Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Triple Identity [+18]

#1
~Capitolul 1~
~Medalionul~


In urma cu 10 ani:
Actiunea are loc la marginea orasului Deuces, cand de dupa coltul unui bloc fug speriati o femeie cu un copil mic de mana, urmariti de niste teroristi mascati, cu arme in mana.
-Mama, mama!(striga copilul)
-Fugi, Lex! Fugi! (urla femeia)
Cei doi ajung intr-o fundatura iar teroristii ii ajung. Dupa ce femeia si copilul sunt incoltiti, teroristii indreapta armele spre ei si ii impusca. Femeia ca sa isi apere copilul se baga in fata si incaseaza toate gloantele.
-Am terminat aici. (spune un terorist)
-Da, hai sa mergem. Acum chef sa violez o femeie si dupa sa o omor. (spune celalalt si pleaca)
Trupul femeii moarte ramane pe jos iar copilul incepe sa planga langa ea. Lex gaseste pe trupul mamei un medalion cu semnul Ying si Yang pe care il pastreaza

Actiunea din prezent ni-l prezinta pe Lex impreuna cu un prieten la liceu.
-Buna, Lex! Ce mai faci? (intreaba Sam)
-Buna, Sam! Da uite ma duc acasa. (spune Lex)
-Apropo cat ai luat la ultimul test de algebra? (intreaba Sam)
-Am luat 9,99, am fost atat de aproape de 10.Dar tu? (spune Lex)
-Eu am luat 9,98. Aproape, la fel ca tine. (spune Sam)
-Abia astept sa ajung acasa, deoarece vreau sa invat toata noaptea. (spune Lex)
-Da ai dreptate, invatatul este atat de distractiv. (spune Sam)
Deodata un grup format din fete si baieti ies din liceu si incep sa se ia de Lex si Sam
-Hei, tocilarilor! Ce faceti? (intreaba Anna)
-Lasati-ne in pace. (spune Sam)
-O, sau suparat tocilarii. (spune Rick, capitanul echipei de fotbal al liceului pe un ton sarcastic)
-Va rog lasati-ne sa plecam. (spune Lex)
-Da de ce va grabiti? Doar nu aveti intalnire cu o fata? (intreaba Anna)
-Nu vrem probleme, vrem doar sa ajungem acasa. (spune Lex)
-Uratii astia, sa aiba intalnire! Cine s-ar intalni cu ei?(spune Mat, un alt membru al echipei de fotbal)
-Sunt sigur ca a-ti vrea si voi sa faceti sex cu o fata asa ca mine. (spune Ana ridicandu-si fusta si aratandu-le chilotii celor doi)
-O, fataa! Esti nebuna! (spune Ashley)
-Lasa fata sa vada si ei macar chilotii unei fete. (spune Anna)
-Yuhuu, Anna esti buna rau. (striga Rick si ceilati)
Sam si Lex raman impietriti cand vad chilotii Annei iar Lex isi zice in gand: "Ce frumoasa e Anna, as vrea sa fiu cu ea si mai presus de toate as vrea sa o........."
-Anna, iubire trebuie sa treci pe la mine acasa. Dar mai intai ce ziceti baieti sa le dam o lectie ochelaristilor astia doi! (spune Rick)
Rick si echipa de fotbal incep sa ii bata cu pumnii si picioarele pe cei doi. Acestia cad la pamant plini de sange dar "baietii din echipa de fotbal" nu inceteaza si isi continua loviturile dupa care ii duc sus il liceu si ii baga cu capu in WC
-Ce ratati. (spun baietii lasandu-i acolo plini de sange)
Dupa 4 ore, dupa ce Lex si Sam au fost gasiti de profesori si au primit ingrijiri medicale s-au intors acasa. Lex statea singur si se plimba prin casa.
" Idiotii aia din echipa de fotbal, as vrea ca sa ii pot omori pe toti. Sunt niste javre cu totii. Dar Anna este foarte frumoasa, numai daca s-ar comporta mai amabil ar fi perfecta. Imi doresc sa ma razbun pe toti"
Lex se duce la culcare si in timpul noptii are un vis ciudata in care mama lui care a murit in fata ochilor sai acum 10 ani il tot striga. In vis Lex merge dupa ea si da de o persoana ciudata cu parul rosu ridicat in sus care spune:
-Vrei sa scapi de problemele tale? (intreaba persoana misterioasa)
-Cine esti tu? (intreaba Lex)
-Lasa totul pe seama mea, am sa iti arat eu cum sa devii puternic. (spune din nou persoana misterioasa iar Lex se trezeste)
- Ce a fost visul asta ciudat. (spune Lex speriat)
Deodata acesta a simtit ca are ceva in palma si cand se uita vede medalionul mamei lui.
-Cum a ajuns asta aici? (se intreaba Lex mirat)

A doua zi Lex se trezeste si merge la liceu ca de obicei cu exceptia unei mici schimbari, si anume ca poarta medalionul mamei lui. Ziua decurge normal iar noaptea cand iese de la liceu ii vede pe Anna si Rick
-Ce ai iubire? De ce nu vrei sa vi diseara la mine? (intreaba Rick)
-Am o problema de familie. (spune Anna ingrijorata)
-Ce? Nu-mi spune ca nu ti-a placut ce am facut aseara. (spune Rick)
-Nu, nu este asta. Aseara a fost excelent doar ca nu mai pot sa vin. (spune Anna plecand)
Lex se ia dupa ea pana int-un colt unde opreste o masina din care coboara tatal Annei.
-Tata, ce este atat de urgent? (intreaba Anna)
-Anna, trebuie sa parasim orasul. Suntem in mare pericol. (spune tatal Annei)
-Cum poate fi seful mafiei locale in pericol? (intreaba Anna)
-Lucrurile s-au schimbat. Acum e altcineva la putere si imi vrea capul, sunt urmarit de toata mafia din oras. (spune tatal Annei)
Anna si tatal ei se urca in masina iar Lex curios ii urmareste cu bicicleta. Lex pedaleaza din greu ca sa poata urmarii masina Annei cand deodata doua masini negre ii taie calea masinii. Acestia incearca sa scape de de ei si incepe o urmarire. Lex ramane in urma rau dar nu se da batut si pedaleaza in continuare.
-Ce se intampla? Trebuie sa ma duc sa vad, poate Anna va pati ceva. (spune Lex in gand)

Lex ajunge la un depozit abadonat de la marginea orasului. El isi lasa bicicleta si intra in depozit. Acolo ii vede pe tatal Annei si Anna legati si amenintati cu arma de niste teroristi care aratau exact ca cei care i-au ucis mama.
-Deci, marele Michael Liones a fost in cele din urma dat jos. (spune un terorist)
-Puteti sa imi faceti ce vreti mie, dar va rog sa nu o raniti pe fiica mea. (spune tatal Annei)
-Taci! Tu nu mai ai nici un drept sa dai ordine, cat despre fata ta ne vom disra foarte bine cu ea diseara. Abia astept sa imi indeplinesc toate fanteziile cu ea. (spune teroristul)
Anna auzind acestea incepe sa urle dar teroristii o lovesc puternic si aceasta cade.
-Monstrilor! (spune tatal Annei plangand)
-Trebuie sa fac ceva, dar nu pot. Nu am nici un fel de putere. (spune Lex)
-Ti-a sunat ceaul. E timpul sa mori Michael Liones. (spune teroristul indreptand pusca catre tatal Annei)
-Vrei sa nu mai fi slab? (se auzi vocea din vis in capul lui Lex)
-Cine esti tu? (intreaba Lex)
-Am sa iti arat adevarata putere. (spune din nou vocea)

Teroristul este pe cale sa traga in tatal Annei cand dintr-o data se aude o voce:
-Stai asa! (spune Lex care iese de dupa o cutie aratand diferit, parul sau devenind rosu si ridicat in sus iar expresia fetei fiind una malefica)
-Lex! (striga Anna)
-Il cunosti? (spune Micheal)
-Este un tocilar de la mine de la scoala. (spune Anna)
-Impuscati-l! (ordona teroristul)
Teroristii incep sa traga in el dar acesta dispare dintr-o data si apare in mijlocul lor.
-Sunteti patetici! O sa va omor pe toti! (spune Lex pe un ton sadic si scotand limba)
Un terorist se pregateste sa traga in el dar mitraliera lui dispare chiar atunci cand aceste era gata sa apese pe tragaci si ajunge la Lex in mana catre trage ca diperatul impuscand aproape toti teroristii dupa care acesta ii ataca cu sange rece pe cei ramasi si ii ucide lasandu-i doar pe tatal Annei si Anna in viata.
-Ce sa intamplat. (intreaba Michael)
-Lex! (spune Anna)
-Multumesc ,tinere! Ne-ai salvat. (spune Michael apropiindu-se de Lex)
Lex se intoarce si il prinde de gat pe Micheal.
-Vreau sa vad cum suferi, insecta. (spune Lex cu zambet sadic pe fata)
-Lex, ce faci? (intreaba Anna)
Lex ii prinde capul lui Michael si il rupe, dupa care il arunca pe jos chiar in fata Annei. Aceasta incepe sa urle speriata iar Lex isi revine si cand relizeaza ce a facut o ia la fuga.

#2
~Capitolul 2~
~Sarutul~


O intamplare misterioasa, Lex a fost posedat de cineva si a ucis o multime de oameni incluzandu-l si pe tatal Anei, Michel Leones, fostul sef al mafei locale. Dupa cele intamplate Lex a fugit de acolo si a ajuns singur pe o strada de la periferia orasului plin de sange si speriat.
-Ce a fost asta? Ce sa intamplat? Cum a fost posibil sa fac toate acele lucruri? (se intreaba Lex in sinea lui)
Deodata ajunge langa vitrina unui magazin si se uita in ea. Acesta se vede in vitrina plin de sange si se sperie cazand jos. Deodata de dupa bloc apare un caine lup nervos si flamand care incepe sa maraie la Lex. Acesta se sperie si incepe sa o ia la fuga.
-Aaaaa, urasc cainii. Asta imi mai lipsea acum. (spune Lex fugind)
Cainele incepe sa fuga dupa si el si il musca de picior. Lex cade jos iar cainele il zgarie si musca pana acesta isi pierde cunostinta.

A doua zi Lex se trezeste si simte ceva moale si pufos deasupra lui. Deodata isi deschide ochii si vede o femeie purtand doar un prosop deasupra lui care se tot freaca de el. Lex se inroseste si sare repede din pat
-C..C..Cine esti si de ce te-ai suit pe mine? (intreaba Lex tot rosu la fata)
-Oooo, asa te comporti cu persoana care ti-a salvat viata? Nu mai bine vi aici sa facem niste nebunii? (spune femeia stand intr-o pozitie sexy)
-Va rog frumos doamna! Ce vreti sa faceti? Sunt doar un baiat. (spune Lex arzand tot)
-Cui ii spui tu doamna? (spune femeia ridicandu-se in picioare)
Cand femeia se ridica prosopul ii cade si ramane in pielea goala. Lex o vede si aproape lesina
-Va rog sa va puneti niste haine pe dumneavoastra. (spune Lex rusinat)
-Bine, bine dar se pare ca iti place cum arat asa. (spune femeia aratand spre pantalonii lui Lex care s-au largit in fata)
Femeia isi pune niste haine pe ea si se aseaza la masa cu Lex.
-Ce s-a intamplat? Cum am ajuns in casa asta? (intreaba Lex pe un ton serios)
-Azi noapte cand sotul meu a venit catre casa te-a gasit aproape mort pe strada langa un caine. El a gonit cainele si te-a adus acasa. (spune femeia)
-Esti casatorita si... (spune Lex mirat)
-Si ce? Ma plictisesc deoarece sotul meu este tot timpul la munca pana tarziu. Nu ai chef de niste nebunii? (spune femeia ridicandu-se si imbratisandu-l pe Lex)
Acesta se sperie si se inroseste din nou dupa care pleaca din casa femeii
-Va multumesc ca m-ati ajutat dar chiar trebuie sa plec. (spune Lex fugind din casa)
-Bine, puisor, daca vreodata ai chef de senzatii tari stii unde ma gasesti. (spune femeia in urma lui)

