Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Unlimited Pleasure

#31
Ms fetelor de comm :*:*

Capitolul 14

Omul asta ma facea sa-mi pierd mintile si sa uit de bunul simt ce mi-a fost inoculat inca din copilarie...bratele lui erau calde si primitoare, iar saruturile fierbinti imi incalzeau trupul, care, in ciuda temperaturii ridicate, tremura incontrolabil. Mi-am dat seama ca de cand l-am cunoscut pe el am prins prostul obicei sa inrosesc la fiecare vorba sau remarca pe care o facea si totusi...nu-l indepartam, ci mai mult ma agatam de el ca de un colac de salvare.
Ce rost mai avea sa neg ca imi placeau toate senzatiile ce-mi strabateau corpul cand ma atingea... niciunul.
Barbatul asta...era periculos...
M-a trezit telefonul ce suna undeva deasupra capului meu. Am injurat si mi-am intins mana pana ce am dat de el si am raspuns somnoros si un pic irascibil
-Da?
-Taki..unde esti? am recunoscut de indata vocea ingrijorata a mamei mele. Nu ai venit aseara acasa, continua ea. Este totul in regula?
-Mama...scuza-ma, am lucrat pana tarziu, apoi am venit pana la seful meu acasa si am adormit aici.
-Dar esti bine? vocea ei pastra acelasi grad de ingrijorare.
-Da, mama, sunt bine.
-Bun, atunci mai am un singur lucru de spus: daca nu te trezesti vei intarzia la scoala, draga. Chicoti usor la telefon.
Scoala..uitasem complet de ea.
-La dracu'. Vorbim mai tarziu mama, i-am zis inchizand telefonul. Am sairt din pat, incurcandu-mi picioarele in cearceaf si aterizand pe burta pe podeau rece. Zgomotul facut de mine in trezi si pe Mike, care, pana atunci dormise linistit.
- Ce s-a intamplat? intreba el, uitandu-se la mine cum imi culeg trupul de jos si ma imbrac rapid cu hainele ce erau aruncate peste tot.
-Scoala...voi intarzia la scoala. Naiba s-a ia ca am uitat! De ce nu poate sa fie mama ca alte mame. Sa ma sune la 4 dimineata si sa ma intreb unde naiba umblu? am bombanit eu nervos. Ma suna acum...si pentru ce...ca sa-mi zica vechea replica:" Taki, vei intarzia la scoala". Asa ceva...
Mike incepu sa rada, ceea ce ma facu sa ma incrunt.
-Mama ta e ciudata, dar simpatica. Cred ca pe ea semeni.
M-am uitat crucis la el pana ce si pe mine m-a bufnit rasul. Stiam deja ca seman cu mama. De la tatal meu nu luasem decat culoare parului si sexul. Te duc eu la scoala, zise, incepand si el sa se imbrace.
-Cum vrei, dar prima oara trebuie sa ajung acasa sa-mi iau uniforma si cartile.
Aproba si amndoi iesiram afara din casa, indreptandu-ne spre masina pe care o conduse el in seara trecuta. Apasa acceleratia si demara in forta, acul kilometric ajungand in scurt timp la 100 mile/h. I-am dat adresa si in 20 de minute deja ne aflam in fata casei mele.
-Hai inauntru pana reusesc si eu sa ma schimb.
Nu ma refuza, dar mi-am dat seama ca se simtea un pic stingherit. A pasit inautru, dar nici bine nu am apucat sa-mi descal papucii ca mama si aparu imbracata intr-o pereche de pantaloni de piele negrii, un maieu to negru, peste care avea o geaca de piele stransa pe corp si scurtuta. Parul ii juca liber in jurul chipului alb, de portelan si i se prelingea pe umerii ingusti. Cand ne zarii, zambii calduros.
-Ma gandeam eu ca vei aparea intr-un final.
-Mda...ma duc sa ma schimb. Mike, simte-te ca acasa, i-am zis si am dat sa fug pe scari, dar mi-am amintit ceva. Mama, nu-l speria prea tare. Femeia imi zambi inocent, ceea ce ma facu ridic din sparancene. Zambetul acela al ei era aducator de necazuri. I-am lasat in pace, gandindu-ma ca Mike este baiat mare si ca nu va apti nimic daca sta in compania ei 10 minute.
Odata ajuns in camera, am intrat la baie si m-am spalat cu apa rece pe fata, apoi mi-am imbracat in graba uniforma si mi-am aranjat cat de cat parul. Am infascat geanta de pe pat si am iesit, coborand la parter de unde am auzit rasete. Se pare ca totul decursese bine. L-am privit pe Mike si am zambit cand mi-am dat seama ca descoperise ce avea in comun cu mama mea: pasiunea pentru masini.
-Sunt gata, am anuntat din prag.
-Bine, atunci...hai sa mergem, imi zise Mike binedispus. Mi-a facut placere, doamna Shibuya.
-Si mie. Sa mai vi pe la noi.
-Mama, unde mergi imbracata asa? am intrebat-o inainte sa ies pe usa.
-La universitate. Am cursuri.
M-am incruntat un pic...dar nu am mai adaugat altceva. Mama mea era o nonconformista. Banuiam ca toti se obisnuisera deja cu ea. I-am depus un sarut usor pe obraza, apoi am alergat spre Mike care ma astepta linistit in masina.
-Cum a fost? Te-a bagat un pic in sperieti? am intrebat amuzat in timp ce baiatul era atent la trafic.
-Nu chiar...dar nu am cunoscut inca o femeie care sa stie atatea despre masini.
-E normal sa stie...preda inginerie mecanica la universitate, i-am raspuns chicotind.
-Un profesor nu stie chiar atat de multe. Ei stiu doar ce e scris in carti.
-Da, ai dreptate, dar un fost pilot de curse stie.
S-a uitat uimit la mine, crezand probabil ca glumesc.
-Vrei sa spui ca mama ta...?
-Da. Cand ti-am zis ca de la ea am mostenit pasiunea pentru masini, nu am glumit deloc. Am ridicat din umerii nepasator. Si ea a participat la curse inainte sa-l cunoasca pe tatal meu, dar a renuntat dupa ce s-au casatorit si a ales cariera universitara.
-Interesanta femeie...l-am aprobat. Restul drumului l-am facut in liniste, eu fiind preocupat de ceasul ce arata ca am intarziat. Fix de asta mai aveam nevoie acum...Dar, intr-un final am ajuns si la scoala. Mike a oprit in fata cladirii principale, apoi s-a intins spre mine si m-a sarutat usor pe buze. Imediat ce l-am simtit obrajii mi se inrosira si inima o luase la galop. Eram culmea...Mi-am ascus fata ca sa nu observe, dar era deja prea tarziu. Ochii lui blanzi si albastrii ma cercetau din cap pana-n picioare, dezbracandu-ma...Am vrut sa-i zic ceva, dar telefon mi-am simtit telefonul vibrand, asa ca l-am scos si am privit mesajul.

In seara aceasta la ora 11, Cartierul Chinezesc. Te asteptam, Akuma.

-Ce s-a intamplat?
I-am aratat mesajul pe care l-am primit, iar el si-a incordat maxilarul, injurand incet printre dinti. As fi vrut sa ma raman, sa vorbim despre detalii, dar am auzit someria care anunta inceperea cursurilor. Am oftat, iesind din masina, dar m-am aplecat la geamul intredeschis
-Cand termin aici vin la garaj sa punem la punct detalile. A aprobat,iar eu m-am indepartat cu mintea oriunde altunceva, numai la scoala nu...
Se anunta o zi de-a dreptul bestiala...

