Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] Yakuza' boss in love II - On my own

#21
heloo
Imi cer scuze ca nu am com pana acum. Dar sincera sa fiu nu am simtit nevoia sa fac asta, de multe ori com. la ficurile care au defecte, care nu sunt bune, dar al tau este perfect. Eu nici nu stiu ce sa scriu, totul este foarte bun. De multe ori scriu despre dialogul in exces si descrierea putina, dar tu le ai foarte bine conturate, nu stiu ce sa scriu. Chiar nu stiu. Dar ca sa vezi ca sunt fana inraita a ficului, am zis sa com, chiar daca cea ce scriu eu este cat de poate de clișeeic, multe persoane iti spun acelasi lucru.

Dar de ce se poarta toata lumea urat cu Sakura, pana si Sasuke a dat in ea, si cica o iubea. Sakura este calcata in piciare, saraca de ea, imi pare rau. Sper ca o sa inteleaga si ei suferinta bietei flori de ciresi... intr-o buna zi.

:bye:

#22
[center]Capitolul 4[/center]

P.O.V.Kanji: Stateam amandoi la masa, asteptand comanda sa vina, in timp ce vorbeam, de fapt bruneta imi povestea despre colegii ei si cum baietii sunt vanatori de fete. Daca stiam ca mai nou trebuie sa ai palmaresul foarte bogat in dezvirginari, le spuneam baietilor ca vreau sa dezvirginez fiecare curva si ii intreceam pe toti, dar... Prefer sa am relatii de lunga durata si ceva profund, nu ceva scurt si usor de uitat.
- Cred ca toate astea te vor costa o avere, spuse Ayne in soapta cand ii se puse dinaintea ei macaroane cu spanac si o salata.
- Poate in bani lor, dar in dolari sau in euro este ieftin. Depinde de unde esti si cum vrei sa calculezi, ii raspund amuzat si ii multumesc chelnerului cand veni felul meu de mancare, tortelini cu branza si numai stiu cu ce dracu.
Mancam incet si in liniste totala, in timp ce oamenii vorbeau si emirii cu seici treceau pe langa noi discutand fel si fel de afaceri. Deodata il vad pe un seic cum se uita destul de insistent la sora mea si ii zambi cand ea isi intoarse el-fugitivo ochii prin sala. Bruneta isi dadu ochii peste cap si isi misca buzele, iar eu am putut citi pe ele. Hai sa jucam teatru. Sa te iei dupa mine si daca se va ajunge si la altcea, va fi sec, iar eu am aprobat automat din cap.
- Sti ce ar fi romantic, pisoiule, spuse ea pe un ton de fata indragostita si intinse mana spre mine, iar eu i-am laut-o in amea, incepand sa ma joc cu degetele ei.
- Uimeste-ma ingeras, i ifac jocul, pupandu-i dosul palmei cu delicatete, fiindu-mi dor de zilele copilariei cand ne jucam de-a mama si tata, iar eu eram tatal si ea mama...
- Sa petrecem o noapte impreuna asa cum am facut pe Palma de Maiorca, spuse zambind cu subinteles, iar eu am aprobat din cap.
Il vad pe seic cu imi pune pofta in cui si se intoarce bosumflat spre celalalte sotii ale sale, iar noi platim consumatia. Ne ridicam de la masa si iesim din restaurantul hotelului de brat, ducandu-ne spre lift pentru a merge in camera. Urcam in el si sora mea ma apuca de mijloc lipindu-ma de ea, fiindca ii era frica de lifturi, de cand am ramas o data blocati in el cand ea avea cinci ani, cand am fost la Daisuke la spital. Idiotul a baut detergent de vase, confundandu-l cu suc si doica care avea grija de noi, si-o tragea linistita cu fostul sofer al tatei. Imi amintesc si acum ce a facut tata cu ei, folosindu-se de imaginatia mea cam... bolnava sa spun asa.
- Kanji, aud glasul ei lipsit de viata cand liftul se opri la etajul camerei noastre. In seara asta vreau sa ne jucam putin de-a mama si tata, spuse cu putina mai multa vlaga in vocie ca am iesit din lift.
- Nu, spun calm si inghit in sec, cand ii vad ochii rugatori de catelus. Ai optispe ani, arati bestial, incat si pe mine mai ma ispitesti si nu uita ce era sa se intample cand aveai doispe ani si ne-am jucat de-a asa ceva, ii mai spuse si descui usa de la camera.
Ma dezbrac de haine si raman in boxeri si ma pun pe pat, bagandu-ma sub patura moale. Bruneta isi tuguie buzele vazand ca nu vreau sa intru in jocul ei, dar nu se lasa mai prejos si incepu sa se dezbrace, miscandu-se lasciv, incat imi venea sa sar pe ea. Ma intorc cu spate si inchid ochii, punandu-mi o perna in cap pana cand lumina se stinse. Se urca si tanara in pat, ghemuindu-se destul de aproape de mine. Deodata o aud cum scanceste, semn ca plange si o trag in bratele mele, cand ii simt sfarcurile intarite pe pielea bicepsilor mei, facandu-ma sa aprind lapa si sa dau la o parte patura. Tot ce purta pe ea, era o pereche de bikini pe talie din dantela neagra, in rest nimic. Imi pun o mana peste ochi, ma las pe spate si oftez adanc, fiindca fata asta ma va face sa comit un pacat pe care il voi avea pe constiinta toata viata mea.
- Lasa-ma sa iti explic gestul meu, ii aud glasul soptit si usor ragusit, iar eu dau din mana sa continue. Te iubesc. Te iubesc mai mult ca un frate si vreau sa fiu cu tine... de ce nu? Ma intreba cand i-am facut semn ca nu. Doar incearca sa ma lasi si n-ai sa regreti..., numai cintinua ca i-am pus un deget pe buzele acelea apetisante si moi.
Ii spun ca acest lucru il vom lamuri dupa noaptea de absolvire si ne acoperim din nou cu patura. Sting becul si o iau in bratele mele, ascunzandu-mi fata in parul ei matasos si moale. Nu am putut sa ma abtin si i-am dat un mic pupic pe gat, dar si acela foarte gingas si delicat.