Dupa doua saptamani de la incidentul din depozit, Lex se intoarce la liceu, el facand o pauza ca sa isi revina dupa cele intamplate.
-Sper ca am sa ma pot intoarce la liceu. Si cum voi mai da vreodata fata cu Anna dupa ce i-am facut? (spune Lex trist in sinea lui)
Ajungand in fata liceului Lex ii vede pe Anna si pe Rick stand de vorba. Acesta este cuprins de un sentiment puternic de vina si inima incepe sa ii bata foarte tare.
-Trebuie sa lamuresc treaba cu Anna. Trebuie sa ii explic ca nu am vrut niciodata sa ii fac vreun rau si ca nu am fost eu insami cand i-am ucis tatal. (spune Lex din nou in sinea lui)
Lex se duce spre Anna si Rick, iar Anna cand il vede se sperie si tipa.
-Monstrule, stai departe de mine. (spune Anna speriata)
-Eu...(spune lex)
-Nu te aproapia. (spune Anna)
-Anna, daca ai vreo problema cu acest tocilar lasa ca o rezolva baiatu. (spune Rick pregatindu-se sa il bata pe Lex)
-Nu! Lasa-l in pace, Rick. Doar stai departe de mine. (spune Anna lunadu-l pe Rick cu ea)

Dupa liceu Lex si Sam se duc catre casa.
-Deci, Lex! Ce s-a intamplat cu tine zilele astea? De ce nu ai venit la liceu? (intreaba Sam)
-Am avut niste probleme si nu am putut veni. Imi cer scuze daca te-am ingrijorat. (spune Lex)
-Daca nu vrei sa vorbesti inteleg. Dar cum vei face cu absentele? (intreaba Sam)
-Am vorbit cu directorul si mi-a spus ca le motiveaza pe toate deoarece sunt un elev bun dar trebuie sa imi recuperez toate lectiile. (spune Lex)
Deodata o camioneta se opreste in fata lor din care coboara Rick cu mai multi din echipa de fotbal avand fiecare bate la ei.
-Aici erati ratatilor. (spune Rick)
-Rick, ce treaba ai cu noi acum? (intreaba Sam)
-Nu ti-am facut nimic. (spune Lex)
-Nu stiu de ce Anna este atat de speriata de tine, tocilarule, dar am sa te invat eu minte. Precis ai facut tu ceva. (spune Rick)
Rick si ceilalti incep sa ii bata pe cei doi cu batele pana ii lasa aproape inconstienti si plini de sange din nou.
-Stai departe de Anna, nerodule. (spune Rick urcand in dubita)

Lex are din nou un cosmar unde i se arata momentul in care acesta il ucidea pe tatal Annei si o arata pe Anna plangand.
-Nu! Nu am vrut sa fac asta.....Nu am fost eu! De ce mi se arata imaginile astea? (spune Lex disperat)
-Regreti, nu? (se auzi o voce)
-Cine este? (intreaba Lex intorcandu-se in spate)
Cand se intoarce vede un alt barbat cu parul ablastru lung care se indreapta care el.
-Daca vrei sa nu ti se mai intample asta nu te mai lasa consumat de sentimente negative. (spune barbatul)
-Stai! Cine esti tu? (intreaba Lex dar chiar in urmatorul moment se trezeste intr-un loc familiar)
-Ce naiba? (intreaba Lex)
-Vai, bine ca te-ai trezit. (spune din nou aceea femeie in casa caruia sa trezit acum doua saptamani imbracata din nou doar cu un prosop)
-Ce? Esti tu din nou! (spune Lex mirat)
-Aaaa! Esti baiatul de acum doua saptamani. (spune femeia)
-Ce fac aici? Si unde e Sam? (intreaba Lex)
-Pai se pare ca tu ai un obicei prost de a adormi noaptea pe strada plin de sange. Sotul meu te-a gasit din nou si te adus acasa. Decat sa dormi noapte pe strada mai bine vi la mine sa ne distram. (spune femeia)
-Unde e Sam? (intreaba Lex ingrijorat)
-A, este acolo jos. Spre deosebire de tine el era mult mai doritor si a fost de acord sa faca sex cu mine dar a lesinat dupa 10 secunde. (spune femeia)
-Imi pare rau dar trebuie sa plec. Aveti grija de Sam pana se trezeste. (spune Lex iesind din nou pe usa)
-Stai! Si pe mine cine ma mai ......? (spune femeia)

Intre timp in ascunzatoarea mafiei din oras, noul "Cap al mafiei" a facut o intrunire cu toti sefii mafiei din zona.
-De ce ne-ai chemat aici? Avem droguri de vandut si afaceri de incheiat. (spune seful mafiei din SouthVille)
-Da, sper sa fie important. (spune seful mafiei din Star City)
-Nu va faceti probleme, o sa termin repede. Dupa cum stiti acum doua saptamani am trimis un grup de teroristi sa il ucida pe Micheal Leones. (spune seful mafiei din Deuces)
-Da, am auzit si eu aceea intamplare. (spune unul din mafioti )
-Si ce sa intamplat, nu au reusit? (intreaba altul)
-Nu, au reusit, intrufel. Din informatiile primite se pare ca l-au dus pe Leones intr-un depozit abandonat de la marginea orasului unde se pregateau sa il ucida dar cand ne-am dus sa vedem ce se intampla am gasit cadavrele tuturor teroristilor inclusiv pe cel a lui Michael Leones. (spune Seful mafiei din Deuces)
-Cum e posibil asa ceva? Cine ar fi putut face asta? (intreaba seful mafiei din SouthVille mirat)
-Nici eu nu stiu, dar din informatiile pe care le avem, am aflat ca si fata lui Liones a fost acolo dar nu am reusit sa gasim trupul ei. (spune seful mafiei din Deuces)
-Deci vrei sa zici ca daca este in viata ar putea stii ce s-a intamplat, nu? (intreaba seful mafiei din Star City)
-Da, de aceea am pus niste oamenii sa o rapeasca si sa o aduca la noi. Trebuie neaparat sa aflam ce s-a intamplat in ziua aceea. Vreau sa stiu si eu cine a fost capabil sa ucida o intreaga organizatie terorista. (spune seful Mafiei din Deuces)

Anna si Rick ies dintr-un bloc, Rick vrand sa o duca pe Anna acasa.
-A fost minunat, Rick! (spune Anna)
-Stiu, nu-i asa? (spune Rick mandru)
Deodata in fata lor apare un grup de teroristii ca cei care i-au rapit pe Anna si tatal ei.
-Tu esti Anna Leones? (intreaba unul din teroristi)
-Trebuie sa vi cu noi. (spune altul)
Anna se sperie si cade jos aproape plangand
-Daca aveti treaba cu ea pe mine ma puteti lasa sa plec. (spune Rick cu frica si disparare in vorbe)
-Rick! Ce faci? (intreaba Anna)
-Taci din gura. (spune Rick)
-Credeam ca ma iubesti! (spune Anna)
-Sa te iubesc? Nu esti decat o cu*va ordinara cu care ma mai distram din cand in cand. (spune Rick incercand sa plece)
-Ce prieten mai ai si tu! Nu avem nevoie de el, omoara-l! (spune unul dintre teroristi)
Doi teroristi indreapta arma catre Rick si trag in el. Un glont il nimereste in cap si unul in burta iar Rick moare pe loc.
-Acum luati-o. (spune un terorist)
-Sefu, nu ne putem distra un pic cu ea inainte sa o ducem? (intreaba altul)
-Avem ordine sa o ducem la baza cat mai repede. (spune seful teroristilor)

De dupa colt apare Lex care o vede pe Anna cum este batuta si fortata sa urce in masina de aceei teroristi si fara sa se gandeasca fuge si incearca sa o ajute.
-Hei, lasati-o in pace!(striga Lex)
-Impuscati-l! (spune seful teroristilor)
Teroristii indreapta armele spre Lex dar acesta nu se opreste vrand sa o salveze pe Anna. Deodata in capul lui Lex se auzi o voce:
-Nu exista sentiment mai puternic decat cel de a ajuta o persoana draga
Teroristii trag in Lex iar acesta dispare. Deodata apare langa seful teroristilor doar ca parul sau sa facut albastru si a devenit lung. Lex il loveste cu piciorul pe seful teroristilor si il arunca in peretele blocului. Ceilalti teroristi incep sa traga cu mitraliera in Lex dar acesta nu este afectat
-Asta e puterea armelor moderne? Ce dezamagire, credeam ca sunt mai puternice. (spune Lex pe un ton dezamagit)
Lex incepe sa atace teroritii dar spre deosebire de data trecuta nu ii omoara ci doar ii lasa lesinati.
-Am sa protejez aceasta fata orice ar fi. (spune Lex)
-Ce se intampla? Asta e cu adevarat Lex? Arata cu totul diferit. (isi spune Anna in gand)
Seful teroristilor isi revine si o ia pe Anna amenintand-o cu mitraliera.
-Opreste-te sau o omor! (spune teroristul)
-Nu zau? (spune Lex pe un ton arogant)
Teroristul incearca sa o impuste pe Anna dar deodata constata ca Anna a disparut si cand se uita mai bine o vede in bratele lui Lex. Seful teroristilor incearca sa fuga dar Lex loveste o piatra cu piciorul care il nimereste in cap si lesina.
-Esti bine? (intreaba Lex tinand-o pe Anna in brate)
-Da! (spune Anna rosind)
-Ma bucur! As face orice ca sa te protejez, Anna. (spune Lex)
Incet buzele celor doi incep sa se apropie si acestia incep sa se sarute pasional dar Lex isi revine la normal iar cand Anna il vede se sperie si o ia la fuga
-Ce naiba? (intreaba Lex)
Never Give Up!

#3
~Capitolul 3~
~Bunicul~


"Nu te vom uita niciodata, tu ai fost mandria acestui liceu. Odihneste-te in pace, Rick". Aceste vorbe se rostesc inca si la o saptamana de la moartea fostului capitan al echipei de fotbal a liceului. Lex a trecut cu greu peste cele intamplate si isi continua viata asa cum facea inainte insa in inima lui a ramasa un gol, Anna.
-Hei, Lex! (striga Sam)
-Buna, Sam! (spune Lex)
-Si tu tot la clasa de istorie mergi? (intreaba Sam)
-Da! (spune Lex)
-Pai si eu, hai sa mergem impreuna atunci. (spune Sam)
-Da, hai! (spune Lex)
-Parca toata scoala are un aer sobru de cand a murit Rick. Stiu ca ne chinuia mult si ne batea tot timpul dar parca imi pare rau pentru el. O sa fie greu sa ma obisnuiesc sa merg la baie fara sa ies cu capul ud. Tu nu crezi la fel? (spune Sam)
-Da.......si mai este si Anna. Tu ai vazut-o pe la liceu de la moartea lui Rick? (intreaba Lex)
-Nu, daca stau bine sa ma gadesc chiar nu am vazut-o. Precis ii este greu si ei, doar a fost iubita lui Rick. (spune Sam)
-Da, ai drepate. (spune Lex cu o voce trista)
Cei doi se opresc in fata unei tasnitori pentru ca Sam vroia sa bea apa. Langa tasnitoare se afla baia fetelor, unde mai erau doua fete ce discutau. Lex se apropie de baie si le aude.
-Hei, Lisanna, ai auzit ce s-a intmplat cu Anna? (spune Layla)
-Nu? Ce s-a intamplat? (intreaba Lissana)
-Dupa ce tatal ei si Rick au murit a cazut intr-o depresie puternica iar acum am auzit ca a inceput sa se drogheze si sa iasa la produs. (spune Layla)
-Serios? Nu cred! (spune Lissana)
-Ba da, chiar si acum cred ca o gasesti pe centura. (spune Layla)
-Anna, nu se poate! Toate asta sunt din vina mea. Trebuie sa fac ceva. (spune Lex incepand sa alerge)
-Lex, unde fugi? O sa pierzi ora de istorie. (striga Sam in urma lui)