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#32
(22-04-2011, 09:53 PM)MiraA A scris: -La dracu'. Vorbim mai tarziu mama, i-am zis inchizand telefonul. Am sairt din pat, incurcandu-mi picioarele in cearceaf si aterizand pe burta pe podeau rece. Zgomotul facut de mine in(il) trezi si pe Mike, care, pana atunci dormise linistit.
- Ce s-a intamplat? intreba el, uitandu-se la mine cum imi culeg trupul de jos si ma imbrac rapid cu hainele ce erau aruncate peste tot.
-Scoala...voi intarzia la scoala. Naiba s-a(s-o) ia ca am uitat! De ce nu poate sa fie mama ca alte mame. Sa ma sune la 4 dimineata si sa ma intreb unde naiba umblu? am bombanit eu nervos. Ma suna acum...si pentru ce...ca sa-mi zica vechea replica:" Taki, vei intarzia la scoala". Asa ceva...
Mike incepu sa rada, ceea ce ma facu sa ma incrunt.
-Mama ta e ciudata, dar simpatica. Cred ca pe ea semeni.
M-am uitat crucis la el pana ce si pe mine m-a bufnit rasul. Stiam deja ca seman cu mama. De la tatal meu nu luasem decat culoare parului si sexul. Te duc eu la scoala, zise, incepand si el sa se imbrace.
-Cum vrei, dar prima oara trebuie sa ajung acasa sa-mi iau uniforma si cartile.
Aproba si amndoi iesiram afara din casa, indreptandu-ne spre masina pe care o conduse el in seara trecuta. Apasa acceleratia si demara in forta, acul kilometric ajungand in scurt timp la 100 mile/h. I-am dat adresa si in 20 de minute deja ne aflam in fata casei mele.
-Hai inauntru pana reusesc si eu sa ma schimb.
Nu ma refuza, dar mi-am dat seama ca se simtea un pic stingherit. A pasit inautru, dar nici bine nu am apucat sa-mi descal papucii ca mama si aparu imbracata intr-o pereche de pantaloni de piele negrii, un maieu to (tot)negru, peste care avea o geaca de piele stransa pe corp si scurtuta. Parul ii juca liber in jurul chipului alb, de portelan si i se prelingea pe umerii ingusti. Cand ne zarii, zambii calduros.
-Ma gandeam eu ca vei aparea intr-un final.
-Mda...ma duc sa ma schimb. Mike, simte-te ca acasa, i-am zis si am dat sa fug pe scari, dar mi-am amintit ceva. Mama, nu-l speria prea tare. Femeia imi zambi inocent, ceea ce ma facu ridic din sparancene. Zambetul acela al ei era aducator de necazuri. I-am lasat in pace, gandindu-ma ca Mike este baiat mare si ca nu va apti (pati)nimic daca sta in compania ei 10 minute.
Odata ajuns in camera, am intrat la baie si m-am spalat cu apa rece pe fata, apoi mi-am imbracat in graba uniforma si mi-am aranjat cat de cat parul. Am infascat geanta de pe pat si am iesit, coborand la parter de unde am auzit rasete. Se pare ca totul decursese bine. L-am privit pe Mike si am zambit cand mi-am dat seama ca descoperise ce avea in comun cu mama mea: pasiunea pentru masini.
-Sunt gata, am anuntat din prag.
-Bine, atunci...hai sa mergem, imi zise Mike binedispus. Mi-a facut placere, doamna Shibuya.
-Si mie. Sa mai vi pe la noi.
-Mama, unde mergi imbracata asa? am intrebat-o inainte sa ies pe usa.
-La universitate. Am cursuri.
M-am incruntat un pic...dar nu am mai adaugat altceva. Mama mea era o nonconformista. Banuiam ca toti se obisnuisera deja cu ea. I-am depus un sarut usor pe obraza(obraz), apoi am alergat spre Mike care ma astepta linistit in masina.
-Cum a fost? Te-a bagat un pic in sperieti? am intrebat amuzat in timp ce baiatul era atent la trafic.
-Nu chiar...dar nu am cunoscut inca o femeie care sa stie atatea despre masini.
-E normal sa stie...preda inginerie mecanica la universitate, i-am raspuns chicotind.
-Un profesor nu stie chiar atat de multe. Ei stiu doar ce e scris in carti.
-Da, ai dreptate, dar un fost pilot de curse stie.
S-a uitat uimit la mine, crezand probabil ca glumesc.
-Vrei sa spui ca mama ta...?
-Da. Cand ti-am zis ca de la ea am mostenit pasiunea pentru masini, nu am glumit deloc. Am ridicat din umerii nepasator. Si ea a participat la curse inainte sa-l cunoasca pe tatal meu, dar a renuntat dupa ce s-au casatorit si a ales cariera universitara.
-Interesanta femeie...l-am aprobat. Restul drumului l-am facut in liniste, eu fiind preocupat de ceasul ce arata ca am intarziat. Fix de asta mai aveam nevoie acum...Dar, intr-un final am ajuns si la scoala. Mike a oprit in fata cladirii principale, apoi s-a intins spre mine si m-a sarutat usor pe buze. Imediat ce l-am simtit obrajii mi se inrosira si inima o luase la galop. Eram culmea...Mi-am ascus(ascuns) fata ca sa nu observe, dar era deja prea tarziu. Ochii lui blanzi si albastrii ma cercetau din cap pana-n picioare, dezbracandu-ma...Am vrut sa-i zic ceva, dar telefon mi-am simtit telefonul vibrand(dar telefonul l-am simtit vibrand), asa ca l-am scos si am privit mesajul.

In seara aceasta la ora 11, Cartierul Chinezesc. Te asteptam, Akuma.

-Ce s-a intamplat?
I-am aratat mesajul pe care l-am primit, iar el si-a incordat maxilarul, injurand incet printre dinti. As fi vrut sa ma(mai) raman, sa vorbim despre detalii, dar am auzit someria care anunta inceperea cursurilor. Am oftat, iesind din masina, dar m-am aplecat la geamul intredeschis
-Cand termin aici vin la garaj sa punem la punct detalile. A aprobat,iar eu m-am indepartat cu mintea oriunde altunceva, numai la scoala nu...
Se anunta o zi de-a dreptul bestiala...

cam atat am reusit sa dezgrop, in rest totul este bine....mi-a placut umorul tau din capitolul acesta, cum sa cazi din paT?:))....chiar imi place mama lui, as vrea si eu ,una ca ea...acestea fiind zise astept cu nerabdare urmatorul
PS: iertare pentru intarziere cu comm`ul
Las cadavrele trecutului in spate, imi croiesc drum spre viitor,ma arunc intr-o mare inspumegata,fac o baie insangerata. Renasc cu aripi rosi si gravate cu mii de dorinte neimplinite,care sa ma duca in iadul meu,numit viata


tot ce ramane in final sunt lacrimi, durere, cioburi de sperante si multa ura, aceasta ne defineste fiinta animalica, parsiva si atat de frivola22, suntem ceea ce vorbim si facem, nu ce aspiram sa fim

#33
Tnkz for commz >:D<

next:



Capitolul 15

Oficial eram nervos, spumegam de furie si-mi venea sa sparg masinile din garaj. Idiotii aia chiar nu se lasau sa nu il ia pe Taki intr-o cursa nenorocita. In ciuda diminetii extrem de placute pe care o avusesem cand facusem cunostinta cu doamna Shibuya si sarutul din masina, care l-a facut pe nipon sa se inroseasca m-au incantat, acum spumegam de furie, in mare parte din cauza lui John, care era acum ocupat sa-mi tina o predica de milioane, ca nu ii raspunsesem la telefonul ala nenorocit.
- Asculta aici! am trasnit nervos si in birou se facu liniste, John alegand sa ma infrante numai din priviri. Daca tu stii sa suni la trei dimineata, cand lumea doarme un somn dulce, sa te duci dracului si sa suni pe cine te-o suporta! Ai noroc ca ti-a raspuns Taki, altfel puteai sa suni toata viata, eu dormeam prea frumos.
- Taki?! Iar a dormit pustiul ala la tine?! incepu John sa urle iarasi la mine, insa am aruncat o privire ce ingrozea si a tacut. M-am dezbracat de bluza si mi-am tras un maieu albastru pe mine, dupa care mi-am luat o pereche de pantaloni de trening de aceeasi culoare si am iesit din birou, indreptandu-ma spre noua mea achizitie, Chevrolett-ul Impala mult dorit. M-am bagat sub ea, fiindca mi se spusese de catre cei cu care facusem tranzactia ca are probleme la combustibil, iar eu trebuia sa mi le rezolv, chiar daca era o masina pe care o tineam pentru colectie, pentru satisfacerea nevoii de a vedea toate minunatiile in garajul meu.
Cativa angajati imi cerura ajutorul, iar eu am facut ce trebuia sa fara sa scot vreun cuvant, fiindca riscam sa fie o injuratura zdravana. Strangeam din dinti ca sa nu fac ca toti dracii, insa se parea ca si John facea acest lucru. Era cu ochii in patru dupa sosirea lui Taki, eram sigur de asta si nu-mi convenea, stiam ca ii va face si lui o morala de zile mari, asa cum incercase sa-mi faca si mie.
- Am ajuns, rosti Taki rapid. Unde pot sa ma schimb si eu? intreba incet, iar eu i-am facut semn ca la mine in birou, chiar daca ceilalti angajati o faceau in vestiar. Da, faceam diferentiere si mi se rupea.
- Adu-mi si mie o carpa cand te intorci si un elastic de par , adaug rapid in timp ce imi dadeam parul din ochi la o parte prin miscarea rapida a capului, fiindca mainile imi erau pline de ulei de masina. Continuam sa lucrez la Chevrolet, facand abstractie de ceilalti din jur, incercand sa ma calmez si sa nu ma mai gandesc la imbratisarile cu Taki din seara precedenta.
Am simtit o mana calda pe umarul meu, iar apoi Taki imi aduse carpa si mi-o pusese pe genunchi, iar apoi imi lasa si elasticul cerut pe genunchi, insa nu mi se lua uleiul de pe mana, asa ca l-am pus pe el sa imi prinda parul intr-o coada, dupa care ma uit atent la chipul sau si imi intorc privirea catre GTR-ul pe care il avusesem prima si singura data pana acum. Se inrosi usor cand eu mi-am lins buzele, dar se aseza langa mine, incercand sa ma ajute.
Era imbracat intr-un tricou strans pe trup care ii evidentia muschii discreti, spre deosebire de mine, care erm mai bine lucrat. Pantalonii sai erau de trening, ca si ai mei, insa eu ii aveam din fas si deja eram nervos ca devenisera neincapatori, iar de vina era numai mintea mea perversa si, in mare parte, si prezenta lui. Se uita la mine si imi zambea, dupa care se asezase pe jos, insa eu m-am intors catre el si i-am cerut zambind, incercand sa-mi spulber nervii:
- Da-mi, te rog, maieul jos!
S-a uitat lung la mine si a rosit usor, insa a dat afirmativ din cap si mi-a apucat marginea maieului, incepand sa traga in sus. Mi-am ridicat mainile in acel moment si a reusit sa mi-l traga, punandu-l pe capota masinii. Am continuat sa lucram fara sa vorbim, insa John aparu de undeva si isi atinti privirea asupra lui Taki, rostind printre dinti:
- Aici esti, jigodie?
Cum am auzit apelativul folosit m-am uitat la el si am ranjit, dupa care m-am ridicat de jos si m-am dus catre el, infigandu-mi mana in claia lui blonda.
- O singura data sa te mai aud si te las fara par, iti rup capul si te fac bucatele, dupa care iti vand organele! Nu glumesc, John, taci! am rostit pe un ton apasat, iar Taki se ridica si el, cerandu-mi sa-i dau drumul colegului nostru. Era ciudat ca nu am comentat nimic, fiindca de obicei nu acceptam asa usor, ma luam la cearta cu ceilalti si faceam urat, insa la rugamintea lui am incetat imediat si tampitul disparu.
- Nu conteaza, Mike, nu ma intereseaza ceea ce spune, nu trebuie sa te certi cu el, imi spuse niponul si zambi usor, dupa care isi continua ideea: Diseara vii cu mine? As vrea sa fii acolo, e prima cursa dupa atata timp...Prima cu miza mare, adica, fiindca prima a fost cu tine, rosti si eu am zambit.
- Sigur ca voi fi acolo. Si apoi, dupa ce castigi, sarbatorim! am spus pe un ton pervers si Taki s-a inrosit usor si mi-a zambit apoi. Cum a fost la scoala? intreb si ma pun pe rampa, bagandu-ma pe jumatate sub masina si continuand sa strang cateva chestii pe sub ea, ca terminasem treaba. Nestiind asta insa, Taki se aseza peste mine, stand cu un picior intre picioarele mele si coapsa apasandu-i zona mea intima destul de umflata si fara aceasta presiune. Mi s-a asezat pe piept, punandu-si o mana peste acesta, iar pe cealalta pe rampa si uitandu-se in sus la ceea ce faceam. Am profitat de moment si i-am incolacit talia cu o mana, apoi i-am prins buzele intr-un sarut lung. Gemu usor imediat cum limba imi ajunse in gura sa, cautandu-i-o, apoi imi oferi ce doream, incepand sa ne sarutam acolo, nepasandu-ne ca ne-ar putea vedea cineva.
- Mai... Ai? ma intreba de cum scapa de buzele mele, iar eu am dat negativ din cap si am zambit lingandu-mi pervers buzele.
- Ceva mai dulce ca tine nu am vazut, rostesc si Taki se inrosi, dupa care am iesit amandoi de sub masina privindu-ne atent unul pe celalalt. Eram transpirat si murdar de ulei, asa ca m-am indreptat catre dusuri, vrand sa scap repede de aceasta senzatie, insa m-am oprit cand am vazut din nou GTR-ul acela. M-am indreptat catre el, iar Taki se apropie de mine, probabil vrand sa zica ceva, insa nu i-am dat ocazia, ci i-am pus stapanire pe buze si l-am sprijinit cu fundul de capota masinii, exact ca in seara aceea, savurandu-i sarutul dulce. Scanci cand imi simti mana intre picioare, iar eu m-am oprit, realizand ca nu e nici locul si nici momentul potrivit, plus ca niponul nu era pregatit. Incepuse sa tremure iarasi si vorbi in soapta:
- Te rog, nu mai vreau asta...
Mi-am lipit buzele de ale sale si am zambit, dupa care i-am spus ca si in acea seara tot la fel tremurase si se inrosise usor. Ne-am indepartat insa fiecare, mergand la treaba noastra.

