Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Togainu no Chi

#1
Uite-ma si pe mine deschizand un topic ^_^
Togainu no Chi este defapt un BL game,violent,in care personajul principal Akira,ajunge prin paturile tuturor pers. secundare.
Dar animeul este shounen-ai,din pacate pentru jucatorii care s-au obijnuit cu fazele Hardcore.Actiunea este si ea mai putin temperata,pentru ca in joc era de-a dreptul exagerata.Din pacate au schimbat putin mersul lucrurilor si personajele,eliminand cateva elemente necesare.
Pana acum au aparut 3 OVA-uri si se preconizeaza ca vor fi 10.
Actiunea se petrece intr-un loc numit Toshima,dupa ce lui Akira i se insceneaza o crima de care nu este vinovat.Ca sa nu ramana in inchisoare toata viata,el este chemat de o doamna misterioasa pentru a intra intr-un joc periculos numit Igra,pentru a-l invinge pe Il Re,marele rege al luptelor,pentru a falimenta productia de droguri.Personajul ajunge acolo si este atacat de mai multi jucatori.Insa este salvat de un barbat misterios care ii casapeste pe toti.Prietenul lui cel mai bun il urmareste si vrea si el sa ajunga luptator,dar trebuie sa treaca printr-un ritual.Nu reuseste de prima data,insa a2a oara se hotaraste.
Cam atat momentan,sper ca am acoperit o arie larga ^_^
[Imagine: syred2_by_antonie15-d6tdkwx.gif]
Ashes to ashes. Dust to dust. We are nothing, but dust and to the dust we shall return.� Amen�

#2
Omg! I've been stalking this forum for this topi xD

Asaa...sa revenim! Ma bucur ca cineva s-a gandit ca fetelor chiar le place sa vada mai multa actiune si 2 baieti mai manly care sa se bata si sa fie sexy 21 Ca sa fiu sincera de 2 ani astept sa faca cineva anime dupa joc xD Nu am jucat caci daca ma prindea mama...ala eram 21 Dar am reusit sa imi cumpar mangaurile (doar 3...astept fondurile de craciun si pentru celelalte 2-3)

Da...pacat ca animeul a suferit niste modificari...si cel mai tare ma enerveaza faptul ca nu au bagat replicile alea acide si ironice din manga. Dar nu ma plang avand in vedere ca am asteptat atat pentru anime xD Ador in schimb grafica si iubesc cum sunt facuti ochii...in special cei a lui Akira (ma refer la rosul folosit)

Abia astept sa vad cum va fi Keisuke dupa ce va lua line (am inteles ca se intampla in volumul 4). Si abia astept sa vad cum va evolua relatia lui Rin cu Shiki...sunt curioasa daca Shiki stie ca e frate cu Rin.
Feelings overflow...and then they fall
[Imagine: 2djaw51.jpg]

#3
Teoretic nu sunt OVA-uri, ci este serial. Poate si din cauza asta au taiat din scenele hardcore. Mai mult, animatia pare pe locuri destul de proasta, in comparatie cu alte seriale. Dar macar este... in sensul ca exista. De obicei toate shonen-ai si yaoi sunt OVA-uri, mai rar seriale. Desi anul asta nu ma pot plange, au fost.

Anyway, sunt curioasa ce vor face in continuare. Serialul asta e un fel de "guilty pleasure" pentru mine, in sensul ca stiu ca au modificat jocul, nu sunt de acord cu asta, dar totusi ma uit, poate-poate o sa fie o scena mai hardcore. Macar are un fir al actiunii, lucru pe care l-am preferat mereu in yaoi. Prea mult smut te oboseste, la un moment dat.

#4
105 Am vazut animeul acum o luna cred. Cei drept, ma asteptam sa fie mai apropiat de joc . Oricum, trecand peste partea ca toate fazele shounen-ai au fost scoase, ideea animeului ca atare mi-a placut. A fost destul de ciudat deoarece manga transmite un mesaj, animeul un mesaj, iar jocul cu totul altceva .
Animeul, dupa cum am mai zis, mi-a placut. Tipul acela mai clandestin, cu servieta, care mereu uit cum il cheama, mi-a lasat o impresie buna. Avea el acolo niste speculatii si idei care ma atrageau intr-o oarecare masura. Shiki, doamne, acest om este genial, obsedat, insa genial. Deasemenea, au fost cateva momente care nu m-am asteptat sa fie o.O. Imprevizibil, ce pot zice.
Ma rog, daca ar fi bagat si ceva mai mult yaoi, cred ca era perfect. ~
[Imagine: asdsadfu.jpg]
Sank you, Valkyrja *hug*


#5
L-am vazut,sincer m-a dezamagit putin.Speram sa fie ca-n joc dar...orcum grafica e super si acctiunea,dar nah....speram ceva hot.Obsedata de mine8Am vrut sa vad sex.Sex si iar sex24)
Ce naspha ca a murit KeisukeX-( Mi-au dat lacrimile. Imi place Akira,Gunji...Shiki ma calca pe nervi,il detest ca l-a omorat pe preferatul meu.
Imi place si Rin care e frate cu Shinki:O
Finalu de cacao....merita un 9.....
Cam atat momentan....

