Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ultimele Cuvinte

#1
Ultimele Cuvinte

Inainte sa pun pe aceasta foaie de hartie ultimele ganduri si sentimentele care le port de mult timp pentru tine,te rog sa nu plangi.Daca lacrima ta va curge pe obraz,eu...eu voi muri.
Acum voi incepe...Te iubesc!,si mereu te voi iubi,in orice viata voi trai.Nu ma cauta...pentru ca ma voi intoarce eu la tine,nu ma astepta,uita-ma pe mine.
In acest moment incep sa dispar...asta pentru ca ochii tai sunt inlacrimati...Ti-am zis sa nu plangi!
Ne vom intalni intr-o alta viata.Pe mine ma vei uita,dar dragostea mea pentru tine ba,ea va ramane ascunsa-n inima ta,iar acest sentiment va face sa-ti amintesti de mine...

Si inainte ca scrisoarea sa fie terminate,a fost luata de vant.A ajuns direct la el...Lacrima i-a curs pe obraz,iar marea lui dragoste a disparut.A cautat-o toata viata lui,iar scrisoarea a pastrat-o bine.Poate daca ar fi facut ce scria,poate ca ea ar fi reaparut.Dupa o viata de cautari,el a murit de batranete,singur...A murit citind pentru ultima data scrisoarea...Un vanticel a dus-o mai departe.Scrisoarea s-a plimbat de-alungul anilor la mai multe persoane,fiecare dupa citirea scrisorii asteptand-o si cautand-o pe ea,dar era de negasit...


30 Mai 2011...
Scrisoarea a umblat un secol prin lume pana a ajuns in mana unui elev de liceu.Baiatul,pe nume Mike.El a citit-o,dar nu a bagat in seama nici un cuvant care era scris.
Mike si-a continuat ziua.


Saptamanile au trecut,iar Mike s-a indragostit de o fata Lucia.Ei ii placea foarte mult sa compuna.Intr-o zi,pe cand era in biblioteca scolii,i-a venit inspiratia,si s-a pus sa compuna.
A inceput sa scrie:

Inainte sa pun pe aceasta foaie de hartie ultimele ganduri si sentimentele care le port de mult timp pentru tine,te rog sa nu plangi.Daca lacrima ta va curge pe obraz,eu...eu voi muri.
Acum voi incepe...Te iubesc!,si mereu te voi iubi,in orice viata voi trai.Nu ma cauta...pentru ca ma voi intoarce eu la tine,nu ma astepta,uita-ma pe mine.
In acest moment incep sa dispar...asta pentru ca ochii tai sunt inlacrimati...Ti-am zis sa nu plangi!
Ne vom intalni intr-o alta viata.Pe mine ma vei uita,dar dragostea mea pentru tine ba,ea va ramane ascunsa-n inima ta,iar acest sentiment va face sa-ti amintesti de mine...
In timp ce scria in spatele ei aparu Mike.
-Ce faci?Ai inspiratie din nou?
-Da..
Mike cu niste ochi largi se uita peste ce a scris Lucia.
-Esti bine Mike?
-Dda...
Mike nu a varsat lacrima in timp ce a citit scrisoarea,asa ca el o va intalni pe cea care a scris scrisoarea acum 100 de ani.
Lucia in biblioteca continua scrisoarea…
Au trecut ani de cand nu am mai vazut lumea,acum ca pot atinge lucrurile din nou,voi continua scrisoarea.Inca incepi sa versi lacrimi...Acest lucru ma va face sa dispar din nou,dar totusi vreau sa termin si sa iti spun ultimele cuvinte...Ne vom Vedea in Alta Viata!
Mike era pe o banca,a luat scrisoarea pe care a gasit-o si a inceput sa o citeasca din nou.Pe foaie aparu si ultimele cuvinte pe care le scrisese Lucia in biblioteca.Mike era confuz si speriat.O lacrima ii Curgea pe obraz.Lucia disparu...
El nu o mai cauta,nimeni nu-si amintea de ea,numai el.Mike nici nu o mi astepta pentru ca era sigur ca odata va veni singura inapoi.
Anii au trecut Mike a cazut intr-o grava boala.Nu mai avea mult timp de trait.Intins pe patul de spital,sa uita la tavanul alb.Deodata apare o femeie.A mers la el si i-a zis:
-M-am intors...
Mike era confuz si fericit,dar totusi si intristat in acelasi timp.
-Nu te-am asteptat,Te-am uitat,dart e-am iubit,si acum imi amintesc de tine...
Ea vroia sa zica ceva dar Mike puse mana la cura ei,continuand el.
-Eu acum nu-ti scriu o scrisoare...ci iti spun ultimele cuvinte pe care vreau sa ti le spun:

-Te iubesc!,si mereu te voi iubi,in orice viata voi trai.Nu ma cauta...pentru ca ma voi intoarce eu la tine,nu ma astepta,uita-ma pe mine.Ne vom Vedea in Alta Viata!si Mike muri...
Cei doi nu s-au mai intalnit niciodata,pentru ca mereu ea disparea din cauza lacimilor pe care el le varsa dealungul timpului,dar totusi dragostea a ramas undeva ascunsa-n adancul inimii...




The End


Va rog sa Comentati daca va placut sau nu...Multumesc!
"Pazeste-ti inima mai mult decat orice,caci din ea ies izvoarele vietii"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)