Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Trinity Blood

#1
[Imagine: 24649.jpg]

Alt title: N/A

Producers: Gonzo, FUNimation Entertainment

Genre: Action, Vampire, Supernatural

Rezumat: Intr-o lume post apocaliptica razboiul intre vampiri si umanitate persista. Parintele Abel Nightroad este un membru al "Ax", fortele speciale ale vaticanului. El este de asemenea un "crusnik", un vampir ce pea sangele altor vampiri. In aventurile sale o intalneste pe Esther, o fata crescuta de biserica cu secrete pe care nici ea nu le stie.

Sound: Ok, nu tin minte sa fi fost ceva exceptional insa

Video: Grafica destul de buna. Atmosfera este bine capturata

Opinie: Un anime aparut intr-o vreme in care vampirir erau destul de la moda in animeuri, acesta este singurul pe care l-am remarcat. Personajele, background-ul lor si al lumii au fost foarte interesante pentru mine si actiune animeului este destul de placut de urmarit. Va invit sa va formati si singuri o opinie pe care sa o impartasiti si cu restul 4
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
La timpul meu e mare lucru ca am apucat sa vad anime-ul asta cap-coada 71
Povestea mi s-a parut destul de interesanta, avand in vedere toate materialele cu vampiri care ne inconjoara e greu sa gasesti ceva cat de cat original.
Personajele au avut personalitati conturate binisor, as fi vrut sa vad o parte mai dura a lui Esther si mi-ar fi placut ca Alessandro sa-si arate eul interior puternic mai des, pustiul mi-a parut prea speriat de bombe. Caterina a fost cea mai apropiata de modul in care imi imaginam eu ca ar trebui sa fie o persoana in lumea de dupa Apocalipsa.
Parintele Abel, in jurul caruia se concentreaza majoritatea actiunilor din anime, a fost marea surpriza. La inceput parea atat de distrat si de bland incat mi-am inchipuit ca este un fel de Papa in varianta matura, dar cand a luat prima data forma de Crusnik am inteles ce rol are in intreaga poveste.
Grafica mi s-a parut foarte buna in comparatie cu cea a altor anime-uri, in care povestea este atat de importanta incat cadrul si personajele sunt desenate de mantuiala. Coloana sonora n-a fost deosebita, dar per total mi-a placut.
Trinity Blood ar trebui urmarit pentru povestea destul de complexa si pentru faptul ca se desprinde din tiparul tipic al povestilor cu vampiri care sunt peste tot in jurul nostru mai nou.
[Imagine: I_Support_Imagination_stamp_by_c3ph31d.gif] [Imagine: 695027nqwnxm77i3.gif][Imagine: Stamp___Not_Feminine_by_foxlee.png]
[Imagine: tumblr_m8qx755uMl1r49gcn.gif]

#3
Ador anime-ul asta,nu l-am vazut chiar pe tot dar e tare rau de tot, imi place de Parintele Abe si de Esther .Imi place ca se leaga de vampiri dar si se lumea bisericeasca ,le combina ,intr-un fel.Din cauza acestui anime am ajuns sa iubesc Vaticanul. Cine nu l-a vazut,neaparat sa se uite la el.In plus sunt unele momente ...(sange/aventura/dragoste)SmileSmile
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#4
Premiza nu e prea originala, vampiri si oameni traind separat pe aceasi planeta (ma rog la ei vampiri erau extraterestri) Trecand peste asta e ceva ce urmaresti cu placere , nu intra in top ca sa zic asa, eu unul l-am urmarit intr-un moment de plictiseala.
Explicatia korscandacilor vine pe sfarsit si e destul de buna, adica cine se astepta la asta.
Personaje ok dar nimic iesit din comun in afara de cateva, actiune destul de buna.
E bun de vizionat, printe altele e ceva mai mult.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#5
Imi place Trinity Blood foarte mult dar am fost putintel dezamagita sincer. As fi vrut sa aibe mai mult romance si oh, god, nu stiu de ce asta e intotdeauna problema mea cu anumite anime21 Adica nu cu toate, dar cele in care exista totusi niste indicii sau subtilitati in legatura cu romance-ul si nu dezvolta deloc acest fir chiar ma streseaza. Asa e si cu Trinity Blood si e frustrant22

#6
Mi-a placut faptul ca a combinat vampirii cu religia~ Si grafica mi-a placut, da, mi-a placut mult de tot <33 Si op-ul 21 De obicei nu ascult op-ul la animeuri decat la primul episod, iar la restul dau mai inainte, dar la acest anime imi placea sa cant melodia 21) Am invatat-o pe toata o.o
Ma enerveaza faptul ca l-am vazut acum ceva vreme (un an-doi) si nu mai tin minte decat partial, si nu pot sa zic chiar tot ce mi-a placut. Plus ca inca nu l-am terminat~ Sunt pe la ultimele episoade *nu ma mai uit la un anime in momentul in care mai are 1-2 episoade, nu stiu cum de se intampla asta -.-'*
[Imagine: oh0j9c.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)