Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Until you come back

#1
Paaaai...vin si eu cu un ficulet pe aici si...sper sa va plac..so...

Capitolul 1:



- Nu stiu ce vrei tu de la mine si nici macar nu-mi pasa ! M-am saturat sa ma tratezi ca pe un nimic si sa ma lovesti de cate ori ai tu chef ! Da tu cine ma crezi ?
A dat sa raspunda, insa l-am oprit.
- Eu nu mai vreau sa stau aici ! Plec! Naiba stie unde dar plec...o sa gasesc eu un loc !
- Haide Kan, nu trebuie sa faci asta. Tu stii ca eu te iubesc si ca totul a fost ... doar un accident. Eram ...
- Nu ma intereseaza ce sau cum erai! Nu ma atinge! S-a terminat...totul ! Yamane eu chiar plec.
Fara nici o avertizare m-a lovit cu putere peste obrazul drept. Nu era ceva nou pentru mine. Defapt pot spune ca ma obisnuisem cu asta. Ma intrebam doar de ce am suportat atata timp umilintele si loviturile lui. La inceput a fost ceva...frumos intre noi. dar s-a dus precum fumul la aparitia vantului.
- Uite, Kan iubitule, eu cred ca trebuie sa te linistesti. Fa o plimbare si ai sa vezi ca atunci cand o sa te intorci totul o sa fie bine.
Nu i-am spus nimic. Tinandu-mi palma pe obrazul lovit ce ma durea ingrozitor am iesit din casa. Am hotarat sa nu ma mai intorc. Lanaga el nimic nu putea fi bine. Pacat ca am invatat asta mult prea tarziu...
Mergeam ca un nebun prin ploaie. Incercam sa uit totul dar nu puteam. Noaptea se lasase deja. Habar nu aveam cate ore trecusera. Nu aveam unde sa ma duc. Imi lasasem nenorocitul de telefon acasa asa ca nu puteam suna pe nimeni pentru a cere adapost pentru putin timp. In acel apartament nu puteam sa ma intorc. Probabil Yamane isi daduse seama ca plecasem asa ca daca ma intorceam riscam sa ma aleg cu o bataie pe care sa o tin minte toata viata.
M-am asezat pe treptele blocului in fata caruia ma aflam si am oftat. Picaturile de ploaie isi continuau neobosite drumul bicuindu-ma cu raceala lor. Un felinar imi lumina chipul ostenit. Mi-as fi dorit sa il fac bucati. Voiam sa stau in intuneric si sa astept ... apocalipsa.
Deodata o voce cunoscuta surprinsa si, totodata, ingrijorata mi-a intrerupt gandurile:
- Kanda? Tatsuki Kanda?
M-am intors pentru a il putea vedea pe cel caruia ii apartinea vocea. Era unul dintre colegii mei de facultate. Nu vorbisem decat de vreo doua ori cu el. Nici macar nu stiam cu exactitate cum il cheama. Fetele il strigau Tenshi, asa ca am dedus ca asta e numele lui de familie. Baietii nu vorbeau cu el... mai bine spus el nu voia sa vorbeasca cu nimeni fie ca era fata sau baiat. Necesitatea il indemnea insa sa comunice uneori.
- Tatsuki esti bine? Esti ud tot ! Haide cu mine sus, iti dau niste schimburi. Daca stai asa o sa racesti rau de tot.
Nu a stat sa astepte vre un raspuns, ci m-a luat de mana si m-a tarait pana il liftul imobilului unde a apasta pe butonul cu numarul zece. Se uita la mine ingrijorat. Probabil obrazul mi se invinetise. Avea niste ochi mari de culoarea verde smarald. Ma miram ca descoperisem asta deabia acum. Ochii aceia... puteau muta si muntii din loc. Pacat ca eram o papusa fara sentimente acum.
Apartamentul sau era...imens si mobilat cu bun gust. Am luat loc pe fotoliul pe care mi l-a indicat. Nici macar nu imi dadeam seama ce culoare are. Banuiam ca era bej... sau poate...
- Ce faceai aici pe ploaie? Si ce ai patit la ochi? m-a intrebat ingrijorat.
Nu as fi vrut sa ii spun ce mi s-a intampla. De mic urasem sa ma plang oamenilor, ma simteam o povara pentru ceilalti cand faceam asta. Totusi, mai mult in semn de multumire ca ma luase in casa, i-am raspuns:
- Am luat bataie inca o data de la iubitul meu, doar ca, de data asta, am fugit de acasa. Acum nu mai am unde sa ma intorc.
Sa spun asta a fost pentru mine un soc mai mare decat am crezut vreodata ca poate sa fie. Am inceput sa plang si sa tremur incontrolabil. Nu stiam de ce, insa nici nu ma puteam opri. Era ca si cum o entitate superioara mie pusese stapanire pe inteaga mea fiinta. Departe, departe de tot, se auzea o voce. Nu stiam cui ii apartinea. De fapt, nici macar nu mai stiam unde eram sau cum ajunsesem acolo. O mana a incercat sa ma atinga, insa am refuzt-o brutal:
- Lasa-ma in pace! Nu te atinge de mine! Nu te vreau! Mori, jigodia naibii!
Mana s-a retras speriata. Nu aveam nici cea mai mica idee cui ii apartineam. Habar nu aveam cui ii adresasem acele cuvinte dinainte: mainii, lui Yamane sau...altcuiva.
Nu stiu cat am stat asa, plangand si tremurand. Totusi, cand am iesit din acea stare eram obosit si izvorul lacrimilor imi secase deja. In fata mea statea Tenshi, daca asta era numele lui.
- Uite, multumesc ca m-ai adus aici dar chiar trebuie sa plec.
Unde sa plec? Habar nu aveam. Pe vreo strada sau printr-un depozit parasit. Acelea erou singurele locuri in care imi permiteam sa stau cu banii pe care ii aveam docandata.
- Stai aici cat vrei. Pentru mine nu e un mare deranj, ochii lui blanzi incercau parca sa priveasca in adancul sufletului meu. Pacat ca acolo nu mai era nimic: murise totul.
- Imi pare rau dar nu am ce sa iti dau. Bani n-am. Cat despre sentimente sau ceva de genul asta...mai usor obtin bani. in mine nu mai este nimic. Sunt gol pe dinauntru. Nu iubesc, insa nici nu urasc. Sa stai pe langa mine ar fi doar o risipa...
Ma pregateam sa deschid usa, cand vocea sa m-a oprit.
- Nu e nevoie.
Nu stiam ce voiam sa spuna. Voiam sa plec din acel loc, insa imi doream in egala masura sa raman acolo. Cu mana pe clata si cu spatele la el am asteptat sa continue. Mi-l imaginam stand in sezut, pe parchetul deschis la culoare, probabil din lemn de fag, insa ceva ma retinea sa-mi intorc capul si sa-l privesc.
Vazand ca nu am de gand sa ma misc a continuat.
- Daca nu poti sa-mi dai nimic... asta e. Eu nu te fortez. Faci exact ce vrei atunci cand vrei. Este viata ta, nu ti-o pot conduce. Daca hotarasti sa ramai aici, nu vei fi niciodata obligat sa faci sau sa simti ceva. Pentru mine e in regula sa locuiesc alaturi de un...vid.
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#2
Unde este YAOI este si JE, si unde este un YAOI ce ma atrage cumplit este si je, so..trecem peste astea, am vazut unele greseli de tastare, dar, sincer, sunt prea obosita sa le caut.
Imi place ideea, si cu siguranta imi place si de Tenshi, pare o fire timida, retrasa, insa cu un suflet mare. E dragut din partea lui ca se gandeste la Kan.
- Haide Kan, nu trebuie sa faci asta. Tu stii ca eu te iubesc si ca totul a fost ... doar un accident. Eram ... Sincer, fraza asta mi-a dat de gandit, in sensul ca minciuna o poti observa de la o posta, sau macar asa cred.
Si acum urmeaza partea dureroasa, parerea mea >.<: Pai..eu cred ca [,] Ken va avea o relatie cu Tenshi, insa Yamane le va face multe probleme, iubindu-l cu adevart pe Ken, insa, nestiind cum sa-si arate iubirea, decat prin forta xD Don't Kill me, please T~T
Faci exact ce vrei atunci cand vrei. Este viata ta, nu ti-o pot conduce. cand am citit fraza asta am ramas stana de piatra, stii de ce? E replica pe care o zic aproape in fiecare zi, deci eram :| Wow...ceva din mine, timid, sufletist si realist :]] Cred ca Tenshi va fi personajul meu preferat >.<

