Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The only thing that I care (Tweety and Ame )

#11
'Ello there ^^ Cum promisesem, sunt aici ^^

Wow, ce capitol interesant. Faza cu moartea tatalui Lannei a fost super, mi-a placut. Sentimentele ei au fost descrise bine in acel moment, desi puteai spune putin mai mult cum arata tatal sau, nu doar ca era acoperit de sange. Asa, revenind, ai greseli de tastare, majoritatea sunt de tastare, insa nu stau sa le enumar acum. A da, nu exista verbul "a vroi", deci nici forma "vroiam" -> "Vroiam sa ii arat lucruri noi..." . Forma corecta e verbului este "a voi"-> "voiam" -> "Voiam sa ii arat lucruri noi..." Lasand asta la o parte, dialogul nu este in cantitati enorme si nu e nici sec, e bun, actiunea nu mi se pare grabita, parerea mea. Cu descrierea stai bine, la fel si Ame.
Well, astept continuarea din partea surioarei mele, Ame, si sunt curioasa ce se va intampla mai departe. Cine l-a omorat pe tatal Lannei? Oare chiar e mort sau e o halucinatie? Oare vor fi ele in siguranta? Ce se va intampla depinde de voi.
So, gambate Ame si scrie urmatorul capitol cat mai repede.

Zbye~
Time you enjoy wasting, was not wasted.

#12
Da, se pare că am ajuns şi eu. Merci că m-ai anunţat. Ei bine..e interesant ce aveţi voi aici, dar să le iau pe rând.
Titlul mi se pare puţintel lung, dar e drăguţ, pot să spun că-mi place.
Ideea e destul de bună, două fete total diferite care devin prietene. Nice.
Greşeli aţi avut, dar doar de tastare, neatenţie. :] Ceea ce am observat este că uneori mai repetaţi cuvintele, nu mai ştiu unde. În fine, se mai întâmplă. :]
Descriere aveţi, deşi mai mult vă axaţi pe sentimente, din câte văd. Dialogul nu este sec, Slavă Cerului, iar naraţiunea este bună. Acţiunea nu mi se pare grăbită, deşi aveţi unele momente când se mai întâmplă. Oricum, toată lumea păţeşte..
Ca şi conţinut, e bun. Adică, mi se pare că s-au împrietenit puţintel cam repede. Adică, abea s-au cunoscut. Ah, probabil e ceva la mijloc sau nu ştiu.:]]
Nu prea pricep care-i treaba cu 'viziunea' (dacă o pot numi aşa) a Lannei, dar mă gândesc că urmează să ne luminaţi cu capitolele ce vor veni. :]]
Îmi place personalitatea Lannei. Pare cu capul în nori, zvăpăiată şi foarte nebunatică. Helena pare ceva mai retrasă, dar am impresia că se vor completa. :]]
Sunt curioasă ce se va mai întâmpla, nu cred că ne veţi lăsa doar cu două prietene foarte bune. Va mai fii ceva nou, nu-i aşa?
Ei bine, uite cum s-a dus şi inspiraţia mea. Sughit şi deja devine enervant, habar nu am cine mă pomeneşte! :]] Da, în fine.
Aştept următoarea parte, sper să mă anunţaţi. Baftă pe mai departe!
*Hugs`*
.
Where is the love?
[Imagine: 14uuh6x.gif]
Does love have a reason?



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [+15] That F***ing Thing Called Love Googga 4 3.169 02-12-2011, 11:25 PM
Ultimul răspuns: Leontina
  The best damn thing [shounen-ai/yaoi] Michyio 2 2.872 09-07-2010, 03:48 PM
Ultimul răspuns: Alixa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)