Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Vampire Boy

#1
Momoko => http://i166.photobucket.com/albums/u109/...imepic.jpg

Lila => http://www.quizilla.com/user_images/I/IS...meGirl.jpg

Takeshi => http://i206.photobucket.com/albums/bb37/...meBoy4.jpg

Era o zi insorita afara.
Momoko impreuna cu prietena sa, Lila, plecara impreuna in parc. Se dadeau amandoua in leagane.
Deodata, cerul se intunecase ; pasarile toate zburasera. In parc, pe alei, nu mai era nimeni inafara de ele doua; incepu a bate vantul cu putere.
_Cred ca o sa vina o furtuna, spuse Lila cu vocea tremurata din cauza frigului.
_Mai bine sa ne adapostim undeva, propuse Momoko.
In apropierea parcului se afla un bloc ; dupa aspect, parea ca nimeni sa nu locuiasca in el. Peretii din interior nu prea mai aveau culoare, iar pe jos era mizerie.
_Mie mi-e cam teama, spuse Lila pe un ton sinistru.
_Nu se poate intampla nimic. Nimeni nu locuieste aici, spuse Momoko cu o voce vesela.
_Aici nu sunt intrerupatoare? intreba Lila cu o urma de speranta-n glas.
Momoko cerceta parterul cu privirea: aproape de o usa murdara, se afla un intrerupator. Fata aprinse lumina si zambi in sinea ei.
_Vezi? N-ai de ce sa-ti faci griji, Lila. E doar o cladire parasita, repeta Momoko. Nu se poate intampla nimic ...
Dar, se auzi o usa scartaind.
Lila ii arunca o privire superioara dar speriata in acelasi timp.
_Hai sa ... Hai sa plecam de-aici! spuse Lila pe un ton grav.
_O fi fost vantul, spuse Momoko, incercand sa se minta ea insusi.
Dar, lumina se stinse.
_Momoko! Unde esti? striga Lila speriata.
_Nu te misca, ... spuse Momoko incercand sa nu-si iasa din fire. Taci si nu te misca ...
La scurt timp, se auzi becul spargandu-se: era clar ca nu erau singurele din acea cladire.
_Probabil a cazut curentul ...
_Dar becul spart? intreba Lila.
_Probabil era prea vechi ...
Din nou se auzi o usa scartaind.
_Momoko! Mi-e frica!
Momoko isi scoase telefonul pentru a avea lumina.
_Vino! ii spuse ea lui Lila.
_Momoko, mai bine sa plecam,...
_Eu nu plec pana nu aflu ce-a fost asta!
Lila se prinse cu mana de bluza lui Momoko si incepura sa urce scarile cu pasi mici. Erau la ultimul etaj.
In fata lor se afla o usa larg deschisa, intunecoasa.
_Haide! ii spuse Momoko lui Lila.
_Eu prefer ... Eu prefer sa te astept aici! spuse Lila. Eu o sa supraveghez teritoriul! spuse ea.
_Bine. Vin imediat.
Fata pasi in interiorul apartamentului ; pe holul de la intrare, erau mai multe mucuri de tigara pe jos ; sticle sparte ... Dar privirea ii cazu pe un mesaj de pe un perete unde scria: FUGI! Nu credea in astfel de prostii, asa ca merse mai departe.
Drept inainte se afla bucataria: masa era intoarsa, aragazului ii lipsea doua ochiuri ; scaunele, majoritatea aveau rupte picioarele. Era clar ca se intamplase ceva ... dar ce?
Lua curaj in dinti si merse undeva la stanga: probabil aceea era baia. Cada era plina de sange iar pe faianta se puteau recunoaste desene grafitti. Se intoarse cu fata la usa pentru a iesi, dar ea se trantise.
_Oo, nu...
Afara fulgerase: camera fusese luminata si in fata ei aparuse un barbat cu o pelerina neagra, cu parul mov.
Fata scoase un tipat si isi scapa telefonul jos. Clipi de cateva ori: nu mai era nimic in fata ei, iar usa era deschisa ca inainte.
_O fi fost doar imaginatia mea ...
Ajunse in dormitor : o usa de la sifonier era rupta, cearsaful alb al patului era murdar de sange. Dar mirosea a ceva ...
Fata se indrepta catre o lada : era acoperita cu o patura gri. Ridica patura si dadu la o parte capacul lazii: schelete.
Fata scoase un tipat: asta sigur nu mai era imaginatia ei. Tranti inapoi capacul asupra lazii si se rezema de perete; simtea ca ameteste. Isi zise ca statuse destul si ca avea s-o ingrijoreze pe Lila daca mai statea mult.
Ajunsese inapoi la etajul 3, dar Lila nu era.
_Lila! striga fata.[post unit]O cuprinse teama. Daca Lila avuse dreptate si chiar era acolo cineva? Privi in jos: o balta de sange aparuse.
_Nu ... Lila ...
Fata se dadu in spate, dar simti ca s-a lovit de ceva. Intoarse repede capul ; acelasi barbat, pe care-l vazuse-n baie, era acum in spatele ei. Fata statea cu spatele la scari.
_Ce-ai facut cu Lila?
Barbatul zambi doar. Era murdar se sange la gura.
_Ce-ai facut cu ea?
Dar el nu-i dadea atentie. Se apropia de ea cu pasi mici. Fata vru sa se intoarca si sa fuga, dar nimeri cu piciorul in balta de sange ; cadea pe scari. Simtea ca toate partile din corp o dureau ; dar trebuia sa fuga. Trebuia sa faca ceva ...
Telefonul! Bagase mana-n buzunar ... trebuia sa-i faca o poza ... cineva avea sa gaseasca telefonul si sa vada poza ...
Fata ridicase telefonul : cand apasase pe buton, disparuse.
_Puteam sa jur ...
Dar in acel moment, aparu un mesaj scris cu sange pe perete.
_Iti voi fi umbra ...
Fata plecase. Acum, era in fata cladirii. Ploaia statuse ; dar nici urma de Lila.

