Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Dark Knight

#1
' ello ... m-am uitat p-aici si am vazut ca nimeni nu a deschis vreun topic despre filmul recent aparut in cinema " The Dark Knight" . Pentru cei care nu stiu...." The Dark Knight" e un film cu Batman(Christian Bale) in care raufacatorul este Joker(Heath Ledger ).

Mie cel mai mult mi-a placut cum a jucat Heath Ledger rolul lui Joker...pacat ca acesta este ultimu sau rol.

Si cred ca cea mai tare faza a fost cand Joker a explodat spitalul...faza aia a fost super amuzanta...el imbracat in costum de asistenta si facand mutrele alea...parca era vanatorul ala din " Bucks Bunny" .

Ia sa vad daca mai e cineva care a mai vazut filmul gandac

Ceva poze din film:
http://i249.photobucket.com/albums/gg223...Knight.jpg
http://i249.photobucket.com/albums/gg223...joker3.jpg
http://i249.photobucket.com/albums/gg223...osters.jpg
http://i249.photobucket.com/albums/gg223...ster-2.jpg
http://i249.photobucket.com/albums/gg223...ker-02.jpg
http://i249.photobucket.com/albums/gg223..._joker.jpg



Axel...ii place sa pape bobo...si daca il tragi de par e fericit....o sa vezi daca o faci 10

[Imagine: chibi_447.gif]
Axel, chibi-ul lui L@ry15



#2
Filmul in sine nu pot sa spun ca mi-a placut foarte mult, in schimb mi-a placut Jokerul, intr-adevar foarte bine interpretat.A reusit sa creeze acea lume a benzilor desenate, fara sa arate "ciudat".
Mi-au placut atunci cand Joker-ul spune "How about a magic trick" iar dupa ceea il tranteste pe tip cu capul in pix, chiar nu ma asteptam la asta.
Eu spun ca e cel mai bun dintre toate filmele Batman.
Rachael: What do they even say?
Ned: I don`t know, can`t understand. You?
Rachael: No!
Ned: Yeah well... I like it. It`s how i`m feelin` inside.

#3
Nu pot sa-mi dau seama de ce ti se pare tie ca Heath Ledger a fost un joker lame...El doar si-a interpretat rolul care i s-a dat...Si dupa parerea mea si-a facut treaba mai mult decat bine...Stiu si eu ca e un Joker cu mult mai diferit fata de cel din comic book-uri sau desene...Dar nu cred ca e vreo lege prin care spune ca desenele, comic book-urile si filmele despre aceeasi tema trebuie sa semene perfect intre ele...Mie chiar imi place mult mai mult ideea unui joker inteligent si nebun ca in film decat unul prost si nebun ca in desene...In filmul asta practic el e personajul principal...chiar daca e personajul negativ...Majoritatea persoanelor care au vazut filmul au fost impresionati de Joker si nu de Batman...

#4
tare filmu..nu ma asteptam sa iasa asa bine cand am auzit ca inca un batman aa ce porcarie mai fac si astia...dar cand am inceput sa aud peste tot cat de tare e...bun lam cautat de calitate calumea si mam uitat la el si vreau sa zic ca ma impresionat foarte mult si au fost niste faze asa de comice cu joker, plus actorii deci a avut actori foarte buni filmu asta merita plus durata filmului a fost de 2 ore si sau doar 2 ore nu ca restu filmelor 1 ora juma sau 1 ora si btw cica sunt zvonuri ca sar putea sa mai iasa un al 3lea batman..abia astept daca chiar o sa apara
[Imagine: OnePiece-270avi-00000-1.jpg]

#5
joker e prost in cartoonuri si in comicuri!? cum ar spune alexander acum sau lumpy : da`ti 2 palme ! ACUM ! pt ca nu ai nici cea mai vaga idee despre ce vb ! THe Joker tre sa fie 1 . FUNNY 2. INSANE ! ori in TDK nu e nici una nici alta. deci nu e joker...e ceva...acolo...mic si penibil...abuzat sexual de 10 negri mititei.
there was no joker in this crap.....si restu actorilor parca avusesera toti cate o lobotomie inainte de filmari !
[Imagine: smoke.gif]  It`s not God I hate, it`s his fan club i can`t stand... [Imagine: sm_upset.gif]
                              << A Slaker`s Point  >>

