Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Undisclosed Desires [yaoi]

#1
Primu fic yaoi facut de Meredih & Michyio. Asta e primul capitol shi asteptam pareri! Gomene dak nu va place! Anyway ENJOY



"Luni dimineata, soare, toamna calduroasa, septembrie, mdah, divin.Sau in fine ar fi daca nu ar fi a patra oara cand trebuie sa ma mut la o scoala noua.
Partea buna e ca actualul meu liceu "St. Nobara", nu arata ca o inchisoare ca fostul meu liceu din Kuba. Acum sunt in Tokyo.
Cat despre mine, eu sunt Hiroki Aiba, un baiat de 17 ani, cu parul saten deschis (e natural,jur) si ochii negri.Nu sunt cine stie ce frumusete dar mie mi se pare ok.Motivul pentru care a trebuit sa ma mut (din nou) este simplu. Parintii mei au hotarat sa ma aduca aici ca sa fiu mai aproape de fratele meu mai mare care invata la facultatea de fite de peste drum: facultatea "Tashari".
Fratele meu Ruki Aiba, vocalistul trupei de j-rock The GazettE. El, deoarece e 'vedeta' din familie, nu a fost nevoit sa se mute. Ruki are 19 ani. Nu as putea spune ca il urasc, dar nu imi prea place sa stau cu el. Probabil deoarece am fost crescut in umbra lui, si eram doar 'fratele lui Ruki'. Am un nume, am o personalitate. Uite si motivul pentru care spun ca numele noastre sunt doar o coincidenta.
Revin la scoala. Pe nenorocita asta de hartie am trecut numarul clasei, programul meu de azi dar nici un cuvant despre cum ar trebui sa o gasesc. Cautarea acului in carul cu fan nu a fost niciodata pasiunea mea.
Cand am realizat ca sunt realmente pierdut am incercat sa intreb pe cineva din curtea scolii dar nimeni nu ma baga in seama.
La un moment dat vad o fata, cam la fel de inalta ca mine, cu parul lung si negru si ochii o nuanta albastru-violet. Ma hotarasc sa o intreb pe ea.
-Ma scuzi, incep eu, imi poti spune unde e clasa 3B?
-Da, desigur, sunt in aceeasi clasa. Presupun ca esti nou. Nici o problema, vino dupa mine, spuse ea cu un zambet dulce pe chip.
-Multumesc. Eu sunt Hiroki Aiba, ma prezint eu deja un pic mai relaxat.
-Eu sunt Ayumi Farwell. Sunt jumate americanca, de aceea numele meu e Farwell, in cazul in care te intrebai.
-Aha, bine. Ce zici sa mergem in clasa? am zis eu.
-Bine! aproba ea zambind energic.
Am urmat-o pana la penultimul etaj unde am observat singur clasa. Nu ar fi fost atat de greu, cred...
In clasa erau alti 25 de elevi in afara de noi doi. Tinand cont ca eram 'ala nou cu parul blond', toate privirile au fost atintite asupra mea.
Dirigintele intra si el in scurt timp in clasa. Era un barbat pe la 30 de ani cu trasaturi frumoase, parul lung si negru, strans intr-o coada la spate iar ochii, si ei, negri. Desi aura lui nu era una 'dark' ca a vechiului meu diriginte,privirea lui hotarata cerea respect.
Am aflat in scurt timp ca numele barbatului era Tashima Ryu, si ca era profesor de limba engleza.
Dirigul mi-a spus sa ma asez unde doresc iar eu, vazand ca locul de langa Ayumi este liber, m-am indreptat intr-acolo.Ayumi imi zimbi din nou, in fine, ea era singura din clasa care nu se uita la mine ca la un extraterestru in cautarea navei mama.
Programul, relativ simplut, l-am terminat la 5 pm. Nu mi-am facut multi prieteni, doar un baiat inalt cu parul rosu pe nume Raito Matsuda a mai intrat in vorba cu mine. Din cate am inteles este bun prieten cu Ayumi.
Desi nu aveam chef sa ajung acasa asa de repede, am ajuns in locuinta fratelui meu la 5:30.
Ruki era si el acolo, vorbind cu alti patru baieti, probabil colegii lui de trupa. Nu as putea spune sigur.
L-am salutat rapid si m-am dus in camera mea. M-am intins pe pat gandindu-ma la ziua de azi dar si la amicii fratelui meu, pe care eu nu ii cunosteam."

