Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Until you come back

#11
Scumpa mea Noesis a zis in mare ce as fi vrut sa zic si eu (inafara de chesti ca "ai un stil dragut de a scrie" - nu ma pot pronunta inca). Ai greseli, dar nu sunt chiar foarte grave. La inceput ma gandeam: e chiar genul meu de fic (faptul ca-l bate si-i zice ca-l iubeste si altele :]]). Al doilea capitol nu mi se pare chestia ca e grabit, doar ca puteai descrie mai bine si sa-l faci mai lung. Nu mi se pare ca pui suflet, ca simti ceea ce simte si personajul - asa dai de inteles din modul in care te exprimi/scrii si etc. :-?? Succes, apropo.
[edit] Am uitat sa zic asta (nu e ceva important), Tenshi si Kazuki sunt nickanameurile unor useri (Tenshi si l-a schimbat). :]] Nu spun ca le-ai copiat.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#12
Buna, am trecut si eu pe aici cautand un fic cu tema yaoi care sa fie interesant si chiar cred ca l-am gasit adica ince[utul imi place foarte mult si sper ca asa o sa ramana si in continuare. In primul captol am avut o nedumerire legata de dialog dar a disparut repede. Am vazut cateva greseli de tastare dar putine sau cel putin nu le-am dat importanta. In mare cam ata sper sa vii repede cu next-ul pentru ca dupa cum am spus e interesant. Bye Bye
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#13
anno sorry pentru intarziere dar am fost plecata..soo...capitolul 3 ( din perspectiva minunatului celuilalt personaj)

Cap 3 :
Eram un om rau . Chiar eram un om rau . Profitasem de faptul ca Tatsuki nu avea casa doar pentru ca doream sa - l stiu alaturi de mine . De cate ori nu m-am gandit ca vreau sa-l vad in fiecare dimieata cu acea fata de om deabia trezit din somn.
Situatia actuala nu era exact ceea ce imi doream eu , insa, numai faptul ca statea cu capul asezat pe umarul meu ma facea sa ma gandesc la tampenii . Chiar voiam sa-l sarut . Totusi , nu voieam sa fac ceva contrar dorintei lui .
Ma puteam considera un fel de obsedat. Il vazuem prima data in al doilea an de liceu . Ai mei ma tarasera intr-o statiune montana . Primele doua zile se scuresesera cu incetinitorul si deja ma intrebam care ar fi cea mai avantajoasa cale de sinucidere . Ma plangeam incontinuu ca vreau acasa, asta pana cand , exasperata, mama m-a trimis in curtea din spatele pensiunii in care eram cazati.
Desi imi lipseau groaznic de tare laptopul si internetul , curtea aceea m-a facut sa ma simt mai bine decat m-am simtit vreodata in viata mea . Era atat de multa liniste si atata verdeata incat singurul lucru pe care l-am putut face a fost sa ma rezem de trunchiul unui copac in asa fel incat sa fiu ferit de privirea oricarei persoane care ar fi putut patrunde in " micul meu coltisor de Rai" .
Linistea mea a fost insa , curand, curmata de zgomotul civilizatiei reprezentat prin vocea unei fetite de partu - cinci ani .
Voiam sa ma ridic si sa ii spun cateva cuvinte ... spirituale , insa vocea ei - incredibil de ascutita - m-a oprit :
- Fratioare , ma lasi sa te fac printesa?
Eram cat pe-aci sa izbucnesc in hohote de ras, insa m-am abtinut pentru a vedea cine e "victima vrajitoarei aleia mici". M-am intors pentru a vedea un baiat putin mai scund ca mine, cu parul pana la umeri de culoarea onixului.
- Satsu, da sunt baiat ! incerca el sa protesteze , fara succes insa .
- Da , dar daca o sa am eu grija de tine o sa fii o printesa foarte frumoasa. Te rog Tatsuki .. .te roooog ! i-a raspuns acea animaluta facndu-l sa se aseze pe iarba, pentru a ii da voie sa ii impleteasca doua cozi .
- Oh , cum reusesti tu sa ma manipulezi in halul asta ?
- Mapuni ... ce ?
- Sa ma manipulezi ... adica sa ma convingi sa fac tot ce vrei tu . Reao !
Ca la un semn dracusorul blond a inceput sa planga , de imi era frica de o eventuala inundatie .
- Vrei sa spui ca eu sunt ... rea ? Imi pare rau Tatsuki , nu mai fac niciodata asa .... Satsuko nu vrea sa fie o fata rea . Te rog sa nu mai fi suparat pe mine .
In zadar a incercat numitul Tatsuki sa o potoleasca , caci jivina plangea din ce in ce mai tare zagarindu-ma pe bietii mei creieri si asa traumatizati .
- Uite , daca esti cuminte si iti stergi lacrimile iti dau o bomboana si iti cant melodia aia care iti place tie. Ce zici de asta?
Bineinteles, acel monstru blond s-a oprit brusc din plans si a inceput sa bata din palme. Rontaia incet bomboana oferita, in timp ce fratele ei mai mare si-a scos chitara din husa si a inceput sa cante :
- " Was afraid of darkness ' cause I felt that I was left alone
So I prayed for help to the distant million stars
Round and round the planets revolved around the sun
And we always seek after love and peace forever more
Growing growing wow baybe we can work it out"
Ce zici surioara a fost bine?

