Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

The Bride of the Water God (Manhwa)

#1
The Bride of the Water God (Manhwa)

[Imagine: 15078l.jpg]

Citat:When Soah's impoverished, desperate village decides to sacrifice her to the Water God Habaek to end a long drought, they believe that drowning one beautiful girl will save their entire community and bring much-needed rain. Not only is Soah surprised to be rescued by the Water God-instead of killed-she never imagined she'd be a welcomed guest in Habaek's magical kingdom, where an exciting new life awaits her! Most surprising, however, is the Water God himself... and how very different he is from the monster Soah imagined.

Am inceput acest manhwa acum doua zile si am parcurs 18 din cele 176 de capitole. Cred ca o sa merg cu el pana la capat, ceea ce spune multe despre cat de fain e. Eu deobicei ma plictisesc dupa primele 5 capitole si le abandonez (initial credeam ca pur si simplu nu imi plac la fel de mult ca anime-urile, dar nu avea sens... doar imi plac romanele grafice si benzile desenate la nebunie!)

Zeul asta al apei, Habaek, arata ca un copil, dar in timpul noptii isi schimba infatisarea si devine adult in toata firea... *insert drool here*

[Imagine: Habaek-25.jpg]

Imi place tare, tare mult. Cred ca de acum o sa ma axez doar pe manga-uri de tipul Historical/Fantasy/Supernatural.
Mai citeste cineva? Poate va conving eu sa va apucati de el.

[Imagine: TZyO9.jpg]
Once upon a time... I met you.

[Imagine: peace_signature_by_vanilla__moon-d47nk9u.jpg]

And we lived happily ever after.

#2
Wohohaaa!
Stai, abia anul asta (2017) am vazut prin reclama despre Bride of the wather God , doar ca era serial korean. Acum, ca am sansa sa vad ca este inspirat dupa un manhwa, o sa incerc sa termin serialul , apoi sa citesc si sa vad cat de bine a respectat serialul, manga!
Si clar am sa citesc. Serialul din cele 6 episoade pe care le-am vazut, m-a convins, acum a am ajuns la manga! Pfoai, e rai! Si asa in ultima vreme citesc foarte mult manga.
Merci! pupic
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)