#2
Hei...am stationat si eu putintel pe aici. Unde vad yaoi, sunt si eu...:-"
Ideea in principal...aaa...nu stiu care e:))dar pare in regula. E obisnuita momentan, adica nu zic ca e rau, din contra e bine, dar se poate si mai bine. Stilul cu care ai scris e simplu si direct, ti-as spune ca e bine, fiindca intr-un fel e, dar nu iti spun, fiindca ca sa dai o "amprenta" mai aparte textului trebuie sa formulezi putin altfel, de exemplu la prezentarea lui puteai sa faci altfel, nu sa il pui pe el...sa spuna ca il cheama si ca e nu stiu ...si tot asa. Dar e bine in general.
Greseli de tastare, slava Domnului, nu ai asa ceva, felicitarile mele :D. Iti lipsesc cateva virgulite, dar sunt minore...
Pai,ce sa mai zic, sper sa pui continuarea ca sa aflu si eu mai multe.


Succes ! Kisssuu si huuuugz!:D
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#3
Sa vedem. Am trecut si eu pe aici.. normal, unde e yaoi e si ridichea >:).
In legatura cu ficul tau... O sa incerc sa-ti spun pe scurt despre ce e vb.
Ideea: Prima data cand am citit si am vazut acea " mutare" a scolii, sincer mi s-a aprut ceva neinspirat.:)) Insa, mi-a placut ca ai incercat intr-un fel sa schimbi povestea, ai bagat si o trupa [ the gazette park:-?]. E un pas bun pentru inceput.
Naratiunea: Un lucru esential intr-o poveste. In mare este bine... Insa cred ca ar trebui sa mai lucrezi la punctuatie <.<. In primul rand nu folosesti parantezelea alea. Nu ar fi fost mai frumos sa zici " cu parul saten deschis -e natural,jur-" ? Atunci cand vrei sa dai o explicatie foloseste liniile de pauza;).
Dialogul: Tinde a fi sec, insa pana acum totul apre ok. Astept sa vad cum evolueaza;).
Descrierea: Pff. Aici ai niste probleme. Am observat ca frecventezi repetitiile:)). Incearca sa folosesti sinonimele;).
Cam atat pana acum.
Sper ca nu te-a deranjat postul meu :-??.
Zbye>:D<. Astept urmatorul capitol
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#4
Multumim pentru reviews si pentru sugestii!Anyway,this is the new chapter.Speram sa va placa. -Meredih and Michyio




