Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Va mai uitati la anime?

#11
Eu una, nu am mai vizionat vreun anime, si e ceva de atunci. Era ceva ceva cand era scoala, ca am facut pauza .. dar acum, ma gandeam sa ma reiau. M-am gandit la cateva anime-uri de vizionat, desi nu stiu daca o sa le si termin daca ma apuc, e cam naspa daca ai inceput si nu vizionezi pana la capat, nu? O prietena mi-a dat cateva idei de anime-uri super tari, foarte amuzante. Ne-am uitat intr-o seara la D. Gray-Man si Soul Eater parca, si , sincer, nu mai puteam de ras =]]. In final, o sa ma reiau de ele .. ca tot ma plictiseam eu atat de rau in vacanta, si nu aveam ce face, mi-am gasit o ocupatie acum . 21
[Imagine: tumblr_m9o59mWzcL1rdjmj7o1_500.jpg]

#12
De ce nu ma mai ui la anime-uri ... Hmmm...
Pai prima data am internet pe modem mobil si nu am timp sa stau jumatate de ora sa mi se incarce serialul si alta jumatade de ora sa ma uit la el , al doilea motiv este ca nu mai am ce sa aleg si prefer mai mult manga-urile pentru ca sunt tot timpul inaintea anime-urilor si ma ia mai putin timp sa le citesc eu in acea jumatete de ora sau 25 de minute cant dureaza un anime ajung mai deparete cu povestea si sunt presat de timp in cauza locului de munca... etc ;
[Imagine: harada03.gif]

#13
Hm, da. Dar sincer, in vacanta de vara am cam lenevit-o. Imi piere cheful repede. Insa daca trag de mine si ma apuc, nu dureaza mai mult de 3 zile sa termin.
Eu ador sa ma uit la anime-uri. Cam am conexiune la net, downloadez cat mai multe. Stiti, pentru zilele negre care vin pe neasteptate.
Eu ma mai uit. Nu atat de des precum mi-as dori, caci am fost plecata si ocupata in ultimul timp, insa ma uit. Lumea ma intreaba de ce-mi place si nu stiu sa raspund. Pur si simplu. Si de-asemenea, ma numesc "copil" pentru ca ma uit la "desene animate". Ei nu au nici o idee. Vreau sa continui sa ma uit la anime-uri cat mai mult. Uneori ma visez la 50 de ani, asteptand nerabdatoare cu laptopul în brate un nou episod dintr-un anime on-going. Nice, huh?
Nu cred ca cineva poate sa spuna ca anime-urile sunt neinteresante. E imposibil sa nu gasesti ceva pe gustul tau. Poate ca le e frica sa-si spuna parerea pentru a nu fi luati peste picior.
She's wiskey in a teacup.



#14
Da, ma uit, am inceput pe la 13 ani cu Slayers si de atunci sunt aproape 8 ani, desi nu am vazut mai mult de 75 de titluri si ceva on-going, pe langa cele de la dropped (pentru ca sunt multe care le-am inceput si dupa cateva episoade nu mi-au mai starnit interesul indeajuns). In ultimii 3 ani nu prea am avut timp sa ma uit asa mult cum as vrea si nici nu am gasit ceva care sa ma dea pe spate intrucat sa vreau neaparat sa vizionez. Anul asta am vazut doar Freezing, Trigun: Badlands Rumble, Inuyasha: Kanketsu Hen, Naruto Shippudden care e on-going si primul episod din SAO, nu tin minte sa fi fost altceva. Inainte nu aveam conexiune la Internet favorabila download-ului, cand eram copil abia le gaseai si nu stiam de torrente. Totusi nu renunt pentru ca anime-urile au reprezentat o mare parte din viata mea si dupa 2000 de episoade vazute e greu sa te lasi complet. Nu ca as vrea, dar mai intervine si viata uneori.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#15
Ma uit la anime. Si voi cauta sa continui sa ma uit la anime chiar si atunci cand plozii mei cu nume de frantuzi imi vor urla prin casa. Pentru ca anime-urile mi-au oferit atat o copilarie frumoasa - avand in vedere ca aveam cam 8 spre 9 ani cand am dat prima oara cu ochii de A+ devenit ulterior Animax si eram mai fascinata ca mama cand merge la cumparaturi in hipermarket - cat si ocazia de a ma lega de oameni cu care am in comun acest lucru. Enervant e ca doar la acest nivel, al internetului, mai dau de oameni cu acest hobby si asta destul de rar in ultima perioada.

