line beetwen human and divine
In this empty place intrinsic GRACE, SO necesary...
†Aoi†
you define
[Imagine: df.jpg]
There are times, {Aoi}, I wish I had never set eyes on you,
Because every look makes me fall in love with you more,
And make it so i cannot live without you.



#15
Eu am citit primele 27 de capitole in doar 2 zile.. si acum ma mir cum am reusit 'cuz I was drooling so much 21
La inceput mi s'a parut mult mai de inteles povestea, dar de la capitol 39 totul s'a complicat si a trebuit sa citesc unele capitole din nou pentru a intelege ce se intampla defapt.. eu diger mai greu informatia :/
Despre grafica nu comentez, mi'a daunat foarte grav sanatatii xD
La inceput imi placea si de Kaname, insa acum nu imi mai place, s'a schimbat ceva :/ [cu mine cred XD]. So now it's Zero FTW <3
Yuuki ma zgarie pe creier.. >.> Dar hai sa spunem ca acum mi se pare putin mai acceptabila, cu noua schimbare.

Despre anime nu comentez, oricum eu intotdeauna am spus ca manga este mai buna *big grin*. Abia astept noi capitole ^^
Love me or hate me. Either way I'm on your mind.

#16
O manga super bestiala....pe langa faptul ca grafica e pur si simplu foarte mijto...adauga la asta o nota de mister si vampiri plus stilul shojo si ai un hit.
Personajele mele preferate sunt Zero , Takuma Ichijou si Kain...din moment ce e male harem..nu prea avem multe fete..24..asa k nu prea am de unde alege
[Imagine: haruhisuzumiya7.jpg]

Power of haruhism just knocked Kyon down :bv:

[Imagine: chibi_41.gif]
melli-chan, chibi-ul lui goddess

#17
E probabil singura chestie cu vampiri pe care o agreez 21 This was mah first shoujo manga actually. Pe mine m-a prins de la inceput, adica normal, after you see Zero, te prinde, dar au fost pe parcurs momente si inca mai sunt in care citeam pagini intregi, dupa care eram 'wait, WHAT?'
Kaname's way of thinking is interesting, dar imi place si perspectiva lui Zero, care, desi e si el foarte calculat and such, tot da impresia de dude care se arunca cu capul inainte. Yuuki e cam tipicul 'lamb girl'. The manga ain't predictable, it's very nice but not heart throbbing, however merita citita <3.

#18
Imi place vampire knight, este manga mea favorita. personajul meu preferat este kaname *I am a hard core yume*[Imagine: m015.gif]

A trecut o luna fara vk, ma mir ca am rezistat. lucrurile s-au cam complicat in al doilea arc, kaname este un mister total, inca nu se stie de ce omoara capii din fam. pur sange. sper sa am parte de mai mult kaname in cap. viitoare.

Sper sa primesc raspunsuri la toate intrebarile pe care le am.
si sper ca yuuki sa se duca odata dupa kaname. ce d-zeu face?[Imagine: m140.gif] au trecut luni de cand kaname a plecat...[Imagine: m065.gif]
[Imagine: 486312-1.jpg]




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Vampire Knight manga in lb romana snowishtiger 4 8.193 29-04-2010, 09:46 AM
Ultimul răspuns: MaDyY


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)