"Sunt la mine in camera incercand sa dorm, dar problema e ca de jos se aud rasete si diverse alte sunete suspecte. Ok, sunt deja nervos asa ca m-am hotarat sa iau situatia in propriile maini, deci cobor.
Fratele meu sta pe jos, la fel ca si colegii lui jucand un joc de carti si, presupun, dupa faptul ca un baiat cu parul scurt si negru e in boxeri, ca e strip poker.
-Ma scuzati, spun eu, puteti sa vorbiti putin mai incet, va rog.
Ei toti isi indreapta privirile spre mine, si atunci realizez si eu ca fetele de la mine de la scoala aveau dreptate, sunt cu adevarat niste tipi frumosi. M-am uitat la toti dar privirea mea a ramas fixata pe unul dintre ei. Baiatul respectiv avea parul blond-miere si ochii caprui. Ramasesem oarecum fara cuvinte, desi ideea mea initiala era sa tip.
-Hei, Hiroki, ce-ar fi sa joci si tu cu noi! ma invita fratele meu.
-E fratele tau? intreaba un baiat cu parul blond deschis si cu o bandana prinsa deasupra nasului.
-Da, el e! Numele lui e Hiroki! anunta tare Ruki. Deci ce zici, joci sau nu?
-Da, am inganat eu incet asezandu-ma pe jos langa un baiat cu parul lung si negru care parea sa castige. Imi zambi cand m-am asezat langa el, prezentandu-se cu numele de Aoi.
Apoi s-au prezentat cu totii. Baiatul care il credeam dragut purta numele de Uruha. Wait, am zis eu ca un baiat e dragut?! Nu mi s-a mai intamplat niciodata asta! Adica... de fratele meu stiam ca e gay de acum vreo trei ani. Dar eu!?
Stand sa ma gandesc asa am reusit sa pierd din prima. Mi-am dat jos adidasii din dorinta de a ramane cat mai mult timp cu hainele pe mine.
In scurt timp am reusit sa mai pierd de doua ori, ceea ce insemna ca ramasesem fara tricou. Deja eram foarte jenat si simteam ca deja obrajii mei luasera o noanta mai aprinsa.
Aoi mi-a vazut privirea si la urmatorul joc m-a iertat, iar cel care a trebuit sa se dezbrace a fost Reita -cel cu bandana pe nas.
Asa numitul Reita se uita insistent la fratele meu facandu-ma sa ma intreb daca nu cumva il placea.
Revenind la joc,eu pierdeam pe rupte. Cand trebuia sa-mi scot si boxerii,'dragul' meu frate imi face o propunere mai putin obisnuita.
-Uite, Hiro, poti sa alegi sa ramai in costumul lui Adam sau poti sa-l saruti pe... Uruha!Tu alegi, dar daca as fi in locul tau, l-as alege pe Uru, imi zise zambind cu gura pana la urechi.
Eu eram intr-o ceata totala. Daca ma dezbracam acolo nu as mai putea da ochii cu nici unul dintre baieti iar daca il sarut pe frumosul saten din fata mea nu cred ca as mai fi in stare sa ii adresez o vorba toata viata mea.
Oricum ai lua-o, varianta a doua suna mai bine.
M-am asezat in genunchi in fata lui, mi-am pus mainile pe umerii lui si mi-am apropiat fata de a lui pana in momentul in care i-am simtit respiratia iar apoi l-am privit. Statea linistit neschitand nici macar un zambet.
Mi-am facut curaj si am reusit intr-un final sa-mi unesc buzele cu ale lui. Senzatia a fost ciudata dar in acelasi timp placuta, intr-un fel.
Uruha si-a pus mainile pe spatele meu, prelungind si adancind sarutul. Din nevoia de a respira, mi-am intre-deschis buzele facandu-i loc sa isi strecoare limba in gura mea. Limba lui imi cerceta fiecare parte a lacasului umed, facandu-ma sa tremur incet in bratele sale.
El a pus punct sarutului dupa o scurta perioada de timp care mie mi s-a parut o vesnicie. M-am indepartat incet de el, observandu-i zambetul de pe fata. In secunda aia as fi vrut doar sa dispar. Ruki radea de mai avea putin si lesina, Reita chicotea iar Aoi si Kai ma priveau cu o oarecare intelegere.
Nu mai puteam sta in camera aia asa ca mi-am cerut scuze si am urcat rapid in camera mea, inchizand usa si sprijinindu-ma de ea.
In capul meu era o totala dezordine. Chiar nu stiam ce sa mai cred sau ce sa mai fac. Daca doar facusera misto de mine, sau m-am facut eu de ras. Nu stiu. Singurul lucru care mi-l doresc acum e sa uit toata experienta, desi probabil imi va fi imposibil."

