Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Zull's Collection.

#1
In acest thread voi impartasii o parte din colectia mea de jmusic . Majoritatea trupelor nu sunt chiar asa de cunoscute deci ar fi o buna ocazie pentru fanii jmusic.ului sa mai gaseasca ceva nou.
Voi avea link.uri de download pentru fiecare trupa . Daca le vreti imi dati un pm.

Posturile vor contine : General Info , Pics , Band members ( daca gasesc ) , Discography si Personal Review .
De asemenea ..puteti posta si voi trupe .
Nu mi.ar strica cateva melodii in plus.
Voi incepe cu primul post maine pentru ca azi sunt prea obosit .
Sper sa fiti interesati/e.

Zull.
"There is no such thing as redemption.Only penance."

#2
Eu niciodată nu am auzit de ei, dar aş fi bucuroasă să aflu mai multe. Voi căuta acum pe net ceva informaţii, să văd dacă îmi plac (sper). Ai de gând să postezi şi poze, lista de albume etc.? Hm, e mult de lucru, dar pot să te ajut. Chiar îmi place ideea, voi posta cu tine 3
Îmi pare rău când văd că se postează puţin la jmusic şi sunt încântată când cineva e interesat.

#3
Ideea intr.un fel e sa nu prea stii despre trupe dar se pot posta si trupe "mainstream" atata timp cat nu ocupa prea mult loc (spre exemplu discografia de la Dir En Grey ..ar fi cam huge )
O sa incerc sa postez cat de mult info pot sa gasesc .
O sa vad cum iese primul post maine si discutam dupa aceea cam ce ar trebuie sa mai adaugam/stergem si cam cum ar trebui sa arate .
Imma go sleep now ...deja incep sa tastez din ce in ce mai greu.
Vorbim tomaraw :3.
"There is no such thing as redemption.Only penance."

#4
Sorry for double posting dar va trebui un nou post pentru trupe.

The Candy Spooky Theatre.
[Imagine: 4256869049_d852fef533.jpg]
[Imagine: 1.jpg]



The concept of The Candy Spooky Theater expresses "a horror world like an overturned toy box." This blend of the macabre and playful is reflected in both their dark, whimsical music, which contains elements of deathrock and children's nursery rhymes, and their bizarre styling.

The members refer to themselves as "Living Dead Spooky Dolls" and their stage shows are elaborately staged events that feature pumpkin heads and other Halloween paraphernalia, whips, straight jackets, a sparking electric chair, an MCing puppet called Tsutomu (which has even released a message CD) and and electric upright bass called Linda-chan.

Line up :

Vocals: Jack Spooky
Bass: Peggy
Guitar: kal Bone Jr.

Guitar: ZULL [2003 / 2007 - gone] (My nickname yah D: )
Guitar: Kiddy Skeleton [2007 / 2008 - gone]

Jack Spooky
[Imagine: JackSpooky.jpg]

Peggy
[Imagine: The+Candy+Spooky+Theater+peggy.jpg]

kal Bone Jr.
[Imagine: 2010mskal001.jpg]

Zull
[Imagine: 1204620012_f.jpg]
My personal favorite.


Discography
2 Albums :
03.17.2007: Darkest Labyrinth
10.01.2010: SPOOKYWONDERLAND

5 Maxi-singles :
03.21.2004: Pumpkins Scream In The Dead Of Night Parade
09.09.2005: Wonderland
10.31.2005: Murderland
05.06.2006: Mikkai
07.05.2006: The Bedroom

2 Singles :
02.01.2005: Party Monsters Collection 01 -20050201-
10.01.2007: PRINCE OF DARKNESS

Personal Review :
The Candy Spooky Theatre poate nu sa placa la prima ascultare , melodiile sunt destul de ciudate si intra in zona dark a muzicii dar sunt niste melodii care trec granita asta si ajung pe undeva prin Halloween/Circus music . Pe mine m.au cucerit de prima ascultare. Au un aer destul de unic pentru ei si make-up-ul lor si de asemenea si outfits.urile completeaza tema lor.

Daca ati ascultat Moi Dix Mois ( sau trupe in genul ) The Candy Spooky Theatre e un mustlisten .
Dati un search pe Youtube si vedeti .
Recomand melodii precum Merry Go Round , Devilish Kidnapper , A clockwork world si Exosist ( ultimele doua pentru versiunea mai dark a lor ).

Zull.


"There is no such thing as redemption.Only penance."




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)