Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Uragiri wa Boku no Namae wo Shitteiru

#1
[Imagine: 23568.jpg]
Sakurai Yuki este un adolescent misterios cu puteri misterioase. A fost gasit in tufisuri cand era un nou-nascut, fiind adoptat de familia actuala, din aceasta cauza Yuki cautand independenta. Singurul lucru pe care nu si-l doreste este sa fie o pacoste pentru ceilalti. Mai mult, de cate ori atinge pe cineva, poate sa-i simta emotile. Neputand sa-si controleze aceasta abilitate, uneori provoaca daune in jurul lui. Cu amenintari cu moartea si puterile crescand, ce se va intampla cand un barbat, ce sustine ca este fratele mai mare, apare?

Personaje:

Yuki "Yuki Sakurai" Giou: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../86190.jpg
Luka "Zess Brand" Crosszeria: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../86188.jpg
Takashiro Giou: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../81629.jpg
Tsukumo Murasame: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../85543.jpg
Touko Murasame: http://cdn.myanimelist.net/images/charac.../86191.jpg
etc.

1. Ce relatie credeti ca va fi intre Yuki si Luka(aka Zess)?
PS: fara spoiler din manga putin respect pt cei care nu au aflat inca.

2. Vedeti vreo asemanare intre acest anime si 07 Ghost?

3. Cat de accentuat va fi genul shounen ai?
[Imagine: Untitled-1.png]

#2
Ahhhhh, marina, in sfarsit ai deschis topicul :X:X:X
Personal ador atat anime-ul cat si manga-ul[ abia astept sa apara episodul 3 :perv:] si le recomand tuturor fanilor anime. Cred ca si un baiat se poate uita la el [39] fara sa se citez: "plictiseasca" sau sa il doara stomacul [ ^_^"]

Dar, evident, fana yaoi din mine asteapta [cu sufletul la gura 21] si chestii "porcoase"[nici nu mai stiu cine mi-a zis cuvantul asta: mama sau frate`meu] :yes: [si daca tot ai adus vorba de 0-7 Ghost ... ar fi o oarecare asemanare intre Luka si Frau. Luka il/o protejeaza pe Yuki, Fraust pe Teito, desi Luka il iubea pe Yuki].

Cat de accentuat va fi genul shounen ai?
Sper ca destul de accentuat 21 :love:

Extra pictures:
Luka
Luka2
Yuki and Luka
[Imagine: eeeled-1_zpse54e7424.png]

#3
Mie nu-mi aduce aminte de 07Ghost... 07Ghost castiga la originalitate cu mult inaintea " Betrayal knows my name ". E o poveste destul de cliseica. It remembers me about X * grafica foarte asemanatoare O.O * or Angel Sanctuary, dunno why. Si Vampire Knight... uniformele ale si semnele... bine ca nu e cu vampires. Dar primul anime care l-am avut in minte cand am inceput sa vad seria asta a fost, Tactics. The dark angel, the lonely boy who become friend with the most dangerous guy, etc. T.T Sa nu mai vorbesc ca Takahiro Sakurai... ahhh <3 interpreteaza vocea atat a lui Luka cat si a lui Haruka <3 ohh god, n-am putut sa nu recunosc acea voce dark si foarte... *daydreaming*
S-ar peste prima intrebare ca ar as putea sa dau spoilere din manga^^ hihi.
The second one, i dunno, like i already told in the start, it seems that 07Ghost has a better story, maybe the characters seem familiar but i dunno... nu le-as asemana.
Nu prea, ca si in tactics, it seems more like shoujo-ai... mai ales in manga T.T ma asteptam la mai multa actiune and so on.
Oricum, hawt guys over there, girls!!!! E must watch it o.o povestea, desi cliseica, e pusa intr-o lumina buna si grafica, foarte colorful face anime-ul si mai bine. And the opening i a way to hot.