#5
Meredih: Scuze daca nu v-au placut celelalte doua capitole, dar ma straduiesc sa folosesc absolut toate ideile voastre. Eu si Michyio facem tot posibilul sa facem capitolele frumoase, deoarece suntem doua autoare nu una dar doar Michyio posteaza. Kiss and Hugs
Michyio: Asta-i capitolul trei! Enjoy! And don't forget. Reviews are love!




"Este marti dimineata iar eu nu mai pot sa adorm desi sunt treaz de la 5 dimineata. Faz cu sarutul mi-a revenit in minte de un miliard de ori. Concluzia: de ce Dumnezeu nu m-oi fi dezbracat? Probabil mistoul ar fi fost mult mai mare, dar macar nu as mai fi ramas cu sechele.
La 8 dimineata ma dau jos din pat si ma duc sa fac un dus. Din fericire, Ruki dormea asa ca nu a trebuit sa il vad la prima ora. Dupa dus m-am schimbat si am mancat ceva.
Ruki se trezi si el dupa vreo jumatate de ora, dar nu intra la mine in camera, crezand probabil ca dorm.
Problema mea nu era ca Ruki se trezise, ci ca el vorbea cu cineva. Dupa cateva minute mi-am dat seama ca este vocea lui Reita.
-Trebuie sa pleci, ca frati-miu ar trebui sa se scoale! il aud pe Ruki zicand.
-Bine, dar... ne vedem diseara, nu? intreba blondul.
-Vedem... in functie de Hiro... sa ne vada asa, cred ca l-ar traumatiza dupa faza de aseara.
-Deci... iti pare rau de ceea ce s-a intamplat?
-Normal! Acum Hiro crede ca il urasc, si tu sti la fel de bine ca mine ca nu o fac! spuse cu o voce mai inceata roscatul meu frate. Acum pleaca!
Usa se inchide cu un zgomot puternic, semn ca Reita plecase.
Cuvintele lui Ruki m-au surprins intr-un mod placut si eram hotarat sa ma duc sa vorbesc cu el. Numai gandul ca fratele meu nu ma uraste-si mai mult, ii pasa de mine-ma facea fericit.
-Buna dimineata! spun eu coborand scarile.
-Buna... dar tu de cand esti treaz? intreaba el deja privirea devenindu-i ingrijorata.
-De suficient de mult timp! raspund eu. Daca vrei pot sa stau la cineva in seara asta...
-Discutia... ai auzit-o... Tot ce sper e ca ai auzit si alte lucruri spuse de mine.
-Am auzit! ii spun, luandu-l in brate. Cred ca aveam 5 ani ultima data, dar m-am simtit bine si la 17 ani. Dar cu Reita cum facem? Vine sau nu, ca sa stiu si eu ce fac.
-Pai... dupa scoala ar putea veni Aoi sa te ia de la scoala si sa petreci o seara intr-un club de fite din zona, iar apoi stai si tu cu ei.O sa te distrezi! veni cu ideea salvatoare Ruki.
-Adica sa stau doar cu Aoi? intreb eu punand accentul pe 'doar'.
-Si cu Uruha si Kai! Hai ma ca Uruha nu o sa te omoare. De fapt, cred ca te simpatizeaza! Sau in fine, daca vrei tu, ii pot zice sa tina contactul cu tine la minimum.
-Bine.
Sincer, nu stiu cum de am acceptat dar in fine, dupa scoala, in fata liceului, era o limuzina neagra cu geamuri fumurii. Cand am ajuns in fata masinii, geamul a coborat si am observat ca soferul era brunetul chitarist al trupei The GazettE, Aoi. Langa el era bateristul trupei, Kai.
Facand un calcul simplu, in spate, unde trebuia sa ma asez eu, era Uruha.Doamne, cat il invidiez pe Kai! Nu pentru ca mi-ar placea foarte mult de Aoi, dar nu aveam chef sa stau la mai putin de jumatate de metru de Uruha.
Cand am urcat in masina cu totii m-au salutat simplu iar Kai a inceput sa ma chestioneze despre ziua mea de astazi. Uruha evita contactul vizual cu mine, uitandu-se pe geam.
Cand am ajuns in club, Kai a ramas in spate cu mine, vorbind despre prajiturele cu ciocolata, deoarece acolo ajunsese discutia noastra.
Eu si Kai ne-am asezat la o masa si am comandat doua Cola pentru noi si doua ginuri pentru Uruha si Aoi, in timp ce ei incepusera sa danseze cu cele mai frumoase domnisoare din club.
Lucrul sigur e ca cei doi chitaristi s-au imbatat destul de repede si deja ne cereau sa dansam cu ei. Blondul m-a luat cu forta pe ringul de dans. De dansat, nu stiu sa dansez asa ca i-am spus ca vreau sa merg la loc.
M-a ascultat intr-un fel si m-a luat de mana, dar nu m-a dus la loc ci m-a scos afara din club.
Exact la iesirea din club, m-a impins de un perete, sarutandu-ma rapid pe buze. Nu apuc sa obiectez,ca sunt din nou tarat de data asta in masina.
Sincer acum nu imi era frica de ce se va intampla cu mine cand o sa ajungem la destinatie, ci daca o sa ajungem, deoarece soferul era foarte beat.
Din fericire am ajuns la destinatie, adica la casa lui Uruha.A deschis usa, tarandu-ma si pe mine inauntru, a inchis usa si am urcat amandoi la etaj in dormitorul lui."

