Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ultimul glonţ [ YAOI ]

#31
Hmm, am trecut si eu pe aici, intr-un sfarsit. Am citit ficul tau de cand l-ai postat, dar eh, lenea m-a doborat. Cea ce clar vrei tu sa arati in ficul asta e diferenta dintre iubire si fals, dintre jucarie si persoana. Cum sunt eu mai rea de felul meu, logic ca preferatul meu e Damon, bine ce sa ma astept, e un tip marfa, inteligent si foarte pretentios. MIcul Aleksei e cam naiv, sa-si dea libertatea pe un amarat care nu a dat nu ban pentru el, asta e prima greseala pe care a facut-o. Esti magnific, nu mai am cuvinte.( acum in perioada asta cu tezele nu stiu ce sa spun, dar poate dupa).
Gambate! >.<
Ma plimb pe strada intunecoasa. Vantul rece navaleste printre copacii uscati. Luna domina totul lasand linistea noptii friguroase sa sclipeasca in lumina ei. Intunericul abisal atrage totul in el. Frica ii domina pe toti, iar umbrele incep ritualele lor de a dansa in lumina luni. Sunete de disperare se aude de pretutindeni. Dar eu nu aud nimic. Il caut pe el ,dar nu-l vad nicaieri, nu mai e aici. Acum nici eu nu mai sunt.

http://3.bp.blogspot.com/-Bisu3ZFnrFk/Te...1%2529.jpg


#32
Helău.
Well, am citit tot ce-ai scris, şi trebuie să spun că sunt uimită. Scrii atât de bine, narezi grozav şi sinceră să fiu, ai o descriere superbă, şi-n acelaşi timp uşoară, încât cititorul să poată înţelege. x3
First, îmi place numele pe care l-ai ales. Sună interesant şi tare misterios, te face să te gândeşti la multe chestii şi te atrage pentru a citi.
Numele alese sunt pur şi simplu geniale. Aleksei :3 sper că nu l-am greşit şi Damon. So sweet <3 Şi ofc, mă refer la amândouă. Plus, îmi place felul în care le-ai construit caracterele celor doi.
Aleksei - tipul inocent şi dulce la început, iar pe parcurs se transformă într-unul cu capul pe umeri. Sau aşa cred că se va întâmpla. Ehm, merită să sper.
Damon - rece, inexpresiv, bărbatul fără sentimente. Şi totuşi nu-i aşa. De fapt, sunt sigură că după masca asta e un tip sensibil, sau măcar bun şi look, e şi gelos. *laughs* Plus, e sexy. Sau după descrierea făcută de tine, aşa l-am catalogat eu.
Jack- ză new pers. It's kinda hot, but dangerous. Like it. x3 Adică, cum să nu-ţi placă de el ? Pe deasupra, mai e şi pervers. Hihi, ză bad guy. Cred că de-asta îmi place mie de el. lol.
Eniuei, cum am mai spus, ador felul în care-ai reuşit să 'creionezi' personalitatea personajelor. *smile*
Greşeli am văzut, adică cele menţionate mai sus, aşa că nu cred că ar mai avea rost să le scriu şi eu. Dar te iert, a fost perioada cu tezele, deci ştiu cum e. ;]]

AÅŸa.
Îmi place la nebunie sfârşitul. E genial. Ai reuşit să mă ţii în suspans, acum mă gândesc 'oare ce se va întâmpla ?' Se vor lua la bătaie cei doi ? Ofc, pentru Aleksei. E un gest tare drăăăguţ din partea lui Damon. x3 Adică, aşa cred. Oricum, aştept next-ul cu nerăbdare. Ţine-o tot aşa, căci ficul e genial. De fapt, tu eşti. *laughs* .
*hugs*
P.s. Să mă anunţi şi pe mine când pui continuarea. Thx. ^^

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.




Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Ultimul zambet Addeh 53 31.457 17-10-2011, 02:57 PM
Ultimul răspuns: LoLix


Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)