Avea o voce absolut superba si , daca stau bine sa ma gandesc , acea vocea a fost cea care m-a facut sa ...
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#14
Buna se pare ca am ajuns si pe aici si am vazut ca ai postat un nou capitol sper canu te superi dar si de data asta voi comenta cu placere. In primul rand este foarte scur si in al doilea rand l-a facut sa ce? e nedrept ca ai terminat asa de brusc. Nu am vazut greseli si dupa cum am spus capitolul fiiind scurt nu cuprinde decat amiintirea personajului. Pai astept next-ul si sper sa nu dureze mult bye bye
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]

#15
Hah! Nu te supara pe mine ca ajung tarziu, dar si tu ai intarziat :| Glumesc >:D< Well, sunt aici sa comentez ^^. Capitolul mi s-a parut asa scurt, eu chiar voiam mai mult. Si mie mi se intampla deseori in parc sa fiu intrerupta de vreo voce de copil mic, insa daca as avea norocul sa intalnesc vreuna din “fazele” ce le-ai descries tu aici :x… Mai, e imposibil asta.
Ai icheiat asa brusc, incat pana data viitoare pun pariu ca nu voi avea rabdare *.* Uhm, bafta si imaginatie multa *hug*.

#16
Well well :> New chapter, but I, I\'m a little late here... >__< \' Sorry ma\' seme :o3 Please forgive me ! *crying* :(((((
Anyway, ştiu că-ti spusesem că o să dau un comm acum câteva zile [ nu mai ştiu exact ]; ba chiar citisem capitolul trei, dar na`... -.- Cine se gândea că, de fapt, în vacanţă ai atât de puţin timp pentru scris, citit şi comentat ? :]]

Nowww, capitolul a fost atât de calm - mi-a plăcut să-l citesc. ^^ Şi când te gândeşti că aveam o stare de tot rahatu`... :| Ehhm, scuză-mi şi limbajul deloc potrivit pentru un comentariu.. -.-
Păăi, I have to go now; See u later ma\' seme >:D<
:*

#17
Cap 4:

Arme mortale , droguri ilegale , banane letale , sari in mocirla . Mori ! Mori ! Mori !

