Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un prieten cu doua fete!

#11
Păi trec şi eu pe aici. Am avut destui prieteni falşi, dar i-am descoperit la timp. Ei bine, însă o prietenă ce se credea "bff" s-a culcat cu un ex prieten (atunci eram însă împreună). Am aflat şi s-a sfârşit prietenia mea cu ea, cu nişte lovituri cadou + că relaţia cu tipul respectiv a luat sfârşit.
I-am lăsat să fie fericiţi împreună.

Şi ca să nu mai zic, în clasa mea sunt două tabere.. de fete şi băieţi. Erau toţi prieteni buni, însă acum se bârfesc, şi îmi tot zic poveşti unul de altul mie. Eu pic mereu la mijloc ^^. Ce tare nu?
Eh, sper să se termine şi balamucul ăsta!
[Imagine: tumblr_mfcg2sBNaZ1rnbh24o3_r1_500_large.gif]
Boys love.

#12
Lol, topicul asta e amuzant. Exista viata si dupa liceu, deci n-are rost sa lasam dramele astea ieftine sa ne afecteze. Cred ca cea mai mare greseala pe care o faceti este ca ii numiti pe toti cei cu care va inetelegit cat de cat bine "prieteni". Prieteniile adevarate nu se leaga in fiecare zi si nu poti avea o suta de prieteni care chiar iti sunt devotati. Scoala influenteaza mult personalitatea oameniilor. Indiferent daca scopul lor este sa fie cei mai buni la invatatura sau sa fie cei mai populari, conteaza foarte mult ce statut ai in cadrul scolii si de aceea unii se folosesc de toate mijloacele posibile ca sa obtina ce vor. Daca cineva te-a folosit, asta e, puteai sa fi tu in locul lui. Toata lumea are doua fete, ca sa zic asa, nimeni nu e cu adevarat sincer, pentru ca vine o vreme cand unele lucruri par mai importante decat orice altceva si atunci nu mai conteza ce prietenie sacrifici.

Ce vreau sa spun e prietenii adevarati sunt foarte rari si nu va asteptati sa legati prietenii eterne din clasa a sasea. Se mai intampla si e foarte frumos, dar e putin probabil. Barfele, "tradarile" nu sunt asa de grave acum. Toate posturile pe care le-am citit sunt puerile. Viata nu e roz si nu ar trebui sa ne asteptam sa fie asa; toti facem lucruri naspa cateodata si suntem nedrepti fata de alti. Atata vreme cat nimeni nu te-a amenintat cu moartea sau mai stiu eu ce, e normal sa mai ai si deceptii si dezamagiri.
Tenderest touch leaves the darkest of marks,
And the kindest of kisses break the hardest of hearts
~Florence + The Machine


#13
Sunt multe intamplari care iti vor crea amintiri frumoase si urate .La mine s-au creat numai amintiri cam sumbre care ar face o carte sau film horror de axemplu in clasa a vi-a am avut o colega cu care ma intelegeam bine de la gradinita ,dar cand a venit o fata mai plina de bani la scoala noastra aceasta m-a tradat pentru bani.Acest lucru mi-a dovedit ce prietena buna imi era...halal prietena!

#14
Cu toti avem doua fete, de fapt, avem o multitudine de fete, sute de mii de fete, doua e prea putin, atata timp cat nu te astepti ca prietena ta sa fie un fel de persoana care sa te adore si sa fie nerbadatoare sa iti auda tie toate secretele pe care sa le pastreze ca niste comori pierdute ale Atlantidei, totul ii ok.
Sunt unii oameni care n-au ce pune pe masa la copii.
[Imagine: iK6og.jpg]

#15
Multa lume are asemenea prieteni care te tradeaza pentru bani sau fete/baieti ,niciodata nu stii cum e lumea defat de ex :eu am avut o prietena care ma cunostea de la gradinita si niciodata nu as fi crezut ca m-ar lasa balta pentru..pentru fratele meu pe care il cunostea de cateva luni!Dar asta e un fel de lectie de viata din care tre' sa invatam ca sa devenim mai puternici si mai intelepti in viata....nu se poate sa invatam de la altii , nu de la noi? Poate din telenovele ....ca unii parca ar fi la TV la cum cica le e viata!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)