In orice caz, da, (inca) vizionez anime-urile. Si o fac cu acelasi entuziasm si interes ca atunci cand eram ceva mai lipsita de griji ca acum. E drept, cele mai multe din anime-urile vazute de mine pana in momentul de fata le-am vizionat deobicei pe timpul verii. De fapt nu cred sa existe persoana care sa nu-si piarda noptile de vara incercand sa termin animeul X - si ulterior sa se apuce de manga, daca exista cazul - pentru a urmari anime-ul Y si tot asa. Iar in cazul meu s-a dovedit ca vara gasesc intotdeauna anime-urile cu greutate, unele care chiar inseamna ceva in acest curent. Vezi FMA Brotherhood, Code Geass, NANA etc.

Mai am obiceiul sa le vizionez si in timpul scolii si asta mai mult in momente acute de disperare, ori cand am nevoie de relaxare, ba chiar in noptile in care ma trezesc dominata de insomnii. Atunci imi place sa vad ceva mai light. O comedie romantica sensibiloasa - ori nu - cu un colorit ca al unui papagal din insulele tropicale.

In ultimul an am vazut cateva anime-uri care chiar m-au dat peste - vezi Anohana ori Chihayafuru, desi mai putin - dar si stupizenii gen Uta no Prince-sama si altele de genul.

M-am intins cam mult ?

#16
Da inca mai vizionez anime'uri pentru ca imi plac ft mult , si mereu imi fac timp pentru asta ,chiar si cand sunt la scoala 21 .. eu una nu ma pot abtine sa nu vizionez 71 ...... cum a zis si yuehan , the best este Soul Eater 15 ,
[Imagine: 1344471078417.gif]

#17
Ah, ce placere e sa vad interes in anime.

Acum, ca v-ati dat atat de multi de gol ca inca vizionati, ce-ati zice sa treceti va rog si pe la sectiunile anime sa mai postati o opinie sau doua, sa va mai certati pe una sau alta? Haideti haideti haideti, va asteptam cu mare drag sa postati despre seriile favorite, personajele favorite, chestiile care v-au enervat si tot asa. Faceti un pic de polemica binevenita.

Si...daca nu gasiti topicul pentru vreo serie care v-a placut...CREATI-L! Nu ne suparam, chiar va incurajam.
[Imagine: 14wyiz6.jpg]

Pentru intrebari sau orice alte interactiuni cu mine, folositi cu incredere mesajele de profil. Contrar opiniei populare eu nu musc...si chiar daca as musca, am toate vaccinurile facute.

#18
Eu ma uit la anime, dar nu incredibil de des in ultimul timp ca incerc sa ma ocup de scris pe cat se poate.
Am vazut multe topicuri pe aici despre serii pe care le-am vizionat in trecut si cred c-am sa incep sa postez si eu pe acolo cand imi permite timpul ceva mai mult. Sunt curios daca si aici exista cult Naruto sau se poate discuta si despre altele.
[center][Imagine: 315bbep.jpg][/center]

#19
Yup, mai vizionez, sunt abia la inceputul carierei mele de fan anime, cum sa ma las. Nici nu am terminat de vizionat seriile pe care mi-am propus sa le vizionez de acum cativa ani. Si ma asteapta o gramada. Nu mai am atat de mult timp liber, din pacate, dar cand gasesc o portita ii dau bice. Si eu am luat o pauza de la ele, in perioada liceului. In mare parte, tot urmaream Naruto Shippuden, nu puteam sa renunt la tot. Apoi am dat de Bleach, l-am terminat mai repede decat pe un borcan de Nutella si am dat iar in febra anime. De ce am luat o pauza, nu stiu. Cert este ca imi pare rau pentru ca am luat-o dar nu am ce sa fac acum. Sper ca in viitor sa reusesc sa raman cu destul timp liber incat sa vizionez cateva episoade pe zi.
[Imagine: ak8THBQ.png]


#20
In acest moment chiar nu mai urmaresc niciun anime si spre rusinea mea cred ca deja a trecut 1 an de cand nu am mai facut-o din pacate, deoarece pur si simplu nu mai imi permite timpul, facultatea is very time consuming, iar in timpul liber prefer ori sa ies cu prietenii in oras, ori sa mai stau pe forum sau pe chat. Totusi, nu ma plang, pana la urma mi-am facut destul plinul in adolescenta si am ramas cu niste povesti awesome in minte, insa trag nadejde ca macar in vacante sa mai apuca sa urmaresc 1-2 serii anime mai scurte, deoarece cu siguranta inca nu simt ca mi-a trecut pasiunea pentru ele.
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  La ce anime din sezonul curent va uitati ? iulop 5 4.040 24-10-2020, 03:23 PM
Ultimul răspuns: Miauti
  La ce anime va uitati? MajinBuu 52 26.774 15-05-2016, 09:58 PM
Ultimul răspuns: Kira02
  Breakout Anime News: Nihonomaru anime&manga Database! ellymate 0 5.229 15-09-2013, 01:34 PM
Ultimul răspuns: ellymate


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)