Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Ulquiorra Cifer

#1
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Fir-ar, I'm really ashamed, eu trebuia sa deschid acest topic considerand ca eu il personific pe acest forum, insa la ce personaj awesome este nu am putut sa cred ca nu s-a facut inca un topic despre acesta.

Anyway, ce pot sa zic, Ulquiorra Cifer este personajul meu anime favorit of all time, imi place calmul sau imperturbabil si sangele rece de care da dovada in orice imprejurare. De asemenea, este singurul Arrancar care a privit moartea in ochi cu demnitate si fara sa schiteze nicio urma de emotie sau sentiment atunci cand Hollow Ichigo il tinea imobilizat si pregatea sa traga acel Cero de la nici jumatate de metru de fata lui....mai badass de atat nu se poate, considerand ca l-a si primit in plin pana la urma.

De asemenea, momentul acela de final, care este reprezentat si in avatarul meu, in care isi intinde mana pentru Orihime mi s-a parut unul din cele mai emotionante momente ale seriei si arata ca totusi a fost un personaj mai complex decat a fost lasat sa se vada initial.....poate ca acesta chiar dorea sa simta si el ce inseamna acea "inima" de care tot vorbea in dialogulurile sale cu Orihime si Ichigo. Sincer, l-am urat pe acesta din urma ca l-a ucis pe Ulquiorra atat de salbatic, merita mai mult sa ramana in viata decat acel douchebag de Aizen si cu siguranta multi fani ai seriei sunt de aceeasi parere cu mine.

Si ca sa inchei, vreau sa spun ca una din dorintele mele cele mai mari este sa vin intr-un viitor apropiat (adica cat inca mai sunt destul de tanar pentru a-l personifica cum trebuie) la Otaku sau Nijikon cu un cosplay in Ulquiorra. Nu voi fi satisfacut pe deplin cu viata mea, daca nu o voi face, it's one my priorities on my bucket list, fiind singurul cosplay pe care doresc sa il fac.

Acum va las cu un citat din acesta pe care mereu il gasesc ca fiind chintesenta acestui personaj: "Your words are those of a man who knows not true despair. If you know it not, then allow me to teach you. This is the face of true despair."
[Imagine: tumblr_static_tumblr_static_dilvsoojho0sgwoc0s4s.png]

"What's wrong isn't me, what's wrong is the world!"




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)