Sper sa vii cu next-ul repede sweetie >;d<
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#3
Buna Cloruro :">>:D<
Uite ce e, m-a atras mult titlul ficului si mai ales ca e pus la sectiunea yaoi. Mi se pare atat de interesant incat am zis ca trebuie sa il citesc. Am dat mai devreme cu ochii peste el, am vazut ca e bun si acum am revenit asupra lui.
Pot spune ca ideea e originala, nu am mai citit asa ceva pana acum, deci speri sa continui, mai ales ca incepe sa imi placa deja un cuplu ( care sper sa se si formeze ) dintre Kan si Tenshi... Sper ca am retinut numele :-s
Greseli de tastare au fost foarte putine, iar de ortografie nu prea am vazut... Decat niste virgule in lipsa pe ici pe colo, dar nu e mare chestie. Mi-ar fi placut sa folosesti mai multa descriere, pentru ca dialogul cu naratiunea se imbina bine, dar descrierea cam lipseste,. Nu zic sa adaugi cine stie ce figuri de stil pe aici incat sa raman cu gura castata ( la propriu xD ). Dar merge si mai bine.
Nu stiu daca ai mai scris ceva, dar pentru un prim capitol imi place si vreau sa continui sa il citesc.
Sunt curioasa cat de tarziu sau devreme vii cu nexturile.
Pana acum nu am un personaj preferat, pentru ca inca nu mi-am format o parere clara despre ele, dar sper ca imi voi face una curand. Pana atunci bafta si stii si tu, sa vii cu nextul caci il astept >:D<

#4
Oh Doamne ! :X Deeeci, iubirea mea mică, văd că ai început un nou fic. Duuuh`, m-ai anunţat despre asta pe mess. Şi ţi-am zis doar că o să trec azi. ^^
Deja ideea este foarte bună; nu poot spune că-i foarte originală, dar totuşi.. Din câte mi-ai spus, ai o muză interesantă. ;> Ya` know about that.. :]
Revin la fic ! ;x Ai zis că e cu bătaie. Păi se observă asta din primul capitol. Săracul Kanda... >___< Mi se pare mie sau cearta dintre cei doi e din cauza faptului că Yamane ăla l-a înşelat ? :-? Ca, aşa s-ar explica pumnul acela. Ce nenorocit ! Deci din nou, îmi e milă de Kan`.... :o3
Haidee ! Fă ceva în legătură cu asta. * pleaseeee * Ah, da... Şi desigur, mai fă tu alte chestii în legătură cu yaoi`ul. Mai vorbim, iubita ! >:D<

#5
Ohh...multumesc mult celor care au citit si au comentat... ma bucur ca va place :D


