Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trup de Ceara [+16]

#1
Lumanarea din mana ei era pe terminate. Flacara inca ardea in agonie.. Din clipa in clipa avea sa moara si s-o lase pe ea singura in intuneric. Mergea incet, cu pasi marunti. Mana ii tremura iar in corpul ei se simtea frica.. Sangele alerga nebun prin vene. Pietrele scartaiau sub picioarele ei goale. O durea.. dar continua sa mearga. Era tarziu.. poate foarte tarziu.. Atat de tarziu incat nu stii ce se poate intampla.. Poate e totul in mintea ta.. Sau poate nu. In ochii ei mari si negri se citea groaza.. Groaza ca in orice clipa ar putea sa dispara. Rasetul se auzi din nou. De data asta din departare.. Plecase. Isi dadu seama ca inca nu era pregatita sa stie ce era de fapt. Cu ultimele puteri, cauta cararea spre casa. Deschise poarta si continua sa mearga. Rasufla usurata si fara sa se uite in urma. Fratii ei erau la geam privind ingroziti. Atunci isi dadu se fapt seama ca in curand nu vor mai avea unde sa stea. Casa avea sa se darame in curand. Dupa ce le murisera parintii, pe umerii Marei cazusera toate responsabilitatile. Corpul ei era obosit de atata maturitate.. Ar fi vrut sa stea de vorba cu ceilalti in sat.. Deprimarea o lovi din nou. E greu sa faci tu totul.. Lumarea se stinse. Cauta intrerupatorul dar isi aminti tarziu ca nu platise curentul si ca trebuiau sa stea toti pe intuneric. Asta o intrista si mai mult.. In fiecare noapte, la geam aparea cineva. Dupa cateva secunde se auzea un ras de copil iar apoi geamul se spargea. Mara vroia cu totul altceva.. Sr fi vrut probabil sa mearga intr-un oras, sa-si gaseasca de lucru, sa faca o facultate... sa aiba prieteni... Nu intelegea de ce toate astea erau atat de departe de ea. Nu intelegea de ce totul se schimba dintr-o data si mai ales cand nu te astepti. Totul era nedrept... Anca, sora cea mica, veni langa ea si ii aduse o lumanare si un chibrit. Ii era frica sa umble cu focul dar stia ca Marei nu ii este. O lua in brate si cu un zambet inocent de copil ii arata ca mai e doar un singur chibrit. Asta era ce mai lipsea.. Ancai nu parea sa-i fie frica de naluca de la geam. Nici nu parea sa observe. Isi pusese toata incredrea in Mara si o considera mai mult decat o mama. Doar ca Mara era obosita.. si nu stia cat mai rezista. N-ar fi vrut sa-i dezamageasca pe ceilalti... Ii incuraja si parea ca se simte bine. Era trista.. Cuvintele erau goale. Nici ea nu le credea. Nu era optimista dar incerca sa para.. De dragul celor mici. Se aseza pe jos. Acolo trebuia sa doarma in celelalte nopti.. Aveau doar un singur pat in care abia incapeau toti cei cinci frati. Nu ii era somn.. Din clipa in clipa astepta pe cineva.. Nu vroia sa doarma. Femeia aparu cand toti adormisera. O lua de mana si o duse in mijlocul padurii. Marei nu ii era frica.. Mai facuse asta de multe ori. Se dezbraca si intra in mijlocul horei. Barbatii se uitau la ea si o masurau din toate unghiurile. Mara continua sa danseze ca si cum nu era nici un joc dracesc si pervers.. Pe rand veneau si o atingeau, tragand de carnea ei firava cu o pofta sadica. Radeau de durerea ei dar ea se supunea. Era trist.. Totul e trist..
Dimineata veni greu. Astupa sangele prin haine si se aseza pe jos, prefacandu-se ca doarme. Cocosul canta din nou. Ceilalti inca dormeau. Marei ii placea sa se uite la ei. Erau asa de inocenti.. Nu vroia sa se sacrifice atat de tare ca ea.. Era obosita. Prea obosita ca sa se scoale si sa faca mancare si tot ce mai trebuie. Stia ca acum au ce manca. Il vazu pe Koshbiel afara. Rasufla usurata. Acum aveau apa. Cat de mult decazuse.. De cand parintii ei murisera, ea trebuia sa se descurce cu tot. Nu cunostea pe nimeni in sat si nimeni nu ar fi ajutat-o. S-a descurcat cum a putut. Si-a vandut sufletul si carnea strigoilor si demonilor din padure. Doar ei ii mai tineau pe toti sase in viata.


nu e terminaaaat:D[posturi unite]
hopa.. trebuia sa scriu o kestie despre anime aiciiii? uuuuuuuuuuups xD ca de obicei iar am facut o boacanaaaaa.. deci nu ma injurati:D sunt noua pe aici si fac tampenii >_> scuuuuzeeeeeeeee
scuze scuze:)) nu ma pricep la reguli >_>...... meh.. va trebui sa gasesc un titlu:)) si cred ca l-am gasit deja:> chestia de mai suuus de va numiiii :trup de ceara:>! ha ha ha xD sunt diabolicaaa... daaaa
miorlawww?..

[Imagine: 2503302837_f768b914d7.jpg]

#2
'ello scumpo. :] Åži bun venit pe zup.
O să încep cu titlul. Neaţa soare, nu se pune un asemnea titlu, ceva cât de cât arăta mai bine. Aşa arată inestetic şi nu e cu nimic atrăgător.
Altceva, ai doar douăzeci şi şapte de rânduri, şi o regulă spune clar că trebuie să ai minim patruzeci. [Sper că mai e regula].
Mi-a plăcut ce am citit. Ai descriere, acţiunea mi se pare în regulă, dialog nu ai.
En fin'. Aştept nextu'. Sper să fie mai bine.
Chuu' :*

#3
._. sectiunea gresita,

~Thread Moved~

il gasesti la Original Fiction ^^ si ti-am pus titlul trup de ceara oO nu de alta, dar n-am chef sa fii luat/a la misto ca n-ai titlu adecvat

#4
mersiiii>:D< ai ajutat un om nevoias care nu se pricepe deloc la forumuri:o3.. cum ar putea sa-ti multumesc?:o3 :)) kiddin' multam:D>:D<
imi vei multumi daca vei scrie peste 3 randuri complete ca altfel iti sterg posturile ^^ si te rog mult sa citesti regulile ;)) si sa votezi la regula pentru critica daca vrei sau nu critica ^^



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Inimă de ceară LoloMark 7 3.130 06-09-2011, 07:42 PM
Ultimul răspuns: LoloMark


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)