*
In seara aceea, recapitulase toate scenele. Ce se intamplase cu Lila? Din cauza ei, o patise Lila. Prostia ei pentru viata lui Lila ... De cateva ori se gandise la posibilitatea ca sangele in care calcase sa fi fost al Lilei ...
Fugise repede pe hol si luase adidasii. Se duse cu ei la baie ; ii trantise in chiuveta si dadu drumul la apa.
Miroseau ingrozitor.
Lua sapunul dar in momentul in care se pregatise sa spele adidasii, oglinda se crapase. Fata se dadu inapoi cu un pas.
_E ... E cineva a-aici? intreba ea si in momentul in care sesizase ca dadea semne de slabiciune, adauga: Arata-te, lasule!
_Las? Folosesti termeni pe care nici nu-i intelegi ... De preferabil sa nu ma compari cu tine ...
Fata luase in mana paharul cu care obisnuia sa se clateasca pe dinti. Aruncase paharul: dar in momentul in care-l aruncase, si el disparuse, paharul spargandu-se.
_Innebunesc, isi zise ea. E grav.
Dar nu, nu innebunea...


Urmatoarea dimineata era luni. Incepea liceul in clasa a 9-a ... numai de ea nu avea chef.
Spre norocul ei, nu-i tinuse la careu cum se obisnuia, ci intrasera direct in clasa.
Majoritatea elevilor luara loc, dar ramasese unul in fata, aproape de diriginta.
_Elevi, el e Takeshi Tadase, s-a transferat astazi. Doresc sa-l faceti sa se simta ca la el acasa. Acum, Takeshi, ia loc undeva.
Takeshi analiza locurile libere: era un loc liber langa Amu Cress, si langa Momoko.
_Acolo! zise el, si arata cu degetul spre banca de langa Momoko.

#2
deci,imi pace.pot sa spun ca ai avut destula descriere..capitolul a fost destul de lung...a fost foarte tare,frate!deci,imi place atitudinea personajelor,cum le-ai descris,doar ca nu ai spus cum arata ele,cati ani au,chestii d'astea.n-ar strica sa pui nistye poze cu personajele pt ca sunt foarte curioasa sa le vad.si...ce pot sa spun.primul lucru care m-a atars a fost titlul: adia faptul ca da deja o nota ca subiectul este un vampir.tare!ador ficurile sau animeurile cu vampiri,iar ficul tau incepe sa-si faca loc printre ele.ast cap urmator sa vad ce se intampla.GaMbAtEee!!! :*
2 squirrels: one english, one romanian. Each squirrel in her tree . E. squirrel was fucking a nut. R. squirrel ask: - Are you fucking crazy? E. squirrel answer: - No, I`m fucking nuts .