#6
Superb film! Iar Heath Ledger, rip man, you were a brilliant actor and you proved that so many times!
Mi-a placut foarte mult acest film! De mica aveam o pasiune pentru Batman si m-am uitat la orice film prindeam despre el pe la tv, dar niciunul nu s-a ridicat la standardele lui Dark Knight. Mi-a mai placut filmul cu Batman regizat de Tim Burton, insa, daaar sa revin la Dark Knight. Cel mai mult m-a impresionat Joker. E clar ca a fost cel mai bine conturat personaj din film. Actorul care il juca pe Bruce Wayne era cam plictisitor, insa Joker a compensat cu totul!
Superb film, am si plans la sfarsit.4
[Imagine: careless.jpg]
And I don't realy care if you think I'm strange, I ain't gonna change.

#7
Filmul acesta il iubesc atat de mult pentru personajul ce l-a interpetat Heath Ledger: Joker. Dar nu pot spune ca jocul actoricesc a lui Christian Bale lasa de dorit, ba din contra.
Imi plac ideile, nebunia si sacrificiul care sunt bine conturate. Felul in care personajele ne dezvaluie din ce in ce mai multe trasaturi despre ele pe parcusul filmului e de admirat. Iar partea cu vaporul chiar m-a surprins placut, aratand ca oamenii chiar pot avea suflet si ca nu lupta doar pentru ei insasi.
Eu recomand filmul tuturor.
"Forgive you? Why? It's not like I'm mad or anything. You were the one who got angry; just like you said, I was being too nosy. I've always been like that, not knowing my boundaries. I'm the type who'll water a plant til it drowns."
- Yokozawa Takafumi no Baai, vol. 2

#8
Nu pot sa zic ca nu mi-a placut filmul. Apreciez interpretarea lui Ledger extrem de mult pentru capodopera realizata. The dude from "A knights tale" went full psycho. Apreciez efortul depus de Nolan de a crea un Batman real, scotand toata magia din serie si inlocuindo cu tehnologie. Ce nu am apreciat a fost insa rolul de Batman. Bale, oricat de bun actor ar fi nu este capabil sa faca un Batman bun. Badman is a fucking master detective. Batman is silent, Batman knows 150 styles of martial art. Batman is not a secret identity, Bruce Wayne is the secret identity. Pe langa asta Two-Face a avut un screen time prost spre mai bine nu il bagau.

E un film bun, nu zic ca nu ar fi, dar pentru cei prea atasati de comice cred ca le e greu sa nu isi dea o palma peste fata de fiecare data cand "Batman" vorbeste
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#9
(22-03-2013, 12:54 PM)MajinCloud A scris: Ce nu am apreciat a fost insa rolul de Batman. Bale, oricat de bun actor ar fi nu este capabil sa faca un Batman bun. Badman is a fucking master detective. Batman is silent, Batman knows 150 styles of martial art. Batman is not a secret identity, Bruce Wayne is the secret identity.
E un film bun, nu zic ca nu ar fi, dar pentru cei prea atasati de comice cred ca le e greu sa nu isi dea o palma peste fata de fiecare data cand "Batman" vorbeste.


Perfect. Exact, e singurul lucru de reprosat acestui film (si ar mai fi cateva pentru ultimul, mai ales catre Alfred), Batman, personajul. Dar fata de altii care au incercat sa-l faca, Bale a reusit sa se aproprie, oricum a fost dupa indicatiile lui Nolan.
Vocea nu m-a deranjat asa tare in TDK, ci in TDKR, unde Batman e prea serios (si nu iti mai poti concentra atentia pe Joker), in comics/cartoons nu e chiar asa. Cred ca m-am obisnuit prea tare cu vocea lui Kevin Conroy.

Totusi, trecand peste aceasta parte, filmul, per total, mi-a placut. Atat povestea, cat si personajul care a adus atata atentie si laude: Joker. Trilogia lui Nolan inca zic ca se aproprie cel mai mult de ce trebuie sa insemne filmele cu Batman.
[Imagine: tumblr_mc1u38yB7f1rtr21qo1_500.gif]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)