Lex fuge cat poate el de repede si ajunge pe soseaua de centura a orasului unde vede mai multe fetite care stau la produs. Printre aceste fetite el o zareste si pe Anna care statea acolo imbracata foarte sumar. Acesta se apropie incet de ea si spune:
-Anna, chiar tu esti?
-Lex!? Ce naiba faci tu aici? (intreaba Anna mirata)
-Ce s-a intamplat cu tine? Cum ai ajuns in situatia asta? (intreaba Lex apropiindu-se si mai mult)
-Stai acolo! Nu te apropia de mine. (striga Anna)
-Anna, vino cu mine la scoala. Tu nu esti asa. (spune Lex)
-Nu eram inainte dar acum sunt, si asta este doar vina ta, Lex. Tu mi-ai distrus viata, tu esti omul din cauza caruia am ajuns asa. (spune Anna)
-Anna.......(spune Lex)
-Acum carate dracului de aici. (supne Anna cu lacrimi in ochi)
-Ce este, Anna? Ai probleme cu tipul asta? (intreaba pestele Annei aparand in spatele lui Lex)
-Nu, este doar un tocilar. Lasa-l in pace. (spune Anna)
-Foarte bine. Vezi ca am un client pentru tine. (spune pestele)
-Insfarsit! (spune Anna urcand intr-o masina)
-Anna nu! (striga Lex)
-Taci, tancule sau o s-o patesti. (spune pestele)

Seara, Lex ajunge acasa si se pune la birou suparat.
-De ce Anna, de ce faci asta? Oare chiar sunt un monstru? (isi spune Lex in gand)
In momentul de maxima depresie a lui Lex se auizi soneria. Lex se ridica si merge sa vada cine e.
-Vin acuma. (striga Lex)
Acesta deschide usa si in fata apare un batran cu o barba alba si cu o sticla de Jack Daniels in mana
-Buna, nepoate! Ce mai faci? (spune batranul)
-Bunicule?! Ce e cu tine aici? (intreaba Lex mirat)
-Ce? Nu am voie sa il vizitez pe nepotul meu preferat? (intreaba bunicul lunadu-l in brate pe Lex)
-Sunt singurul tau nepot. Si nu ma mai strange ca ma sugrumi. (spune Lex)
-Scuze. (spune bunicul)
-Si acum, serios. Ce faci aici? (intreaba Lex)
-Pai am trecut prin oras si am zis sa trec sa te salut. (spune bunicul)
-Aaaa, pai bine. Hai in casa. (spune Lex)
-Stai asa. (spune bunicul)
-Ce este? (intreaba Lex)
-Nepoate, crezi ca as mai putea aduce cativa prieteni buni si sa dormin o noapte la tine? (spune bunicul punandu-se in genunchi)
-Pai nu vad de ce nu. (spune Lex)
-Esti cel mai bun nepot de pe pamant. Haideti, fetelor, puteti intra. (spune bunicul iesind pe casa scarii)
Din casa scarii intra in casa doua prostituate cu un casetofon urias si cu mult alcool in mana.
-Ce vrei sa faci bunicule? (intreaba Lex speriat)
-Stai linisttit, nici nu vei stii ca suntem aici. Eu ma retrag in camera ta cu aceste domnisoare distinse. Sa nu ne deranjezi pana dmineata. (spune bunicul intrand cu fetele in camera lui Lex)
-Perfect acum m-am procopsit si cu mosul si n-am nici unde dormi. (spune Lex in gand)
Dupa 30 de minute Lex sta in camera de zi foarte furios deoarece nici gandurile nu si le auzea din cauza muzicii date la maxim si a gemetelor de orgasm din camera lui. Lex zareste dintr-odata o sticla de Jack lasata de bunicul sau in urma si se duce sa o ia.
-Orcum viata mea e distrusa, hai sa vedem noi ce gust are. (spune Lex incepand sa bea din Jack)
Lex bea toata sticla si se imbeata foarte tare incepand sa cante catece de jale, toate cu Anna. La un moment dat acesta intra in camera lui unde ii vede pe bunicul sau si cele doua femei facand sex.
-Ce faci aici? (intreaba bunicul)
-Sex! Vreau si eu. (spune Lex mergand catre pat)
Lex mai faci un pas si cade jos frant si incepe sa sforaie.
-Ma scuzati domnisoarelor dar nepotul meu nu prea este obisnuit cu bautura. Il voi pune in patul din dormitor dupa care vom continua. (spune bunicul luandu-l in brate pe Lex)
-Bine, puisor. (spune una dintre femei)
-Te asteptam aici fierbite. (spune cealalta)

A doua zi dimineata Lex se trezeste cu o durere imensa de cap
-Auauau! Capul meu! (spune Lex oftand)
-Asa iti trebuie daca bei ca porcul. (spune bunicul pregatind de mancare)
-Uite cine vorbeste. Tu cum rezisti? (intreaba Lex)
-Multi ani de antrenement, nepoate. (spune bunicul)
-Ce bine miroase. Ce faci de mancare? (intreaba Lex)
-Specialitatea mea, tocanita de gandaci. (spune bunicul)
-Ce?? (spune Lex sarind din pat)
-Sper sa mananci tot, caci am stat toata dimineata sa caut gandaci pentru tine. (spune bunicul)
Dupa mancare bunicul isi ia hainele pe el si se pregateste sa plece in oras.
-Eu am plecat.Vin deseara (spuen bunicul iesind pe usa)
-Bine! Cred ca mi se misca ceva in stomac. (spune Lex fugind catre WC)
Ziua trece extrem de repede iar seara se lasa. Lex sta si invata ca deobicei la algebra cand dintr-odata usa de la intrare se deschide.
-Nepoate, am ajuns acasa! (striga bunicul)
-Bine bunicule. (spune Lex)
-Drace, speram sa se fi culcat. (spune bunicul)
-De data asta cu ce parasuta ai mai venit? (spune Lex mergand sa vada cu cine a venit bunicul)
-Anna........(spune Lex ramanand socat)
-Lex........(spune Anna la fel de socata)
-Va cunoasteti? (intreaba bunicul)
-Da. (spune Lex)
-Nepoate, sa nu imi zici ca si tu umbli la curve. (spune bunicul)
-Nu, ea este o colega de scoala. (spune Lex)
-Nici aici nu scap de tine? (spune Anna)
-Domnisoara, parca spuneai ca esti majora. (spune bunicul catre Anna)
-Nu mai conteaza. Eu am plecat (spune Anna plecand)
-Anna stai. (spune Lex)
-Ce vrei? (intreaba Anna)
Bunicul se uita atent la gatul lui Lex si vede medalionul dupa care incepe sa urle.
-Aaaaaaaaaa......(urla bunicul)
-Ce este bunicule? (spune Lex)
-Medalionul blestemat!? Cum a ajuns asta la tine? (spune bunicul)
-Cred ca a inebunit mosu. (spune Anna)
-Esti bine Lex? Nu ti s-a intamplat nimic ciudat in ultimele zile? (intreaba bunicul)
-Adica?! (spune Lex)
-Tu porti medalionul blestemat al familiei nosatre. Asta este un pericol major pentru tine si pentru cei din jurul tau. (spune bunicul speriat)
Never Give Up!

#4
~Capitolul 4~
~Secretul din spatele medalionului~


Ceva ciudat se petrece. Se pare ca sursa tuturor nenorocirilor din viata lui Lex a fost medalionul gasit pe trupul mamei lui.

-Nepoate, de cand ai medalionul asta? spun bunicul sarind in sus de ingrijorare
-Linisteste-te bunicule, nu este nimic in neregula cu acest medalion. spun Lex oarcem nepasator
-E beat rau mosu. Mai bine l-ai duce la culcare. Sunteti o familie de ciudati. spune Anna
-Nu, copiii ascultati-ma. Lex, medalionul ala este foarte periculos. spune bunicul apucandu-l ingrijorat pe Lex de umeri
-Sigur bunicule, cum zici tu. Sunt intr-un mare pericol. spune Lex incercand sa il linisteasca pe bunic
-Nerodule, nu glumi cu asta. Spune-mi nu ti sau intamplat lucruri ciudate in ultima vreme? Nu ai simtit alte prezente in interiorul tau? spune bunicul din ce in ce mai agitat
-De unde stii? intreaba Lex mirat
-Ooo, haide! Eu am plecat. spune Anna
Lex se sperie si incearca sa isi dea medalionul jos dar cand incerca sa il apuce un curent negru iese din el si il electrocuteaza iar acest cade lesinat pe podea.
-Lex, esti bine? spune bunicul incercand sa il ridice pe Lex
-Ce s-a intamplat? intreaba Anna mirata
-Nu sta asa domnisoara si ajuta-ma. spune bunicul pe un ton nervos
-Nici nu ma gandesc! Dupa cate mi-a facut sper sa moara dracului. spune Anna pe un ton sever
-Poftim? se mira bunicul
-Las-o bunicule, dupa cate i-am facut merit sa spuna asta. spune Lex intins pe jos
-Ce i-ai facut? intreaba bunicul speriat
-Eu am........spune Lex
-Idiotul asta mi-a distrus viata. Din cauza lui mi-a murit atat tatal cat si iubitul. Ar trebui sa te omor eu chiar acum! spune Anna mergand sa il loveasca pe Lex dar dupa doi metri aceasta cade si incepe sa bufneasca in plans
-Deci, spiritele au actionat deja si tu esti inca in viata? spune bunicul extrem de mirat
-Ce spirite? intreaba Lex
-Asta inseamna ca tu esti alesul, Lex. Chiar tu esti. spune bunicul ridicandu-l pe Lex de jos
-Ce vrei sa spui? intreaba Lex
-Daca ai fost pus sub blestem si mai esti inca in viata inseamna ca tu esti cel menit sa contoleze puterea medalionului. spune bunicul oarecum usurat
-Ce blestem? Ce naiba se intampla aici, bunicule? intreaba Lex agitat
-La naiba cu voi! Ce fel de familie de nebuni sunteti voi. spune Anna speriata
-Si tu?! Acum inteleg eu. spune bunicul aratand catre Anna
Anna se ridica de jos se incerca sa iasa pe usa dar bunicul o prinde de mana si ii spune:
-Nu pleci de aici pana nu lamurim toata treaba.
-Lasa-ma, mos nebun. incepe Anna sa urle
-Bunicule, las-o! urla si Lex
-Va rog, ascultati-ma. Trebuie sa imi povestiti ce s-a intamplat intre voi doi. spune bunicul serios
-Bine! spune Lex
-Nu este nimic de povestit. Acum lasa-ma! spune Anna plecand
-Cel care ti-a omorat tatal si iubitul arata ca Lex si avea parul rosu sau albastru lung? intreaba bunicul
Deodata Anna se opreste stupefiata
-De unde stii tu asta? intreaba Lex
-Ar fi bine sa stii, draga mea, ca nu nepotul meu nu a fost faptasul. spune bunicul
-Atunci cine? intreaba Anna
-Daca vreti sa aflati adevarul despre toate cele intamplate mai bine a-ti veni cu mine si mi a-ti povesti ce s-a intamplat. spune bunicul