#3
Takeshi isi trase banca mai langa a ei.
_Salut. Eu sunt Takeshi. Tu trebuie sa fii Momoko! zise el si zambi.
_Da,... De unde stii cum ma cheama?
_Liniste in clasa! strigase diriginta, in timp ce baiatul ii zambise.
I se parea ca Takeshi era un tip cam ciudat ...
Dupa cateva amanunte pe care le mai daduse diriginta, acum erau liberi. Lila nu era ... nu avea cu cine sa se duca acasa.
_Hei! Momoko!
Fata se opri din mers: Takeshi veni langa ea si ii spuse grabit:
_Vrei sa vii cu mine la o pizza? Sau, la un restaurant?
_Eu ... Bine ... zise ea fara chef, dar o prima impresie conta, isi zise ea.
Mersera la un restaurant din apropierea parcului, lucru care ei ii displacea dar asta nu era un motiv sa nu iasa la o " intalnire" cu Takeshi.
O chelnerita draguta venise sa le ia comanda.
_Ce doriti sa comandati? intreba ea draguta.
_Eu as vrea o pizza, spuse Momoko.
_Eu as vrea o friptura in sange daca se poate!
_Desigur ... Doriti salata?
_Nu.
_Ma intorc cu mancarea in 10 minute.
I se parea cam scarbos sa manance friptura-n sange ... dar daca asta ii placea, era totusi treaba lui.
_Nu prea te-am vazut discutand la liceu cu fetele, zise el.
_Aa, pai am o prietena ...
_Cine?
_Nu cred ca o cunosti ... numele ei era Lila.
_Era?
_Da... ma rog.
In timp ce ei discutau, sosi chelnerita.
_Pofta buna! spuse ea si le zambi larg, atat de larg incat Momoko se gandise la un elefant intr-o reclama Colgate.
Takeshi lua cutitul si taie in graba friptura ;inainte de a o gusta, isi umezi buzele : nu manca cu furculita, ci cu mainile, lucru care lui Momoko nu i se parea deloc diplomat.
_Nu mananci? intreba Takeshi.
_Aa,...
Fata fusese prea ocupata pentru a-i observa gesturile.
_Scuze ... Ma gandeam doar.
_Desigur, inteleg, zise el pe un ton binevoitor.
In timp ce fata manca, venise la ei un chelner.
_Domnisoara Momoko?
_Da, eu sunt, zise ea.
_Doriti sa ma insotiti putin?
_Da ...
Chelnerul o conduse undeva in spatele restaurantului.
_Asculta, trebuie sa pleci.
_Dar ...
_Asculta ; Takeshi e un tip periculos.
_Eu ...
_Du-te! zise el.
Fata incepu sa fuga; alerga cat o tineau picioarele. Dar, un ghiveci ii taie calea, spargandu-se de ciment.
Fata privi in sus: cineva o ataca.
Vru sa fuga dar ceva o prinse de picior; o creatura mica, verde, cu ochii mari ii zambi larg. Incepu a o zgaria pe fata si pe maini cu ghearele. Fata era acum intinsa pe astfalt, cu creatura asupra ei.
Isi apropia capul de ceafa ei; la scurt timp ochii ii devenira rosii iar coltii i se marira. Un vampir!
_Nu! striga ea si inchise ochii.

#4
Dar ceva se intamplase. Nu simtea durere ; oare murise deja si nu-si daduse seama?
Deschise usor ochii: un alt vampir, isi introduse ghearele in inima creaturei. Acum, creatura era moarta, iar vampirul care o salvase o privea triumfator. Se apropiase de ea si ii intinse mana, dar fata se ridicase singura.
_Eu... M-multumesc... incepu ea, nestiind ce sa zica.
Privi inca odata vampirul ... semana cu chelnerul care o atentionase sa fuga.
_Eu sunt Luke. Suntem in acelasi liceu, doar ca eu sunt a 10-a, zise el si isi sterse sangele de la gura. Nu am vrut sa treci prin toate astea ... Scuza-ma.
Luke era un baiat, cu ochii verzi si parul saten scurt, oarecum simpatic la infatisare dar de-a dreptul fascinant in comportament. O salvase ...
Si totusi, acum ii veni o alta intrebare in minte. De ce? De ce sa se fereasca de Takeshi?


*
Urmatoarea dimineata, se trezi cu o durere de cap insuportabila. Se ridica din pat clatinandu-se : parul lung castaniu era acum ciufulit tare iar ochii-i caprui erau impaienjeniti: se duse la bucatarie sa ia o pastila. Lua o cana si dadu drumu la apa rece ; dar, spre surprinderea ei, apa nu curgea. Dadu drumul la apa calda; dar nu curgea nici ea.
Se duse la baie ; incerca sa dea drumul la apa rece. Dar curgea ceva ... era apa de culoare rosie ... dar nu, nu era apa rosie. Era ... Sange. Sangele se scurgea in chiuveta cu o rapiditate imensa.
Ce legatura avea ea cu vampirii, nu intelegea. De ce trebuia sa vada toate astea? De ce? Incerca sa opreasca sangele a mai curge , dar degeaba. Nu mergea.
Pentru prima data, simtea cu adevarat ca ii e frica. Era singura. Ce putea sa faca?
Se dadu in spate pana atinse peretele. Simti ca atinse cu mana ceva lipicios ... Sange. Avea sange pe mana.
Deodata imaginea ii deveni neclara: vedea totul dublu ...
_Momoko!

*
Se trezi intinsa pe canapea, invelita cu o patura. Se ridicase in picioare. Privirea ii cazu pe bluza de pijama: era patata de sange. Se duse repede la baie si isi privi gatul ; o ... muscase un vampir. Dar cine? Se simtea scarbita, ca si cum cineva ar fi furat ceva ce era al ei.
Capul nu o mai durea, dar ii era greata: nu ii venea sa vomite, ii era greata de cel care o muscase ... ii veni in minte o scena cu un vampir, introducandu-si coltii in gatul ei si savurandu-i sangele.
Se rezema de peretele de pe hol si puse mana in locul unde fusese muscata. De ce ea? De ce? Atata voia sa stie ...
Isi lua repede uniforma si plecase la scoala. Nu se putu concentra la ore, gandindu-se doar la vampiri.

*
La ora 7, cand se terminara orele, isi lua repede ghiozdanul si fu sa plece, dar, spre dezamagirea ei, Luke o astepta la poarta.
_Muscata de vampir, asa-i? intreba el.
Fata inlemni.
_Eu ... Da... Dar de unde stii?
_Asta conteaza cel mai putin acum ...