- Esti gata? am intrebat urcandu-ma la volanul masinii si zambindu-i lui Taki, care se afla in dreapta mea. Imi zambi si el, insa era ingrijorat in legatura cu intrecerea din aceasta seara. I-am asezat mana pe coapsa, facandu-l sa tresara, dupa care am calcat acceleratia, ajungand in mai putin de douzeci de minute in Cartierul Chinezesc.
Se stransesera oamenii in jurul celeilalte masini, apoi incepura sa se stranga si in fata masinii noastre, entuziasmati. Ne-am dat jos din aceasta si am intrat in incaperea in care aveam sa stam noi, cei ce priveam. Am profitat de un loc mai retras si nepopulat pentru a-i pune stapanire pe buze, strangandu-l in bratele mele pe Taki si savurandu-i dulceata.
- Va fi bine! i-am spus, insa el deja se inrosise la fata si tremura. L-am mai sarutat o data si i-am zis sa aiba grija, apoi ne-am intors la linia de start. Am ridicat in acel moment capota si mi-am bagat nasul prin fiecare locusor unde ar fi putut exista ceva strain, unde ar fi putut sabota cineva. Am verificat combustibilul, franele si fiecare detaliu, dupa care l-am batut pe Taki pe umr si i-am urat noroc. Tipul ce il provocase nici macar nu avea tupeul sa-l priveasca pe niponul ce se afla langa mine acum. Toti se uitau urat la noi, iar eu eram sigur pe succesul intrecerii.
- Bafta! i-am spus lui Taki si acesta schita un '' Da '', dupa care l-am luat in brate, strangandu-l usor. A intrat in masina si s-a aliniat cu cealalta la linia de start, apasand acceleratia in momentul in care fata dintre cele doua masini lasa esarfa jos.
Priveam cu sufletul la gura intrecerea dintre cei doi, insa nu era nicio indoiala ca Taki avea sa castige, masina sa trecand peste obstacole cu mare viteza si fara nicio problema.Nu puteam nega ca celalalt nu era bun, insa in comparatie cu niponul meu era varza. Se apropia din ce in ce mai rapid linia de start cand o persoana imi puse mana pe umar.
- Ti-ai ales bine reprezentantul, Michael, l-am auzit pe domnul Wong si m-am intors catre el zambind. E un adevarat maestru.
- De fapt omul dumneavoastra l-a provocat pe el, nu pe mine, altfel as fi concurat chiar eu. Insa da, e un adevarat maestru intr-adevar, am spus zambind si am privit victorios cum masina lui Taki trecea linia de sosire.

- Ti-am zis ca vei castiga, dulceata! i-am spus tanarului si acesta zambi entuziasmat. Am deschis usa casei mele si am intrat inauntru, dupa care el incepu sa danseze pe-acolo, prinzandu-se de gatul meu, apoi lipindu-si buzele de ale mele rapid. Am zambit si am intensificat sarutul, ridicandu-l in sus si incepand sa ma invart cu el prin camera, asezandu-l pe spatarul canapelei din piele neagra si lipindu-ma de el.
Mormai ceva de neinteles, dupa care isi incolaci bratele in jurul gatului meu si ma impinse pe canapea, punandu-se peste mine.
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#34
Bai... mie imi e cam mila de John xD I don't know why.. but.. intr-un fel Taki l-a furat pe Mike si... asta nu mi se pare deloc corect. Sufera si el naiba, doar la iubit [cred] Oricum.. trecem peste, caci acum nu-mi mai pasa de Josh , doar de ce va urma >:].... [stiu sunt mai schimbatoare ca vremea]
Taki... my dear >:D<..
Nu e drept ne-ai facut sa ne umplem de electricitate si sa zburam de pe scaun ca sa ce? Ca sa ramanem asa pana la urmatorul capitol? >:P
Anyway succes in continuare fetelor!
[center][Imagine: BIG+BANG.png][/center]
[center]Always a proud V.I.P <3 [/center]
[center]Stay stong DaeSung everything will be okey in the next year<3
Stay strong G-Dragon the real V.I.P's still love you, because you're a GOOD PERSON and you have a PURE HEART <3[/center]

#35
scuzele mele amândurora. -.- e cazul să mai apar și eu, da.
*din nou acea chestiuță cu dialogul >.> știu, parcă am spus că nu-mi mai gasesc treabă cu el :">* îmi place acțiunea de până acum, n-am ce mă lua de ea. :] mă bucur că atunci când vă citesc nu am senzația de 'și când se îndură să termine? -.-', din contră, sunt prinsă toată în poveste, îmi vine să vă paap când ajung la sfarșit. >.< ah, că tot veni vorba de sfârșit.. nu se poate să conducă Taki de data asta, nu? :[ ar fi ceva destul de interesant și.. diferit, de altfel. ^^ deh, poate mai încolo, când mai 'crește' Taki. :] mașinile încă mi se par sexy. o.o
multă baftă cu nextul, MiraA. poate ne surprinzi cu ceva mai..cumva. *kisses*
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.