#6
Ei bine, trec si eu pe aici^^
Pai am vazut anime`ul, insa este total diferit de actiunea din joc. Exact cum au spus ceilalti, scenele shoune-ai au fost scoase. Si da, chiar imi pare rau. 22
Intamplarile din anime sunt destul de bune, insa am fost dezamagita de final. Ma asteptam la altceva, poate mai multe interactiuni intre Akira si Shiki * laughs *. Vorbind de personaje si de grafica - nu am ce comenta, mie mi s-a parut OK.
Destul de bun animeu` :]

#7
L-am urmarit in urma cu cateva luni, daca nu cumva un an. Nu stiu exact. Nu am jucat jocul, deci nu prea stiu de actiunea din el. Shiki, pot spune ca e unic. Frumos desenat, caracter fara comentarii... too good, pe scurt. La fiecare ending - aproape - era alta melodie, daca tin bine minte. Opening-ul ramanea mereu neschimbat. Personajele, mi-au placut, nu pot comenta. A fost genul de anime, la care imi era indiferent orice s-ar intampla. Nu m-am atasat, nu a fost deosebit... dar totusi l-am urmarit fiindca nu aveam ce face. Am citit si manga, desigur tot fiindca nu stiam ce sa fac altceva. Pe scurt, neutru =]

Psycho XD

#8
L-am vazut de cel putin 5 ori, iar acum il revad din nou. De fiecare data m-am reuitat numai pentru Kau. Animalul de companie a lui Arbitro. Asa, personajul acela chiar m-a interesat mult, pentru ca pur si simplu m-am simtit induiosata de el. Ca personaje imi mai plac Gunji si.. Keisuke. Sincer pe Akira si Shiki ii detest, habar n-am de ce. A, pe Akira din motive proprii, iar pe Shiki pentru ca mi l-a omorat pe Keisuke. Si, normal, urmatorul pe lista neagra e Arbitro, care i-a facut ce i-a facut lui Kau. (ars ochii si corzile vocale cu acid sulfuric, smult orice sentiment, stima de sine, facandu-l un animal la propriu, ai as putea continua pana dimineata)
Dar anime-ul a fost ok, si ca grafica mi-a placut. Sfarsitul nu m-a satisfacut (asta pentru ca eu visam la un sfarsit cu Gunji si Kau fericiti calatorind pe un curcubeu), insa asta e. Jocul nu am avut placerea sa-l joc, probabil in viitor, cand voi putea juca si Enzai, insa inca mai astept o minune.
[Imagine: vriska_serket_signature_by_sardonicincubus-d5kkvn3.png]
You don't have to 8e a good person to 8e a hero.

#9
Imi place anime-ul~
Sincer, prima data cand l-am vazut, mi s-a parut ciudat *mai ales partea in care apare Kao ca si animal de companie a lui Arbitro*. Imi plac Akira si Shiki *mai ales imi place atitudinea lor unul fata de celalalt* De tipul ala, Keisuke, nu mi-a placut niciodata, e mult... mult prea enervant. Rin e simpatic foc. Anime-ul mi s-a parut unic, sa fim seriosi, ideea cu acel 'joc' criminal din care faceau parte toti, este bestiala si nemaivazuta.
Plus ca acele placute m-au castigat din prima~
[Imagine: Touken.Ranbu.full.2064981.jpg]

#10
Ieri am terimnat animeul si sincer, am ramas putin dezamagita, avand in vedere ca e considerat "shounen- ai "...nu e shounen ai! Personajele mele favorite au fost bineitneles, Akira, Rin si Keisuke. Aveam asteptari mari de la Shiki, am crezut ca va fi unul din personajele acelea cu o dorinta puternica de a proteja, simtul dreptatii, ca are o poveste interesanta in spate si defapt, dorin ta de putere nu e decat o masca.... a fost exact opusul TT_TT. Grafica superba, soundtrack-ul la fel de superb. Nu mi-a venit sa cred ce s-a intamplat cu Keisuke si am senzatia ca totusi, a ramas cam in plop finalul. Ok, e final deschis, insa parca s-a petrecut cam prea repede actiunea in ultimele 6 episoade.
Bietul Kou.... chiar voiam sa stiu ce s-a intamplat cu el si cum a ajuns in felul asta de chinuit de soarta O.o. M-am simtit foarte ciudat cand l-am vazut prima data. Daca e manga, voi citit si manga, poate ma voi lamuri putin.
Per total, merita vazut , deoarece plotul e foarte interesant si personajele sunt f. bine conturate si te tine in suspans xD .
[Imagine: 2zsuvx5.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)