- Ne intalnim aici in doua ore. Daca intarzi te pap, ii spun surorii mele si ea ma pupa pe obraz si pleca.
Eu am plecat pana la bijuterie, cumparand un lantisor fin si delicat cu diamante si o pereche de cercei cu un smarald si diamante in el. Dupa ce le-am platit si le-am bagat intr-o punga de cadou, m-am intors la intrarea principala a gigantului mall, cu tei etaje, avand chiar si un acvariu urias la intrare. Ma asez pe o banca si incep sa privesc vietatile marine cum inotau prin fata mea...

P.O.V.Ayne: Mergeam cu pas vioi spre intrarea princilapa in timp ce duceam in mana dreapta o sacosa neagra in care aveam rochia pentru banchet. Nu-mi venea sa cred ca tocmai in Dubai am reusit sa imi gasesc o rochie foarte frumoasa pe doua sute de euro, iar una ca aceasta si contrafacuta o gaseam in Tokyo pe cel putin zece mii de yenii, iar aici abia daca am dat cinci sute de yenii. In mana stanga aveam o sacosa in care se aflau sandalele mele. Il vad pe Kanji cum se uita la un acvariu cu o punga de cadouri langa el. Cand ma vazu, imi zambi, apoi imi spuse ca este timpul sa ne intoarcem acasa.
- Dar as vrea sa mai mergem undeva doar noi doi, ii spun usor dezamagita ca s-a terminat micuta vacanta.
- Vom merge undeva la soare, imi promise fratele meu cel mare si tare, luandu-ma dupa gat.

Cand am aterizat pe aeroportul din Tokyo, am vazut doua masini negre, cu geamuri fumurii si langa una se afla mama, cea ce nu prevestea nimic bun pentru mine. Cand ma vazu, femeia ma imbratisa strans si incepu sa planga in hohote pe umarul meu, apoi imi carpi o palma peste fata, spunandu-mi ca numai o curva nenorocita ar pleca asa, fara sa spuna ceva si chesti din astea. Incepu sa bocifereze despre curvarit, rapitori, grija ei pentru mine - mare grija, ce sa-ti spun - gandurile rele...
- Inceteaza! Tip la femeie, scoasa din sarite de prostia din capul ala roz si spongios. Ce dracu putea sa imi faca Kanji? Sa ma violeze? Sa ma scoata la produs? Daca asta gandesti, inseamna ca esti mai proasta decat fratemiu, care il lingi in cur! Sti ce? Eu ma mut din casa aia idioata! Mai tip si ma urc in masina fratelui meu.
Cand ma vazu, brunetul ii spuse soferului sa mergem acasa la tata pentru a-mi lua hainele si lucrurile apoi la el acasa. Cand am auzit, i-am sarit in brate, pupandu-l pe obraz si imbratisandu-l strans, multumind lui Dumnezeu ca am un frate care tine la mine si are grija sa nu imi lipseasca nimic...

