Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Urma

#1
Urma este o trupa din Romania de Acoustic / Alternative, formata cam prin...2007, I think. *checks official site* Oh yeah, I was right.

Imi place trupa. E foarte relaxanta si are multi membri, fiecare cantand la cate un instrument.

Hmm, melodii preferate: Terminus (my fav of all. E buna de o furisare din casa seara XD), Lonely Pub, This Time, Wishlist, Off my wave si Buy Me With a Coffee.

So let's see your opinions.

Ia sa pun si poza.

[Imagine: urma3.jpg]
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#2
Buuun, pentru ca tot am promis ceva, si eu, intr-un tarziu ma tin de promisiuni...

Fiind o trupa destul de noua - zic eu - nu ascult de prea multa vreme, cam un an or something like that, not pretty sure anywayz.
Mi-ar fi placut sa-i vad si eu la Sala Palatului xD Too bad, is la enspe mii de kilometrii distanta.

Evident, melodia mea preferata e Terminus 4 Care e geniala, asta imi aminteste ca trebuie sa mi-o pun pe mp4.
[CENTER]
How terrible it is to love something...
... that death can touch.


[/CENTER]

#3
Awww, saru'mana ca trecusi p'aci. Credeam ca o sa ajunga pe a doua pagina fara sa aiba macar ca un post : )). Revenind la topic, si mie mi-ar fi placut sa merg la concertul lor de la Sala Palatului dar, eram leftera T___T. Si da, "Terminus" e chiar geniala. E foarte relaxanta cu toate instrumentele acelea din fundal. O ascult in fiecare dimineata in drum spre liceu : ).
http://s4.zetaboards.com/BLAQStyleRomania/index/ --> New MBLAQ forum for A+ out there ^^

#4
(10-01-2011, 11:59 PM)Azael A scris: Imi place si Blazzaj. E o trupa buna anywayz. Merita ascultata 4

Nu cum cumva Blazzaj e o trupă diferită de Urma?
Mai la subiect, Urma e una din trupele româneşti pe care o ascult cu multă plăcere. Ţin minte că la liceu ascultam mult Urma. O piesă ce mi-a rămas în minte e A Door To My World.
Now, a question of etiquette - as I pass, do I give you the ass or the crotch?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)