Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Girl Who Knew Too Much

#11
Heii :X Scuuze ca dau comentariiu asa tarziu dar cu scoala asta nu mia mai ramas timp de calculator si mai ales de zup deloc :[[
Deci Sorry inca odata si sa revenim la fic care este superb. Sincer chiar nu ma asteptam La Naruto si Temari. Ideea este foarte originala. Este ceva deosebit. Sakura pitipoanca toti sunt diferiti: X Imi plake foarte mullt.
Greselile nu miau sarit in ochii sincer nici nu am vazut vreuna. Poate erau dar eu savuram fic-ul nu greselile=]]
Actiunea e buunaa` e buna de tot=]]
Ti cont de tot ce ti sa spus. Eu sunt o incapatanata si jumatate =]]
E superb fic-ul decii iti ce run singur lucrshor : E un lucru simplu simplu este: Nexxtu :x =]]
Sa ma anunsti Sissulle` xxD
Biiie`
[Imagine: touhou-sayori-works-23662058db_large.jpg]

#12
Multumesc pentru comentarii :D.

p.o.v. Naruto:

Dar apoi mi-am amintit de legenda pe care mi-a spus-o Kakashi. Nu ca oi fi eu genuyl de persoana care crede in superstitii sau egende, mai ales cele spuse de perversul ala. Ma tot gandeam cum puteam sa-i atrag atentia fetei care ma facea sa ma simt mai bine si sa uit de toate doar in momentul cand o privem. Ce usor ar fii fost sa fiu eu in locul lunii, sa stau linistit pe cer, sa ma cred printul pamantului, sa privesc privelistile frumoase, in care se trezeau cativa tineri mai indrazneti sa se sarute la malul cine stie a caror rauri. Sa le daruiesc iubire celor care bo cer, da, ar fii fost o viata de vis, una la care numai un tantalau ca mine s-ar putea gandi. Dar, nu puteam rata o asemenea sansa. M-am ridicat de pe malul raului, si m-am apropiat incet, incet de Temari. Desi de felul meu eram mai fricos asa, m-am decis sa fac eu primul pas. Paseam incet pe iarba intunecata a padurii ce parea de argint. Ma uitam in toate partile, numai la ea nu. Imi era frica. De ce? De cum ar putrea reactiona tanara la gestul meu. Daca va zice ca nu sarut bine? Sau ca nu i-a placut? Sau va incepe sa rada? Sau poate se va simti superioara, ma va privi ciudat de fiecare data cand ne vom intalni pe hol... Dar totusi, trebuia macar sa incerc! Trebuia sa-i arat fetei ca nu sunt baiatul ciudat, al carui tata a fost un infractor nemernic. Pana la urma, nu aveam prea multe de pierdut. Ce tot vorbesc? Ba da, aveam foarte multe de pierdut! Aceste ganduri pesimiste disparura imediat ce i-am zarit ochii negrii ce se uitau cu atentie, ca nu cumva sa se ude. Impulsul provocat de ochii ei nu mi-au dat insa destul curaj cat sa o sarut ca apucatul, ci pur si simplu i-am zis timid:
-Stii ce se spune despre izvorul asta? Sau cel putin ce mi-a spus Kakashi despre el...
-Nu, nimeni nu mi-a zis. Dar sper ca nu e ceva de genul: "daca privesti apa raului cand e luna plina pe cer, vei avea ghinion toata viata, si vei fii blestemat pana cand ...", ar fii chiar aiurea, adica am auzit multe chestii asemanatoare, dar nu cred. Asa ca uimeste-ma tu, rasp unse aceasta pe un ton provocator.
-Pai...aa...se spune ca...daca doua persoane...aa...de sex opus...
Nu am apucat sa termin bine propozitia, ca, spre surprinderea mea, Temari imi sarise la gat. Isi lipise buzele de un rosu atat de natural, parca cu scoci de ale mele. Eram uimit, nu ma asteptam la asta din partea ei. Mai degraba as fii crezut ca ar fii ras de mine in hohote. Dar se pare ca nu era prima data cand facea asta. Limba ei era bine antrenata, ma conducea pana si pe mine care aveam ceva experienta in spate. Imi doream ca momentul asta sa dureze o vesnicie, sa nu se mai termine, sa fie egalitate intre limbile noastre, dar totusi, niciuna sa nu renunte. Alte vise de trantalau pe care le-am avut. Acestea au fost intunecate imdeiat de gandul ca, intr-una sau doua saptamani, ma va parasii, ma va lasa cu ochii in soare, cum probabil facuse cu multi inainte de mine. Sirul gandurilor imi fu intrerupt de glasul fin al blondei:
-Ce s-a intamplat, Naruto? Daca nu vrei, ne oprim aici. Nu este nevoie sa continui doar asa de dragul meu.
Firar sa fie! Uitasem complet ca ma aflam in mijlocul unui sarut. Drept raspuns, m-am aplecat spre ea, tinandu-i cu no mana corpul firav, iar cu cealalta ii dadeam parul rebel la o parte, pentru a o putea saruta mai bine. M-am aplecat atat de mult, incat senzatia fetei era una de cazatura. Am lasat-o usor pe iarba intunecoasa, si am continuat sa o sarut. Ea imi mangaia spatele, in timp ce eu ajunsesem deja in zona gatului. I-am dat camasa cu dungi rosii jos dintr-o miscare, lasand-o doar in sutienul negru cu capete de mort imprimate. La randul ei, imi dadu si ea jos hanoracul negru si il arunca din greseala in lac, apoi se repezi pe tricou, dadandu-l jos cu brio. Nepasandu-mi de haina care tocmai fusese azvarlita in apa, am vrut sa-i desfac sutienul. Se auzira un sunet ca de creanga calcata in picioare. Ne-am uitat amandoi nedumeriti in directia din care provenea sunetul, dar vazand ca era probabil o vietuitoare care-si cauta adapost, ne-am continuat treaba. Dar incepeau sa se auda din ce in ce mai tare, ca si cand cineva se apropia de noi. Panicata, fata, Isi lua camasa si se duse in spre lac sa vada daca o poate recupera si pe a mea. Bine, asta chiar devenea ciudat. In departare incepeau sa se contureze trei siluete. Nu eram chiar in momentul potrivit de a fi intrerupt, dar trebuia sa o protejez pe Temari. Cele trei siluete se apropiau din ce in ce mai mult, ajungad intr-un final atat de aproape, in cat le puteam simtii respiratia rece ca gheata. E clar, oamenii astia sunt cu siguranta dusmani. Speram ca eram eram in timpul unui sarut si aveam ganduri pesimiste, dar nu. Cei trei barbati erau cat se poate de reali. Temari incremeni, era clar ca nici ea nu se astepta la asa ceva. Unul dintre cei trei o lua pe tanara, si ii puse cutitul la gat.