#36
Multumim pe comm-uri fetelor :*:*...si acum :-" yaoi :D

Capitolul 16


Castigasem...dupa mai bine de 6 luni de cand m-am retras...castigasen o cursa. Chiar destul de usor as putea spune. Cand l-am zarit pe Mike asteptandu-ma dupa ce am trecut linia de sosire am avut ciudata impresie ca e mult mai bucuros ca mine, poate chiar si mandru de asa zisa mea performanta. Trebuia sa recunosc ca imi cam iesisem din mana in ultimele luni, dar tipul ma subestimase, nefiind foarte atent la cursa. Eram in extaz...si am raams in extaz si jumatate de ora mai tarziu cand am ajuns acasa la Mike. Ma simteam al naibii de bine...adrenalina inca imi curgea in vene si inima imi batea cu aceeasi intesitate ca atunci cand am concurat. Euforic m-am prins de gatul lui Mike si mi-am apasat buzele de ale sale, uitand pentru un moment de rusine si timiditate. El m-a luat in brate si m-a asezat pe spatarul canapelei din living, dar nu aveam de gand sa-l las sa castige. L-am impins si m-am urcat peste el, incolacindu-mi bratele in jurul gatului sau, tragandu-l mai aproape. Am zambit cand i-am vazut primirea uimita si usor nesigura, dar nu aveam de gand sa incetez...vroiam sa sarbatoresc. Mi-am sprijinit fruntea de a lui, privindu-l inca in ochi, apoi mi-am unit buzele cu alea sale intr-un sarut lacom, aproape carnal. Mi-am plimbat limba peste buza sa inferioara, muscand usor de ea, pana ce l-am auzit gemand, dar nici el nu se lasa mai prejos. Limba lui ma intampina doritoare la jumateatea drumului instigandu-ma si ajutandu-ma sa-i intru in joc...si pana sa-mi dau seama el prelua conducerea. Am suspinat usor, lasand tot aerul care se acumulase in plamani sa iasa, facandu-ma sa ma simt extrem de gol...Privirea lui era ca lava incinsa, iar mangaierile care nu contenira sa apara ma scoteau din minti, facandu-ma sa ma lepad si de ultima farama de bun simt. Limba sa imi penetra cavitatea bucala, violand-o intr-un mod atat de dulce, dar pervers incat am crezut ca voi ceda pe loc placerii ce crestea in intensitate. Devenise mult prea cald in incapere...sau poate ma incalzisem numai eu. Mi-am trecut mainile prin parul sau de culoare carbunelui, tragand de firele rebele pe masura ce ma lasam purtat de pasiune.
-Esti atat de dulce...vocea sa era dura si joasa cand imi sopti la ureche. Mi-am simtit tot sangele urcandu-se in obraji s am incercat sa-mi ascund fata, dar nu ma lasa. Ma prinse cu un din maini de par si trase usor, facandu-ma sa-mi las capul pe spate. Isi trecu degetele celeilalte maine pe pielea gatului intr-o mangaiere fina, dar pe care am simtit-o pana in maduva oaselor, apoi buzele urmara traseul lor, lasandu-mi pielea infiorata si urland de placere. Gemetele mele se faceau auzite in intreaga incapere, dar incercam sa le opresc. Ma simteam mult prea bine...liber sa fac ceea ce doream cu cine vroiam.
I-am dat jos tricoul si l-am aruncat undeva pe podea, dorind sa-i simt si eu pielea si sa i-o dezmierd. Mainile mele au inceput sa se plimbe pe torsul sau, desenand linii imaginare pe muschii ce se incordau la cea mai mica atingere a mea. M-am apropiat capul de pieptul lui si am trasat o dara umeda cu limba d ela baza gatului pana in dreptul nurilor ce erau intariti. Imi aduceam vag aminte ce-mi facuse el in acea seara si senzatiile ce mi le daruise. Vroiam sa fac acelasi lucru.
-Iti place? l-am intrebat, trecandu-mi limba peste sfarcurile dure, tragand un pic de el cu dintii. Suspinele sale imi inundara urechile, care nu se mai saturau de acele sunete masculine, excitante.
Mi-a ridicat capul si mi-a prins buzele intr-un sarut devorator, obligandu-ma sa le intredeschid si sa-i cedez. In acelasi moment ma ridica un pic, doar ca sa ma intinda pe suprafata canapelei, dupa care se uraca peste mine. Intr-o fractiune de secunda tricoul meu ajunsese undeva langa a lui, iar el ma mangaia pe tot corpul, facandu-ma sa tremur incontrolabil. M-am agatat de umerii lui puternici, caci senzatiile erau mult prea puternice ca sa le rezist. Il simteam peste tot, sarutand, muscand si lingand, facandu-ma sa trec dincolo de propria mea limita si sa ma scufund intr-un ocean de senzatii noi. Apoi i-am simtit mana desfacandu-mi slitul pantalonilor, dar nici acum nu l-am oprit, ci l-am ajutat sa-i dea jos impreuna cu boxeri negrii. A inceput sa-mi atinga barbatia, intai lent, apoi din ce in ce mai tare pana cand tot corpul meu era ca un arc intins, iar plamanii nu pareau a avea capacitatea necesara pentru a inmagazina aerul. Ma arcuiam la fiecare atingere, cerand parca mai mult. Mintea mea era confuza, trupul preuland comanda. Vag mi-am dat seama de momentul in care si pantalonii lui am ajuns langa ai mei, apoi i-am simtit caldura si marimea apasand-o pe mea si am gemut in extaz.
-Doamne, esti atat de sexy...ma faci sa-mi pierd mintile, zise inainte sa ie ambele organe in mana sa pentru a le masa usor. Mici fiori ma strabatura ina cel moment, pornind din locul intim unde ne atingeam, propagandu-se in sus spre membre, apoi din nou in jos pana ce au ajuns in dreptul stomacului meu si s-au transformat intr-un ghem de emotii ce devenea din ce in ce mai mare.
-Mike...e prea mult...nu mai rezist, i-am si printre suspine, agatandu-mi mainile in materialul canapelei.
-Inca un pic...
I-am simtit degetul in dreptul orificiului meu si un fior de teama ma trecu, facandu-ma sa ma retrag un pic. Va fi bine, imi zisese...nu te va durea la fel ca data trecuta. Nu stiu de ce, dar l-am crezut. M-a patruns incet, incepand sa largeasca locul. Nu ma durea, dar nici bine nu era...totusi nu am zis nimic. Miscare pe care o facea era circulara...lenta, iar soldurile mele au inceput sa se miste de la sine.
Apoi a atins ceva si un val violent de caldua lichida mi-a strabatut corpul, iar eu am scapat un geamat lung...
-Mike...ce-mi faci?
-Iti place?
Nu am fost in stare sa-i raspund...dar da imi place. Nu mai cunoscusem o asemenea placere pana atunci...Corpul meu implora sa nu inceteze, iar el imi satisfacu dorinta...Cand isi indeparta degetul, inlocuindu-l cu ceva mult mai mare am scancit si m-am incordat, pregatindu-ma pentru durere ce stiam ca va venii. mi-am inclestat maxilarul in momentul in care s-a avantat cu putere in mine in incercare de a nu urla. Lacrimile mi-au invadat ochii si s-au revarsat pe obrajii meu incinsi, dar nici acum nu l-am rugat sa inceteze. Nu ma mai puteam oprii...si staim ca nici el nu poate. Mi-am incolacit picioarele in jurul taliei sale si m-am ridicat atat cat sa-l iau in brate. Imediat i-am simtit saruturile usoare pe obraji culegandu-mi lacrimile...si vorbele dulci pe care mi le soptea la ureche.
A inceput sa se miste in mine, lent, dar adanc..atat de adanc incat credeam ca ma va rupe in doua.
-Mike...Mike...te rog..dar nu stiam ce il rog..sa se opreasca sau sa continue? Durerea era atat de mare incat credeam ca acolo voi murii, dar nici placere nu era mai prejos. Trupul sau era transpirat de la efort, incins si atat de tare...m-am agatat de el infingandu-mi unghile in spatele sau, pe masura ce il simteam penetrandu-ma si mai adanc. In momentul in care atinsese din nou acel punct am urlat, pentru prima oara placera fiind mult superioara durerii.
Apogeul era aproape...atat pentru el cat si pentru mine...si-a intetit miscarile, gemand in urechile mele de fiecare data cand eu ma incordam...
-Taki...!imi prinse buzele intr-un sarut si se elibera in interiorul meu, facandu-ma si pe mine sa cedez cand i-am simtit zvacnirile fierbinti...
Am cazut pe spate, iar el peste mine, amandoi respirand greu. Ii auzeam bataile repezi ale inimii, semn ca era la fel de afectat ca mine...am zambit incolacindu-mi bratele dupa spatele sau si am inchis ochii...