#5
In seara aceea, ea, impreuna cu mai multi colegi de clasa, iesira la o inghetata ; Takeshi se laudase ca face el cinste.
In timp ce isi lingea inghetata, deodata ochii, din caprui devenira rosii. Isi acoperii ochii cu mainile, scapand inghetata.
Se simtea ametita ... Deschise ochii ; simtea nestapanita dorinta de a musca, de a putea suge sange ...
Trebuia sa muste ... Nu ...
In apropierea ei venise Amu, o fata.
_Hei, Momoko, esti bine? intreba ea.
_P-pleaca ... spuse ea .
_De ce?
_Pleaca! striga ea pentru a doua oara.
_B-bine ...
Nu ... avea sa raneasca pe cineva ...
Se lasa in jos in apropierea trunchiului unui copac.
Trebuia sa faca ceva, sa-si potoleasca setea de sange... Isi ridica palma la nivelul buzelor : ochii ii devenira de un rosu strident, iar acum avea colti. Isi musca mana ; era o senzatie atat de ... relaxanta ... ea trebuia doar sa suga ...
Linse usor locul unde muscase ...
Deodata, totul revenise la normal. Isi privi mana.
_Nu ... zise ea.
_S-a intamplat ceva? o intreba Takeshi, care era in spatele trunchiului copacului ; fata tresari cand el ii adresa o intrebare.
_Eu ...
_Inteleg. Daca vrei putem merge acasa, zise el si isi apropie buzele de ceafa ei.
_Eu ... n-nu ... zise ea ingrijorata ca ar fi putut fi din nou muscata.
_Nu e nevoie s-o insotesti tu, Takeshi.
_Luke! striga ea cu o urma de speranta in glas.
Momoko se duse repede langa Luke.
_Ai devenit gardianul ei? intreba Takeshi si facu semn cu capul catre Momoko.
_El nu e ... incepu ea, dar Luke intinse o mana in fata capului ei.
_Nu te baga, zise el incet.
Pirivi mana: simtea dorinta de a musca ...
_Nu.
_Poftim? intreba Takeshi.
_Adica ... A-a... eu tre-trebuie sa plec. Ne mai vedem.
_Te insotesc, zise Luke.
_Nu!
Luke scoase un mormait slab.
_Adica ... Scuza-ma ...
Nu! Nu avea de gand sa-l muste ... Nu avea de gand sa fie ca cel care-i facuse rau Lilei.
_O sa te razbun, Lila! Iti jur! Si mai jur ca n-o sa musc pe altcineva! Iti ... Iti jur!


*
In seara aceea ii veni in minte tampita idee sa mearga in blocul unde Lila disparuse.
Era la parter: era acelasi aspect, nimic neschimbat. Poate doar sentimentul ei de vina si teama de viitor erau schimbate, atat.
Urca treptele incet, cate una. I se parea ca nu se mai termina.
Cand ajunse la etajul 2, se auzi o usa scartaind.
_Perfect, sopti ea.
Avea sa reuseasca sa il prinda pe vampirul care-i facuse rau Lilei. Se simtea triumfatoare...
Intrase in apartamentul in fata caruia Lila disparuse. Auzi podeaua scartaind: mai mult ca sigur era cineva acolo. Iar eam avea sa-si dea seama cine ...
Se apropia de dormitor ... usa era inchisa. Deschise cu putere usa: in pat, o femeie cu privirea pierduta, patata de sange. Se duse langa ea.
_Jalnic, zise ea.
_Intr-adevar... ii raspunse o voce.
Fata se intoarse: Luke era acolo.
_Luke ...
Baiatul o prinse de umeri si o rezema de perete.
_Nu ...
Luke isi dadu jos sacoul negru pe care-l purta si isi expuse ceafa in la nivelul gurii fetei.
_Musca, zise el calm.
_Nu, spuse ea si isi acoperise ochii cu palmele.
_Fa-o! Nu te chinui!
_NU ... nu dorea sa il muste pe Luke ... Nu Luke ... Nu ...
Deodata simti ca ceva se rupse in ea: probabil se rupse rabdarea ei. Deschise ochii; erau de un rosu strident ; coltii i se aratara.
Isi infipse coltii in gatul lui Luke triumfatoare ... Sangele lui era dulce ... Sugea : era delicios ...
Doar ca ochii acum ii erau din nou caprui.
_Nu! ii striga o voce in interior. Nu te opri ... Haide!
_Am jurat sa nu-l musc... Am incalcat acest juramant ... Nu ...
Isi privi bluza patata de sange. Nu ...
_NU! striga ea.

