Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Electric Moonlight♫

#1
Deci imi voi posta si eu aici cate ceva.
Nu sunt buna de loc, adica sunt incepatoare, lucrez in PhotoShop de ceva vreme insa la inceput nu prea stiam foarte multe lucruri pe care le-as putea face.

In fine...criticati cat puteti de mult, dati-mi sfaturi. Trebuie sa incerc sa fiu mai buna si sa imi vad singura greselile.



Well voi posta pentru inceput 2 sig-uri

[Imagine: set1_copy.png]

[Imagine: sig_2_copy.png]


Astept pareri, critici, sfaturi etc. cum am spus mai sus.

See you :3
Dream on despair.
The melody tires forgetting. sounds of madness.
Countless tears ● Timeless scene ● Nameless liberty
[Imagine: a-2.png]
Does love really save earth?
I don't know because I'm what you call.
Stupid human begin just exist. Nothing more.

#2
Norocul tau ca ai postat doar doua lucrari, fiindca nu aveam chef sa critic zeci de ele acum >.>"

Deci the first one are cam multe greseli, dar cele mai importante fiind - odata personajul ala e prea acoperit de acele culori/efecte/actiuni cum sa le zic altfel, si nu arata bine, trebuia sa mai stergi ce acoperea personajul, macar fata daca nu si corpul 106 - si data viitoare incearca sharpen, nu mult, putin, fiindca uneori e prea blurat sau prea neclar si da viata personajului ^^

A doua lucrare nu imi place textul pozitionat, nu imi place centrul ala, puteai pune personajul acolo arata mai bine, 39 si cam atat... nu ma bag in mai multe detalii, fiindca astept sa vad alte lucrari, plus ca zupul imi da erori =.= si abia reusesc sa postez...

Imi place, stii sa lucrezi cu stil/ cu gust, mai ai de invatat, dar cu timpul cum mai faci te perfectionezi si ai sa vezi ca devii mai buna. ^^
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#3
Multumesc mult Alysu pentru tot. Mai am ceva de lucrat si am vazut cam ce am gresit. Sper ca ce voi face de acum sa fie mai bine.

O alta 'minune' pe care am facut-o x.x'
[Imagine: sig_3.png]
Dream on despair.
The melody tires forgetting. sounds of madness.
Countless tears ● Timeless scene ● Nameless liberty
[Imagine: a-2.png]
Does love really save earth?
I don't know because I'm what you call.
Stupid human begin just exist. Nothing more.

#4
Da da da ... rezerv si aici un loc >.< vaaai, mai termin azi... fie, revin cat de curand ^^

[edit]am promis, si am venit ^^

Deci, vad ca textul ala nu il mai muti de acolo 21) tot in partea aia il lasi, si abia se vede, trebuia sa il faci sa para putin mai evident. Sarind peste, ce i-ai facut renderului/imaginii o.o? Damn, arata groaznica... zici ca tu l-ai desenat si l-ai pus acolo ca sa faci un sig... place c4d din spate dar personajul lasa de dorit x.x daca asa ai luat imaginea atunci incearca sa cauti niste imagini mult mai bune >.<

Astept alta/alte lucrare/lucrari si succes. Pentru orice nelamurire ask...
~My dA!
~My twitter account!
My life, my soul, my inspiration --> Korean style
[Imagine: tumblr_lspwr4bMkI1qheiqqo1_400.png]

#5
well well am mai incercat cate ceva.
Sig-ul nu prea imi place dar fie... il pun.

Sig: [Imagine: 1_copy.png]
Something: http://i884.photobucket.com/albums/ac43/...2_copy.png
Dream on despair.
The melody tires forgetting. sounds of madness.
Countless tears ● Timeless scene ● Nameless liberty
[Imagine: a-2.png]
Does love really save earth?
I don't know because I'm what you call.
Stupid human begin just exist. Nothing more.

#6
Stai că mi - ai atras atenţia cu acel micuţ wall cu my Seby. O.O E chiar awesome sincer. Îmi place acel brush text de acolo de lângă Seby foarte mult. Şi bg -ul e reuşit. Şi eu folosesc genl ăla de brush pe care l - ai pus pe bg. Chiar şi aşa pare simplu, adică mergea încă ceva pe el, nu ştiu poate ceva scris / făcut în partea aceea neagră de acolo. Spaţiul ăla negru nu trebuia totuşi lăsat aşa pentru că distruge frumuseţea wall - ului. [ şi a lu seby ]. Mergea nu ştiu, ceva . . . habar nu am poate un text ? o.O i think . . . În fine, dar mie tot îmi place lucrarea, însî mergea făcut ceva cu partea aia neagră.
-

#7
da ... sa vedem ... la prima lucrare ce sa spun .... sunt multe de spus in primu rand e prea " aglomerat " sa zicem are prea multe brush-uri si personajul nu are blend deloc ... zici ca e pus acolo pur si simplu ... si sa nu mai faci chestia care ai facut-o acum banuiesc ca ai dat blur si ai pus pe lighten ... cateodata da bine dar nu mereu e prea " stralucitor " sa zicem si culori nu ai deloc incearca sa folosesti gradiente Smile la a doua lucrare culorile folosite sunt bunicele sa zicem dar efectele nu sunt aranjate bine si renderul e pozitionat aiurea incearca sa urmezi cateva tutoriale sunt de ajutor a treia .. cea cu fantastic dreamer e buna dar sharpen-ul ala strica cam tot ... si e chestia de quality overall e reustia dar la quality si detalii ai de lucrat Smile
[Imagine: colorscs.png]
________________
Hear the colors


#8
Pai ultimul sig e destul de dragutz
Ma cam enerveaza marimea >.>...dar fiecare isi alege marimea in care lucreaza....
Intr-un fel mi se pare destul de aglomerat...observ ca ai pus accent pe culori...
Ma cam deranjeaza ca ai acoperit in partea de sus dreapta, sigu cu prea mult negru...
Personaju e pozitionat cam gresit, dar in fine.
Asa, imi place mult ce ai facut cu sebastian :X
Ma duce cu gandul la o pagina de jurnal :X avand in vedere texturile pe care le-ai flosit.
E foarte dragut si ti-e iesit foarte bineSmile
Tine-o tot asa. succes in continuare Smile
[Imagine: misterios.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)