#6
Hello.... ^^

Tre' sa dau si eu pe aici neaparat...:-" Superb capitol. Am citit ficul mai demult, dar abea acum am timp sa postez. Deeeci....scrieti minunat amandoua. Cam mult dialog si putina descriere... se putea mai mult, dar mi-a placut oricum. :) Acuuuum....de ce te-ai oprit tocmai aici?!?!?!?! :(( Vroiam sa vad ce se intampla mai departe!!! Off....m-ai lasat cu asteptatul....Sper ca cei doi sa aiba parte de ceva ceva actiune acolo... +.+... avand in vedere ca sunt singuri in casa.... :-"... doar sa nu ma faceti sa salivez pe tastatura, ca va pun sa-mi cumparati alt laptop nou. :))
Cam ata. Spor la scris in continuare. Gambate! Bye! ^^
"Time present and time past
Are both perhaps present in time future,
And time future contained in time past.
If all time is eternally present
All time is unredeemable." T. S. Eliot

Check it out

#7
Chapter 4

"Uruha m-a tras de mana pana la primul etaj al luxoasei vile.A deschis repede usa dormitorului,m-a impins in camera iar apoi a inchis usa cu aceeasi viteza.M-a pus pe patul matrimonial din mijlocul camerei si s-a urcat deasupra mea privindu-ma intens.
-Uruha,nu...esti beat,nu sti ce faci,te rog,lasa-ma! am implorat eu sperand ca acele cuvinte vor avea vreun efect asupra lui.
-Ba stiu ce fac,stiu chiar foarte bine...,imi zise el aplecandu-se asupra mea si sarutandu-ma chiar mai pasional decat inainte.Nu m-am alaturat sarutului dar nici nu m-am opus.Era prea placut sa-l opresc.
Dupa cateva secunde blondul puse capat sarutului coborand spre gatul meu.Linse usor pielea sensibila facandu-ma sa scap cateva gemete aproape inaudibile.El zambi si isi continua parcursul spre sfarcurile mele deja intarite.Imi linse usor unul dintre ele,apoi continua rapid cu celalalt.
Incet,incet mana lui cobora spre zona mea intima, desfacandu-mi pantalonii si apoi aruncandu-i de pe mine.La fel a procedat si cu boxerii,care au ajuns aruncati undeva prin camera impreuna cu toate hainele mele si in scurt timp si ale lui.
Mana lui se juca cu mandria mea facandu-ma sa gem incontrolabil.Se ridica din nou la nivelul ochilor mei sarutandu-ma cu aceeasi intensitate ca si inainte,neoprindu-si jocul din zonele inferioare corpului meu.
-Nu...te rog...,am zis eu printre gafaieli.
-Imi pare rau Hiro...prea tarziu,spuse el lingandu-si doua degete.
A coborat din nou cu capul spre zona mea intima,luandu-mi penisul in gura si lingandu-l pe toata lungimea.Am scapat un mic scancet in momentul in care unul din degetele lui imi proba intrarea si impingandu-l inauntrul meu.Cand a reusit sa il introduca pe tot si miscarea deveni mai usoara adauga si cel de-al doilea deget.
-Imh...scoate-le afara! ma impotriveam eu tot incercand sa il dau pe Uruha jos de pe mine,folosindu-mi mainile.
-Cred ca ai dreptate,si eu am chef sa ma distrez,zise el scotandu-si degetele afara din mine si se ridica luand de pe jos o curea si legandu-mi mainile de pat,reducandu-mi mobilitatea aproape la zero.
Se aseza intre picioarele mele ridicandu-mi usor abdomenul,presandu-si mandria de micuta gaurica.
Cu o singura penetrare rapida si-a introdus tot membrul lung,erect si fierbinte in interiorul meu, facandu-ma sa tip de durere.
-Daca doare,pune-ti picioarele in jurul taliei mele si incearcsa sa te relaxezi,imi spuse el continuandu-si miscarile du-te-vino in interiorul meu.
Am facut ceea ce mi-a cerut si spre mirarea mea,avea dreptate,era mai putin dureros.
Tipetele mele de durere se transformau incet-incet in gemete de placere.Am incercat sa ma abtin din a scoate rusinoasele sunete dar pur si simplu se simtea prea bine.
La un moment dat mi-a dat drumul la maini,pe care eu le-am dus pe spatele lui,zgarindu-i pielea alba cu unghiile.
Dupa asta a mai durat doar putin pana am atins orgasmul,eliberand lichidul albicios care a ajuns pe abdomenul meu.La scurt timp s-a eliberat si el in interiorul meu iar apoi cazu peste mine in pat.
As fi putut sa ii spun cele mai urate lucruri care imi veneau in cap,dar nu mai aveam energia si nici dorinta de a o face.Tineam la el si asta cu toate ca m-a violat.Il iubeam,ce sentiment suparator si rusinos pentru un alt barbat.Dar asta era.Cu aceste ganduri am adormit si eu,langa el."

#8
Aii:))) deci a fost biine, dar totusi m-a surprins cum de Uruha a vrut sa se beeep cu el asa de repede:))Adik...nah , nu il cunoaste atat de bine, deci practic e cineva nou, i-a cazut cu tronc sau ce? Faza urata e ca Uruha si cu frasu lui Hiro se cunosc, si nah cine stie ce poate iesi, si logic, cel mai afectat ar fi numai Hiro.
Deci imi place, chiar daca ai cam grabit actiunea , a fost fain, si pot spune ca eu il ador pe Uruha:))...si trupa the gazette:D:x .
Imi place cum scrii deoarece e un stil simplu, nu complicat, asa si mintea mea poate realiza ce se intampla, si in plus e totul redat bine! Deci felicitari!
In schimb treci destul de repede de la o actiune la alta, cum am spus, grabesti lucrurile , si ar trebui sa le oferi putin timp fiecarui lucru....Oricum sunt sigura ca pe parcurs o sa fie mai bine!
Succes la scris si bafta! sper sa vi curand cu urmatorul capitol, fiindca sunt curioasa cum o sa evolueze toata actiunea si mai ales sunt curioasa sa vad reactiile personajelor....asa sa pot sa citesc curand nextul;))

