Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Valgaav (Slayers)

#1
Valgaav mi-a atras din prima atentia! Cand ma uit la el, am impresia ca vad un adevarat zeu! Felul in care sta si in lupta, cu spatele drept, umerii frumos trasi in spate, felul in care se uita, ochii lui, lumina din ochii lui, expresia fetei atat de sigur pe el...toate astea mi-au captat atentia! Iar atunci cand isi deschidea aripile, aveam impresia ca este un adevarat inger...un inger care este la granita dintre pacat si puritate...
Mereu am gandit ca Valgaav este bun si are o inima pura...el si-a dorit purificarea acestei lumi...a fost ingrozit cand a vazut toate rautatile de pe aceasta lume, si si-a dorit purificare...insa el nu intelegea ca lumea pe care el o doreste nu poate fi facuta dupa distrugere...lumea o construim noi, in fiecare zi, pas cu pas...iar o lume fara pacate si fara rautati nu exista...asta este ceea ce el nu a putut intelege...si poate ca asta i-a determinat caderea...Il admir extrem de mult pe Valgaav...a trecut prin multe greutati...si-a vazut toata rasa ucisa, a ramas singur, si cu toate astea, a mers mai departe cu gandul de a se razbuna...as putea spune ca Valgaav face parte dintre personajele mele preferate din Slayers...
Atata am plans cand am vazut ca a murit...chiar mi-a parut rau pentru el...Si pot spune, ca de cand a aparut Valgaav in anime, anime-ul a primit un farmec aparte....

Voi ce parere aveti despre acest personaj?

#2
pai Valgav mia atras atentia de prima data,deasemenea puterea sa insa imi pare rau ca scopul lui nu se putea implini,dar totusi este foaete puternic si daca nu ma insel este singurul pe care Lina nu la putut invinge(sau era Xellos)
[Imagine: valgaav2.gif][Imagine: slayers_valgaav09.jpg]

#3
Ok..pentru inceput,raspunsul tau(Dia) se regaseste in topicul facut de mine.In al doilea rand,acolo,comparand cele doua personaje,puteai sa spui care iti place mai mult,de ce etc etc.De ce crezi ca am facut un topic "Lina vs Amelia"?Sa nu se deschida topicuri pentru fiecare personaj.Il mai las putin deschis sa discut si cu alta persoan..dak nu...il sterg.
Edit later>topic inschis.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)