Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Candy Spooky Theatre

#1
The Candy Spooky Theatre e o trupa japoneza de visual-kei care a debutat in 2005 cu singelul "Pumpkins Scream in the Dead of Night Parade".Trupa este formata din trei membri:
~Jack Spooky -vocal
~Kiddy Skeleton -chitara
~Peggy Giggles -bass
Muzica lor este in stilul lui Tim Burton-influente horror pe conceptul "Comical Horror Halloween Party"
Pana acum nu au scos decat un album numit "Living Dead Spooky Doll's Family in the Rock n' Childs Spook Show Baby"
Si au cinci singel-uri:
~Pumpkins Scream in the Dead of Night Parade
~Wonderland
~Murderland
~The Bedroom
~Prince of Darkness
--------------------------------------------------------------------------------------------
In ciuda faptului ca stilul lor de imbracaminte mi se pare cam deplasat dar care li se potriveste de minune XD Ador melodiile lor!n.n In special Merry go round.Are un inceput spooky ca de altfel toate melodiile lor,dar e in acelasi timp e f comic .Iar melodia pe parcurs devine si mai amuzanta.*o*Mai imi place si Spook house care de asemenea are un inceput aham.."Lady's and gentelmen welcome to the spook house!" E chiar f diferita de Merry go round ,rock-ul fiind mai accentuat o.O
Mai imi plac si
~Prince of darkness
~Trick or Treat
~Murder factory in the closet
Anyway ador stilul lor si soundul si tot!Imi aduc aminte de un circ bantuit o.o Daca ii ascultati o sa vedeti ce vreau sa zic XD
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#2
eu am gasit mai mult ca-i The Candy Spooky Theater^^
mie mi se pare CST o trupa geniala, adica felu' cum se "joaca" cu instrumentele, si acele rime de copii. Interesant mi se pare ca fiecare "joaca" un fel de rol. Preferatul meu e Peggy ( care e basist si la 2nd effect), mi se pare tare dragut in rochiile lui, si e si putin mai pervi decat ar trebuii, dar tot preferatul meu ramane. Imi mai placea si Zul ( era tare dragut cu jobenu' ala).
[Imagine: john5.jpg]
< Yeah, ador Nirvana >
Brian ( MM) za witch
[Imagine: omega3.jpg]
[Imagine: MMwitch.jpg]
"Contra todo Hoy BRUJERIZMO pa tí satanismo!
BRUJERIZMO! Cura joto " ( Brujeria- Brujerizmo)








Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)