Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Underwater Cosplay

#1
Dupa o lunga perioada de vazut cosplay de la genial la epicfail, incep din ce in ce sa-mi placa astfel de poze(cosplay-uri).
Am inceput sa caut dupa ce am recitit asta
Chiar daca in cele mai multe cazuri e nevoie de mai mult de doi oameni (cosplayer si fotograf),dar rezultatele sunt cele asteptate.
Daca stam sa ne gandim e destul de dificil pentru cosplay-er (de la machiaj, la felul in care arata costumul in apa) si fotograf, care are un merit destul de mare.
De aceea tin sa apreciez acesti oameni si sa va astept si pe voi cu pareri.
Myfave: http://worldcosplay.net/photo/436394/
P.S: nu prea mi-am gasit cuvintele dar asta e 21
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#2
Nu cred sa fi auzit vreodata de underwater cosplay pana sa vad topicul acesta. Woah. Habar nu aveam ca asa ceva exista sau ca devine popular. E interesant intr-adevar, sa vezi anumite personaje in apa si, facut bine, cred ca da nastere la niste imagini cu adevarat spectaculoase. Plus ca e mult mai dificil, mai ales din ce am citit in respectivul articol. Nu numai protejatul aparatului e o problema, ci si gasirea unui cadru propice si evitarea impedimentelor evidente cum ar fi bulele de aer sau ochii inchisi ai respectivului cosplayer. E frumos, cel putin asa imi pare mie si da un efect chiar interesant, desi nu cred ca as putea sa fac eu asa ceva (for once, I can't hold my breath under the water, I can only exhale so there goes the bubble-less experience -.-).

Totusi, pe cat apreciez munca depusa in cadrul unor astfel de sedinte foto inedite, pe atat mi se par uneori putin lipsite de sens. Aici ma refer la cele care implica un personaj care nu are nicio legatura cu apa. Sigur, incurajez cosplayul de orice fel si cred ca o imagine e cu atat mai buna cu cat infatiseaza respectivul personaj intr-o ipostaza caracteristica lui. Dar sa faci sedinta photo de cosplay in apa pentru un personaj pentru care apa nu reprezinta nimic? Meh... Why? Intr-o alta ordine de idei, asta face imaginile cu atat mai pline de inteles in cadrul personajelor legate de apa, personaje care au macar o scena in mediul acela sau care au murit inecate sau sirene, daaaa. Sirene. Photoshoot of mermaids in the water. Now that should be one of the greatest things.
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)