Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tineretul.

#1
Buna ziua lume,

Sunt un tanar adult si am tras si eu cu ochiul pe aici sa vad despre ce naibii se discuta. Ce am vazut m-a lasat rece... Voi, copii din generatia asta sunteti niste, autisti sociali, copii cu grave carente in ceea ce inseamna....realitatea. Pai da ba, eu la varsta voastra ma duceam prin parcuri, jucam fotbal si agatam gagici si mai si invatam pt scoala si mai si incercam sa-mi fac un rost in viata. De ce ? De ce ma copii ma ? Voi sunteit viitorul tarii Romanesti. Lasati forumul, duceti-va, dati-va pe bicicletele alea gratuite oferite de primarie, ce naibii.... si nu mai ascultati gayisme, unde este tineretul care sa-i sustina pe profesorii in greva, sau pe politisti, sau sa-si sustineti la greve pe saracii doctori care va salveaza viata cand faceti supradoza de droguri sau acool cu tusine...

Schimbati-va pentru binele copiilor vostrii care vor urma.

Acest threat nu a fost scris de Wunderbar.
Do not speak unless you can improve the silence.

#2
Numele Wunderbar e preluat de cineva? Cum asa?
Copii astia sunt toti indobitociti de hai cinci, fesibuc si altele. In loc sa stea afara stau pe hai cinci. Eu n-am avut net pana prin clasa a 6-a sau a7-a. Nici acum nu ma omor cu el.
Astia sunt asa de aiuriti incat au impresia ca toti au un talent la desenat si/sau scris. Toti sunt sensibili la orice. Atat fizic cat si emotional.
Cand eram mai mic stateam afara (mai ales vara) pana seara tarziu (tarziu variabil in functie de varsta). Acum poate nu mai petrec toata ziua afara pierzand timpul. Am alte prioritati fata de acum 5-6 ani.
Dar asta nu inseamna ca stau inchis in casa.
Vad pe aici unele persoane care spun "Decat sa ies sa ma imbat mai bine stau in casa la pc". Nu zice nimeni sa iesi si sa bei. Da, 90% din cei care au peste 15 ani consuma alcool cam de fiecare data cand ies undeva cu prietenii, dar in fiecare grup exista oameni care stau cu suc in fata, si nu ii omoara nimeni. Nu sunt atat de ipocrit incat sa spun "cauta-ti un cerc de prieteni in care nu se bea". Nu cred ca exista asa ceva. Altii invoca muzica. Nu iti cad urechile daca auzi si altceva decat ce asculti tu in fiecare zi. Nici nu trebuie sa te duci prin cluburi. Parcuri sunt. Afara e frumos. Poate acum e mai frig dar tot frumos.
Eu ma plictisesc daca ma uit la ecranul asta toata ziua. Voi nu?

off topic: si cine esti tu?
stiu, nu-ti iese totul mereu, dar azi intra

#3
Ignore the troll.
Ca un 'tanar adult' va pot spune ca principala diferenta dintre "tineretul" din ziua azi si "vechiul" tineret e ca pentru primii netul e ceva banal si accesibil oricui, in vreme cei din urma nu au avut aceasta sansa. Asa ca mai terminati cu prostiile.

Aiuritii care ma fac sa ma apuc cu mainile de cap cand ii vad nu sunt pustanii care o freaca toata ziua pe forumuri, ci ratatii care se plimba pe strada in tricou roz, cu cercel in ureche si telefonu cu manele.

Si eu jucam pe afara pititea, sotron, miuta si alte prostioare cand eram mic si nu m-a facut mai destept. Eram doar un drac care isi pierdea vremea pe afara. Mai multe am invatat cand mi-am luat calculator si am inceput sa invat si eu putina programare, sa lucrez cu diferite programe, sa fac un site...
Si vrajeala cu inadaptarea sociala e iarasi vrajela pentru prosti complexati care cauta cu orice pret un motiv sa le demonstreze celorlati ca sunt mai buni. Inadaptatii sociali sunt tocmai cei care pot beneficia cel mai mult de internet. Ce sa faca un tip pe la 120 de kile si 14 ani.. sa iasa pe afara si sa fie luat la misto de toti? Macar pe net poate fi el insusi fara sa fie judecat dupa cum arata. Crezi ca un tip perfect normal si fara nici un fel de problema ar sta toata ziua inchis in casa? Cand se ajunge la asa ceva, deja vorbim de anumite dereglari psihice.

In plus, stiti cate prietenii reale s-au format pe forumuri? Uite, chiar martea care a trecut am iesit prin oras.. si cine a fost acolo? Oameni pe care ii stiu dupa forumuri. Oameni cu care am inceput sa discut pentru ca aveam multe lucruri in comun, cu care am legat prietenii stranse si cu care imi face placere sa ies. Si nu sunt singurul in situatia asta. Am vazut ca sunt useri de pe Zup care deja au inceput sa se imprieteneasca si sa iasa afara.

A trecut vremea in care Internetul era plini de cheliosi obezi care tastau din pivnita, asta a fost tocmai pe vremea vechii generatii, ca cea din care face parte acel 'tanar adult'. Asa ca shush.

/thread




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)