#4
Ca o mare fana a acestui gen, trebuie sa-mi fac datoria si sa postez si la acest topic praise.
Urmaresc animeul inca de cand a aparut, si pot sa spun ca mi-a palcut fiecare episod. Nu pot zice ca este 100% original, insa faptul ca tinde spre shounen-ai - dupa parerea mea- l-a afcut mai captivant. Din cate am inteles, Yuuki trebuia sa se reincarneze ca fata, insa este baiat. 15. Totul o sa fie interesant. Luka mi se pare genul acela de personaj, misterios si rece.
In legatura cu trebarile:

1. Ce relatie credeti ca va fi intre Yuki si Luka(aka Zess)?
1. Sincera sa fiu, nu am nici cea mai vaga idee. Tind sa cred ca unul dintre ei va muri, insa uneori am impresia ca vor trai fericiti pana la adanci batraneti. 43. Chiar si asa, vreau sa fie ceva mai mult, pentru a fi accentuat si genul shounen-ai. Cien stie, poate iubiti 105. Ar putea sa fie si parteneri in lupta. 39.
2. Vedeti vreo asemanare intre acest anime si 07 Ghost?
2. Rusine sa-mi fie. Inca nu am vazut acest anime. :s: Oricum, am inceput sa ma uit la el 15.
3. Cat de accentuat va fi genul shounen ai?
3. Nu imi place sa fac pe mama omida insa cred ca se va pune foarte mult accentul pe el. Probabil cate faze, insa nimic mai mult. 39. Imi doresc sa fie cat de accentuat posibil 105, sa am eu ganduri perverse de visat noaptea intre Yuuki si Luka. *just kidding*.
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#5
Hey hey hey8
si eu am vazut animeul si mi-a placut la maxim...8
am sa raspund la intrebari , desi nu prea isi mai au efectu...
1. eu credeam ca va fi ceva mai muult intre ei, adik nu numai amintiri pe care doar unu dintre ei isi aducea aminte...hmmm- plus k imi pare rau ca yuki tot nu isi aduce aminte exact ce s-a inatmplat, triiist2
2.cu 07 ghost, desi mi-a placut la nebunie si acest anime, are ceva , dar usor, ce imi aminteste..adikca e un tip rau acolo si totusi seamna Ayanami cu Reiga putin...dar nu prea , adik nu vad mare asemanare...
3. eu credeam ca va fiii accentuat, dar din pacat nu prea a fost
Insa a fost un anime superb! buuun in adevaratul sens al cuvantului. mi-a placut..:X
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#6
Hm.... m-am uitat la anime-ul de 24 de episoade sau cate are.
Cica se zicea ca e un anime foarte mult asteptat, da' se zicea ca e si yaoi... ei bine nu e asa, e shonen-ai foarte bland.

M-am uitat la primul episod, sperand ca totusi e asa cum se zice ca e yaoi, da' dezamagire, insa m-a captivat subiectul si grafica personajelor.

Aww! Yuki are fata de bishie! foarte dragut. Insa eu nu cred ca Yuki intelege complet ce se intampla in jurul lui si de ce apar asa dintr-o data atatia prieteni. A fost confuz si pentru mine.

Speram ca in ultimul episod sa se intample ceva cu Kanata-san, da' sfarsitul e unul deschis lasand loc interpretarilor.

E chiar foarte bun anime-ul, chiar daca e trist pe ici pe colo.
I don't support people from different camps, I don't chose sides... see me as Switzerland...
[Imagine: sigpic350185_1-1.jpg]
-aceiasi "signature" pe care o am si pe AarinFantasy-

#7
Ei bine, l-am vazut de curand..39 In primul rand, nu-mi aduce deloc aminte de 07 Ghost, mai degraba de Vampire Knight, e chestia cu uniformele - cum ati spus-o si voi; pe deasupra, Tsukumo seamana cu Zero:X
Intr-adevar, ma asteptam la ceva yaoi din parte lui Yuki si a lui Zess[suna mai bn asa]4, dar naah` n-am noroc.21
Oricum, a fost grozav, chiar merita vazut animeu`.:chuu:

#8
Mie chiar imi aduce aminte de Vampire Knight.
Cat desprea anime... m-a lasat cu gura cascata... nu prea am vazut cine stie ce yaoi.
Luka era indragostit de el dar inainte era o "ea".
Nah... sincera sa fiu nu imi place pentru ca yaoi-ul (pentru mine) in acest anime nu exista.
Dar in general e un bun anime fantasy si chiar il ador de Luka *Q* (dar mi se pare un personaj destul de singuratic, prea singuratic xD)
In general è dragut dar sunt nervoasa pentru ca toti il considera yaoi si multi cand il vad in categoria asta nici nu se mai uita la el.
A multifunctional fujioshi
[Imagine: c7myWQI.gif]

#9
Imi place plot-ul, m-a atras din prima. Sincera sa fiu m-am apucat mai de mult de el, dar am si uitat ca-l am pe lista de on-going si, na, nu m-am mai uitat. Am revenit asupra lui acum 2 zile, dar inca nu l-am terminat. Prima data am crezut ca este yaoi, scene, saruturi, atingeri, stiti si voi, dar nu e chiar asa, totusi imi place, chiar daca asteptarile mele erau mai mari.
Cum am mai spus plot-ul e grozav, cel putin pana unde am apucat sa vad eu. Plin de mister, cu toate ca suspansul cam lipseste. Anyway, si grafica e minunata si seamana putin cu Vampire Knight.
Imi place de Shusei si Hotsuma, misteriosi si... etto, as vrea eu niste yaoi cu ei. 65
Nici Luka [ dar suna mai bine Zess ] si Yuki nu sunt draguti, personaje principale, ceva-ceva * perv smile *. De abia astept sa aflu mai multe despre trecutul lui Yuki. Tot ce am aflat pana acum e ca a fost fata intr-o viata anterioara; de asemenea si trecutul lui Zess.

Acum sa raspund la intrebari:
1. Ce relatie credeti ca va fi intre Yuki si Luka(aka Zess)?
Nu prea vreau sa ma gandesc la asta, vreau sa fiu surprinsa, dar avand in vedere ca nu este nimic +18 nu prea am asteptari la mult yaoi.

2. Vedeti vreo asemanare intre acest anime si 07 Ghost?
07 Ghost nu am vazut, deci nu comentez nimic aici.

3. Cat de accentuat va fi genul shounen ai?
Nu stiu, dar pana acum nu e foarte accentuat. Pana la urma micile scene apar intre Zess si Yuki ca fata.[posturi unite]
Imi place plot-ul, m-a atras din prima. Sincera sa fiu m-am apucat mai de mult de el, dar am si uitat ca-l am pe lista de on-going si, na, nu m-am mai uitat. Am revenit asupra lui acum 2 zile, dar inca nu l-am terminat. Prima data am crezut ca este yaoi, scene, saruturi, atingeri, stiti si voi, dar nu e chiar asa, totusi imi place, chiar daca asteptarile mele erau mai mari.
Cum am mai spus plot-ul e grozav, cel putin pana unde am apucat sa vad eu. Plin de mister, cu toate ca suspansul cam lipseste. Anyway, si grafica e minunata si seamana putin cu Vampire Knight.
Imi place de Shusei si Hotsuma, misteriosi si... etto, as vrea eu niste yaoi cu ei. 65
Nici Luka [ dar suna mai bine Zess ] si Yuki nu sunt draguti, personaje principale, cev

#10
Ehh, am vazut anime-ul asta acum o luna si ceva -_-'' si mi-am zis sa trec si eu pe aici. Pai mie una mi se pare destul de bun. La inceput tot fredonam melodia de inceput si aveam in cap imaginea lui Luka care spunea "Nu o sa tradez niciodata", sau ceva in genu. Totusi, cu toate ca a fost bun ma asteptam la o relatia amoroasa intre Yuki si Luka (poate chiar ceva yaoi), insa nu s-a intamplat asa T_T. Oricum as minti daca as spune ca nu mi-a placut.
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)