Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

V-au influentat viata anime-urile?

#1
Hello all 4

Neavand ce face m-am gandit sa incep un nou topic 4. Sunt foarte curioasa sa aflu daca uitandu-va la anime-uri, acestea v-au influentat viata in vreun fel? 4

Mie deocamdata nu mi-au influentat-o dar nici nu cred ca o vor face pentru ca desi imi plac, nu am devenit dependenta de ele 43 .

So, sunt curioasa sa aflu parerea voastra .

#2
Hmmm..interesant topic.Mie imi plac foarte mult animeurile de cand eram mica ma uit,dar nu m-a influientat in nici un fel...inca nu sunt obsedata de ele.La un timp am fost de Naruto..cand l-am vazut prima oara aproape pe tot,nu puteam sa stau fara sa ma uit....
[Imagine: chocolatepassion-1.jpg]

#3
Poate doar in comportament...si ma refer la anumite miscari...care nu sunt iesite din comun...poate nu foarte cunoscute la noi...la inceput vorbeam in japoneza prin cl...chiar si acasa...si foloseam expresiile gen "kawaii" sugoi etc. ...acum nu mai..gata21)...desi nu am renuntat in a vedea macar un anime pe luna...9

Poate doar visele..cand eram mai mica ii visam pe Inuyasha,Kurama...asta depinde de ce anime vedeam atunci21)
[Imagine: devious.jpg] [Imagine: blank.jpg]


Time flies by, someday I’ll lift my teary gaze at your words
I didn’t see it, I took your strength and kindness for granted
Don’t tell me “It was fun” anymore
In my dreams I only see how I could do it over again


[Imagine: kamewalll.jpg]



#4
Pai nu cred ca mi`au influentat viata. Sau cel putin asa cred.
La inceput cand am inceput la modu' serios sa ma uit..Adica la inceput eram cv de genu'omg omg anime <3' apoi dupa ce niste idioti au inceput sa se ia de mine(still idiots) am inceput sa realizez ca nu sunt obsedata e.e. Deci106Acu doar cu mah anime fans ma comport gen'wooo~ animee sugoi kawaii ETC.' XD. So..not realy:3
Live with who i am or leave me alone.
I`m so bad bad but i`m so good good<3.

T.O.P&G-Dragon RULEZ


#5
Mda, pai nu sunt dependenta de anime-uri, le-am descoperit acum 3 ani parca, eram ca o nestiutoare21
Nu mi-au influentat viata intr-un mod deosebit, doar m-au facut sa realizez unele lucruri. Adica nu trebuie luat totul in serios, indiferent de situatie. E ok sa fi tu insuti/insati.4
In anime-uri , este pura fictiune, o distractie sa zic asa pentru cei ce le place.
Eu mi-am zs parerea...3
pupic

#6
Oh da, anime-urile mă ajută să ţin capul sus şi să nu calc în *cuvânt care nu trebuie rostit pe forum*. Cum să îţi influenţeze viaţa un anime? Mai multe mă învaţă Tom & Jerry : ))
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#7
Da, desigur ca da. Daca va spun ca primul anime vazut vreodata a fost BDZ, asta cand aveam eu vreo 2 anisori? 4 pe vremea acea era difuzat pe TVR1 sau TVR 2 parca dar pentru mine erau desene.CAnd m-am desteptat? pai prin clasa a 5-a cand am inceput sa fiu parca hipnotizata de animeuri, in clasa a 6-a eram deja Wof! am fost chiar si la Nijikon unde nu prea stiam ce za hell este acela cosplay *dar in schimb mi-a placut demonstratia de karate ...si comentam cu mama despre ce faceau acolo *, apoi in clasa a 7-a a devenit totul gri, am o prietena ca face spoiler si deja faceam icter cand auzeam de anime, japonia and stuff.Asta pana sa imi spuna aceasi persoana despre stand-up comedy .Mie mi-a palcut ce am auzit si vara *lui 2010* am inceput sa ma uit la animeuri *din nou* sa ma pasioneze din nou JAponia, stand-up-ul * jur ca nu mai zbier la anu'* si ofc AMV-urile.Si m-am apucat sa fac si altele cu gandul de a aparticipa. Si am participat cu o varza si jumatate, adica cu al doilea videoclip al meu, acus am vreo juma' de am experienta in care mi-au fost explicate chestii *sa-i dea Dumnezeu sanatate lui DD ca a avut rabdare cu un cap sec ca mine* si acum vad ca imi chestii de bun simt, cute si/sau kawai cum vreti sa le spuneti...Deci per total *asa ca un rezumat*, da, m-au influentat extrem de mult animeurile 4/
OFF: m-am apucat si de photoshop 4
[Imagine: wqymg0.jpg]

#8
Nu stiu daca m-au influentat intr-un fel sau nu, dar stiu ca m-au facut sa vreau sa descopar mai multe lucruri despre Japonia, si m-au determinat sa invat japoneza. Primul anime l-am vazut cand eram un bebelus de cateva luni, animeul fiind Sailor Moon. Nu mi-am adus aminte prea multe din el, dar unele amintiri au ramas. Dupa a urmat Pokemon, pe la un an sau doi. Inca mai tin minte episodul in care May l-a prins pe Eevee, ce a evoluat in Glaceon. Pe atunci nu stiam ca se numesc animeuri, am aflat de abia la 9 ani, acum trei ani adica, respectiv cand m-am uitat la Bleach, dar cel care m-a determinat sa ma uit la acest anime a fost primul film, Bleach: Memories of Nobody. De atunci urmaresc in fiecare seara Animax, si m-am uitat la 70 de animeuri. Nu sunt de parere ca mi-au influentat stilul de viata, doar ca m-a ajutat sa ma maturizez, chiar si intr-o mica masura, eu fiind copilaroasa din fire. Deci, doar in comportament si interese culturale m-a influentat putin, stilul meu de viata ramanand neschimbat, si asta chiar daca ma uit la animeuri de la cateva luni.
Va rog, nu-i lasati sa moara!



[Imagine: cuZv.gif]
[Imagine: 3MiK.gif]
[Imagine: BvWd.gif]
[Imagine: QrLB.gif]
[Imagine: v1oJ.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)