Mall-ul din Dubai
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#23
heloo
Minunat capitol, cred ca cel mai frumos de pana acum. Ce urat se poarta Ayne cu Sakura, nu o respecta de loc. Nu ca Kanji ar fi mai presus, el este si mai si. Ce a facut saraca Sakura sa merite toate astea ? NUu a suferit destul in prima parte ? Dar, daca ma gandesc bine nu s-a terminat asa cum trebuia, ai lasat lucrurile neterminate pentru sezonul II. Descrierea minunata si frumoasa, actiunea lenta, dialogul bine gandit, ideea cat se poate de originala, totul perfect.

bye bye
:bye:
:X:X:x

#24
HEllo:*
Multumesc doamne ca mi-ai dat ceva bun de citit^:)^
Mi se pare doar mie s-au cei doi au devenit foarte intimi... sa doarma in acelasi pat, doar in lenjerie intima... asta cu siguranta a fost o surpriza.... desi nu m-ar fi deranjat sa fie mult mai mult de atat... dar cred ca trebuie sa astept pana dupa noaptea de absolvire:))
Nu cred ca e ceva in ficul tau care sa nu-mi placa.... poate doar felul in care a ajuns Sakura( poate putin si Sasuke) ma dezamageste... in rest totul e mai mult ca perfect.
Stiu ca ai si tu o viata personala si pe langa asta mai e si vara.... dar te rog sa vii cat te tine inspiratia de repede cu nextu:*:bye:

#25
aoleu ce soc mare am avut cand am aflat ca Ayne il iubeste pe Kanji si nu ca un frate. Ce mult sa schimbat Sakura, e mult prea protectoare si fata a avut si motiv sa tipe la ea, a spus un mare adevar. Ce ii va zice Kanji in noaptea balului? 8-> ce perversa e Ayne, mai ceva ca maicasa in schimb Kanji e ideal lui Sasuke si totusi ma mir ca sa abtinut sa nu sara pe ea la hotel. Ce fata va face Sakura cand o sa afle ca Ayne il iubeste pe Kanji si mai ales daca vor fi impreuna pana la urma. Va trebui sa ai o salvare pregatita sau Ayne sa o ia la fuga din prima.
Sper ca relatia lor sa se imbunatateasca candva. Mi-a placut ca intotdeauna cum ai utilizat modurile de expunere si ne-ai surprins din nou.
Te pup :bye:
[Imagine: h8v.gif]
 

#26
HELLo dragutsica,

Pai in primul rand, Ayne este foarte rea cu Sakura si nu o respecta deloc. Dupa ce ca i'a dat nastere si a avut grija de ea acum asa ii multumesc?! Si nici Kanji nu il prea vad afectuos cu ea dupa ce ca a avut grija de el cand era mic si atunci o placea dar acum.... Trecand peste partea asta totul a decurs mijtoo....Ayne,, dupa parerea mea cred ca i'a f**e si nu are cu cine dar totusi imi place de ea si de perversitatea ei. Cat despre descriere, cum ti'am mai zis, te descuri de minune. Actiunea merge iar dialogul, nu te incurci.
Spor la scris si multa inspiratie!
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara



#27
[center]Capitolul 5[/center]

