Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ultimele facaturi.

#1
Si din nou metatranspun lucrarile mele de pe un alt forum.Hmm,metatranspun...hmm,nu cred ca exista cuvantul,but w/e suna dragut.21

[Imagine: tSUBSPACE.png]

[Imagine: leo.png]

[Imagine: Alecs.png]

Cine se intreaba ce e chestia aia alba de pe ultima,este sper....

Edit: Uitasem de asta...

[Imagine: Cobra.png]

#2
Prima - doar texturi [kinda boring]
A doua - render , cartoon texture, cateva brush-uri si cam atat
A treia - 2 rendere, 1 din One Piece, celalant Nami tot One Piece dar facut de fani [fan art] Bg-ul este facut din poze din manga [One Piece] Nami este alb-negru si probably overlay.Nami 2x normal + ceva lighting.

Well, prea simple. mai antrenteaza-te, dar totusi sunt bune pentru un incepator.

#3
(06-08-2011, 11:51 PM)Remus A scris: Prima - doar texturi [kinda boring]
A doua - render , cartoon texture, cateva brush-uri si cam atat
A treia - 2 rendere, 1 din One Piece, celalant Nami tot One Piece dar facut de fani [fan art] Bg-ul este facut din poze din manga [One Piece] Nami este alb-negru si probably overlay.Nami 2x normal + ceva lighting.

Well, prea simple. mai antrenteaza-te, dar totusi sunt bune pentru un incepator.

Sti ce mi-a placut cel mai mult?Faptul ca din 5 cuvinte 3 erau gresite.Deci sa te luminez.

Prima-Are asa,c4d,corectate si reamplasate,sterse si mutate,lumini,o singura textura nenorocitra plus texte,da bine si fundalul e textura,deci 2.
A doua-Render,brush nada,nu e cartoon texture,doar un texture simplu,ce crezi tu ca e cartoon e magia,pe scurt noise.In rest sa presupunem ca ai avut dreptate.
A treia-Un singur render,ce vezi tu manga e un stock,si da are ceva overlay,dar nu ce crezi tu ci doar,sincer nici e nu stiu ce.Si ceva lightning e ceva mult mai mult acolo.In fine ma uimeste faptul ca aici nu ai zis cartoon texture.

Si cam asta a fost tot,mi-a luat mai mult sa te corectez decat tie sa imi zici de ce consideri ca nu sunt bune.KthxbyeSmile

#4
Tinere domn, am spus "prea simple" nu "sunt urate, esti un newbie" so don't get me wrong. mie imi plac.

#5
Sincer, sunt reusite..

Un mic sfat, mai mult am observat la ultima dar...

Cand pui lighting, incearca sa nu apara imediat umbra langa lighting. Dupa cum vezi in dreapta jos ai pus sursa de lumina, dar piciorul[ca sa-i spunem asa] fetei este umbrit.


In rest ce pot sa spun.. Imi place ca sti sa pozitionezi renderurile/stockurile, te descurci bine cu flow-ul, si sincer nu sunt departe din a cere sfaturi pentru text, ca sa recunosc nu ma descurc deloc cu textul care in gfx-urile tale este foarte reusit.[ma refer mai mult la faptul ca nu iese in evidenta in locul focalului].
Cred ca as mai adauga niste efecte, dar sunt reusite. 4

[Imagine: theDizzyfile.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)