Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

To draw or not to draw?

#1
Cu riscul de a fi atacat din nou de Lia the goddess am sa'mi postez si eu 2 desene pe aici Smile.Fiind si singurele care le am pe pc si sunt facute dupa un model .

1st one :
[Imagine: cLJfgKY.jpg?1]

2nd one :

[Imagine: pXEvC7u.jpg?1]

Mai am cateva desene dar am sa le postez la cealalta sectiuni fiind niste mazgaleli facute in zile de duminica =].
Update: Tinand cont ca e imperios necesar sa mai am 2 randuri pe post am sa mai adaug cateva cuvinte .Primul desen e fiddle in League of Legends si in al doilea o vedeti pe Korra =].
[Imagine: 3a8TAAJ.gif?1]

#2
Primul desen

Indiferent daca este sau nu dupa un model, liniile sunt clare si asta e un plus. Ramurile sunt facute frumos. Personajul arata bine, dar puteai sa insisti mai mult pe culoare si umbre. Nu sunt atat de clare.

Al doilea desen

Bun. M-am uitat prima oara la proportii care sunt bune. Daca era claritatea mai buna puteam sa vad mai bine umbrele care sunt sterse. Dam vina pe claritate,lol. Buzele personajului sunt cel mai bine facute. Ochii sunt expresivi si i-ai scos in evidenta cu un contur negru, bun.

Sunt okay desenele, te mai astept si cu altele, cu model sau fara. Multa bafta! hug

Apropo, bun venit.
[Imagine: 435807fbnxzdbgby.gif]
[Imagine: 1370639wghbdmxzm0.gif]

#3
Am sa mai postez inca doua ;d just for the heck of it si ptr ca Lia inca nu o ajuns pe aici ,stiu ca poate ar fi mai reusite daca le'as adauga culoare dar nu stiu mie mi se par foarte ok asa cum sunt acum.

3rd one :
[Imagine: pXUojBA.jpg?1]

4th one :
[Imagine: 7vIzTF4.jpg?1]
[Imagine: 3a8TAAJ.gif?1]

#4
Dude, termina, eu nu am nimic cu tine ca user, poti sa postezi si poze cu tine in rochii daca asa iti place, nu ma provoca aiurea intr-un thread. Nu mai fa pe victima, ai 19 ani. Act like a man, not like a pussy.

I like your drawings anw. You got talent. GG, keep it up.
[Imagine: sigforme.png]


probabil n-ai primit niciodata
telegramele mele sau poate
nu credeai ca e vital cand
lumea mea se descompunea
in ceasuri si goluri
de mine

au imbatranit in cadente
si sentimentele mele
sub greutatea
atator vieti netraite...


Clicky




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)