Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un nou început

#21
Nu pot sa cred ca a revenit la viata forumul. Ma bucur enorm sa aud asemenea vesti. Stai relax @Miauti, nu ai pierdut nimic daca nu ai facebook sau insta.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]

#22
Mai faceti careva curat pe aici ? Adica mai simplificam putin forumul care nu au legatura cu zupul... un design mai simplu si mai inchis 

Trimiteti si voi un email de amintire ca zup traieste.

#23
Nu cred că o să mai treacă de stadiul de arhivă, cel puțin nu sub forma actuală.
Mă îndoiesc profund că o să mai revină cineva.

#24
(12-12-2020, 09:58 PM)NightRider A scris: Nu cred că o să mai treacă de stadiul de arhivă, cel puțin nu sub forma actuală.
Mă îndoiesc profund că o să mai revină cineva.
Ce arhivare... stergere ce nu are legatura cu tema... restul fuzionare cu celalalte subiecte.

#25
(14-12-2020, 10:32 PM)Miauti A scris:
(12-12-2020, 09:58 PM)NightRider A scris: Nu cred că o să mai treacă de stadiul de arhivă, cel puțin nu sub forma actuală.
Mă îndoiesc profund că o să mai revină cineva.
Ce arhivare... stergere ce nu are legatura cu tema... restul fuzionare cu celalalte subiecte.
Mă refeream la faptul că forumul în sine n-o să mai fie revitalizat, ci ramâne activ(as in online) doar ca un loc unde să poți explora trecutul. Știu că e o idee pesimistă, dar forumurile la noi au luat o turnură permanentă de câțiva ani încoace. Vremurile se schimbă, iar noi trebuie să ne schimbam odată cu ele dacă nu vrem să ramânem blocați în trecut.

#26
(16-12-2020, 11:36 AM)NightRider A scris: Mă refeream la faptul că forumul în sine n-o să mai fie revitalizat, ci ramâne activ(as in online) doar ca un loc unde să poți explora trecutul. Știu că e o idee pesimistă, dar forumurile la noi au luat o turnură permanentă de câțiva ani încoace. Vremurile se schimbă, iar noi trebuie să ne schimbam odată cu ele dacă nu vrem să ramânem blocați în trecut.


Da ai dreptate , dar nu trebuie sa ne schimbam ci trebuie sa ne adaptam . De exemplu forumul meu inca mai misca, dar recunosc l am simplificat foarte mult.  Sterge conturi neadecvate in jur de 200 de utilizatori.

Ce am observat ca anumite comunitati au inceput sa se desteptateasca, sterg la membri care nu respecta cele 3 reguli de baza.

#27
Dar eu nu vreau sa ma schimb 2 ma refer la capitolul forumuri. Sunt parte din viata mea de 13 ani deja, de cand am avut prima data internet. Imi place ca pot comunica liber cu alte persoane fara sa fie nevoie sa ne cunoastem sau sa imi expun identitatea (exceptand numele, evident) si imi place ca e un loc in care pot discuta despre anime/manga fara sa fiu judecata pentru ca sunt adult si societatea are alte opinii despre animeuri si despre ce ar trebui sa fac eu la varsta mea.
Am observat ca pare imposibil sa reinvie forumul, dar eu sunt pentru! 20

#28
(17-12-2020, 01:52 PM)Florentina A scris: Dar eu nu vreau sa ma schimb 2 ma refer la capitolul forumuri. Sunt parte din viata mea de 13 ani deja, de cand am avut prima data internet. Imi place ca pot comunica liber cu alte persoane fara sa fie nevoie sa ne cunoastem sau sa imi expun identitatea (exceptand numele, evident) si imi place ca e un loc in care pot discuta despre anime/manga fara sa fiu judecata pentru ca sunt adult si societatea are alte opinii despre animeuri si despre ce ar trebui sa fac eu la varsta mea.
Am observat ca pare imposibil sa reinvie forumul, dar eu sunt pentru! 20

Cine nu e ? Asteptam si vom vedea daca Zuppy mai da din coada

#29
(17-12-2020, 01:52 PM)Florentina A scris: Dar eu nu vreau sa ma schimb 2 ma refer la capitolul forumuri. Sunt parte din viata mea de 13 ani deja, de cand am avut prima data internet. Imi place ca pot comunica liber cu alte persoane fara sa fie nevoie sa ne cunoastem sau sa imi expun identitatea (exceptand numele, evident) si imi place ca e un loc in care pot discuta despre anime/manga fara sa fiu judecata pentru ca sunt adult si societatea are alte opinii despre animeuri si despre ce ar trebui sa fac eu la varsta mea.
Am observat ca pare imposibil sa reinvie forumul, dar eu sunt pentru! 20
Sunt... au fost parte din viața mea din 2007 și am adorat conceptul de forum. Aș vrea să mai fie active cum erau odată, dar trebuie să recunosc că nici eu nu mai am starea necesară încât să-mi petrec cu placere mult timp pe ele, cel puțin nu pe un format de genul. Ideea de comunicare extinsă a ideilor pe un format mai modern există pe platforme ca Reddit-ul, de exemplu, dar ceva care să satisfacă nevoile forumiștilor de altă dată și celor care-și petrec vremea pe rețele sociale ar fi probabil o combinație între ele.

#30
Stai putin, zup e pe cale sa dea ortul popii? Pacat de acest forum care a facut parte din copilaria mea.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)