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

#37
heei.^^ acum am ajuns mai la timp.
în primul rând, chiar țin să-ți spun că am impresia că de data asta a ieșit mai bine scena și tot ce ține de ea. probabil și datorită descrierii, care, sincer, mi-a placut mult mai mult. poate nu neaparat a gesturilor, cât a senzațiilor pe care le-au avut cei doi. în special Taki și valul lui violent de caldură lichidă. o.o frumos, n-am ce zice legat de asta. atât că am zarit destul de multe greșeluțe de tastare, iar pe undeva au lipsit niște virgulițe. nu presupun, știu că e din cauză că probabil doreai să postezi în seara asta, dar n-ai mai avut timp să-l corectezi. dacă dai un ochi mai atent peste capitol, sigur le gasești. ți le-aș spune eu, dar sunt puțin leneșă, plus că obișnuiesc să le punctez doar dacă sunt*mă rog, le consider eu:">* mai grave, sau nu-mi pare mie că sună bine ceva. nu e cazul tau/vostru. hm, altceva despre capitol nu prea mi-a sarit în ochi. am observat că nu a condus Taki. T.T poate mai încoloo? :33 cu toate că e uke, sau se vrea a fi.. :'3 poate mai încolo ar fi draguț și puțin ciudat/diferitspune-icumvrei. :)) îh, eu trebuia să fiu în pat. ~.~
ha, chiar mi-a placut descrierea de data asta. o.o Gabytsswh, să vii în forță! >:d<

ps: ii. nu tu lumea viselor. mi-a placut că s-a încheiat altfel. ^^
[Imagine: tiusca2.png]
Mulțumiri lui Uberwald.

#38
Ohh, frate ! Voi stiti cat de mult fierb aici ? Sunt pe cale sa dau pe dinafara .. :"> Si doar ca Mira a adus un astfel de capitol. * bleed nose * Si ofc, ma astept la un nou capitol [ intelegeti voi ce vreau sa spun prin " nou capitol " ] cat mai repede. * perv mind *
Dar sa incerc acum sa-mi spun parerea mai pe larg .. xD
Cred ca nu e nevoie sa va spun cat de mult mi-a placut totul. Adica, sa fim seriosi, nu credeam ca Taki o sa i se daruiasca [ din nou ] lui Mike, si pe deasupra, atat de repede. Again. * laughs *
But .. never mind .. :-" Btw, sper ca data viitoare sa nu mai intarzii atat de mult. Gomene minna ^^'

#39
Tnkz for commz <3
nExt:


Capitolul 17

Am ramas uimit sa vad cum Taki preia conducerea, cersind parca sa devina al meu. Adoram felul asta de a se comporta si imi placea ca incepe sa uite de conceptii si sa se simta bine in prezenta mea. Stateam in pat si il privea cum doarme, scancind usor din cand in cand si strangandu-ma in brate. L-am sarutat lung pe buze, dupa care mi-am inchis si eu ochii linistit si am adormit tinandu-l in brate. Imi era greu sa nu ma pun peste el si sa incepem o noua partida, insa eram constient ca pentru el era prea mult si era obosit, nu ca eu nu as fi fost, insa apetitul sexual imi era mult mai mare.

Am deschis ochii de-ndata ce am simtit doua buze fierbinti pe buzele mele si, din instinct, mi-am dus mainile in jurul gatului persoanei inainte sa imi deschid ochii. L-am tras in pat si abia atunci am privit cine era: Taki, stand peste, imbracat doar in capotul meu alb de baie si cu parul ud. Mi-am trecut limba peste buze, dupa care mi-am strecurat-o in gura sa, incepand un sarut tandru.
- Ce face invingatorul meu? am intrebat de indata ce a trebuit sa ne despartim din lipsa de aer.
- Il saruta pe Michael, raspunse pe un ton pervers, dupa care imi dadu un pupic pe frunte si se ridica de pe mine.
- Arati superb in capotul meu, ii spun multumit si m-am ridicat si eu, savurand imaginea ce mi se infatisa in cale. Am constatat insa ca eram gol si am inceput sa rad. Ai facut dus? il intreb si imi trec mana peste pieptul ce mi se incordase acum. A dat afirmativ din cap si am continuat: Pacat, eram curios cum ai arata in dus, gemand extaziat.
S-a rusinat cand a auzit ce spusesem, dupa care am iesit din camera, indreptandu-ma catre dus, iar el s-a asezat in canapea, zambind rusinat cand vazu cele cateva pete albe pe care le lasasem in urma de aseara si curata repede cu un servetel, pe cand eu am intrat in dus si am dat drumul apei fierbinti sa-mi spele trupul de pacate.
Inca ii simteam atingerile pe trupul meu si gemetele in urechile mele, caldura trupului cand eram in interiorul stramt si lacrimile fierbinti ce isi gasisera peirea pe buzele mele fine... Din nou simteam cum ma intaresc, ceea ce era de asteptat din partea mea, pateam asta de fiecare data cand ma gandeam la Taki. Am iesit repede din dus si m-am intors in camera unde se afla el, privind acum la televizor, intins cu picioarele pe masa de sticla din fata canapelei si cu telecomanda plasmei in mana.
M-am apropiat usor de el si m-am pus langa trupul sau obosit, iar el isi intoarse privirea catre mine si exclama ingrijorat:
- Esti ud!
Am inceput sa rad in acel moment de naivitatea lui si i-am prins barbia intre doua degete, apropiindu-mi buzele de ale sale si lingandu-i-le usor, iar el se inrosi cand realiza ce am de gand sa fac, fiindca mana mea urcase deja pe coapsa lui calda, strangand usor si amenintand sa urce si mai sus, in locul acela care il facea sa geama extaziat. Ma opri insa inainte sa ajung, prinzandu-mi mana si oprind-o.
- Nu cred ca... Mai pot, rosti incet si isi ascunse chipul inrosit, iar eu am spus intelegator ca e in regula si l-am sarutat usor.
- Ti-a placut? am intrebat referitor la noaptea de aseara, iar Taki incepu din nou sa se roseasca. Inganada un '' Ihi '' foarte incet, dupa care isi inchise ochii si se lasa pe spate.
- Merg azi la scoala? ma intreba si eu am inceput sa rad, explicand ca nu e alegerea mea ceea ce are el sa faca, doar ca era sambata si, din cate stiam eu, sambata nu se invata. Se uita cu ochii mari la mine si incepu si el sa rada, duap care intreba: Atunci... Mergem la garaj? Ochii ii sclipeau cand intreba de locul unde erau atatea masini.
- Vrei sa te am din nou pe Mercedes-ul ala? am intrebat ridicand o spranceana, iar Taki dadu rapid negativ din cap, facandu-ma sa rad. Am urcat in camera mea, luandu-mi haine de imbracat din dulap si imbracand tinuta de astazi: o pereche de blugi ce-mi veneau bestial pe fund, scotandu-l in evidenta si o camasa neagra pe care am lasat-o deschisa. Mi-am pus la gat un pandantiv cu un colt de lup, dupa care am iesit din camera mea, mirosind tot a parfum bun.
- Miroase bine, rosti Taki cand am ajuns langa el si se ridica in picioare, incolacindu-si mainile in jurul gatului meu si sarutandu-ma pe buze usor. Merg si eu sa ma imbrac si mergem la garaj, spuse incet, insa aveam de gand sa mergem sa mancam ceva, la garaj oricum nu era nimic de facut in weekend, doar cate o masina lovita pe care o terminam in mai putin de o ora.
In majoritatea timpului ii trimiteam pe angajati acasa si plecam si eu, plictisit nevoie mare si nitel iritat. De obicei megeam sa dau ture cu masina de unul singur pe pistele interzise sau prin locurile in care poliztia interzicea, pentru ca adoram riscurile mari.
Taki cobori si l-am luat de talie, sarutandu-i gatul ce mirosea incantator. A zambit si ne-am urcat in masina cu care venisem si aseara acasa, fiindca trebuia sa o ducem inapoi la garaj. Ne-am oprit intre timp la un restaurant, intrand si luand micul dejun acolo. Chelnerita care ma cunostea imi zambi si il studie pe Taki din cap pana in picioare, dupa cre se indeparta de noi, urmand sa ne aduca si comanda.
Dupa scurt timp, am terminat de mancat si am plecat de-acolo cu zambetul pe buze si stomacele satisfacute. Ajunsi la garaj, eu m-am dus la birou si am luat niste hartii, urmand sa le completez, iar Taki isi lua rapid o pereche de pantaloni si un maieu din garderoba mea de munca, fiindca el nu-si luase schimburi, si iesi din birou ca si cand nimic nu s-ar fi intamplat intre noi si am fi fost doar simpli prieteni.

