Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Rising

#21
Primele doua fotografii au acelasi link. Prima fotografie - sau ad oua, in fine, sunt aceleasi - mi se pare cam slabuta fata de urmatoarea, sau fata de ultima. Prea mult blur, nu stiu daca asa a aiesit sau ai mai facut tu ceva, dar nu e mai nimic clar in poza. cea cu micul ghiocel este destul de aceptabila. In schimb, ultima mi se pare geniala, deci fluturele este atat de bine prins, unghiul cred ca cel mai favorabil pe care-l puteai aborda si micutul asta-i absolut fabulos, aripioarele lui se vad atat de bine si antenutele alea. Aww! Si cromatica ai nimerit-o aici.
Cam atat, mi-e lene sa scriu mai mult. Daca al tau e nepopulat, dar al meu 24?
[Imagine: Jun0xCa.png]

#22
In prima poza imi plac mult culorile, dar cum a zis si Little One, nu se intelege prea mult. Dupa ce m-am uitat atent la ea mi-am dat seama cam ce vroiai sa faci. Nu imi place pozitionarea subiectului, este prea in mijloc, am o problema cu asta.
A doua este cam in aceeasi situatie. Dupa culori este facuta la apus daca nu ma insel. 39
Ultima este foarte reusita, la mine nu stau fluturii pentru poze. Arata mai bine daca i se vedeau aripile in totalitate.

Am mai bantuit topicul putin si au fost cateva fotografi care mi-au atras atentia.
Asta este preferata mea.
Aici nu stiu ce ai incercat. La o prima privire am crezut ca este vorba de ochii, dar nu. Ochiul este neclar si iese din fotografie, deci ce ai vrut sa faci?

Imi place ca ai topicul "populat" cu macro.
[Imagine: YWk6O.jpg]

#23
Multumesc ca ati trecut pe aici. ^^ Eu nu sunt tocmai multumita de fotografia cu fluturele dar ma bucur sa vad ca va place.^^

1. http://i.imgur.com/ja5QG.jpg
2. http://i.imgur.com/Wfxgv.jpg
Poza e de iarna trecuta, stiu ca nu e reusita, luminozitatea e proasta si poate nu exprima mare lucru dar e iarna iar aia sunt niste fulgi. Pe caldura asta am nevoie disperata de o ninsoare.
[Imagine: p4KKzIN.png]
You could be the best of me when I'm the worst for you.
golden tragedy


#24
Fotograful nu trebuie sa stea la mai putin de doua palme si jumatate de subiect, altfel risti sa ii scoti in evidenta defectele intr-un mod nu tocmia placut (nas prea lung, acnee, etc. ) .
Ultima poza e simpla si nu ma atrage cu nimic. Totul e alandala, poate daca nu prindeai copacul din dreata era mai bine. Probabil un flash mai de la departare ar fi luminat poza si ar fi facut sa straluceasca fulgii.
Succes in continuare, vad ca ai multe close-up-uri si asta e bine, chiar iti ies reusite. Spor la munca 4

[Imagine: MANOWAR.jpg]
Brothers everywhere
raise your hands into the air
we're warriors, warriors of the World !

#25
Mmm, de ce ai scos pozele? In ultimul post erau vreo 4 si daca nu ma insel erau auto-portrete.
Ma rog.
Eu iar nu inteleg prima fotografie. Este foarte aiurea. Ochiul este "taiat", floarea la fel. Mie nu imi exprima nimic ochiul -sau ce a mai ramas din el-.
A doua fotografie nu o comentez. Inteleg de ce ai pus poza, asa ca nu are rost sa o critic. 106
Axel, daca vrei sa faci un portret, adica doar fata\capul, ori stai aproape de subiect, ori folosesti zoom'ul. Deci e acelasi lucru. Daca risti sa ii evidentiezi defectele, "risti" sa ii evidentiezi calitatile si expresia.
[Imagine: YWk6O.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)