[Imagine: anime2wj3.jpg]
[Imagine: w640.png]

Baiatul era acolo, inconstient.
_Eu ... Nu ...
Isi acoperii ochii. In ea zvacnea un sentiment de vina imens.
Dar privirea ii cazu pe un ciob de la geam. Il ridicase si il privi oarecum interesata ... Daca l-ar fi infipt in inima, totul avea sa se termine ...
Il ridica in dreptul inimii.
_Adio ... Luke![post unit]Urma sa moara: infipse cu putere ciobul in inima : deodata, afara incepu sa bata vantul ; se intreba ... murise? Dar ea inca facea contactul cu realitatea. Puse mana in dreptul inimi : mana i se umpluse de sange.
Deodata, instinctul ei de vampir ... sa muste ...
Cu cealalta mana isi acoperi ochii rosiatici:
_Nu ... sopti ea. Nu sunt un vampir ...
Incepu sa se dea in spate ca si cum s-ar fi temut de ceva ; deodata, atinse cu spatele ceva ... trupul acelei femei. Dar era ceva ciudat cu ea ...
Deodata, ochii ii devenira ochii rosii, bulbucati ; mergea cu gura deschisa, coltii i se vedeau pefect : saliva incepu sa-i alunece dintr-un colt al gurii.
Teama o cuprinse: de data asta, nimeni n-o putea ajuta: nu era Luke ,... si simti din nou un sentiment puternic de vina care o apasa.
Si totusi ii veni in minte un alt gand ... daca in inima ei se afla un ciob de sticla infipt, ea cum de mai traia? Sau deja murise dar sufletul ei nu dorea sa paraseasca trupul?
_Esti ... a mea! sopti femeia printre saliva care i se scurgea din gura.
Deodata, totul in fata ochilor era cuprins de rosu de diferite nuante.
Dupa parerea ei, asta nu era momentul perfect sa muste. Dar isi aminti ... femeia care se dovedi a fi vampir nu era moarta? Atunci, era si ea moarta, doar ca acum era o lupta dintre cine avea sa mai traiasca? Isi zise ca are o imaginatie bogata. Atunci, clipi de doua ori: in spatele acelei femei, era ... Lila...
_LILA! striga ea.
Incepu sa mearga cu pasi repezi catre Lila, fericita ...
Dar cand ajunse acolo, isi dadu seama ca fusese o capcana ...
Simti ca aerul din camera se racea pe masura ce secundele treceau: capul acelei femei era acum lipit de al cefei ei: isi alese aceeasi zona unde ea mai fusese muscata: umezi cu limba de cateva ori ... Dupa care coltii ii strapunsera gatul.
Simti ca nu mai putea sa respire : totul se invartea in jurul ei. Dar deodata, simti ca ceva vrea sa iasa din trupul ei ... undeva in spate...
Isi puse mana in spate cu teama : atinse cu mana mai multe zone fine, denivelate.
Incepu a merge cu pasi inceti catre baie: o oglinda .. o oglinda ...
Era sparta, dar tot era buna. Avea ...
_Aripi.
Dar, se intampla ceva cu oglinda ... Se sparse! In locul unde fusese ea aparu un mesaj:
Fugi cat poti ,... Momoko ... Dar vei fi a mea!
_Takeshi! striga ea.
Dar nu se intamplase nimic.
_L-Luke!
Nici acum nu se intamplase nimic.
Si atunci, ii veni in minte ...
_L-Lila! zise ea cu vocea subtiata.
Deodata, se auzi parchetul scartaind.
_A trecut mult timp, ...Momoko ... sopti Lila.
_L-Lila ... T-traiesti, incepu ea cu o voce mica si pitigaiata.
Fata vru sa fuga la Lila sa o stranga in brate, dar Lila indreptase palma spre ea: la scurt timp, intre ele aparuse un scut, de care Momoko se izbise si se electrocutase.
Momoko scoase un tipat : Lila ... Nu Lila ...
_Amu, vino, nu fii timida!
_A-Amu? repeta Momoko.
Femeia care o muscase venise langa ea, doar ca avea infatisarea schimbata acum: avea si ea o pereche de aripi negre ; parul lung, negru si ochii rosii, ca inainte.
_Takeshi unde e? intreba Lila cu un mare interes.
_Takeshi e pe drum, adauga Amu.
_D-de ce ... Ce av-aveti cu m-mine? intreba ea cu vocea tremurata.
_Momoko, m-ai deranjat prea mult. Iti spun adevarul ... Sunt vampir. In ziua in care am venit in blocul acesta, m-am temut sa nu vreau sa te musc ... si ce crezi? Cand tu te-ai dat mare curajoasa, a aparut Takeshi... cu o propunere draguta ... M-a asigurat ca ai sangele de gradul 2, adica dulce ... zise fata si isi umezi buzele. Am intalnit-o pe Amu, si impreuna ... Am vrut sa te ucidem.
_Nu,... Lila ... Tu nu esti vampir ...
_Dar si tu esti, adauga Lila. Din cauza mea ... Zile intregi stateam in camera mea, ma muscam singura pana mi-am dat seama ca nu mai pot. A, da, eu te-am muscat cand ti-a fost rau.
Atunci, Momoko intelese ... Lila nu era cu adevarat prietena ei: acum isi dadea seama ca ramasese singura.[post unit]La scurt timp, in pragul baii, aparu Takeshi.
_Veniti. Sa mergem in bucatarie.
Isi zise ca planuisera ceva, iar lucrul ideal pe care-l putea face era sa rada si sa se creada superioara lor ; pe scurt, sa-i subestimeze cu intentie.
Doar ca nimeni nu o luase in seama cand ea izbucnise in ras.
_Faci pe nebuna? intreba o alta voce.
Vocea aia ...
_NU! striga ea.
_Ti-ai facut aparitia si tu , Luke! striga Lila din ce in ce mai entuziasmata.
_Puteai sa ma ajuti cand am vrut s-o musc pe Momoko!
_A, da, puteam, dar m-am gandit ca te descurcai pefect si singura.
_Desigur ...
Amu se duse la el si ii dadu un sarut pe obraz.
_Doar atat poti, pisi?
Nu si-l imaginase pe Luke spunand vreodata pisi unei fete.
Ii veni deodata in minte pofta de a rade. Dar fata scoase din gura un sunet intre ras si tipat.
Majoritatea se uitara cam speriati la ea ...
_E-eu ar t-trebui sa plec ... M-ma asteapta mama! zise ea devenind deodata mai sigura.
_Nu te asteapta nimeni, o contrazise Lila. Tu nu ai mama , nici tata.
Se parea ca erau destul de informati cu privire la ea.
_Stii, a-ar fi mai bine sa ...
Dar Takeshi isi plasase mainile pe umerii ei.
_Nu-ti fie teama ...
Fata se smuci din stransoarea lui: era pe holul dintre sufragerie si dormitor.
_Stii ce? Ma plictisesti, ii zise Lila.
Lila indrepta ambele palme in fata ei: ii aparu un cutit pe fiecare deget.
_Frumos, nu?
_E-eu...
_O sa vedem. Sah... incepu ea.
_NU! striga Momoko, dar Lila continua:
_... si mat!
Cele 10 cutite veneau acum catre ea: fata se lasa in jos, dar ele se pare ca nu erau doar simple cutite de bucatarie: o urmareau cu fiecare miscare pe care o facea.
Era cu spatele la ele ... Se gandea la un plan ... Cand deodata simti ca nu mai putea respira.