Cei trei se pun la masa, iar Lex si Anna ii spun bunicului toate lucrurile care sau intamplat
-Inteleg! Deci amandoi au actionat si se pare ca te-au influentat destul de mult. spune bunicul serios
-Ti-am spus ce vroiai. Acum spune ce s-a intamplat cu tatal meu. spune Anna nervoasa
-Bunicule, explica ce se intampla aici. spune Lex
-Foarte bine. Lex ceea ce ai tu la gat este un medalion ce are asupra lui un blestem extrem de puternic care a distrus multe vieti si care a fost transmis din generatie in generatie in familia noastra.
-Transmis? Pentru ce? intreaba Lex
-Ca sa fie protejat pana cand cel care poate controla medalionul o sa renasca. spune bunicul
-Cum adica cel care poate cntrola medalionul? intreaba Lex
-Credeam ca am sa aud o explicatie cat de cat plauzibila, nu prostii de genul asta. Mai bine plec, se pare ca imi pierd timpul aici. spune Anna ridicandu-se de pe scaun
-Vrei o explicatie plauzibila la faptul ca nepotul meu care este o momaie poate sa invinga o armata intreaba de teroristi si smulge capete asa dintr-o data? spune bunicul sarcastic
-Bine, te ascult. spune Anna asezandu-se inapoi pe scaun
-Lex, familia noastra a protejat timp de 1.200 de ani acel medalion si acum 10 am crezut ca l-am pierdut cand mama ta a fost impuscata. Ce ma mira pe mine este cum a ajuns medalionul la tine. spune bunicul
-L-am gasit langa trupul mamei dupa ce a murit. spune Lex
-Este bine macar ca nu a ajuns in mainile lor. spune bunicul
-In mainile cui? intreaba Lex
-Nu conteaza......Uita ce am spus. spune bunicul continuand povestea
-Haide mosule, ai tras destul de timp. Spune ce sti odata. spune Anna nerabdatoare
-In medalionul tau sunt sigilate doua spirite extrem de puternice. spune bunicul pe un ton serios
-Spirite, cum adica? intreaba Anna si Lex
-Spiritul care ti-a omorat tatal, Anna este unul malefic. Numele lui este Redbull si a fost regele tarii noastre in urma cu 1.200 de ani. Era un domnitor malefic caruia nu ii pasa de nimic decat de putere si bogatie si ii torutra tot timpul pe oamenii orasului ca sa se distreze.
-Ce spui acolo? intreaba Anna speriata
-Iar acela care te-a salvat este spiritul unui print nobil, tot din aceeiasi perioada care ia tinut piept regelui.
-Un print? intreaba Anna
-Dar cum? intreaba Lex
-Spiritele influenteaza purtatorul medalionului si ii dau posesorului puterea lor.
-Si cum se manifesta aceasta putere? intreaba Lex
-Puterea iese la iveala cand posesorul este in pericol de moarte si este influentata de starea de spirit a acestuia.spune bunicul
-Starea de spirit? Cum adica? intreaba Lex
-Vezi tu, cand ai fost in depozit erai nervos din cauza tuturor greutatilor prin care ai trecut si avea ura in suflet si de aceea ai fost posedat de catre Redbull care este un maniac si a ucis tot. Dar cand ai salvat-o pe Anna nu aveai un astfel de sentiment. Tot ce vroiai era sa o salvezi pe Anna, ceea ce este un sentiment nobil si de aceea ai fost posedat de celalat spuirit care este bun si drept. spune bunicul
-Wow! spune Lex mirat
-Stiam ca un amarat ca tine nu poate face asa ceva. ii spune Anna lui Lex
-Dar cum au ajuns spiritele in medalion? intreaba Lex
-Pentru asta este nevoie sa stii o mica istorioara care a avut loc acum 1.200 de ani. spune bunicul incepand sa povesteasca
-Te ascultam. spune Anna si Lex astepatand-ul pe bunic sa inceapa
-Stati asa! urla bunicul speriat
-Ce este?! spun cei doi
-Unde imi este sticla de Jack?! Nu pot povesti fara ea. spune bunicul de parca cineva i-a furat aurul.
-Lasa asta, mosule! spune Anna lovindu-l
-Este aici. spune Lex dandui sticla rusinat
-Nu am sa te intreb ce faceai cu ea. spuen bunicul pe un ton suspicios
-Nici nu intreba......spune Lex
-Povestea incepe asa:

Povestea bunicului, acum 1.200 de ani:

Tinutul Eldoras, un tinut pascnic si bogat unde totul este din abundenta, regatul dorit de orice rege. In acest regat insa domnea un rege cu parul de foc care era un tinar nemilos ce se gandea doar la el si cum sa se imbogateasca. Numele lui era Redbull (A nu se confunda cu baututa energizanta RedBull) si el impreuna cu adjunctul sau Leoris asupreau tara si chinuiau locuitorii cerandu-le taxe din orice, ba chiar ii torurau si omoreau pentru amuzamentul lor. Intr-o zi insa, regele Redbull era extrem de agitat.
-Sire, de ce sunteti agitat? intreaba Leoris
-De dracu sunt eu agitat. Stii prea bine ca urmeaza sa soseasca printul ala tampit din regatul vecin ca sa sta la castel doua zile. spune Redbull nervos si lovind masa
-Dar ce este ineregula? inteaba Leoris
-Ce este in neregula? Tu esti tampit? Daca afla printul ce fac eu in regatul meu cu oamenii si ca pregatesc sa cuceresc toate celalate regate nu ii v-a alerta si pe ceilalti regi si se va lasa cu razboi, pentru care nu sunt inca pregatit. spune Redbull nervos
-Stai linistit sire. Oamenii din regat vor tacea de frica si nu are de unde sa afle printul planurile mariei tale. spune Leonis
-Stiu asta, dar ma nelinisteste prezenta lui. spune Redbull
-Ei haide sire. Haide sa mai torturam niste oamenii sau hai la femei inainte de sosoirea printului. spune Leoris
-Da ai dreptate. Ce ar fi sa le combinam? spune Redbull
-Adica? intreaba Leoris
-Tu chiar esti prost. Hai la femei si dupa ce am terminat cu ele le torturam pana le ucidem. spune regele scotand limb ciudat si pe un ton sadic
-Dar de ce sa le omoram? intreaba Leoris
-Ca asa vreau eu. spune regele
In drum regele si Leoris dau peste Lady Annabell, fiica lui Leoris
-Sire! Tata! spune Lady Annabelle aplecandu-se in fata celor doi
-Ah, Annabell, viitoarea mea sotie. Ma bucur sa te vad. spune regele Redbul sarutanui mana Annabellei
-Ce faci aici fiica mea? intreaba Leonis
-Am iesit putin sa ma plimb. spune Annabelle
-Foarte bine dar deseara nu uita sa treci pe la mine. Poate o sa am chef de tine. spune regele sarutand-o si prinzand-o brus de sani pe Lady Annabelle.
-Opriti-va, sie! urla fata
-Sa mergem. spune Redbull

La intrarea in regat isi face aparitia calare pe un cal alb si insotit de loialul sau servitor marele print din regatul venic, Lordul Siegrain.
-Am ajuns, inaltimea ta. spune Lexus, slujitorul lui Siegrain
-Da, se pare ca am ajuns in regatul regelui Redbull. spune Siegrain
-Cat aveti de gand sa stati aici? intreaba Lexus
-Nu stiu. Sa vad cum am sa ma simt. spune Siegrain
Deodata portile regatului se deschis si se aude strigand in tot regatul: "Printul Siegrain a sosit". Printul impreuna cu Lexus intra in sat unde sunt intampinati de catre armata regala in frunte ce regele Redbull si Leoris.
-Bine ai venit in regatul meu, printe. spune Redbull mergand sa dea mana cu Siegrain
-Bine v-am gasit, Rege Redbull. Dar sincer nu era nevoie de aceasta primire atat de oficiala. spune printul cu modestie
-Atat de modest. Esti un exemplu pentru toti printii din tara. spune Redbull
-Multumesc mult! Acesta este partenerul meu, Lexus. spune Siegrain
-Ma bucur sa va cunosc, sire. spune Lexus
-Ce frumos. Le spui servitoriilor tai parteneni. Chiar ca esti un exemplu bun d urmat. Acum daca imi da-mi voie sa te conduc catre camera ta. Credca esti obosit de la atata drum. spune regele Redbull
-Desigur. Ar fi o onoare. spune printul Siegrain
Regele impreuna cu Leoris ii conduc pe Siegrain si Lexus catre camerele lor. In drum acestea dau peste Lady Annabell iar cand printul o zareste nu isi mai poate lua ochii de la ea. Acestea trec pe langa ea, iar printul se opreste si o saluta pe Lady Annabelle
-Sa aveti o zi buna, domnisoara! spune printul sarutandui mana Annabellei
-Multumesc mult, sire. spune Annabelle aplecande-se si ea
-Acum sa continuam. spune Redbull intrerupandu-i pe cei doi
Redbull si Leoris ii duc pe cei doi in camerele lor dupa care pleaca si ii lasa sa despacheteze

-Printe, nu vi se pare ceva ciudat cu regele Redbull? intreaba Lexus
-Nu! Ar trebui? spune printul
-Nu vi s-a parut ciudat ca in momentul in care am trecut prin sat oamenii nici nu au iesit in intampinarea noastra? spune Lexus pe un ton suspicios
-Da, daca stau bine sa ma gandesc asta este un pic ciudat. spune Siegrain
-Eu zic sa nu stam prea mult aici. spune Lexus
-Ba din contra. spune Printul
-Cum adica? spune Lexus mirat
-Poate nici nu v-a mai fi nevoie de o calatorie. spune printul pierdut printre nori
-Ce? Ce vrei sa zici? spune Lexus deja speriat
-Pai calatoria asta a fost facuta ca eu sa imi gasesc nevasta, nu? spune printul
-Pai da. aproba Lexus
-Poate imi gasesc nevasta chiar in regatul asta. spune printul uitandu-se pe geam catre balconul Annabellei care sta afara la aer
-Doar nu vreti ca.......spune Lexus
-Ba da. spune printul oftand
Printul se ridica si iese afara pe geam.
-Maria ta? Unde pleci? intreaba Lexus
-In recunoastere! spun Siegrain
-Si cu mine cum ramane? intreaba Lexus
-Tu du-te in sat si afla de la localnici tot ce poti despre rege. spune printul
-Inteles! spune Lexus

Intretimp Lady Annabelle coborea treptele de la dormitorul ei cand dintr-o data aluneca si cade. Chiar in momentul in care sa se faca una cu treptele apare printul Siegrain si o prind in brate
-Aveti grija domnisoara. Treptele acestea sunt foarte alunecoase. spune printul tinand-o pe Annabelle in brate
-Da cred ca aveti dreptate. Multumesc ca m-a ti salvat. spune Annabelle toata rosie si tensionata
Incet buzele lor incep sa se apropie iar printul Siegrain si Lady Annabelle incep sa se sarute dar nu pentru mult caci Annabelle opreste sarutul si se da jos din bratele printului.
-Nu! Este grasit ce facem. spune Lady Annabelle
-Imi pare rau dar nu m-am putut abtine. Sunteti extrem de frumoasa. spune printul
-Cred ca voi trece cu vederea de data asta. spune Annabelle
-Eu sunt printul Siegrain dar poti sa imi spui Sieg. Numele tau care este? intreaba printul
-Annabelle...spune Annabelle cu sfiala
-Deci, Annabelle, nu ai vrea sa imi faci un tur al castelului. intreaba printul
-Nu stiu daca ar fi bine. raspune Annabelle cu sfiala
-Ei, haide ce putem sa facem. spune printul
-Bine atunci. spune Annabell iar cei doi pornesc impreuna sa se plimbe prin castel

Dupa un tur care a decurs extrem de bine Sieg si Annabelle se intorc in dormitorul Annabellei razand cu poftim
-Hahahaha. Chiar stii niste povesti amuzante Sieg. spune Annabelle
-Da. Si deci am ternat turul, nu? intreaba printul
-Cam da. Aici este ultima locatie, dormitorul meu. spune Annabell
-Auzi Anna? spune Sieg
-Te rog spune-mi Annabelle. spune Annabelle un pic iritata
-De ce? Suna mai bine decat Annabelle dar nu ca nu ar fi un nume frumos. spune printul speriat
-HAHAHA. Bine spune-mi cum vrei.
-Poti sa te intreb ceva? intreaba printul
-Ce anume? spune Annabelle
-Ce fel de om este regele Redbull? intreaba Sieg iar Anna face o fata de parca ar fi vazut o fantoma
-Ce fel de om sa fie? Unul obisnuit. spune Annabelle cu sfiala
-Nu asta. Adica cum conduce regatul, cum se comporta cu supusii? Si mai ales cum se comporta cu tine? intreaba Sieg
-Pai cum sa se comporte? Ca orice rege. spune Annabelle
-Se pare ca nu scot nimic de la tine, nu? spune printul
-Acum sa vorbim despre tine. Tu ce faci in calatoria ta? intreaba Annabelle
-Imi caut o nevasta. spune Sieg
-Poftim? spune Annabelle mirata
-Da, tatal meu ma obligat. spune Sieg oftand
-Si ai gasit vreo fata care sa iti placa? intreaba Annabelle
-Da! Am gasit una. spune Sieg uitandu-se la Annabelle
Incet, cei doi incep din nou sa se sarute pasional. Sieg ii baga Annabellei incept mana sub fusta si o saruta pe gat. Cei doi se desbraca si incep sa faca dragoste toata noaptea.