Kisssu si hugz!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria


#9
Meredih:So,that's the new chapter!Michyio nu a participat deloc la creearea lui!Daca e slab asta e;e multa filozofie a chibriturilor si eu nu ma pricep! :((
Michyio:Ce-i aia filozofie a chibriturilor?Anyway,cum adica nu am participat?Eu a trebuit sa scriu (si sa descifrez) 3 pagini,la calculator.Sti cat de greu e sa scri si repede si corect?
Meredih:Tu nu ai fost in stare sa scri un amarat de capitol mai 'filozofic' de una singura! :P You...Hibari next genius! :P
Michyio:Baka herbivore!Sti ca eu sunt cu fluff and humor not angst!
Meredih:Nu e angst! *not listening* In urmatorul capitol avem lemon scris de Michyio! :P Anyway,I am not a herbivore,I am Dino!
Michyio:Eu scrie fluff! :D Si ba da esti herbivore pentru ca esti Dino si Dino e baka herbivore.
Meredih: 8-\ nu conteaza!
Michyio: :D
Meredih:Please review,chiar avem nevoie de comentariile si sugestiile voastre!
Michyio:Ja ne!



"Ma trezesc incet in acea dimineata si incerc sa imi dau seama ce s-a intamplat cu o noapte inainte.Amintirile imi revin imediat ce il vad pe Uruha langa mine,in pat.Nu vroiam sa discut cu el,de fapt nu vroiam nici macar sa-l vad.Tot ce imi doream era sa plec de acolo si sa sper ca frumosul chitarist era destul de beat incat sa nu isi mai aminteasca nimic.
Ma ridic din pat si incep sa imi caut hainele.Spre norocul meu le gasesc repede,ma imbrac si ies din casa incercand sa nu fac nici un zgomot.
Faza tare e ca ma trezesc singur intr-o zona rezidentiala,care nu aveam habar unde se afla.
Am vrut sa iau un taxi,dar am realizat ca nu aveam nici un ban la mine deoarece ghiozdanul meu ramasese la Kai,impreuna cu portofelul meu.Singurul obiect pe care din fericire il detineam era telefonul meu mobil.Pe Ruki nu vroiam sa-l sun,deoarece evitam discutiile care ar fi putut sa apara intre el si Uruha.As fi sunat-o pe Ayumi dar mi-am amintit ca ea e fana inebunita The GazettE,asa ca am renuntat.Singurul care ramanea in aceasta situatie era Raito.
Ii apelez repede numarul fara sa imi dau seama ca este ora 8 dimineata.
-Alo...raspunde el somnoros.
-Buna!Sunt Hiroki Aiba,colegul tau de clasa,si ma intrebam daca m-ai putea ajuta cu ceva,spun eu repede.
-Aaaa,buna Hiro!Well,bineinteles ca te ajut,ce e?intreba el.
-Ma intrebam daca ai putea veni sa ma iei din ansamblul rezidential 'City Park' ,pe strada zece daca poti...
-Da bine,stiu unde te afli dar imi zici si mie cum ai ajuns acolo?
-Poveste lunga,ti-o spun cand ajungi aici,inchei eu rapid.Doar vin-o,te rog.
-Imediat.