[Imagine: bloodtorturebl6.jpg]
[Imagine: w429.png]

In acea fractiune de secunda, se auzi un geam spart.
Un barbat, cu parul lung si roscat, cu ochii verzi intr-o camasa alba si pantaloni negri, tinea in mana un trandafir.
_Eu sunt Ikuto. Te voi proteja, Momoko! zise el. Acum, sa mergem.
Indrepta trandafirul spre ea: fata se asteptase la un atac, dar trandafirul se transformase intr-o pereche de aripi imense.
_Prinde-te de o aripa ; Aripile tale nu vor putea face fata drumului.

Ikuto => http://www.quizilla.com/user_images/D/DE...010171.jpg[post unit]Zburau pe deasupra orasului amandoi.
_D-de ce mai salvat? intreba fata.
_Asta e treaba mea. Hai sa luam loc, am cam obosit.
Ikuto se opri din zbor in dreptul unei pesteri.
_Nu pare comod, zise ea.
_Aici stau eu.
_Aa, incepu ea. Scuze.
_Nu ai de ce sa te scuzi.
Pestera avea doua paturi, unul langa altul, un dulap, o masa si un frigider.
_Cine mai sta cu tine ? intreba ea cand vazu al doilea pat.
_Tu.
Fetei i se paru o idee buna, daca asta ar fi ferit-o de Lila, Amu, Luke si Takeshi.
_Eu sunt vampir, adauga ea.
_Si eu, spuse el si zambi.
Fata isi atinse inima ; nu mai sangera.
_De ce ... incepu ea, dar Ikuto o intrerupse.
_Eu te-am salvat.
_Adica?
_Ciobul care l-ai infipt in inima ta, nu era un ciob.
Fata isi zise ca era nebun.
_Da... ma rog, zise ea, neintelegand in continuare situatia.
_Ia loc, zise el si ii facu semn cu capul catre patul ei.
_Nu.
Baiatul o privi amuzat.
_Vampirii nu se pot musca intre ei: si daca incearca, nimeni nu pateste nimic, zise el si zambi.
_Dar Lila si ...
_Ei nu sunt vampiri, zise el.
_A , nu?
_Ba da ...
Fata era in ceata.
_Sunt sau nu?
_Vampiri de gradul 4. Musca de placere ; asa le vin lor.
_Cate grade sunt?
_Patru grade ; cei primul grad se musca pe ei - tu ai fost de primul grad - si fata isi aminti cand isi muscase mana ; cei de gradul 2 au sangele dulce asa ca sunt vanati mai mereu - aici te incadrezi tu in situatia de fata - ; vampiri de gradul 3 - protectori - si gradul 4 ti l-am prezentat. Se zvoneste ca ar exista si Gradul 5 - capetenia - dar nimeni n-a vazut vreo persoana cu Gradul 5.
_Gradul 5, repeta ea ... Dar Lila era capetenia ...
_Nu, n-ai inteles. Capetenia TUTUROR vampirilor, zise el si accentua cuvantul tuturor. Ea conduce un mic grup, atat. M-ai ai vreo nelamurire? intreba Ikuto sarcastic.
_Nu.
Baiatul incepu sa se dezbrace de haine ; fata se intoarse cu spatele. Nu voia sa para perversa.
_Si nu, nu-mi pari perversa, zise el.
Fata se tranti in patul ei ; fusese o zi grea,si ii era somn.
_Si ... nu intra animale in pestera?
_Bineinteles ca intra.
_Dar ,...
_Stau eu de paza. Tu culca-te.
Nu voia sa-l caracterizeze si pe Ikuto ca fiind un gentlemen, cum patise cu Luke. Si totusi, poate acesta chiar avea sa fie un nou inceput ...[post unit]In noaptea aceea dormise destul de rau, gandindu-se ... Ah, ii venise un cutit in spate ; ciobul acela nu era ciob ...Ceva o tinea in viata, dar ce?
_Te-ai trezit?
Dar nu-l lua in seama pe Ikuto.
Iesi din pestera sa vada cum e vremea: si atunci vazu o vrabie luand un viermisor in gura si mestecandu-l; atunci isi dadu seama. Pentru ca ceilalti sa traiasca, ea trebuia sa moara : si trebuia ucisa de un om.
_Takeshi.
_Poftim? intreba Ikuto.
_Takeshi nu e vampir.
_Nu, e semi-vampir : devine doar cand e luna plina.
Trebuia sa se intoarca in acel bloc. Si nu se intorcea ca sa se afle-n treaba : era viata a mai multo fiinte in joc din cauza ei:...