- Esti prost, pustiule?! Nu te mai baga unde nu-ti fierbe oala! l-am auzit pe John spumegand, dupa care am iesit rapid din birou, banuind ca se cearta cu Taki...Si schiar asa era. Blondul tipa de zor la niponul meu, gesticuland enervat si adresandu-i cuvinte jignitoare.
Taki tacea si inghitea, iar o data ce am ajuns acolo se intoarse cu spatele la John, continuand sa lucreze.
- Ce s-a intamplat? intreb pe o voce dura si blondul ma fixa cu privirea, dupa care explica:
- Idiotul de amant al tau, rosti apasand pe '' amant '', a scurt circuitat computerul masinii, spuse scurt si incepu din nou sa injure. I-am zis sa nu se bage, dar a insistat si uite ca acum l-a stricat de-a binelea in loc sa-l rezolve, spuse aproape tipand, insa privirea mea dura il reduse la tacere.
- Astfel de calculatoare se gasesc in tot garajul, plus ca nu a facut o paguba ca a stricat nenorocirea asta, spun calm si imi atintesc ochii in cei ai lui John. Mi se pare insa ca problema ta e alta, si anume ca Taki e '' amantul meu'', ca sa te citez. Amant, iubit, cum vrei sa-i spui, rostesc cu un ranjet pervers pe chip, e al meu si tin la el, plus ca nu-ti permit tie sa tipi. Daca e nevoie sa tipe cineva acela voi fi eu si o voi face adresandu-ma tie! am spus ridicand vocea, insa Taki se intoarse catre mine si ma prinse usor de mana in incercarea de a ma linisti. In birou acum, ii spun lui John scurt, dupa care imi sarut niponul pe buze si merg dupa blondul ce inca spumega de furie.
- Ce s-a intamplat cu noi? intreba trist, asezandu-se pe scaunul din fata biroului meu. Inainte erai altfel, inainte ma sarutai, glumeam si radeam amandoi... Acum, dupa ce a aparut el m-ai dat uitarii...
- A existat vreodata '' noi '' ? intreb sarcastic si ma uit fix in ochii lui John, care era din ce in ce mai trist si mai abatut acum. Imi pare rau, eu nu am vazut lucrurile asa, pentru minte am fost doar eu si ai fost si tu ocazional, cand am avut nevoie si ai avut si tu nevoie. Nimic mai mult.
- Adica am fost doar o aventura pentru tine? ma intreba ascunzandu-si chipul in palme, iar eu m-am ridicat de pe scaun si m-am indreptat spre el. Ochii ii licarira in acel moment si intinse mainile spre mine, crezand ca il voi lua in brate, insa eu mi-am aprins doar o tigara si am spus:
- Da, doar o aventura. In momentul in care m-ai cunoscut ar fi trebuiti sa stii ca nu va fi nimic intre noi, te-ai lasat prea usor si stiam ca nu faci asta numai cu mine, ci cu mult mai multi.
- Prea usor?! striga enervat si dadu cu pumnul in biroul meu, apoi se ridica in picioare, privindu-ma drept in ochi. Dar pustiul cum s-a lasat?! Nici nu l-ai cunoscut bine si la putin timp gata, deja se culcase cu tine. O tarfa, asa e!
I-am infipt mainile in gat in acel moment si am rostit strangand din dinti:
- In conditiile in care nu stii ce s-a intamplat de fapt intre mine si el te rog sa taci sau te las fara capul asta sec de pe umeri! Stii tu ca mi s-a lasat?! am intrebat nervos si i-am trantit o palma peste fata blondului, moment in care Taki intra in birou si ma prinse de mana.
- Te rog, lasa-l... M-a tras spre el si imi zambi trist, dupa care John iesi, lasandu-ne singuri in birou...

~Posturi unite~Din cauza unei greseli ale mele in notatia capitolelor, aveam doua captiole 17, si am postat pe cel al Mirei, din punctul de vedere al lui Taki. Ulterior, am modificat. Acum insa, Mira mi-a sugerat sa le postez pe amandoua, ca oricum fusese citit 18-le. Iata, deci, doua capitole.
Imi cer iertare pentru neplaceri, sunt proasta T^T.
Vom reveni de la umratorul capitol la normal si eu isi cere scuze ^:)^