M-am asezat pe o bordura asteptandu-l pe Raito.Prin minte mi-au trecut o mie de ganduri referitoare la noaptea trecuta,la ceea ce se intamplase.Inca nu imi venea sa cred toata povestea si unde ajunsesem acum.Daca cineva mi-ar fi spus tot ce se intamplase as fi crezut ca e scenariul unui film din acela,apreciat de fete,nicidecum viata mea.Cum de am ajuns sa ii cunosc pe prietenii fratelui meu,sa fiu violat de unul dintre ei iar apoi sa simt pentru prima oara ca ma indragostesc,tocmai de el.Mi-ar placea ca acum cineva sa-mi dea solutia acestui puzzle incurcat,deoarece eu nu-i gaseam solutia.
Fiind cufundat in ganduri,nici macar nu l-am observat pe Raito,care isi parcase masina chiar langa mine.
-Hey!Hiroki,esti bine?ma intreba el.
-Raito,ce bine sa te vad! ii spun eu ridicandu-ma greu pe picioare si agatandu-ma de mana lui.
-Hiro,esti slabit,ce s-a intamplat,pentru numele lui Dumnezeu?!
-Vorbim la un local,restaurant,etc.Nu vreau sa mai stau aici,hai!
Raito mi-a deschis portiera iar eu am intrat in masina,el facand acelasi lucru dupa cateva secunde,iar apoi a demarat in forta.Am suflat usurat cand am plecat de acolo.
Roscatul meu amic a oprit la o cafenea aproape de casa mea indemnandu-ma sa luam o cafea si sa vorbim un pic.I-am spus ca nu am nici un ban la mine iar el mi-a spus sa nu-mi fac probleme pentru o asemenea prostioara.
M-a condus la o masa si a comandat doua cafele.
-Acum spune-mi ce s-a intamplat!Imi datorezi asta,spuse el.
-Bine,s-o luam cu inceputul...asa am inceput sa-i povestesc tot ce se intamplase in seara aceea si tot ceea ce simteam.Intr-un fel era bine ca povesteam toate astea cuiva.
Dupa un scurt timp de gandire,Raito incepu sa vorbeasca.
-Dar totusi,tu ai sentimente pentru el,nu?
-Intr-un fel...
-Pai,poate si el are sentimente pentru tine,cine stie?Unii oameni,atunci cand sunt beti au tendinta de a face lucruri pe care si le doresc cel mai mult.E posibil ca el sa te fi dorit pe tine.
-Pe mine sau pe corpul meu?intreb eu.
-Nu pare genul de persoana care sa faca lucruri de genul asta.Nu stiu,poate eu privesc altfel povestea.Trebuie sa-ti asculti inima,Hiroki!
-Incerc...
Dupa discutia cu Raito,am preferat sa ma duc acasa.Cu Ruki nu aveam chef sa vorbesc.Nu vroiam sa il mint dar nu vroiam sa-i zic nici adevarul.Stiam ca daca m-ar fi mancat pe mine undeva sa-i zic totul,era posibil sa dezbin trupa The GazettE,lucru pe care sincer,nu-l doream.
Cand intru pe usa nu il aud pe Ruki si presupun ca doarme,lucru care se dovedeste adevarat in momentul in care trec prin fata camerei lui-usa era intredeschisa-si il vad pe el si pe Reita dormind linistiti.
Zambesc involuntar.Ma bucuram sincer pentru fericirea fratelui meu.De ce eu nu ma puteam bucura de o poveste de dragoste asemenea lui?"

