Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Chose
Bleach
28.57%
4 28.57%
Naruto
35.71%
5 35.71%
One Piece
28.57%
4 28.57%
I am not an Otaku
7.14%
1 7.14%
Total 14 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

The Big 3

#1
Avand in vedere ca nu am vazut asta pe forum si inspirat de un video:

http://youtu.be/Xtl-U_XhFZY]

am decis sa va pun si voua aceaste intrebari. Care dintre aceste trei mari titluri va place mai mult si de ce?

Preferati Naruto, care a inceput atat de bine, cu filere in seria originala ce doar imbogateau povestea, dar care apoi a inceput sa se transforme incet, incet in "What other people are doing while Naruto in training"

Preferati Bleach, care si el a inceput bine, cu batai decente si personaje interesante si a continuat sa devina "i want to pull the powerup out of my ass better than DBZ did it" si care aparent sa terminat inainte de manga. Poate o sa faca o "Inuyasha"

Sau preferati One Piece, care a inceput incet, cu un stil atat de vizibil modificat pe parcurs si al carui autor a decis ca "The NeverEnding Story" este un exemplu demn de urmat.

Preferati pe unul mai mult decat pe celelalte doua?

Dispretuiti pe unul mai mult?

Sau poate ca nu va pasa deloc de acesti titani si consiterati ca orice ce este peste 12 episoade e doar o pierdere de timp?

Dativa cu opina si mai tarziu o sa mi-o spuns si eu
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]

#2
Naruto - Fail de cand a inceput shippuden. De ce ? poveste clisica la greu, si se vade din plin cum producatori incearca sa stoarca fiecare banut din el
One piece? -gum gum fruit? don't kidding witch me dude
Bleach- Cu el nam nimic special,doar ca ba isi pierde puterile ba nu,exagereaza de multe ori si nu numai in privinta asta. Deci din cele trei cuvinte care mi le-am aruncat pe aici bleach iese cel mai bine, dar nu va ganditi ca am pierdut prea mult timpul cu el.
Nici nu am acum sa scriu mai mult despre aceste trei seri facute pentru un public larg, care inca nu stie ca alte anime-uri sunt mult mai bune din toate punctele de vedere nefiind cunoscute.
Elda Taluta
Sarks Sark
Ark Alks

#3
As spune Naruto, daca nu am lua in considerare Shippuuden, caruia i-am dat drop la ep 10, desi am continuat cu mangaul pana a inceput Kishimoto sa invie toti bishounenii cazuti de-a lungul seriei. Seria originala nu era Dzeu pe pamant, true enough, dar era cute, luptele erau faine(in special Gaara vs Rock Lee *fangirl squeal*) si premisa era original enough, kinda like Harry Potter if he were a ninja. Chiar am revazut in vara seria, e destul de nostalgica pentru mine. Dar Shippuuden.... ugh

Bleach a inceput slab, la inceput nu puteam trece peste primele episoade, ca erau plicticoase rau, dar dupa aia m-a prins. Fillerele erau decente la inceput, asa ca nu aici e buba. Pana sa-si piarda Ichigo puterile, chiar mi-a placut. But it lost me afterwards. Trebuia sa se fi terminat acolo, nicidecum sa-l lungeasca cu njdemii de power ups si cu intrigi scoase din telenovele. My disbelief can only be suspended so much.

One Piece e peste cele doua. Clar. Este singurul care nu s-a luat mai in serios decat era cazul, care a ramas pe aceeasi traiectorie de cand a inceput. I mean sure, au omorat unul din personajele importante, dar in urmatorul arc Sanji era sa moara cause he saw a mermaid and couldn't stop nose bleeding. Daca era Naruto, Usopp ar fi plecat sa se antreneze 5 sezoane ca sa-l salveze pe Luffy, care a purces sa se prostitueze intru razbunare, iar daca s-ar fi intamplat in Bleach, Nami ar fi fost rapita dupa ce au salvat-o pe Robin, iar Luffy si-ar fi pierdut puterile de 5 ori pana sa le salveze. In plus, setting-urile sunt foarte originale, personajele sunt likeable si per total, e o experienta foarte distractiva.

#4
[Imagine: sdfbnm.png]

Despite your best efforts, people are going to be hurt when it's time for them to be hurt.
~ Haruki Murakami~

#5

#6
Bleach: Bleach m-a prins cel mai tare din toate seriile pe care le-am vizionat pana acum. L-am inceput, dupa doua episoade l-am lasat si cateva luni mai tarziu l-am inceput iar si intr-o saptamana a fost gata. Bineinteles, nici nu m-am documentat sa vad frate, e on-going, sunt episoade noi? Nop. Asa ca atunci cand s-a terminat treaba cu Aizen si am dat de ultimul sezon, Fullbring, m-am gandit super, continua. Si apoi viata mi-a tras una dupa ceafa. Trupa din Soul Society a mai aparaut asa, pentru cateva episoade, un total de cinci-zece minute fiecare, din cate am inteles Ichigo era doi in unu in acel moment si din cate stiu acum, pentru ca nu am citit manga inca, Ichigo e un fel de shake de puteri. Le are pe toate si nu stiu cum ma simt in legatura cu asta. Dar am observat ca si alte chestii interesante, nu zic ce, probabil stiti se intampla in manga, un fel de power-up asa ca o sa continui sa sper la un sezon nou.
Naruto: Naruto a devenit un fel de must pentru mine. Oricat de plicticos poate sa devina, nu ma pot lasa de el si cred ca nici nu o s-o fac vreodata. Prima serie mi-a placut destul incat sa continui cu Shippuden care imi place mai mult. Da, cateodata iti vine sa spargi monitorul si pot sa lungeasca o lupta pana cand devine un sezon, dar o gasesc geniala, de fiecare data. Fie ca m-am atasat de personaje prea tare, fie ca e sarmul lui Naruto, fie ca vreau sa ajung la finish doar de incapatanare, stiu ca o sa il urmaresc pana la capat. Sunt personaje pentru care am varsat lacrimi si altele pe care le urasc din suflet dar asta, pentru mine, inseamna ca m-a prins destul incat sa nu il las balta. Banuiesc ca autorul doreste ca noi sa stim toate detaliile vietii lor pana cand ajungem la final.
One Piece: Aceeasi poveste ca si cu Bleach. Acum, cand scriu, am ajuns la ep. 60 si simt cum nu ma pot lasa de el. Mai am pana sa ajung la zi, dar sunt super-incitata cand ma gandesc ca mai am atat de mult. Personajele sunt geniale, in special Zoro care a devenit preferatul meu inca de la inceput. Din toate episoadele vizionate nu am gasit unul care sa ma plictiseasca. Aventura pare sa inceapa cu adevarat si ce e interesant pentru mine, dupa 60 de episoade am plans la el. Mai devreme decat orice alt anime. Asta inseamna ca merita sa il continui. De fapt, nici nu am crezut ca o sa ii dau o sansa, mai ales pentru ca am stiut la cate episoade a ajuns dar si eu am fost, cat de cat, impinsa de la spate.
Deci, pana acum, merg cu Bleach, dar si eu, ca si altii, presimt ca asta o sa se schimbe.
[Imagine: ak8THBQ.png]





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)