Capitolul 18

Ziua mea ar fi fost mult mai buna daca John nu avea chef de cearta...Dimineata cand m-am trezit ma simteam mult mai bine decat m-as fi asteptat: satisfacut si plin de viata, chiar daca durerea surda din partea inferioara a corpului ma deranja. Eram pregatit pentru o zi plina de munca...sau de scoala. Dar cum Mike mi-a zis ca era sambata, am decis sa ma axez pe munca de la garaj. Trebuia cumva sa-mi consum si eu energia...
Totul mersese ca pe roate...pana ce m-am oferit sa-l ajut pe John cu computerul de bord al masinii sale care nu nu mai indica bine datele.
Stiam ca barbatul nu ma place si il intelegeam pe deplin. Pana la urma in ochii lui eu eram persoana care ii furase "partenerul". Mike imi zisese ca intre el si John nu era nimic serios, dar poate ca pentru acest barbat, seful meu insemnase ceva mai mult decat o tavaleala impusa de nevoi...Am oftat, incercand sa nu bag de seama cuvintele lui jignitoare, ci doar sa ma axez pe computerul de bord...insa atentia mea a fost distrasa si am apicat un voltaj prea mare, arzand procesorul. Am injurat si m-am dus sa caut altul, cu John pe urmele mele care pur si simplu nu vroia sa termine.
Apoi l-am vazut pe Mike venind si cei doi s-au luat la cearta de fata cu toata lumea, facandu-ma pe mine sa ma rusinez si sa ma simt si mai vinovat ca pana acum. Mike parea gata sa explodeze, asa ca l-a tras pe celalalt dupa el si s-au incuiat la etaj in birou.
-Nu e vina ta, am auzit o voce pe care o cunosteam in spatele meu. M-am intors si l-am vazut pe pustiul cu parul roscat si plin de pistrui pe care il chema Dan. Acesta ma batu prieteneste pe umar si imi zambi.
-Serios? Nu as zice acelasi lucru...
-Asa era si inainte sa vi tu. Seful nu a fost niciodata serios in privinta lui John si cred ca nici John nu era prea implicat. Pur si simplu nu-i convine ca Mike iti acorda tie mai mult atentie decat lui.
-Imi acorda mai mult atentie? l-am intrebat ridicandu-mi o sparanceana confuz.
-Normal ca-ti acorda.
-Suntem prieteni...discutam, i-am raspuns inca nesigur.
-Intocmai. El si John nu au fost niciodata prieteni.
Imi facu cu ochiul apoi se indeparta, vazandu-si de treaba lui. Am ridicat din umeri nefind inca prea sigur ce a vrut sa spuna, apoi am hotarat sa urc la etaj si sa-i despart pe cei doi pana nu se lua de gat. Am urcat scarile doua cate doua si am deschis usa cu putere, in fata ochilor aparandu-mi un Mike extrem de nervos si un John care se chiunuia sa respire.
-Te rog, lasa-l...i-am soptit lui Mike, prinzandu-l de mana.
John a profitat de intrerupere, si-a aranjat haina mototolita si a dat sa plece, dar l-am urmat. Ii convenea sau nu, trebuia sa purtam o discutie serioasa. Lucrurile nu puteau ramane asa.
-John...stai, am strigat dupa el.
-Ce dracu vrei? Du-te si marcheaza o alta masina cu idiotul ala si lasa-ma in pace.
Mi-am simtit obrajii inrosindu-se, dar am tras aer adanc in piept, facandu-mi curaj sa continui.
-Imi pare rau ca nu ma placi...dar macar cat muncim hai sa lasam astea deoparte. Dupa ce terminam programul poti sa ma injuri si ma bati sa-mi faci ce vrei. Nu-mi pasa, dar aici trebuie sa ne concentram pe munca noastra.
-N-am nevoie de lectii de la un pusti, Akuma...imi zise el cu ura.
-Deseara avem o cursa...am auzit pe cineva urland din partea opusa a garajului. Ii simteam privirea lui Mike pe spatele meu, dar nu m-am intors. Sigur auzise tot ce-i spusesem lui John...dar nu-mi pasa. Trebuia sa incerc sa indrept lucrurile pe care eu le stricasem
-Eu particip, zise blondul sigur pe el, apoi se intoarse spre Mike si ii zambii siret. Poate nu ma mai vrei in patul tau, dar o sa-ti arat ca sunt un pilot mult mai bun decat pustiul asta. Mike nu a replicat nimic, iar John se indrepta spre masina sa cu pasi horatati si mari, neluand in seama privirile curioase ale celorlalti.
-Nu pot concura cu masina aia, m-am trezit eu urland. E ceva inneregula cu ea! Ar putea sa fie de la computer sau ar putea avea cu totul si cu totul altceva. Nu am facut un diagnostic complet...dar el nu ma baga de loc in seama, ci o porni si pleca de pe loc cu a doua, facand rotile sa scartaie si sa scoata fum.
-Lasa-l in pace, i-am auzit vocea calma a lui Mike in urechea mea si respiratia calda pe ceafa. Nu te va asculta.
-Cum poti sa zici asta?! indiferent ce conflicte exista, e colegul meu. Nu-l pot lasa sa concureze cu o masina ce este defecta. E sinucidere curata.
-Stiu asta, dar nu ai cum sa-l convingi. Stai linistit, e profesionist. Isi va verifica masina inainte de cursa.
Speram doar ca asa va fi...


Seara venise mai repede decat ma asteptam. Ne-am strans cu totii in partea de est a orasului aproape de port...in zona depourilor, unde stiam ca va aveav loc cursa. Ca niciodata, in seara aceasta venisera majoritatea oamenilor de la garaj. Poate pentru ca era sambata si maine nu trebuiau sa mearga la munca sau poate ca fuseseta pur si simplu curiosi ca sa vada cum se va descurca John...
Pareau bine dispusi si gata de spectacol...pe cand eu eram la capatul nervilor. Aveam o presimtire foarte proasta in legatura cu chestia asta. Am incercat sa ma vorbesc o data cu John, dar nici de data acesta nu ma bagat in seama. Parca era orbit de nervi si gelozie.
Mike, pe de alta parte, era calmitatea intruchipata. Statea si fuma linistit o tigare sprijinit de masina sa, admirand spectacolul.
-Mike, trebuie sa-o opresti. E nebunie curata! i-am zis imediat ce am ajuns langa el. Fusese acasa sa se schimbe, la fel ca mine, si acum purta o pereche de blugi negri si o camasa rosie, deschisa la majoritatea nasturilor, oferind un frumos spectacol privitorilor. Am inghitit in sec, cand imagini cu noi doi goi mi-au invadat minte si mi-am scuturat capul a sa le inlatur. Nu aveam timp de asa ceva acum.
-Ti-am zis sa stai linistit. Nu va patii nimic, imi zisese pe acelasi ton ca si mai devreme.
A trebuit sa tac, cu toate ca mai aveam multe de zis, caci cursa era pe cale sa inceapa. M-am dus in fata ca sa pot privi in voie monitoarele. Masinile era toate la linia de plecare cu motoarele pornite. Cand fata a dat semnalul au plecat cu totii, masinile puternice prinzand imediat viteze mari. Rotile scartaiau in fiecare curba si scoteau fum, pe masura ce viteza crestea. Toti erau buni...mai buni decat m-as fi asteptat, dar John era in frunte. Ma bucuram...poate ca exagerasem...
Dar exact inainte sa treaca de ultima curba, unul dintre cauciucuri i-a explodat, facandu-l sa piarda controlul masinii, acesta rostogolindu-se de cateva ori si ramanand cu rotile in sus. In jurul meu se lasa o liniste de mormant, apoi toti incepura sa alerge, unii in directia masinii accidentate, altii in cea opusa incefcand sa scape pana nu venea politia.
-La dracu'...am alergat repede la prima masina pe care o vazusem, netinanan cont a cui ii si am plecat in viteza spre masina lui John. Odata ajuns acolo am coborat si am alergat in directia lui, incercand sa-l ajut. Trebuia sa-l scot de acolo...Trebuia!
Masina era complet distrusa, aripile erau indoite si puteam simtii mirosul de benzina. Am inceput sa bat in caroserie, incercand sa-l fac sa reactioneze. Avea capul plecat intr-un mod ciudat, ca si cum ar avea gatul rupt, dar nu am vrut sa accept asa ceva. Inca traia! Trebuia sa cred asta.
-John!!. John..trezeste-te...John, ma auzi? Dar nu am primit niciun raspuns.
Imi simteam ochii umezindu-se si amintiri vechi invaluindu-ma. Nu voi mai pierde pe inca cineva in acest mod!
Am spart parbrizul cu piciororul, apoi m-am intins in interior pentru a-i desface centura, dar fix in acel moment am auzit un fasait distinct si un bubuit in partea din spate a masinii. Pana sa-mi dau seama sunetul se intesifica si un suflu fierbinte imi arse mainile si ma arunca in spate cativa metrii, facandu-ma sa ma lovesc de cimentul rece.
Masina explodase...
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

#40
Citat:Masina explodase...
:|:|:|
Haideee ! Chiar daca e John ... E John totusi si e un om. Pe deasupra, Taki e si el in masina aceea. Ma rog, acum daca a explodat ... * tears *
Am o nelamurire totusi .. xDD Daca Mira scrie din punctul de vedere al lui Taki, tu, Gaby, ar trebui sa scrii din partea lui Mike, right ? Nvm, capitolul acesta ... Doamne, si la inceput era atat de frumos. Credeam ca va fi astfel intreg capitolu`. :[[
Iata acum. God, nici nu vreau sa-mi imaginez capitolul urmator. Dar las totul pe voi. Bafta, e tot ce pot spune.. I`m in shock. -.-



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Pain and Pleasure [yaoi, +18] DeDal N. & Midnight Mistery DeDal N. 71 37.463 03-09-2011, 06:40 PM
Ultimul răspuns: AbiiShu'


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)