Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Hunter D: Bloodlust

#1
[Imagine: 21432.jpg]

Alt title: Bloodlust

Producers: Madhouse Studios, Animate, Movic

Genre: Action, Drama, Fantasy, Horror, Romance, Sci-Fi, Vampire

Rezumat: Precum spune si titlul povestea este despre D un vanator de vampiri. In acest film misiunea lui este sa o gaseasca pe Charlotte, fica unei famili bogate ce a fost rapita de un vampir. In acelasi timp trebui sa concureze cu fratii Markus, un grup de mercenari mutanti.

Sound: Foarte bun. Se potriveste foarte bine cu atmosfera sumbra a animeului

Video: Exceptional. Totul arata superb chiar daca este un film de acu 12 ani

Opinie: Unul dintre cele mai bune filme de animatie pe care le-am vazut. Regret ca este atat de greu de gasit orice legat de acest univers. Original o serie de carti (din care am gasit insfarsit cateva la capatul pamantului) pana acum 5 ani nu au existat decat doua filme. Au inceput o manga aparent (eu am descoperito acu juma de luna) si poate asta o sa ii motiveze sa faca un anime sau macar mai multe filme. Daca nu macar exista acest film superb pe care il recomand tuturor
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Da, are.

Si e trist ca nu l-ai vazut inca.

Am descoperit filmul acum vreo...9 ani cred, sau undeva pe acolo. L-am luat original de la o sala de calcultoare. L-am vazut de trei ori numai in ziua respectiva. De-a lungul anilor nici nu cred ca pot numara de cate ori l-am revizionat.

Si partea amuzanta e ca, daca privesti cu atentie tot ce-i filmul, e chiar slabut, cu foarte multe fire de poveste care nu merg mai nicaieri (un fel de Castlevania: Symphony of the night), dar de care nici nu-ti pasa din pricina a cat de bine facut e in sine.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)