Diminiata Sieg este trezit brusc de catre Annabelle
-Sieg, Sieg...spune Annabelle tragand de Sieg
-Ce este? intreaba Annabelle
-Trebuie sa pleci. Nu trebuie sa stie nimeni ca ai fost aici. spune Annabelle
Sieg se imbraca si ies afara pe geam dupa care merge inapoi in camera lui dar de dupa colt apare Leonis care a venit sa isi trezeasca fata si il vede pe Sieg
-Nu se poate! Fata mea sa faca asa ceva. Trebuie sa ii spun regelui. spune Leonis stupefiat si alergand catre rege.
Intre timp Sieg ajunge in camera lui unde da de Lexus care il astepta
-De, maria ta? Asa mergi tu in recunoastere. intreaba Lexus
-Mda, scuze pentru asta. I-a zi ce ai aflat de la sateni? intreaba Sieg
-Am reusit sa ma infiltrez in sat si am aflat ca Redbull este un tiran care ii asupreste pe oameni. Zilnic ei se tem pentru viata lor. spune Lexus
-Inteleg! De ce aia nu a vrut nici Annabelle sa imi spune nimic. spune Sieg
-Si ce vrei sa facem? intreaba Lexus
-Pai ma duc sa vorbesc cu regele si sa vad ce putem face. spune Sieg pe un ton delasator
-Poftim? Dar nu e treaba noastra, plus ca regele poate fi periculos. spune Lexus
-Ba este treaba noastra. Am sa vorbesc cu regele sa opreasca tirania si dupa am sa ma casatoresc cu Annabelle. spune Sieg
-Poftim? spune Lexus mirat

Intre timp Leoris ajunge in fata regelui.
-Sire, sire! Avem o mare probleme! spune Leoris speriat
-Ce probleme? intreaba Redbull
-Se pare ca printul Siegrain si Annabelle au petrecut noaptea impreuna. spune Leoris
-Ce? Asta este inacceptabil. Adu-o pe Annabelle imedeat la mine. spune Redbull lovind cu putere o masa
-Imediat sire, dar va rog sa nu o pedepsiti prea rau. spune Leoris
-Asta eu decid. spune Rebull

Leoris o aduce pe Annabelle in fata regelui la judecata
-Deci curva ordinara, ce ai cautat tu aseara cu printul? spune Redbull
-Nimic, sire. spune Annabelle toata speriata
-Nimic zici? Pe langa ca esti curva esti si mincinoasa. spune Redbull
-Annabelle, cum ai putut face una ca asta? spune Leoris pe un ton dezamagit
-Imi pare rau, tata. spune Annabelle incepand sa planga
-M-am hotarat, nu voi arata mila. De indata ce printul pleaca vei fi executata. spune Redbull
-Ce? spune Annabelle
-Sire, nu se poate. Va rog sa gasiti o pedeapsa mai blana pentru fata mea. spune Leoris disperat
-Nu! Si daca nu vrei sa mori si tu cu ea mai bine ai tacea, Leoris. spune Redbull
-Ma tem ca nu pot accepta una ca asta. spune Siegrain intrand pe usa
-Sieg! spune Annabelle
-Mai, mai! Daca nu este chiar printul Sieg. Ce te aduce pe aici? intreaba Redbull
-Stiu totul despre tine, Redbull. Stiu cum persecutezi oamenii doar pentru a te distra, stiu cum o chinui pe Annabelle si nu te voi lasa sa scapi cu asta. spune Sieg horatat
-Se ce ai sa imi faci? intreaba Redbull
-Am sa te dau jos de pe tron. spune Sieg
-Nu ma face sa rad. Ce poti face tu impotriva unei armate intregi. spune Redbull
Deodata mai multi soldati din armata lui Redbull il inconjoara pe Sieg
-Pusitiule, nu imi spui tu mie cum sa imi condu regatul. Acum omorati-l. ordona Redbull
-Fugi, Sieg! striga Anna
Soldatii il ataca pe Sieg dar dintr-o data pamantul se deschide si ies niste radacini uriase care ii lovesc pe soldati si ii trag cu ele in pamant
-Endo Terra Curte Inai. spune Lexus facand o incantatie cu o carte straveche in mana
-Poftim? se mira Redbull
-Aceasta carte are peste 1000 de vraji si toate sunt extrem de interesante. spune Lexus
-Deci se pare ca slujitorul este defapt un vrajtor. spune Redbull
-Eu sunt Lexus Magus, gardianul printului Sieg si il voi apara chiar daca asta insemna sa mor eu. spune Lexus apropiindu-se
-Foarte bine atunci. spune Redbull ridicandu-se de pe tron
-Acum am sa te termin. Yunai Tanra......spune Lexus incepand o vraja
-Stai! striga Sieg
-Maria ta? intreaba Lexus
-Lasa-ma sa ma ocup eu de Redbull. Nu as fi un print adevarat daca nu as face-o. spune Sieg plin de incredere
-Dar, sire. spune Lexus
-Nici un dar. Te rog, Lexus. spune Sieg
-Foarte bine. spune Lexus
-O, se pare ca micul print s-a infuriat. spune Rebull pe un ton sarcastic
-Nu am sa te las sa scapi asa, Redbull! spune Sieg scotandu-si sabia
-Foarte bine. Hai sa ma distrez putin. Leoris! spune Redbull asezandu-se iar
-Da, sire! spune Redbull
-Omoara-l pe print. spune Redbull pe un ton demonic
-Cum doresti. spune Leoris scotandu-si si el sabia

Leoris il ataca pe Sieg cu sabia dar acesta bareaza si ii da un picior in burta lui Leoris dupa care incerca sail loveasca si el cu sabia dar Leoris se ferste in ultimul moment. Leoris il ataca din nou pe print dar acesta se apleaca si ii puna o piadica, Leoris cazand si dand cu capul de perete
-Leoris, esti inutil. urla Redbull ridicandu-se din nou
-Iertare, sire. spune Leoris
-Iertare? Te-am iertat de prea multe ori. Acum e timpul sa mori. spune Redbull care isi scoate sabia si ii taie capul lui Leoris
-Tata!!! urla Annabelle care fuge speraiata catre tatal ei
-Monstrule! spune Sieg atacand-ul pe Redbull cu sabia
Redbul blocheaza si il taie pe Sieg in zona burtii.
-Printe, ai grija! urla Lexus
Redbull il ataca pe Sieg dar acesta se rostogoleste in spatele lui Redbull si se fereste, dupa care ii da un picor in fund lui Redbull care se dezechilibreaza si cade. Redbull se ridica si spune:
-Nenorocitule, am sa te invat eu minte.
-Ba nu, acum am sa te invat eu pe tine ceva. spune Sieg
Cei doi fug unul sper celalaet si isi baga sabiile in burti cazand jos.
-Sieg! urla Annabelle
-Imi pare rau Annabelle, dar nu am sa mai pot sa ma casatoresc cu tine. spune Sieg abia mai vorbind
-Nu Sieg! Nu muri. urla Annabelle
-Ha, poate m-ai invis dar vei muri si tu cu mine. spune Redbull oarecum impacat
-Ba nu v-a muri nimeni. spune Lexus
-Lexus! spune Sieg
-Lupta aceasta va continua mult timp de acum pana ce ma voi rentoarce pe pamant si am sa o incheie. Am sa il ajut din nou pe printul Sieg dar pana atunci, printe nu pot sa vad cum mori. spune Lexus
-Ce vrei sa faci? intreaba Redbull
-Am sa va sigilez spiritele in acest medalion si am sa il protejez timp de 12 secole cand ma voi intoarce din nou de partea printului Siegrain. Endo Tema Irasu Unai. spune Lexus sigilandu-i pe cei doi in medalion
-Imi pare rau sire. Spune Lexus

-Wow! Chiar e o poveste interesanta, bunicule! spune Lex
-Te rog. Asta este un basm de adormit copii. spune Anna aroganta
-Poate este dar tu si Lex sunteti dovada vie ca povestea nu este o minciuna. spune Bunicul
-Adica? intreaba Anna
-Vezi tu, Lex este reincarnarea lui Lexus, vratorul. Un om normal dupa ce este posedat de unul dintre spirite moare, doar reincarnarea lui Lexus poate sa supravietuiasca iar tu Anna. Tu esti reincarnarea lui Annabelle. spune bunicul serios
-Ce??? spune Anna mirata

Intre timp in baza mafiontilor se petrec niste lucruri interesante
-Domule! spune un mafiot
-Ce este? intreaba seful mafiotilor
-Am descoperit locatia fiicei lui Leones. spune mafiontul
-Perfect! Unde se afla? intreaba seful
-Intr-un apartament mic din orasul Deuces. spune mafiotul
-Foarte bine. Trimite o echipa si adu-o aici cu orice pret. Trebuie sa aflu ce se intampla aici. spune seful mafiotilor

-Ma lasi, chiatia cu reincarnarile este o prostie. spune Anna
-Spui asta dar vad ca in sufletul tau si tu stii cine este, Annabelle. spune bunicul band din Jack
-Si ce ar trebui sa fac, bunicule? intreaba Lex
-Ceea ce ai fost menit sa faci. spune bunicul
-Adica? intreaba Lex intrigat
-Trebuie sa il ajuti pe Siegrain sa termine lupta contra lui Redbull. spune bunicul
Never Give Up!

#5
Hellaw >:D< Im here!
Sa incepem cu inceputul: Ideea este buna, originala.
Actiunea prea grabita. M-ai inecat cu dialog, incearca sa pui mai multa descriere pentru ca mult dialog = fic sec fara actiune. Unele vorbe sau interpretari se pot decrie foarte bine.
Capitolele sunt lungi, e bine sa avem ce citi. Cred ca le ai cu romana pentru ca nu am vazut prea multe greseli. Este un fic putin dramatic dar who cares?

Soo... Gambate la imaginatie si scris;)
'Saya was here'
[Imagine: 302xdzc.jpg]
Voi, nepasatori de moarte, dispretuitori de viata,
Ce-ati probat cu-avantul vostru lumii pusa in mirare,
Ca din vultur vultur naste, din stejar stejar rasare!