Soneria telefonului m-a trezit . Nici macar nu imi venea sa cred ca adormisem . Capul imi bubuia , dandu-mi senzatia ca din clipa in clipa avea sa explodezeze . M-am ridicat de pe umarul lui Shiro care , nemaifiind blocat de mine , a raspuns la telefon .
Mi - am strans genunchii la piept si am lasat lacrimile sa curga . Imi distrusesem viata in trei ani de zile . Cum reusisem asta ? Refuzam sa cred ca din cauza unei serii de intamplari nefericite . Nu erau doar intamplari . Totul era pur si simplu din vina mea . Acceptasem prea multe . Nici macar nu stiu unde se gaseau temperamentul meu vulcanic , zambetele , dorinta de viata . Probabil ca acum sunt ingropate intr-un mormant de gheata asezat undeva adanc in inima mea , intr-un loc in care nimeni nu va mai ajunge vreodata . Am riscat si am pierdut . Ar fi trebuit sa ma gandesc ca asa se va intampla . De ce nu am vrut sa ascult pe nimeni ? Din dragoste . E prostesc si incredibil de banal , dar dragostea a fost cea care m-a facut sa nu ascult pe nimeni si sa imi uit pana si principiile . A fost frumos , cat a fost un vis : aroma cafelei dimineata, plimbarile ... Cand m-am intors la realitate nu a mai fost frumos . M-am trezit in mijlocul acuzatiilor nefondate de a il fi inselat si a acceselor lui neincetate de furie . Se parea ca singurul lucru care il calma era sa ma loveasca din nou si din nou . Mi-a luat mult sa inteleg ca , defapt , eu am fost singurul care a iubit si ca , pana la urma , acest sentiment a disparut undeva intre zecile de vanatai . De ce plang ? De ce sa plang ?
Mi-am sters lacrimile care , acum , mi se scurgeau pe incheietura maine drepte . Eram secat de orice resurse . Voiam pur si simplu sa mor intr-un colt intunecat , in tacere . Fara sa-mi dau seama am rostit un \" Ajutor \" stins . Nu stiu nici macar cui il ceream . Lui Dumnezeu ? Nu credeam in el si , oricum , probabil ca El ii ajuta pe cei care sunt victime ale hazardului nu pe cei ca mine care si-o fac cu mana lor . Pe Shiro ? Nu , nu il cunosteam de loc . Nu voiam sa mai risc inca odata . Si atunci ? Probabil ca ... speram sa se intample ceva care sa ma aduca inapoi la normalitatea pe care o pierdusem in urma cu destul de mult timp .
Shiro s-a intors si , nu stiu de ce , telefonul i-a scapat . La contactul cu parchetul s-a auzit un \" buf \" iar bateria s-a desprins de restul telefonului . El , insa , nu a acordat atentie acestui aspect si a venit catre mine . M-a luat in brate si m-a dus in ceea ce parea a fi dormitorul lui si m-a asezat pe un par mare din lem de mahon cu asternuturi albastre .
Nu intelegeam ce naiba la apucat , sau daca la apucat ceva . Nu eram in stare sa reactionez in niciun fel : eram ca o carpa . Oh , nu , mint : eram o carpa .
- Uite , chiar trebuie , sa dormi . Daca imi spui unde stateai ma pot duce sa iti aduc hainele.
Ochii mei s-au marit de spaima si corpul meu a inceput sa tremure incontrolabil atunci cand acel loc , de care eram legat cu lanturile acelor amintiri groaznice a fost pomenit . Gandindu-ma ca eu nu as avea puterea sa ma intorc aclolo nici mort am raspuns incet :
- Trei blocuri mai sus de aici , prima scara , la parter, apartamentul numarul patru . Te rog , ai grija !
A zambit apoi a parasit camera . Nu stiu cand am adormit.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#18
Citat:Arme mortale , droguri ilegale , banane letale , sari in mocirla . Mori ! Mori ! Mori !

=)) Altă femeie nebună ! *laughs* Bananele ce caută mă acolo ? o.o
Anw, revenind. Ma cam abat de la fic. :]]

Nu ştiu de ce, dar capitolul mi s-a părut puţin făcut cu rime - eheh, poate că ai avut multăăă inspiraţie şi imaginaţie. Să fi fost cineva anume de vină ? :>
Hmm, mi s-a părut puţin cam scurt capitolul; dap, recunosc... :\"> Mă aşteptam la \" altceva \". Dar ofc I know. Tu nu eşti genul care să grăbească lucrurile - treburile astea. xD Ia-o încet. *cough-cough*

Anyway, cam suspectă faza cu \" Ai grijă ! \". o.o Mă pune pe gânduri... -.- Lasă-mă să meditez. :))

>:D<

#19
Buna, am trecut iar pe aici si pot spune impacata ca acest capitol este mult mai scur decat cel anterior dar este mult mai interesant sau poate asa mi se pare mie. Sincer ce cauta bananele acolo adica nu au nici-o legaturasau ast vad eu oricum Shiro e asa de dragut si reactia cu telefonul a fost cea mai tare saracul telefon. Pai cam atat am avut de comentat si astept next-ul bye bye.
http://farm3.static.flickr.com/2496/4202...a4a1_b.jpg


infrunt furtuna si ma gandesc
oare cat mai trebuie sa supravietuiesc
visele se sting usor
la fel ca un gand de dor
se duc departe si dispar
ca umbra dintr-un suflet amar
si nu raman decat regrete
fara sperante sau chiar secrete

[Imagine: chibi_8329.gif]
lolix kid, chibi-ul lui
lolix


[Imagine: 6141910.png]


[Imagine: 6fd6871.png]



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Back To Black Zummy 7 4.045 13-05-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)