Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Transformers

#1
X

Citat:Transformers is a 2007 American science fiction action film based on the Transformers toy line. The film, which combines computer animation with live-action, is directed by Michael Bay, with Steven Spielberg serving as executive producer. It is the first installment of the live-action Transformers film series. It stars Shia LaBeouf as Sam Witwicky, a teenager who gets caught up in a war between the heroic Autobots and the evil Decepticons, two factions of alien robots who can disguise themselves by transforming into everyday machinery. The Autobots intend to use the AllSpark, the object that created their robotic race, in an attempt to rebuild Cybertron and end the war while the Decepticons desire control of the AllSpark with the intention of using it to build an army by giving life to the machines of Earth.

Transformers
Transformers: Revenge of The Fallen
Transformers: Dark of The Moon
Transformers: Age of Extinction

Aici e vorba doar de primul film dar eu vorbesc despre toate, in general.
Daca le ador pentru un motiv anume, motivul e evident, the Autobots and the Decepticons, in egala masura. Nu am reusit sa vad nici macar unul la cinema, dar din cate spun zvonurile, o sa avem un Transformers numarul patru, soon. Ideea in sine e un cliseu, detaliile sunt incredibile. Un tanar ce are in mana cheia salvarii universului. Unde te uiti si vezi asta insa nu vad un alt cliseu, in alta parte in filme. Poate nici nu vreau sa ma uit cu prea multa atentie, imi plac prea mult. Bumblebee e prea adorabil xD. Oare poti sa ai un crush cand vorbesti de roboti? Pentru ca Optimus Prime...
Suspans gasesti la greu, nu trebuie sa cauti prea mult. De actiune nici nu mai vorbesc. Preferatul meu e al treilea, parca are mult mai multa disperare incorporata si efectele sunt mai incredibile ca niciodata. Ah si se pare ca in viitorul film o sa avem Dinobots xD.
Sunt sigura ca mai sunt fani pe aici xD
[Imagine: ak8THBQ.png]


#2
Eu sunt, eu sunt fan Transformers! Am vazut toate filmele si mi-au placut foarte mult. Habar n-aveam ca o sa apara inca unul. Iei! De mica ma uitam la desenele cu Transformers, iar cand au aparut filmele m-am bucurat. Ideea, chiar daca este un cliseu, tot iti capteaza atentia si e foarte interesanta. Are de toate: amuzament, actiune, suspans si o poveste incredibila. Este, categoric, genul de film care trebuie vazut pe un ecran cat mai mare, la o calitate cat mai buna. A avut efecte speciale excelente, asa cum mi-as fi imaginat, multa actiune, lupte cu impactul acela aproape naucitor, replici haioase and stuff. Imi place mult de Bumblebee, dar preferatul meu ramane Optimus Prime. Cred ca merita vazute toate filmele.




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)