#6
~Capitolul 5~
~Lex si Siegrain v.s. Redbull~

-Ce!? Cum sa sa il ajut pe Siegrain sa termine lupta? intreaba Lex mirat ridicandu-se de pe scaun
-Ce gluma buna! Tocilaru asta nu ar putea bate o musca. Dar sa infranga un rege. spune Anna izbucnind in ras
-Nu trebuie sa radem pe tema asta. Este o chestie simpla. Tu intri in interiorul medalionului si il invingi pe Redbull
-Ce? Ai inebunit?! Cum sa intru in medalion si cum sa il infrang pe Redbull? intreaba Lex speriat
-Vin-o cu mine. spune bunicul ridicandu-se de la masa
-Unde mergem? intreaba Lex
Bunicul merge in camera lui impreuna cu Anna si Lex iar din bagaj scoate o cutie de lemn foarte veche
-Ce este cu cutia aia? intreaba Anna
-Este cheia infrangerii lui Redbull. spune bunicul deschizand cutia
Bunicul dechide cutia iar in cutie se afla o sabie cu un maner galben de fier foarte stralucitoare si maestuoasa
-Wow! Ce este aia? intreaba Lex uimit de frumusetea sabiei
-Este sabia destinului. spune bunicul
-Mare chestie. Ce poate sa faca? intreaba Anna
-Ea este cheia catre interiorul medalionului si catre infrangerea lui Redbull. spune bunicul
-Adica? intreaba Lex
-Daca ajungi la un anumit nivel de meditatie si atigi aceasta sabie te va duce in interiorul mintii tale unde poti sa il infrunti pe Rebull. spune bunicul pe un ton serios
-Serios! Dar parca ai spus ca trebuie sa intru in medalion, nu in mintea mea. spune Lex facand o postura de ganditor
-Interiorul medalionului e tot una cu mintea ta acum. spune bunicul
-Trebuie sa o vad si pe asta. spune Anna sarcastica
-Si cum ajung la nivelul potrivit de meditatie? intreaba Lex
-La capitolul asta te voi ajuta eu. Am exact ceea ce iti trebuie. spune bunicul
-Si dupa ce ajung in mintea mea ce fac? intreaba Lex
-Simplu. Il strapungi pe Redbull cu sabia asta. spune bunicul zambind
-Ceeee? Este usor de spus. spune Lex speriat
-Pai da. In mod normal reincarnarea lui Lexus trebia sa fie antrenat atat fizic cat si psihic pentru asta dar cum nu am avut medalionul nu am avut de unde sa stim ca esti tu asa ca nu te-am antrenat. spune bunicul razand
-Nu rade. spune Lex nervos
-Esti gata, nepoate? intreaba bunicul
-Da! Spune doar ce am de facut. spune Lex
-Aseazate in pozitia Lotus si inchide ochii. spune bunicul
-Asa? intreaba Lex asezandu-se si inchizand ochii
-Da, da. Acum simte cum energia Ki iti umbla prin corp. Ignora orice altceva. Esti doar tu si ki-ul tau. spune bunicul
-Doar eu si cu ki-ul meu. spune Lex concentrandu-se
-Acum o sa scot unealta care va face trecerea in mintea ta. Nu iti intrerupe concentrarea. spuen bunicul scotand o bata de baseball dintr-un sac
-Si trecerea nu doare sau ceva? intreaba Lex
-S-ar putea doar sa simti o mica intepatura. spune bunicul ridicand bata in sus
-Bine! Da-i drumul. spune Lex
-Minge inalta! urla bunicul lovindu-l cu toata puterea pe Lex in cap care cade jos inconstient
-Ce?! spune Anna mirata
-Nu sta acolo si ajuta-ma sa il urc in pat, dar ai grija ca sabia sa fie mereu in contact cu corpul lui. spune bunicul catre Anna
-Bine! spune Anna mirata
-Asa. spune bunicul urcandu-l pe Lex in pat
-Auzi? intreaba Anna
-Ce este? spune bunicul
-Exista posibilitatea ca Lex sa moara acum? intreaba Anna oarecum ingrijorata
-Da si inca una foarte mare. Acum totul depinde de el. spune bunicul serios luandu-si sticla de Jack si incepand sa bea
-Bun atunci. Am sa raman aici poate am noroc si vad cum moare. spune Anna asezandu-se pe un scaun
Intre timp Lex ajunge in interiorul mintii sale unde se trezeste intr-o lume infricosatoare unde totul este negru si este fum peste tot
-Awww! Simt de parca m-ar fi lovit un tren. Unde sunt oare? spune Lex ridicandu-se in picioare si incepand sa mearga
Tot mergea Lex cat putea dar peste tot era doar un peisaj negru sumbru si un fum violet care nu arata deloc bine
-Ce loc infricosator. spune Lex incepand sa tremure
Deodata mai multe voci se auzi din stanga iar Lex fuge sa vada ce este. Fuge cativa metri si ajunge pe marginea unei prapastii negre unde vede o multime de demoni care sarbatoresc si se distreaza pe cinste
-Ce este asta? Trebuie sa plec de aici. spune Lex speriat si incepand sa fuga
Fiind un fum gros acesta nu vede iar cand fuge da pe cineva si cade
-Cine.... spune Lex
Deodata o mana il prinde si incepe sa il stranga de gat
-Hahaha! In sfarsit te-am prins. spune Redbull scotand limba lui lunga ca de demon pe un ton malefic
-Cccine esti? intreaba Lex care abia mai putea respira
-Cum? Ai si uitat? Doar mi-ai ascultat povestea mai devreme. Eu sunt regele Redbull. spune Redbull razand malefic
-Si ce vrei? intreaba Lex
-Ce prostie. Mosul ala chiar credea ca o sa ma poti invinge. Si cum ce vreau? Vreau sa te ucid ca sa pun stapanire pe corpul tau dupa care sa cuceresc lumea. spune Redbull continuand sa rada malefic
-Nu!! spune Lex care abia mai sufla
-Acum pregateste-te sa mori. Lexus! striga Redbull strangandu-l cu putere pe Lex
-Aaaaaa! striga Lex
Deodata langa Redbull apare Siegrain care il loveste cu un fel de bila magica si il arunca jos
-Cum?! Tu, nenorocitule! spune Redbull nervos
-Vin-o! spune Sigraind luandu-l pe Lex si disparand in fum
-La naiba! Am sa va gasesc eu. urla Redbull
Siegrain il apuca pe Lex si incepe sa fuga cu o viteza incredibila. Dupa cateva secunde acesta se opreste si ii da drumul lui Lex
-Esti bine, Lexus? intreaba Siegrain
-Parul asta! Tu esti printul Siegrain. spune Lex
-Te rog spune-mi doar Sieg. Nu mai sunt print de cateva mii de ani. spune Sieg zambind
-Sigur, Sieg. spune Lex
-Ai venit ca sa il termini pe Redbull, nu? intreaba Sieg
-Da. spune Lex cu o oarecare ezitare in vorbe
-Asta nu va fi usor. O sa ai nevoie de ajutorul meu. spune Siegrain
-De ce sa nu iti dau tie sabia si il invingi tu pe Redbull cu ea? intreaba Lex
-Este imposibil. spune Sieg pe un ton serios
-De ce? intreaba Lex dezamagit
-Nu pot lupta cu sabia destinului. Doar tu o poti atinge in lumea asta. spune Siegrain
-La naiba! Ce pacat. spune Lex pe un ton trist
-Si oricum, chiar daca as fi putut nu l-as putea strapunge pe Redbull cu ea. Este prea puternic acum. spune Siegrain
-Cum adica prea puternic? Nu erati voi doi egali in putere? intreaba Lex intrigat
-Ba da. Eu si cu Redbull avem puteri egale dar cand avem un posesor lucrurile se schimba. Puterile noastre sunt influentate de starea posesorului. spune Sieg serios
-Cum adica? intreaba Lex
-Vezi tu, in momentul de fata tu esti macinat de faptele pe care le-ai facut si de cat de mult ai ranit-o pe Anna. Esti descurajat si te invinovatesti tot timpul pentru ce a patit ea. Aceste sentimente negative ale tale il fac mai puternic pe Redbull iar pe mine ma slabesc. Chiar si acei demoni pe care i-ai vazut inainte au fost reflectii ale sufletului tau care striga dupa ajutor. explica Siegrain
-Nu se poate. Deci, Redbull este de neoprit. spune Lex incepand sa renunte
-Nu. spune Siegrain
-Pai tocmai ai spus ca e mai puternic ca si tine. spune Lex
-Asa-i! Este mai puternic ca si mine dar nu este mai puternic ca si tine. spune Sieg
-Ce vrei sa spui? intreaba Lex intrigat dar si speriat in acelasi timp
-Pana sa vi aici Redbull era cel mai puternic dar acum tu esti aici lucrurile se schimba. Lex, esti in mintea ta, locul asta esti tu insuti. Aici tu detii controlul, ceea ce iti doresti se implineste. Cat timp ai speranta si vointa in tine il vei putea infrunta fara probleme pe Redbull. spune Sieg
-Serios? intreaba Lex
-Da dar daca ai macar o singura urma de indoiala in timp vei muri iar Redbull va pune stapanire pe corpul tau pentru totdeauna. spune Siegrain
-Nu! Trebuie sa reusesc, trebuie sa duc la sfarsit lupta ta cu el. spune Lex hotarat
-Asta este spiritul, Lex. spune Siegrain pe un ton fericit
Deodata corpul lui Lex devine muschiulos si o armura galbena care se asorteaza perfect cu sabia apare pe el
-Deci asta esti tu, Lex? spune Sieg incepand sa rada
-Nu inca. Mereu mi-am dorit sa scap de astia. spune Lex dandu-si ochelarii jos
-Esti gata sa il infruntam pe Redbull? intreaba Sieg
-Gata. spune Lex pe un ton increzator
Intre timp Anna si bunicul asteptau langa pat ca Lex sa se trezeasca
-Nu se mai trezeste odata? intreaba Anna oftand
-Stai linistita papusa. Daca te plictisesti ce zici de putina dragoste cu bunicul. spune bunicul incercad sa o pupe pe Anna
-Nici intr-un milion de ani. spune Anna lovindu-l pe bunic
-Hai pussi, pussi! spune bunicul tuguindu-si buzele
-Pleaca batran pervers. Acum ca stiu ce s-a intamplat cu tata si Rick am decis sa ma las de prostitutie. spune Anna
Deodata din buzunarul bunicul se aude o melodie
-Aaaa! Scuze! Trebuie sa raspund la telefon. spune bunicul
-N-ai decat. spune Anna
-Alo! Ce?! Ce poate fi atat de important incat sa te pun pe ecranul principal? Bine Bine. spune bunicul inchizand telefonul
-Cine a fost? intreaba Anna
-Un prieten .spune bunicul luand telecomanda in mana
Acesta apasa niste taste iar peretele incepe sa se miste si se intoarce invers iar pe partea cu vechiul perete apare un televizor gigantic cu un savant pic pe el
-Ce naiba?! intreaba Anna mirata
-Ce este atat de important Piticule Porno? intreaba bunicul
-Scuze ca te deranjez bunicule dar cred ca vrei sa vezi si tu ce vizitatori ai. spune micul savant
-Ce? intreaba bunicul
Deodata pe ecran apare un grup de terorosti care se afla chiar in fata usii lui Lex
-Teroristi? Dar cum? intreaba bunicul
-Nu se poate! Au venit dupa.....spune Anna speriata
-Mine! spune Anna
-Medalion! spune bunicul
-Ce? intreaba Anna si bunicul
-De ce sa vina dupa medalion? Ei pe mine ma urmaresc de cateva saptamani. spune Anna
-Ce? Deci nu au afla de medalion? intreaba bunicul
-Ce, ar trebui? intreaba Anna
-Phew! Asta e bine. spune bunicul usurat
-Nu e bine. Acum o sa ma prinda. Trebuie sa fug. spune Anna speriata
-Stai linistita. spune bunicul care mai apasa cateva butoane pe telecomanda si o usa metalica rezistanta coboara langa usa normala
-Ce naiba? intreaba Anna mirata
-Nu vor putea trece asa usor de usa asta. spune bunicul zambind
Teroristii sparg usa normala dar dupa dau de ceea din metal
-Ce ne facem, dmonule? intreaba un terorist
-Se pare ca e o usa rezistenta. Aduceti dinaminta. spune seful lor
-Inteles. spun ceilalti
-Acum am castigat putin timp dar vor trece si de usa aia. spune bunicul
-Ce? spune Anna care abia a apucat sa se relaxeze doua secunde
-Masina este in fata si va asteapta. spune savantul
-Mersi Piticule! spune bunicul apasand din nou pe telecomanda
Deodara in perete de face o gaura ca un tub care duce afara
-Repede sa il luam pe Lex si sa plecam. spune bunicul
-Cum? intreaba Anna
-Nu mai intreba nimic si fa ce iti zic. spune bunicul pe un ton serios
Cei doi il prind pe Lex si intra in tub
Un sunet de explozie se aude iar teroristii darama usa dar cand ajung in casa o gasesc goala.
-Nu e nimeni aici? spune un terorist
-Nu se poate asa ceva. Cautati peste tot. spune Seful lor daramand o masa
Anna si bunicul ajung jos unde o masina blindata in forma de vibrator sta in fata lor si ii asteapta
-Ce e asta? intreaba Anna mirata
-Este The Walcking Dildo. spune bunicul pe un ton mandru
Deodata usa masinii se dechide iar la volan apare chiar femeia cu prosopul care a aparut in capitolele anterioare
-Esti gata buni? intreaba femeia
-Da! Hai sa intam. spune bunicul
-Eu nu intru in asa ceva. spune Anna
-Ei bine atunci preferi sa stai aici si sa mori? intreaba bunicul
-Bine, intru. spune Anna
Cei doi intra in masina, bunicul se duce sa il puna jos pe Lex iar Anna ramane in picioare
-Calc-o! spune bunicul
-Am inteles. spune femeia cu prosopul
Deodata in fata Annei apare un baiat de varsta ei cu parul roscat si cu tot felul de arme prinse de corp
-Ma bucur sa va cunosc, doamna mea. Eu sunt Rick! spune baiatul sarutandu-i mana Annei
-Eu sunt Anna. spune Anna rosiind
-Deci, Anna. Nu vrei sa mi-o simti? intreaba Rick
-Perversu' naibi! spune Anna lovindu-l pe Rick care cade inconstient
-Incetati acolo! Nu mai faceti atat zgomot. spune bunicul band din Jack
-Mosule, cred ca a sosit timpul sa imi explici ce se intampla aici. spune Anna pe un ton serios
-Bine, bine. Vezi tu noi suntem un fel de agentie secreta intitulata "Divizia 69". spune bunicul luand o postura ciudata
-Ce fel de agentie? intreaba Anna
-Toti suntem fosti membrii FBI dar ne-am retras si ne-am facut propria noastra agentie secreta unde combatem terorismul si alte infractiuni. Eu sunt liderul bunicul aka bunicul, savantul ala mic de mai devreme este Freed, nume de cod Piticul Porno, femeia doar cu un prosop pe ea care conduce este Wendy, nume de cod Pasarica Umeda iar tipul de mai devreme pe care l-ai lasat inconstient este nepotul meu si varul lui Lex, Rick, nume le cod Scula de Fier. spune bunicul serios
-Ce naiba este cu numele astea de cod. spune Anna uimita
-Ce nu iti plac? intreaba bunicul
-Nu! Si acum ce facem? intreaba Anna
-Pai asteptam sa se trezeasca Lex si vedem dupa. spune bunicul
-Bunicule, avem probleme. spune Wendy/femeia cu prosopul
-Ce probleme? intreaba bunicul
-Se pare ca teroristii ne urmaresc. spune Wendy apasand un buton
Deodata un ecran coboara si pe el ii arata pe teroristi intr-o masina neagra in spate tragand in The Walcking Dildo
-La naiba! Accelereaza Pasarica Umeda. spune bunicul
-Inteles. spune Wendy
-Am sa am grija eu de ei. spune Rick iesind pe o trapa si tragand cu tot felul de arma in masina terorista
-El cand s-a trezit? intreaba Anna facand o fata ca de fantoma
-Mancati gloante! Teroristilor! Muhahaha! striga Rick tragand dup teroristi
In timp ce Anna si bunicul erau urmariti de terorosti Lex si Siegrain ajuns la locul unde sta de obicei Redbull, in prapastia cu demoni pe care a vazut-o Lex mai devreme. Acolo Redbull statea in mijloc pe un fel de tron inconjurat de sute de demoni iar doua diavolite sexoase stateau in jurul lui. In timp ce Redbull era cu limba pe sfarcul unei diavolite ii observa pe Lex si Siegran deasupra prapastiei si se ridica
-Mai, mai! Daca nu este chiar micul Lexy care se pare ca a crescut un pic cu printul bagacios de Siegrain. spune Redbull pe un ton melefic
-Am venit aici ca sa te oprim, Redbull. spune Lex
-Sa ma opriti? Ce gluma buna. Asta nu se va intampla nici in urmatorii 1.200 de ani. spune Redbull
-Asta mai vedem noi. spune Siegrain care fuge catre Redbull
-Demoni, atacati! ordona Redbull
Deodata toata armata de demonii il ataca pe Siegran dar acesta se fereste de toate atacurile lor si ii loveste unul cate unul facandu-i loc lui Lex sa treaca
-Puterea Demonilor! Parjolul Flacarilor Negre! spune Siegrain iar din mainile lui incep sa iasa niste flacari negre care ii ard pe toti demonii
Lex trece usor de demoni datorita lui Siegrain si ajunje langa Redbull pe care incearca sa il loveasca cu sabia destinului. Redbull se ferste iar Lex continua sa atace avand acelasi rezultat. Sieg se repede si el la Redbull incercand sa il loveasca cu pumnul dar acesta se ferste si spune:
-Magma Rise!
Deodata un perete de lava apare si se abate asupra lui Sieg. Acesta se fereste insa picioarele ii sunt prinse in magma care se intareste rapid si il imobilizeaza
-Pana aici ti-a fost, printisor! spune Redbull
-Te-am prins. spune Lex care incearca sa bage sabia in Redbull dar acesta face o saritura pe spate si scapa.
Apoi Redbull il prinde de cap pe Lex iar acesta se tot zbate dar fara rezultat
-Tu chiar crezi ca daca esti in locul asta ai un avantaj? intreaba Redbull
-De ce esti asa puternic. Nu ar trebui sa fi. spune Lex
-Hapmh! Patetic! Faptul ca esti aici nu este un avantaj, ci un dezavantaj. spune Redbull
-Adica? intreaba Lex
-Adica o sa vezi. spune Rdbull nervos
Deodata Lex se trezeste pe banca de la scoala ca intr-o zi normala
-Ce? Unde sunt? Deci totul a fost un vis. spune Lex cand deodata aude o pocnitura pe banca
-Lex, ma bucur ca te-ai trezit in sfarsit. La testul de data trecuta ai luat 2. spune profesoara de mate
-Ce??? Doi??! Dar eu nu am luat nicodata un doi. spune Lex stupefiat
-Haha! Ce fraier esti. Esti un prost. spune Sam
-Sam, ce e cu tine? intreaba Lex ingrijorat
-Lasa-ma! Nu vorbesc cu prostii. spune Sam
-Uita+te la tine ce urat esti. spune Anna din banca din spate lovindu-l pe Lex cu o hartie
-Anna! Nu! spune Lex mai sa planga
Deodata toti colegii se aduna in jurul lui Lex si striga: "Prostul" si arunca cu hartie dupa el
-Nu va rog! Lasati-ma! spune Lex plangand
-Lex! se auzi o voce
-Ce? intreaba Lex
-Lex, ma auzi? spune vocea din nou
-Sieg?! Tu esti? intreaba Lex
-Lex, asculta-ma! Astia nu sunt pritenii tai, si asta nu e lumea reala. Redbull te-a aruncat in acest abis al fricii. Fii tare si nu renunta, Lex. spune Sieg
-Mai taci! spune Redbull lovindu-l pe Sieg
-Sieg ar dreptate. Trebuie sa nu renunt. striga Lex care se trezeste si il loveste pe Redbull
-La naiba cu tine. spune Redbull
-Acum esti al meu. striga Lex care incearca sa bage sabia in Redbull
-Nu ma subestima. striga Redbull
Deodata pamantul incepe sa se crape iar Redbull isi ia o forma de demon urias si il loveste pe Lex care este aruncat intr-o stanca
-Acum o sa mori. spune Redbull
-Lex, rezista. striga Sieg
Demonul il prinde pe Lex intr-o mana si incepe sa il stranga pana ramane fara aer si lesina devenind inconstient
Din nou Lex se trezeste intr-o lume ciudata dar de data asta totul in jur este alb si linistit
-Unde sunt? Ce este locul asta atat de pasnic? spune Lex
-Lex! se auzi o voce
Lex se intoarce si o vede pe mama lui care a murit acum 10 ani stand chiar langa el. Acesta se duce si o imbratiseaza
-Mama, mama! Chiar tu esti? intreaba Lex
-Da, eu sunt! Micul meu inger. Ma bucur sa te revad, ai crescut foarte mare. spune mama lui Lex
-Mama, dar ce se intampla? intreaba Lex cu lacrimi in ochi
-Lex acum trebuie sa fi tare. Nu poti sa mori acum. O groaza de oamenii au facut si fac sacrificii pentru tine. Trebuie sa il invingi pe Redbull si sa ii salvezi pe bunicul si Anna. spune mama lui Lex
-Sa ii salvez? Dar au probleme? intreaba Lex
-Uitate si tu. spune mama lui Lex si deodata un portal se deschide care arata imagini din lumea reala si pe Anna si bunicu cum fug de teroristi
-Ce se intampla? intreaba Lex speriat
-Sunt in mare pericol, Lex. Daca nu il invingi cat mai repede pe Redbull vor muri. spune Mama lui Lex
-Ce? Nu se poate. spune Lex cazand in genunchi
-Fiule, eu cred in tine. Stiu ca daca vrei din toata inima il poti bate pe Redbull. spune mama lui Lex pe un ton bland
-Ba nu pot! Sunt slab, nu pot face nimic! striga Lex iritat
-Ba poti! Eu cred in tine, Siegrain crede in tine, bunicul crede in tine si chiar si Anna crede in tine. Toti credem in tine. spune mama lui Lex
-Mama! spune Lex stergandu-si lacrimile
-Acum du-te acolo si invingel pe Redbull. spune mama lui Lex care incepe incet sa dispara
-Mama! Multumesc mult! striga Lex foarte fericit
Lex isi revine la normal si se trezeste in stransoarea lui Redbull
-Huh! Te-ai trezit? intreaba Rebull mirat
-Redbull!!! striga Lex eliberandu-se din stransoare iar o aura Galbena incepe sa il inconjoare
-Ce se intampla? Cum se poate asa ceva? spune Redbull cu disperare incepand sa piarda putere
-De dragul prieteniilor mei nu am sa te las sa ma omori. Am sa te inving chiar acum si chiar aici. striga Lex
Lex ia sabia si o baga direct in Redbull
-Nuuuu! incepe Redbull sa urle
Deodata o gaura mare se deschide si il absoarbe pe Redbull, iar dupa se inchide
-Am reusit. spune Lex cazand jos si revenind la forma normala
-Ai reusit, Lex. spune Siegraind care se elibereaza si il ridica pe Lex
-Cred ca da. Dar acum ce se va intampla? intreaba Lex
-Acum ca Redbull a disparut si am ramas doar eu am sa devin gardianul tau. Am sa te protejez orice ar fi si puterile incep sa mi se intoarca. spune Siegrain cu sperante in vorbe
-Atunci trebuie sa ma ajuti sa imi salvez prietenii. Sunt in mare pericol acum. spune Lex
-Foarte bine! Sa mergem, Lex. spune Sieg
-Da. spune Lex
The Walcking Dildo era urmarit in continuare de teroristi care tot trageau cu arme iar Ryan abia mai rezista.
-Aveti grija, protejati-l pe Lex. spune Bunicul
-Buni, nu prea mai stiu ce sa fac. Trebuie sa scapam repede de ei. spune Wendy
Deodata o alta masina a teroristilor apare in fata lor si ii obliga sa se opreasca iar unul dintre teroristi scoate un agheu si trage in masina
-Suntem condamnati. spune Wendy
-Lex, Ryan aveti grija! striga bunicul
Agheul loveste masina care explodeaza si izbucneste in flacari dar toti cei din masina sunt teferi pe drum
-Ce s-a intamplat? intreaba Anna
-Unde suntem? intreaba Wendy care s-a lovit la cap
-A reusit! striga bunicul fericit
-Ce? intreaba Anna
Bunicul, Anna, Wendy si Ryan se uita in dreapta unde in vad pe Siegrain stand in fata a zeci de teroristi inarmati
-Este el. spune Anna inrosiind
-Am stiut ca vei reusi. spune bunciul fericit
-Arata-le vere! striga Ryan
-Hai puisor! striga Wendy
Siegrain face un semn cu degetul care reprezinta ok dupa care ataca toti teroristii. Acestia trag dupa el dar degeaba iar Sieg ii imprastie pe toti cu un singur atac.
-Eu nu sunt nici Siegrain nici Lex. Acum sunt o entitate care ii contine pe amandoi si voi lupta ca sa imi apar prietenii. spune Sieg pe un ton mandru si serios
Intre timp seful mafiotilor a urmarit lupta si pare satisfacut desi toti teroristii au fost invisi
-Minunat! spune seful mafiotilor
-Ce este minunat domnule? intreaba un ofiter
-Nu mai este nevoie de fata lui Leones. Am gasit ceva mult mai bun, dupa ani de cautari am gasit medalionul blestemat. spune seful mafiotiilor razand malefic

