Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Season of the Wtich

#1
Am vazut ca nu este postat acest film, insa nu-i nimic. . .il postez eu, evident 21. Actorul ce joaca rolul principal este Nicholas Cage, il stie toata luma(cred)! Asa cum spune si titlul este vorba de o vrajitoare ce trebuie dusa la o manastire unde trebuie judecata. Behmen(Nicolas Cage) impreuna cu prietenul lui fiind cruciati, au renuntat pe motiv ca ucideau oameni nevinovati. In timp ce calatoreau prin lume au fost siliti sa accepte aceasta misiune de a transporta vrajitoarea. In drumul lor au fost momente neplacute insa au ajuns la destinatie, dar calugarii de acolo fusese afectati si ei de ciuma(se pretindea ca acea vrajitoare a adus ciuma in toata tara), evident ca erau morti. Pana la urma gasesc cartea cu care puteau sa trimita vrajitoarea in iad, iar calugarul (el i-a insotit pe cruciati sa transporte vrajitoarea) in timp ce citea din acea carte isi da seama ca aceea nu e o vrajitoare ci e un demon insa fiind prea tarziu, demonu iese si-si arata adevarata infatisare! Ma rog, acesta este doar un mini-extra-mic rezumat. Mi-a placut acest film, mai ales stiind ca joaca si Nicholas Cage-unul dintre actorii mei favoriti!
[Imagine: tumblrlx7b30asgu1qg0svn.gif]







Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)