Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The girl who murdered art

#1
M-am hotărât într-un final să îmi fac topic pe-aici. xD Am avut ezitări deoarece am văzut că mulţi dintre voi chiar sunteţi talentaţi (sau aţi exersat foarte mult), iar eu, ei bine… pauză. : )) Nu mă dau în lături de la criticile dure, atâta timp cât sunt constructive; defapt, chiar îmi doresc cât mai multe sfaturi, so nu ezitaţi să comentaţi (ştiu că puteţi să vă învingeţi lenea, ştiu că puteţi! xD : )) )

1. Something wieeerd. – este de vara trecuta, dar încă îmi place (lucru ciudat, de obicei după ce le priveam de mai mult de 3 ori mi se păreau dezastruase).

2. Sharon? xD – Mda. Trebuia să fie Sharon den Adel, de la Within Temptation, dar după ce l-am terminat mi-am dat seama că e mai degrabă o insultă decât un tribut adus ei. >.< Don’t kill me. T.T Desenul e făcut după această poză , şi după cum puteţi vedea, am îmbătrânit-o cel puţin cu 10 ani, faţa a ieşit tristă, umbrele au ieşit ca naiba şi desenul e foarte murdar (nu am gumă bună, şi ramân mereu urme de creion). Şi am o problema (uriaşă) cu proporţiile si perspectiva.

3. Ăsta l-am făcut pentru şcoală – în mod normal nu cred că aş fi desenat aşa ceva, dar, mna, când trebuie, trebuie.^^ Bine-nţeles, deoarece l-am făcut mai demult, acum mi se pare oribil. -_-‘ L-am pus totuşi pentru că este unul dintre cele mai bine pictate (aşa că vă închipuiţi ce le mai am cu acuarelele). Am luat 10 pe el, eu mi-aş fi pus 7. : | Mi se pare, ca şi cel de mai sus, murdar şi ciudat (p.s. culorile sunt mai aprinse în realitate).

Deci, mai zic o dată, va rog să comentaţi.: )
C ya.
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#2
Heii XD

Sa vedem ... asa primul desen mi se pare chiar ok 4, adica e asa stilizat, imi plac genele alea 44 doar nasul mi se pare un pic ciudat, dar in rest e ok 3

Asa al doilea este ok, adica seamana cu ea, nu mi se pare ca ai imbatranit-o, doar ca la nas din nou mi se pare ceva ciudat, si gura e putin deplasata. Dar in rest e ok. aaa.. inca o chestia mana in care tin microfonul mi se pare un pic mai subtire

Si al treilea... te respect pentru ca pictezi, eu urasc sa pictez X_X. Asa imi plac florile din desen .. si din nou genele alea stilizate 44

Astept deseneee 4471

#3
Wow, dar câte comentarii. xD
Acum lăsând ironia la o parte, merci SummerBreeze pentru părere. Nici nu mi-am dat seama că folosesc genele alea stilizate atât de des. ^^’ O să mai exersez nasurile. >.> Şi proporţiile, bine-nţeles. T.T Mă bucur totuşi că ţi s-au părut în regulă desenele. ^^

So now I’m back with new shiii~ts. ^_____^

1. Don’t really know what… – L-am făcut azi, şi nu îmi place deloc cum mi-a ieşit tipa. xD În schimb îmi place tot restul. Dar sunt conştientă ca mai am mult de lucru.

Åži niÅŸte chestii mai vechi de care mi-am amintit azi:

2. http://i29.tinypic.com/rlml92.jpg - Pentru şcoală. Nu e mare lucru, l-am făcut foarte repede.

3. http://i31.tinypic.com/30di6ua.jpg - La fel ca mai sus. Şi niciunul din ele nu trebuia să iasă cum a ieşit. Defapt, nu trebuiau să iasă într-un anumit fel. Pictasem la nimereală. xD

Wll, cam asta e. Eto, câteva comentarii? :o3 Câteva mai multe? : ))
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#4
Hello~

Ma bucur ca multa lume mai desneaza in zilele de azi. Succes in continuare si hmm..sa iti dau un comentariu, nu'i normaly?

1. Ador imaginatia ta! O ador *. Dar mai trebuie lucrat la structura. Fata din primul desen arata bine. Gatul este mai lung normal si ochii nu chiar asa de mari... dar tinand cont ca este un desen de gen SF[ SeFe ], se intelege ^^.
Este frumos. Mai trebuie lucrat la anatomie ,dar merge pentru un moment.

2. Un ochi este mai mare si unul mai mic... e nu pot sa te atac cu comenturi grele * doamne , nici nu as face asta cuiiva * deoarece nu's o persoana rea. Mainile sunt prea micutze ptr corp
> <
Sapt. viitoare o sa iti retusez desenul si o sa vezi exact formele corpului uman!


3. Ultimul desen este fain! ^^ Il ador culorile sunt bine imbinate, si e ff frumos!
Ochii sunt app egalti.. da ehei, ce contestedak nu's exact? 4

Succes in continuare si multi pupici draga mea! ^^

P.S: Nu pot comenta ff mult, deoarece nuj cati ani ai exact...
ca sa stiu cat mai ai de lucrat ptr varsta ta! ^^

Pwpsi good luck with arts 3 3

#5
Citat: deoarece nuj cati ani ai exact...

Am treiÅŸpe. C: Apare ÅŸi la profil.

Aşaaa. Dacă tot vorbişi de imaginaţie…

http://i38.tinypic.com/qz4utf.jpg - L-am terminat în sfârşiiit. : )) Scuzaţi calitatea. : )) Nu se văd bine ochii. Şi mai multe chestii. Arată mai bine în realitate. ^^’ În fine, nu caut scuze. xD

Şi încă o chestie: e o harababură totală ^_____^, dar are o semnificaţie. : )

So, any comments? : >
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]

#6
Buna Anna,

Am un singur sfat pentru tine... Ia o poza din realitate si incearca sa o desenezi dar in stil anime. Asta te va ajuta sa inveti anatomia deoarece ai ceva probleme la anatomie! Oricum asta o vei invata in timp. Plus ca daca ai doar 13 ani ai timp sa iti formezi mana si sa iti gasesti un stil propriu!

Spor! Bye!Zuppy11

#7
Pam pam. I'm baaaack dupa multa vreme. Yeah, sunt lenesa. xD Recunosc. Multumesc pentru comentarii, o sa incerc sa tin cont de ele, dar momentan vin cu o chestie ciudatica. xD

http://i52.tinypic.com/2dh5ope.jpg

Bine-nteles ca, odata terminat, nu prea imi mai place. xD Dar ... in fine, astept critici. : d

@Mina
That sounds intresting. ^^ O sa incerc si asta, maybe next time. : )
[center][Imagine: 5ml548.png][/center]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)