*
Era din nou in fata blocului : zburase de una singura, pe ascuns, cand Ikuto se duse la vanatoare. Probabil ca avea sa-i faca o surpriza, dar ...
Acum simtea un sentiment ciudat, temator in stomac: acum, ca stia adevarul ca trebuia sa moara, nu ii era teama. Din contra, se simtea triumfatoare,... Inima ii batea cu putere in piept curajoasa, dar nu stia ca nu avea sa mai bata in cateva minute.
Ajunse la etajul 3. Considera ca politetea ar fi ajutat-o, asa ca batu la usa, desi ea era deschisa.
Nu auzi raspunsuri : intrase. Se uita in stanga si in dreapta sa nu aibe surprize.
Ajunse in dormitor : se uita putin pe geam ... Totul parea ca inainte ...
Simti ca ceva o impingea ... La scurt timp, sparse geamul: cadea: cineva o impinsese.
Avea sa moara, cum o stia. Nu ii era teama, nu incerca sa zboare, nu tipa. I se parea sfarsitul perfect de care ea avea nevoie in acel moment.
_Adio,... sopti ea.
[Imagine: akibakko11731145433769fq5.jpg]
[Imagine: w530.png]

Ramase pe pamant, nemiscata. Nu mai respira.
Afara incepu ploaia: vantul incepu sa bata, dar ea era acolo, jos, nu ii pasa de nimic. Se simtea libera ... ca o pasare.

*
Era pe o cale ferata. Astepta ceva dar nu stia ce: era noapte, si continua sa astepte ...
O lumina se putea zari la cativa kilometrii: inima i se mari de bucurie: venea trenul ...
_MOMOKO!
Cineva o striga dar ei nu-i pasa ... Ea avea sa moara in minutul urmator ...
_MOMOKO!
Nu-i pasa de ce va urma ... murea ...
Din spate, cineva ii puse o mana pe umar.
_Momoko, vino!
Era Ikuto cu mana intinsa catre ea.
Fata vru sa intinda mana dar si-o retrase.
_MOMOKO!
Trenul venea cu putere ... Dar deodata se oprise.
Deschise ochii.
_Momoko!
Era pe un pat cu astenut alb ...
_Un-unde sunt? intreba ea cu privirea in gol.
_Esti intr-un spital.
_T-tu ... cine esti? intreba ea.
La scurt timp intrase doctorul in camera.
_E-el cine e?
_S-a lovit tare la cap si are amnezie ... Probabil ca o sa-i treaca,.. cel putin asa speram. A fost o lovitura cam urata, adauga doctorul pe o voce grava.
Doctorul ii facu semn lui Ikuto sa-l urmeze.
_Vin imediat, zise el.
Fata incuviinta din cap, si-i zambi.
[Imagine: thbrownhaireyesclosedanmf7.jpg]

#6
Cobori din pat sa se priveasca in oglinda : dar, spre surprinderea ei, in oglinda aparu o fata cu parul alb, cu ochii albastrii.
_Buna, Momoko ...
_Cine esti?
_Eu sunt Lila. Eu te pot ajuta sa aflii cine esti!
Fata se apropie de oglinda si o atinse.
_Ucide-l pe baiatul pe care il iubesti si vei reveni la normal ... Iti vei da seama cine e cel pe care-l iubesti, cand el te va lasa sa-l musti.
Deodata, fata devenea tot mai putin vizibila, iar cand disparu, oglinda se crapa.
Se aseza din nou in pat si fredona o melodie.
_Hei, Momoko!
Ochii fetei devenira deodata rosii. Doctorul o privi ciudat.
_Momoko?
Coltul gurii i se curba in victorios: fata se intinse sa-l muste, dar in fata aparuse un baiat.
_Ai grija, Ikuto! striga baiatul.
_Musca-ma pe mine! zise el.
Isi aminti de spuse fetei.
Fata zambi : isi infinse coltii in gatul lui : sugea cu placere.
Cand termina, se sterse frumos la gura. Deodata, camera fu invaluita de o aura neagra: totul disparuse, mai putin ea.
_L-ai ucis, Momoko!
_Felicitari, Momoko!
_Da, Momoko!
_Frumoos!
4 persoane o felicitau.
_Acum, cine sunt?
_Vei vedea ...
Lila isi indrepta palmele catre ea: era ridicata cam la 5m , inconjurata de o aura neagra.
_C-ce ...
Deodata, scoase un tipat : avea alta infatisare.
_Bine ai venit in Regatul Vampirilor. Tu ne vei fi conducatoare!

