Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Un inceput de adio

#1

#2
Bine ai venit pe Animezup, Mathilde!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi! Citeste-mi semnatura too!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Buna, Mathilde, eu sunt Lia dupa cum se vede. Bine ai venit in singura comunitate reala de manga-anime ramasa in Romania. Ma bucur ca inca mai atragem lume majora ca ne cam simtim in minoritate unii din noi (eu am 22 si Sy 24 si cam atat cu membrii adulti ce intra mai des -relativ)

Ne-ai spus ca te-ai trezit de curand in Bucuresti, singurul motiv ma gandesc fiind ca ai inceput o facultate. Spune-mi, ce anume studiezi?
Am vazut ca ai scris ceva de carti mai devreme deci nu o sa te intreb, dar in schimb care sunt preferintele tale in materie de filme si muzica?
Cum de ai dat de noi?
Ai ceva hobbyuri?

Pentru altele ii las pe ceilalti sa intrebe, momentan sunt putin cam pe fuga dar am vrut sa imi las putin degetele pe aici. Pentru orice nelamurire/problema poti contacta moderatorii sau daca nu se rezolva atunci apeleaza la noi: Lia, Syryus, Stormrage si Aly. Pe mine ma vei prinde foarte rar pentru ca am tendinta sa... calatoresc des, iar Aly nu prea intra, deci ramai cu Stormy si Sy.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky

#4

#5
[Imagine: 1CGzWYg.png?1]
Thank you, Geesushi! ^-^
"these are the days that must happen to you"

#6
Imi pare bine sa te cunosc, Mathilde. Eu sunt Romania (da, nick ciudat, stiu 10) , dar poti sa imi spui Ro, daca iti vine mai usor. Din inceputul tau inteleg ca ai un interes in conceptele de viata si moarte, iti place cumva filozofia? Eu nu am o pregatire specializata, insa imi place sa filozofez la greu 21. Da, Bucurestiul nu este cel mai primitor si fermecator oras din lume, insa pana la urma ce oras mare este? Chiar si Parisul, daca ii iei centrul fermecator si ii strabati cartierele mai periferice devine un ghetou. Din pacate civilizatia cu toate avantajele ei implica multa raceala si impersonalitate. Apropo de asta, pare ca ai o latura romantica si iti plac povestile de dragoste, that's nice, mereu e loc de mai multa iubire in viata noastra. Daca nu sunt prea indraznet, as putea sa te intreb care sunt visele sau aspiratiile tale?

Sper sa te bucuri de timpul pentru aici si sa gasesti subiecte care sa iti starneasca interesul. Please to have you among us! Smile
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"

#7



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Un nou inceput Sephiroth 6 3.404 05-01-2009, 08:29 PM
Ultimul răspuns: Ryuu


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)