Cap 2:
M-am blocat . Mainile imi tremurau la fel ca unui alcoolic . Cuvintele lui ... voiam sa am incredere ... dar pur si simplu nu mai puteam . In capul meu se invarteau sute de argumente si contraargumente . Sentimentul ca as vrea sa plec si , in aceeasi masura as vrea sa raman , era mai puternic. Eram sigur ca , mai devreme sau mai tarziu , imi va cere in schimb ceva . Nu ma deranja asta , era logic sa aiba anuminte pretentii . In lumea asta nimic nu e gratis . Totul are un pret , insa eu nu stiam daca la acel moment voi putea sa il platesc . Imi era frica sa imi asum inca un risc . Ultima data cand o facusem ...
Totusi , nu puteam ramane pe strazi . Ar fi fost mult prea periculos .
- Promiti , promiti ca nu imi vei cere niciodata nimic in schimb ?
Era cea mai egoista cerere pe care i-o facusem cuiva in viata mea .
- Da , iti promit .
Ochii lui verzi erau atat de blanzi si pareau atat de sinceri ... incat m-am abtinut cu greu sa nu ii cred si sa raman credincios zicalei mele conform careia totul are un pret . Acea cerere era imposibila . Cu siguranta el nu stia in ce se angaja . Totusi , intr-un final , am acceptat propunerea sa . Aveam nevoie de o casa si , oricum , daca se intampla ceva puteam pleca oricand .
M-am asezat langa el . Niciodata nu fusesem o persoana singuratica, din contra , aveam nevoie de apropierea oamenilor la fel de tare precum aveam nevoie de aer pentru a respira . Totusi acum ma simteam atat de singur incat ma durea . O durere fizica ce imi strapungea sufletul , taiandu-l in doua .
Mi-am asezat capul pe umarul sau. iar el s-a intors privindu-ma mirat.
- Fara obligatii, i-am raspuns intrebarii sale nerostite .
Sentimentul de singuratate era tot acolo , insa apropierea unui om ma facea sa ma gandesc ca poate exista o cale de scapare din toate astea .
Parfumul sau ma inconjura . Niciodata nu fusesem atat de aproape de Tenshi incat sa-l simt.
Mi-am intors capul catre el. Privea drept in fata la televizorul care , totusi , nu era aprins. Parul sau roscat destul de scurt stralucea intr-un mod ciudat in lumina strlucitoare a diminetii de vara . Pielea sa era alba, perfecta . Oare as putea sa-l iubesc ? Daca m-as stradui suficient de mult as putea sa-l iubesc ? Nu , nu s-ar putea . La urma urmei nici macar nu-i cunosc numele adevarat.
- Uhmm ...
S-a intrors cu fata catre mine , privindu-ma curios . Ne desparteau cativa centimetrii. Puteam sa ii simt rasuflarea ...
- Mmm ... poti sa imi spui si mie cum te cheama ?
Ar fi trebuit sa ii stiu numele adevarat . Intrebarea era de-a dreptul stupida , asa ca mi-am simtit obrajii luand foc si mi-am lasat capul in jos. Probabil ca eram rosu pana in varful urechilor.
Mi - a prins barbia intre degetul mare si cel mijociu , ridicandu -mi capul pentru a ajunge din nou la acelasi nivel cu el. Instinctiv , mi-am inchis ochii asteptand ceea ce avea sa se intample ...
- Kazuki Shiro , asa ma cheama . Nici macar nu ai de ce sa te inrosesti , avand in vedere ca asta e prima data cand iti spun numele meu .
Am deschi ochii uimit . Pana la urma ce credeam ca trebuia sa se intample ?
Privirea mea surprinsa a intalnit-o pe a lui , ce era la fel de calma si de blanda ca deobicei .
- Ti - am spus ca nu te oblig sa faci nimic din ceea ce nu iti doresti , a raspuns aranjandu-mi bretonul .
Ce insemna pana la urma asta ? Ca el voia sa ma sarute dar s-a oprit din cauza promisiunii facute ? Habar nu aveam ...
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

#6
In pirmul rand multumesc mult ca m-ai anuntat scumpo <3 Sa stii ca ma simt mai bine cand ma anunta cineva xD Asa incep sa citesc capitolele si incurc ficurile >.<
In al doilea rand....waaa Kan..saracul de el, se simte atat de singur incat isi forteaza sentimentele si mintea sa se apropie de cineva T_T Vrea doar afectiune :(( Ce cute <3 Mai cute decat cel mai cute lucru din lume...waaa!!! :D
Shiro , imi place numele >:] Mi se pare mie sau...uhm..chiar a vrut sa-l sarute :| Anyway ma bucur daca va fi ceva intre ei, defapt sper asta :">
Multumesc inca o data ca m-ai anuntat si iti multumesc si pentru capitolul asta, desi scurt :-w, totusi dragut :D Nu am vazut greseli, probabil n-am fost atenta, desi mi-am tras scaunul mai aproape de birou >.<