Va continua in capitolul 6: "Excursia la Muzeeu"
Never Give Up!

#7
~Capitolul 6~
~Excursia la Muzeu~

Au trecut deja doua saptamani de cand l-am invins pe Redbull si i-am salvat pe bunicul si ceilalati. Timpul a trecut extrem de repede si fara sa realizez, intr-o perioada foarte scurta de timp viata mi sa schimbat total. Dupa cele intamplate bunicul si cu Ryan au adus toata Divizia 69 la mine acasa, transformand-o intr-o baza temporara, eu m-am intors la scoala ca si orice elev normal si se pare ca am reusit sa stabilesc o legatura ciudata cu Siegrain. Acum el ma poate contacta cand doreste si este constient de tot ceea ce este in jurul meu, inca nu m-am obisnuit cu asta, este ciudat sa auzi o voce in cap care iti vorbeste si sa stii ca nu este a ta, dar sunt sigur ca totul o sa fie bine. Anna....a revenit la normal dupa cele intamplate, s-a lasat de prostituitie iar acum este o eleva obisnuita cum era si inainte. Nu am mai vorbit cu ea de la acel incident deoarece nu am avut puterea dar sper din tot sufletul ca ma iertat pentru cele intamplate si se pare ca si-a gasit un nou iubit, tot din echipa de fotball a scolii dar nu imi pasa atat timp cat este fericita. Viata mea este intoarsa pe dos acum si nu am timp sa ma ingrijorez de toate lucrurile pe care se intampla, de azi m-am decis sa traiesc totul la maxim, sa nu mai pierd nici un minut stand degeaba si bocind. Am hotarat ca de astzi, impreuna cu Sieg sa incepem o aventura, sa nu mai stam degeaba sa privim cu viata trece pe langa noi. Iar inceputul acestei aventuri incepe azi cand meregm cu clasa intr-o excursia la un muzeul de istorie....Bine, nu e chiar o aventura, dar va fi distractiv!