Momoko cea noua:
http://i209.photobucket.com/albums/bb283...reGirl.jpg


Momoko si-a petrecut viata in minciuna si nestire, fiind pacalita de Luke, Lila, Tadase si Amu. A continuat sa fie Conducatoarea Vampirilor inca 20 ani, pana cand a fost ucisa intr-un razboi.
A murit uitand de Ikuto si de cat il iubise.
Sfarsit.

#7
hi there :)
o sa ma leg putin de gramatica si exprimare,presupunand ca te intereseaza si aceste aspecte:
Exprimare
1. Dar, se auzi o usa scartaind - Niciodata, absolut niciodata,sa nu mai incepi propozitiile cu "dar"
2.Repeti.Repeti.Deci repeti. zise Momoko,facu Momoko,Lila face,Lila drege -_- evita asta,inlocuieste cu altceva.
3.Dar, lumina se stinse. -Iar acel "dar"? O_O''''''''
4.aragazului ii lipsea doua ochiuri -ii lipseau -_-
5.Lua curaj in dinti - nu am auzit de expresia asta,asa ca ai doua optiuni : lua inima in dinti sau prinse curaj
6.Fata scoase un tipat si isi scapa telefonul jos - bine ca nu si-a scapat telefonul sus,sincer.era mai grav.
7.Telefonul! Bagase mana-n buzunar ... trebuia sa-i faca o poza ... cineva avea sa gaseasca telefonul si sa vada poza ...
Fata ridicase telefonul : cand apasase pe buton, disparuse.
-Flashback..tocmai isi scapase telefonul,remember?
8._Aa, pai am o prietena ...
_Cine?
_Nu cred ca o cunosti ... numele ei era Lila.
_Era?
_Da... ma rog.
- era ce?:| Momoko n-a zis nimic in legatura cu asta.

per total, repeti si iti contrazici propria persoana.
sfarsitul e extrem de ...fortat.
Descrierea lipseste in procent de 90% ..puteai descrie mai mult si introduce cititorul intr-un anumit univers,dar vad ca te-ai multumit cu forma bruta a textului.[BAD]
Actiunea ta e extrem de impinsa si blocata,idei aruncate de dragul scrisului,sau alte cele :|
Ideea generala e interesanta.
Concluzia: mai incearca sa scrii:P

#8
ffffffffff frumos dar foarte scurt. cat ai scris tuh aici ar fi perfect pt unu-doua capitole. iodeea este minunata dar neterminata...ar trebui sa mai scrii pagini intregi pt a putea fi un fic.
sincer te sfatuiesc sa reiei povestea pt ca ceea ce ai tuh aici e un ffff mini rezumat al celei ce ar trebui sa fie o poveste. ai treminat fff repede introducerea care daca ar fi sa mai citesc odata povestea nu stiu unde se termina...la fel cuprinsul s incheierea.
ai spus la final k momoko a murit intr-un razboi uitand de iubirea pt iukuto.....intreabre intrebatoare : CARE IUBIRE????? ca tuh nu ai descris nici o iubire.....cum a fost pacalita 20 de ani daca nu ai sp nimicdespre???????????? ce razboi?????? ca nu ai spus nimic cum incepe ,, de ce incepe , din vina.cui........sincer spun ca ar fi o poveste de succes dar nu am ce citi e fffffffffffffff puzin.
REIA POVESTEA SI DEZVOLT-O IN ADEVARTUL SENS AL CUVANTULUI. DE 20 DE ORI MAI MULT.
SUCCES IN cONTINUARE .
ASTEPT NOUA POVESTE MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUULT MAI LUNGAAAAAAAAAAAAA. PWP.

#9
Sfarsit...:cry: deja ?!
a fost minunat fic-ul...povestea si toate durerea pe care a suportat-o Momoko...pacat ca a fost atat de disperata sa afle cine era incat la ucis pe Ikuto...
totusi nu inteleg cu ce era ea mai speciala decat ceilalti vampiri, incat a devenit capetenia lor"?
cred ca sfarsitul trebuia mai detaliat...sa prezinti sentimentele nutrite fata de Ikuto si razboiul...
puteai sa mai continui mult povestea aceasta...caci nu spus nici cu cine se luptau, care era scopul razboiului...
nevermind...
in concluzie mi-a placut fic-ul :hugs: :zuppy23::love:







Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  ~Vampire~Knight ~The love between a human and a vampire~ Iryna 5 4.647 09-07-2010, 05:08 PM
Ultimul răspuns: Flash


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)