Astept capitolul 3 =p~=p~=p~
Succes Darling XOXO
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#7
Waaa,am citit ficul dar chiar nu am avut timp sa postez un comm T_T
Ce pot sa spun...e superb!Imi place cum scrii,dar ar mai trebuii putina descriere,fiindca ma cam pierd in dialog cateodata,dar in rest e perfect!
Imi place la nebunie situatia si char credeam ca Shiro va face o miscare dupa ce i-a apucat barbia in felul asta,dar cred ca imaginatia mea o ia cam la vale:))
E bine ca a scapat de tipul ala care il tortura,dar sper sa nu-l urmareasca si sa se ea de el,torturandu-l.
Te-ai mai facut cu una pe cap,asa ca nu ma omora:))
Inspiratie rasunatoare!
Byyye>:D<
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#8
Oh, Doamne, l-ai adus! Ma bucur ca esti rapida, daca ai fii asa mereu :-"
Ei bine, mai exista momente cand sunte plecata si m-as necaji daca nu ti-am lasat comentariu ( te-am anuntat doar ^^" ).
Sa revenim... Capitolul a fost scurtut, poate te revansezi data viitoare. Dar, ahh, ce egoista sunt!
Kan devine din ce in ce mai sweet, mai ales ca se tot inroseste. Nu-mi spune ca deja se gandeste ca poate avea o relatie cu Tenshi ( asa o sa ii spun, numele sau real mi se pare complicat ) . [-x
Adica... e asa cute, sigur el va fi uke... Nu, nu? ;;) De abia astept continuarea si stii de ce? Ca sa ii mai vad ( adica imaginez ) mocuta aia rosie a lui. Vreau sa ii cunosc si trecutul si... Si tot... Dar asta pe parcurs.

Nu stiu ce as mai putea spune decat ca a fost un capitol bun, chiar daca dimensiunea lui m-a cam suparat T^T Bafta in continuare *hugs*.

#9
Hi there! ^^ In primul rand spun ca nu am citit restul comentariilor asa ca s-ar putea sa zic ceva ce s-a zis deja. :D

primul ch.
Da tu cine ma crezi - Da' sau Dar
vre un raspuns - vreun
docandata - deocamdata


al doilea ch.
cativa centimetrii - centimetri
nu ai de ce sa te inrosesti - nu ai de ce sa rosesti
parca suna mai bine
ca deobicei - de obicei

Si mai sunt niste litere uitate pe undeva, probabil din neatentie.

Inainte de 'dar' se pune intotdeauna virgula, inainte de virgule, puncte, semnul intrebarii, semnul exclamarii, doua puncte, punct si vitrgula, nu se lasa spatiu. Dupa semnele de punctuatie se lasa.
Si folosesti putin cam multe puncte de suspensie.
*
Te grabesti putin cu actiunea, Kan si Tenshi au ajuns cam repede la ideea de sarut si ceva mai mult, nu era cazul de asa ceva in acel moment.
Dar imi place textul. Este simpatic si ai un stil dragut de a scrie. Astept urmatorul capitol. Spor la scris!
[Imagine: LCGbvGa.png]

#10
Damm it ~! Ce târziu ajuuuung ! >____< Şi totuşi, sper că nu-i prea târziu. Well, da, am eu ceva cu sincronizarea la timp. ;x
Uhmm.... E cam ciudat acest Shiro [ numele îmi aduce aminte de ficul lui Yaoi Queen ~ Totally Dominated ~ :]] ]... Mai ales ceea ce a spus la final... Frate, din nou mă pune pe gânduri. o.o
Şi dacă a spus chestia aia cu vrutu` şi nevrutu` de la finalul capitolului, înseamnă că are un rol important în viaţa lui Kan. :-? Again........... :))

Deeci... Înainte de a încheia, să nu te miri că o să dau comm` întâziată, dar am ceva probleme cu pc-ul. >__< Ehh, sperăm că se rezolvă. Baftă, my bad seme ! >:)



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Back To Black Zummy 7 4.041 13-05-2012, 04:19 PM
Ultimul răspuns: Ayumi Michaelis


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)