Dimineata unei zile pline pentru Lex si-a aratat razele iar alarma de 7:30 nu inceteaza sa sune, insa de data asta, Lex are o mica surpriza in pat
-Hmmm, ce moale este perna asta, vreau sa o ling. spune Lex pe un ton pervers
-Vad ca iti place sanul meu. spune Wendy stand goala in patul lui Lex
-Ah, ce e asta?! Wendy?! Ce cauti tu aici? intreba Lex care se trezeste speriat
-Din obisnuinta m-am bagat in pat, sper ca nu te superi. spune Wendy etalandu-si trupul in fata lui Lex caruia incepe sa ii curga sange din nas
-Doar pune ceva pe tine. spune Lex ridicandu-se din pat
-Vad ca te-ai cam udat. spune Wendy razand si uitandu-se la pantalonii lui Lex care erau un pic cam uzi
-La naiba! spune Lex
Dupa toata faza asta, Lex se imbraca, se spala si se pregateste pentru marea excursie ce urmeaza sa vina, asa ca iese in bucatarie dar nici nu apuca sa faca un pas ca se si trezeste cu o farfurie in fata.
-Neata, vere! spune Ryan
-Ryan! Unde este bunicul? intreaba Lex
-Chiar in spate. spune Ryan aratand catre bunic
-Hei, Lex! Neatza! Vin-o sa mananci o tocana de legume putrede cu sos de intestine de iepure. spune bunicul pregatind mancarea
-Nu mersi, nu imi este foame. spune Lex chioraindu-i matele si razand sec
-Eu comand o pizza. Face Lex cinste. spune Ryan
-Ce idee buna. spune bunicul
-Hei, cine a spus ca fac cinste?! intreaba Lex iritat
In camera de zi, Freed aka Piticul Porno muncea de zor la noua lui inventie
-Hei, Freed! spune Lex
-Neata, Lex! Ce faci? intreaba Freed
-Da ia uite, incerc sa nu inebunesc cu toti aiuritii din casa asta. spune Lex ofrand
-Iti fac zile fripte, huh? intreaba Freed
-Da, dar nu conteaza. Sunt familia mea. La ce lucrezi acolo? intreaba Lex
-Este o inventie care ne va ajuta extrem de mult pe viitor. spune Freed
-Serios? Si ce face? intreaba Lex
-Este un dispozitiv care ne va ajuta sa vedem prin obiecte solide si prin haine. spune Freed razand ciudat si rosiindu-se la fata
-La naiba, Pitic Porno pervers. spune Lex iritat
Dupa aventura de acasa, Lex iese afara pe usa si se duce catre locul de intalnire pentru excursie.
-Oh, ce ma fac cu nebunii astia. spune Lex oftand
-Chiar atat de tare te deranjeaza? Mie mi se par chiar amuzanti. spune Siegrain din capul lui Lex
-Sigur, nu tu esti ala care suporta toate prostiile lor. Daca inca mai sunt virgin pana la sfarsitul semenstrul este o minune. spune Lex
-Pai nu vroiai tu sa nu mai fii? intreaba Sieg pe un ton inocent
-Da, dar nu asa. spune Lex iritat
-Oricum nu sunt oameni rai si iti vor doar binele. spune Sieg
-Da ai drepate, in fond sunt familia mea. spune Lex
-Eu mi-as dori sa am o familie ca a ta. spune Sieg
-Ce spui? Acum si tu faci parte din familie. spune Lex
-Multumesc, Lex! spune Sieg
-Acum sa mergem. adauga Lex

Intr-un sfarsit, Lex ajunge si el la locul de intalnire unde da de Sam, Anna si iubitul ei nou impreuna cu restul scolii
-Neata, Lex! spune Sam
-Hei, Sam! spune Lex
-Ce este cu tine? Pari destul de obosit. spune Sam
-Este o harababura totala la mine acasa si nu am dormit prea bine azi noapte. spune Lex
-Dar ce se intampla? intreaba Sam
-Au venit niste rude in vizita. spune Lex sec
-Ce fel de rude? intreaba Sam
-Pai o maniaca pervesra care umbla toata ziua goala si si-o trage cu oricine prinde, un mos libidinos, curvar si alcoolic, un tip nesabuit si vulgar care sperie toate fetele din calea lui si un savant mic si pervers. spune Lex pe un ton sec
-Mda, regret ca am intrebat. spune Sam
-Te inteleg perfect. spune Lex
-Oricum o sa fie foarte distractiv la muzeu astazi, abia astept sa invat lucruri noi. spune Sam emotionat
-Da, si eu. spune lex
-Atunci hai sa urcam in autocar. spune Sam incepand sa mearga catre intrare
-Vin si eu imedeat. spune Lex
Acesta se opreste in mijlocul parcarii unde se afla autocarul si se uita la Anna si noul ei iubit cum se saruta, fiind curpins de un sentiment ciudat de tristete
-Inca mai ti al ea, nu? intreaba Sieg
-Nu e asta, doar ca ma bucur ca acum este fericita. spune Lex
-Dar nu ai fi preferat sa fie fericita cu tine? intreaba Sieg
-Dupa cate i-am facut nici nu ma gandesc. In plus Anna nu s-ar uita niciodata la un tocilar amarat ca si mine. spune Lex pe un ton trist si dezamagit
-Nu fi tu asa sigur. Daca am invtat ceva in astia 1,220 ani pe care ii am este ca niciodata lucrurile nu sunt ceea ce par a fi si ca se poate intampla orice, chiar si cele mai incredibile si ciudate lucruri. spune Sieg
-Multumesc, Sieg dar cred ca nu mai am nicio sansa cu Anna. spune Lex incepand sa mearga catre autocar
-Aseara dupa ce ai adormit am vazut un film extrem de interesant unde am invatat niste replici misto de "agatat" cum ziceti voi. Poate te pot ajuta sa o cuceresti pe Anna cu ele. spune Sieg
-Ce replici? intreba Lex
-"Tarfa oridnara, treci in pat!" sau "Pi**a dracu, linge-mi co***le! Mai vrei sa auzi? intreaba Sieg
-Las-o balta! Totusi la ce film te-ai uitat? intreaba Lex
-Era unul foarte interesant doar ca ma deranjat un cerc in care era numarul 18, tot timpul a stat acolo si a blocat subtitrarea. spune Sieg
-Acum mi se leaga mie. adauga Lex
-Sa iti zic si niste tehnici noi de a face dragoste pe care le-am vazut. intreaba Sieg
-Nu mersi! Hai ca intaziem si pleaca autocarul fara noi. spune Lex

Dupa ceva timp de mers, autocarul ajunge in fata muzeeului de istorie de unde elevii sunt preluati de un ghid care le explica cum sta treaba si ii duce inaontru
-Muzeul este impartit in 10 sectoare fiecare apartinand unei epoci istorice, voi ve-ti avea acces la toate cele 10 sectoare dar va rog sa respectati regulile pe care vi le-am spus mai devreme iar peste 3 ore ne reintalim toti aici. Acum va urez distractie placuta! spune ghidul iar grupul de elevi incepe sa se desparta
-Sieg, ai vrea sa vezi ceva in mod special? intreaba Lex
-Nu neaparat. Dar ma intriga un lucru. spune Sieg
-Ce anume? intreaba Lex
-Tu esti incantat de vitita asta la muzeu, nu? intreaba Sieg
-Desigur ca sunt. De ce intrebi? intreaba Lex
-Deoarece am auzit pe autocar doi elevi care ziceau ca se vor plictisi de moarte aici si ca doar tocilarilor ratati le place la muzeu, desi nu stiu ce inseamna asta. Asta insemna ca si tu esti unul? spune Sieg
-Nu conteaza, hai sa vedem dinozaurii, mereu am vrut sa vad niste folsile reale. spune Lex
-Bine. spune Sieg
Pe drum catre sectia cu fosilele de dinozauri, Lex ii vede pe Anna si iubitul ei ca merg tot acolo asa ca se opreste si face cale intoarsa
-Ce s-a intamplat? Nu vroiai sa mergi sa vezi dinozaurii? intreaba Sieg
-Tocmai m-am razganit, hai sa vedem sectia medievala. spune Lex
-Oi fi eu un spirit de 1,200 de ani care nu prea intelege lumea asta noua insa imi pot da seama ca sigurul motiv pentru care te-ai intors este ca ai vazut-o pe Anna cu prietenul ei. spune Sieg
-Asta nu e treba ta, asa ca taci din gura. spune Lex nervos
Deodata, din geanta lui Lex incepe sa sune ceva
-Ce este asta? Nu mi-am adus telefonul mobil azi cu mine. spune Lex
Acesta se uita in geanta si vede un fel de aparat cu un ecran ciudat si un buton care palpaie. Lex ia aparatul si apasa butonul, iar pe ecran apare Freed
-Lex, bine ca te-am gasit. spune Freed
-Freed?! Ce se intampla? Ce este cu aparatul asta? intreaba Lex
-M-am gandit ca poate o sa ai nevoie de un mijloc de comunicare asa ca ti-am strecurat acest Ero-Telefon in geanta. spune Freed
-De ce i se zice Ero-Telefon? intreaba Lex
-Deoarece poti suna la linia erotica pe gratis cu el, dar nu asta conteaza. Se intampla ceva groaznic. spune Freed ingrijorat
-Ce anume? intreba Lex
-Hei, Lex! spune Sam care se apropie din directia opusa
-Sam, ce faci? intreba Lex ascunzand repede Ero-Telefonul
-Tu ce faci? Nu vi sa vedem dinozaurii? intreaba Sam
-Ba da, vin imedeat. Du-te tu si vin si eu in doua secunde. spune Lex
-Bine, te astept acolo. spune Sam plecand
Dupa ce pleaca Sam, Lex revine la Ero-Telefon
-Hei! Nu iti arunca lenjeria pe mine. spune Freed luand o lenjerie de dama de pe el
-Freed?! Ce se intampla acolo? intreba Lex nervos
-Nimic sa nu crezi ca e o petrecere salbatica unde se petrece o orige sexuala cum nu s-a mai vazut. spune Freed rosiind
-Sunteti incredibili. spune Lex
-Uite avem mari probleme. spune Freed
-Ce probleme? intreba Lex
-Inregistarea asta a fost facut acum 15 minute in depozitul din spate al muzeeului. spune Freed aratandu-i o inregistrarea a camerelor de supraveghere lui Lex pe Ero-Telefon
-Cine sunt tipii astia, gangstari? intreba Lex
-Da. Il vezi pe tipul ala mare cu parul alb si cu infatisarea de mostru. intreba Freed
-Da, ce este cu el? spune Lex
-Numele lui este Demon, si este extrem de periculos. spune Freed
-Demon?! De ce i se spune asa? intreba Lex
-Pentru ca se poarta ca si un demon adevarat, tipul este extrem de puternic si de rau. spune Freed
-Dar nu inteleg ce vor sa faca. spune Lex
-Vor sa jefuiasca muzeeul. spune Freed
-Asa si? Nu inteleg cu ce ma priveste asta. spune Lex
-Ohohoho! Te priveste, si inca foarte mult. Te priveste mult ceea ce vor sa fure. spune Freed
-Si ce vor sa fure? intreaba Lex
-Uita-te la asta. spune Freed aratandu-i lui Lex o imagine cu o carte veche intr-o vitrina
-Ce este asta? intreba Lex
-Nu se poate! Asta este! spune Sieg mirat
-Freed, ce este carte? Se pare ca Siegraind o stie de undeva. spune Lex
-Acesta, tinere este cartea de varji a lui Lexus. spune Freed
-Poftim?! spune Lex mirat
-Trebuie sa impiedicam sa fure aceasta carte, daca ajunge pe mani nepotrivite poate fi extrem de periculoasa. Doar tu o poti folosi, Lex. spune Freed
-Freed, te sun eu ianpoi de indata ce o am. spune Lex inchizand Ero-Telefonul si luand forma cu parul albatsru lung.
Never Give Up!




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)