p.o.v. Temari:

Nu se poate! Nu din nou! Nu voi accepta asa ceva! Nu trebuia sa-l sarut, poate acum ar fi fost in siguranta! E numai vina mea, sunt ca un talisman ghinionist. Poate ca lacul asta nu a inteles ce inseamna "fericire ca in basme", poate ca trebuia sa-i repet. Sau poate luna era de vine, poate a uitat ca ne-a facut o promisiune. Dar totusi, cat ghinion sa am? Oare am fost blestemata si nu mi-am dat eu seama? Nu puteam accepta ca Naruto sa fie rapus cu cine stie ce briceag chiar in fata mea. In minte imi apru chipul lui Itachi. Acesta parea sa zambeasca, insa asta nu ma ajuta cu nimic. Buzele incepura sa i se miste, reusind in cele din urma sa spuna:
-Nu te da batuta! Nu scrie nicaieri ca trebuie sa vezi din nou acele orori. Daca ai si cea mai mica speranta in tine, poti face multe lucruri. Si faptul ca ma vezi acum si aici inseamna ca totusi ai mai pastrat ceva lumina in tine. Nu-ti face griji pentru mine, aici e mult mai bine decat in lumea cruda a oamneilor, desi imi lipseste zambetul tau. Da tot ce ai mai bun ca sa il salvezi pe baiat, dar totusi orice ai avea de gand sa faci, fa-o cu cap, nu te napusti aspura adversarului. Si in plus te voi ajuta si eu, ca doar de aia de cand am murit sunt ingerul tau pazitor.
Imaginea lui Itachi devenea din ce in ce mai tulburata, pana cand disparu. Naruto tocmai fusese impins de piciorul unuia dintre nemernici. Ma durwea numai cand vedeam imaginea lui stergandu-si o bdara de snge de la gura. Brusc, mi-a venit o idee. Incepeam sa devin din ce in ce mai provocatoare. Le raspundeam acelor idioti seducator. Mi-am descheiat pana si primul nasture de la camasa. Naruto se uita la mine nedumerit, iar eu incercam sa-i evit privirea. Cel care il impinsese pe blond parea cel mai impulsiv. La vderea decolteului meu, isi scoase cu totul bluza pe care o purta si se napusti asupra mea. In timp ce ne sarutam, am avut timp sa zic:
-Vai da ce frumoasa e luna plina, stiti ce se zice despre izvorul acesta?
La auzul acestora, Naruto se prinse ca nu era decat o modalitate de a scapa. Lua briceagul din ghiozdan si se napusti asupra unuia dintre atacatori. Tipul brunet se oprise brusc din sirul de saruturi brutale care mi le dadea. Se uita la naruto si incepu sa rada in hohote.
-Tu chiar credeai ca va fi asa de simplu? Daca nu ii dai drumul prietenului meu, iubita ta moare aici. Barbatul incepu sa-si caute prin pantaloni briceagul, dar era de negasit. Brunetul se intoarse spre mine.
-Nenorocita naibii, da-mi briceagul inapoi, urla acesta disperat.
-Asta cautai? Atunci ia-l. Fara sa stau prea mult pe ganduri, i-am infipt briceagul in picior. Am inceput sa alerg inspre naruto, iar acesta ii infipse si el briceagul inb picior celuilalt ticalos si ma lua de mana alergand. Noroc ca zgariasem copacii la venire ca sa stim pe unde sa ne intoarcem.
Unele lucruri sunt irealizabile pana cand vine cineva care nu stie asta si le realizeaza (Albert Einstein)

[Imagine: hitsugaya.png]
by Toxâ„¢

Genialul si superhaoticul meu fic: "No rock, No Life"


#13
Ello dear ^^ Se pare ca sunt prima xD. A fost un capitol ft frumos si interesant. Cum am mai zis ador k nu e obisnuitu cuplu SasuxSaku, NaruxHina ci unul NaruxTema. xD. Descrierea a fost ft frumoasa, naratiunea la fel, actiunea nu a fost grabita si dialogul nu a fost sec. Greseli de tastare ai avut destule dar nu le-am bagat in seama. Si niste virgule zburda pe unde nu trebuie. In doua locuri ai scris Naruto cu ,,n" mic. Imi place cum decurge actiunea devine din ce in ce mai interesant. Desi cand am citit de aia 3 am avut in minte o scena cam perversa dar nu conteaza ::)) In rest atat am avut de spus. Astept nextu si nu uita sa ma anunti cand il pui. So, buh bye!:*


PS:Merci ca m-ai anuntat
[Imagine: EnvYQ.png]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)