#10
Hey fetelor, cum o mai duceti?
Hm...capitolul a fost foarte scurt si ai vrut sa bagi multe intr-un sac prea mic. Deci descrierea saracuta cam lipseste, adica nu am inteles ce sentimente avea el, era confuz? nu era ? ii parea rau? nu ii parea? era fericit? trist? suparat? Deci nu prea ai descris...
In plus prezentarea directa a colegului a fost asa deodata, adica tipul era acolo cam de fatada, adica nu era nu stiu, alarmat cu privire la relatia lui hiro cu uruha, :))adica daca nu avea o astfel de reactie, de ce nu o avea ? Trebuia sa dai mai multe detalii....
Hm..nu e rau, dar nu e nici bine, daca ma intelegi..In schimb ma bucur ca lucrurile merg mai departe. Sunt curioasa ce va face Uruha in continuarea:-"
Asa ca sper sa puneti repede capitolul urmator. Succes la scris, si aveti grija la detalii;)
Kissu si huugz!
[Imagine: innocentlovesig.png]
"Only I know your pain…
Your uncertainty…
Your loneliness…
If only we could be toghether forever.
I’ll say it as many times as you wish.
I will not betray you!"
— Luka Crosszeria




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Drugged With Desires l: Hidden Feelings Miky sweetie :3 55 39.642 04-01-2012, 12:21 PM
Ultimul răspuns: Savarina Ali


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)