P.O.V. Kanji: - Aia pune-o in sacul acela, imi spuse Ayne, punand intr-un sac de gunoi o pereche de sosete folosite urmand sa le spele la mine acasa. Kanji! Exclama cand am scos din sertar o pereche de bikini visini din dantela pe talie. Astia fac parte din lucrurile intime a unei fete, spuse, rosie in obraji, luandu-i din mana mea si bagandu-i in sac.
- Surioara, am douazeci de ani. Am dezbracat destul de multe fete si femei la viata mea pana in prezent. O fi ca este prima data cand iau in mana asa ceva, spun usor sarcastic, apoi incepem amandoi sa radem, apoi continuam cu impachetatul.
Dupa ce tot a fost impachetat, am carat bagajele ajutat de Toru - idiotul veni pana la urma dupa mine la aeroport - la masina si dupa o mica cearta intre mama si fiica, apoi o promisiune in fata tatalui, am putut pleca in sfarsit acasa. Ne urcam pe bancheta din spate si amicul meu ma informa ca sunt asteptat acasa de un musafir nu tocmai placut pentru noua mea iubita.
- E soramea idiotule, spun amuzat, in timp ce Ayne chicotea usor, cu dosul palmei peste buze, ca sa nu arate cat de haioasa a fost replica.
- Ups, am incurcat lucrurile, mormai tipul si se concentra pe condus.
Imi dau ochii peste cap si ii trimit un mesaj Myei sa pregateasca una dintre cele doua camere de oaspeti pentru surioara mea. Dupa jumatate de ora petrecuta in traficul infernal, am ajuns in fata casei, incruntandu-ma cand am vazut un Lotec Sirius argintiu si de el statea razamat Gaara, prietenul cel mai bun al tatalui meu si nasu de botez al surorii mele. Dadu mana cu mine si o pupa pe frunte pe fina lui, apoi intra cu noi in casa. Am ramas usor uimit sa o vad pe Kikky cum isi etala sanii si era calare pe Naruto, care nu stia cum sa scape de ea.
- Kikky, scumpo, felicitari. Tocmai ai fost promovata de la statiu de curva de lux la tarfa din coltul strazi, ii soptesc fetei in ureche si aceasta se intoarse rapid spre mine.
- Kanji... eu... iubire..., tacu cand m-am dus spre un stativ in care se aflau trei katane - un tando, un stilet si o katana, toate ascutite si cu manerul violet.
O privesc pe Ayne, care o zbughi rapid pe scari, stiind ca am sa fac ceva care ea nu vrea sa vada si avea dreptate. Fara veste am scot tanto-ul din teaca neagra, lucioasa si il arunc direct in capul tarfei aleia ordinare, facandu-l pe roscat - Gaara - sa tresara, iar Naruto sa se lase intr-o parte de frica. Din capul ei se scurse doar un fir de sange, dar urmara si altele, cand am scot tanto de acolo, stergandu-l de sange si punandu-l in teaca. Il privesc pe avocatul tatalui meu, iar acesta imi dadu un plic de dosar, spunandu-mi ca informatiile se afla pe c.d.-ul din plic. Am mai vorbit cate ceva, apoi l-am ajutat pe Toru sa ii duca lucrurile in camera surorii mele, ramand lui sarcina de a scapa de Kikky sau ma rog, cadavrul ei.

Stateam in camera mea pe pat, turceste uitandu-ma la egranul laptopului, cu degetele incrucisate, asteptand un impuls pentru a da play pe inregistrarea care era facuta pe c.d. Trag aer in piept si dau play, iar pe ecran aparu un barbat de treizeci si sase de ani, cu parul negru dar cu tente de albastru la lumina, tepi facut in varful capului. Ochii rosii ca sangele, priveau calmi camera de filmat, parca stiind ca o sa ma uit la el.
- Salutare Kanji Uchiha. Daca vezi acest mesaj, inseamna ca Sasuke si-a facut bine treaba si acum ai avea in jur de optispe-nouaspe ani, iar toate afacerile lui Sasuke si Itachi sunt ale tale. Fiindca nu am putut fi prezent la majoratul tau, iti daruiesc o vila de lux in Martinica, in orasul Fort-de-France mai exact - si arata in acea clipa o vila cu un etaj, cu piscina, gradina, un fel de arcada ce despartea pischina de gradina luxurianta si un mic palmier aflat la marginea piscinei - si cealalta casa se afla in Sicilia, in orasul Palermo - vila din Palermo semana cu un cilindru si in jurul lui a fost construinta si restul, dar avea un aer aparte, cu piscina mare, terasa, scari exterioare ce facea legatura intre parter si etaj, iar culoarea crem se potrivea de minune cu peisajul inconjurator. Fara frica, ca nu vei avea de-a face cu mafia siciliana, atata timp cat nu te bagi in afacerile lor si nu iti deschizi ceva pe acolo, liniste si pace. O sa discutam mai multe la o petrecere ce o dau saptamana viitoare. Te astept in Costa Rica, mai spuse barbatul si video-ul se termina.
Raman uimit si socat, privind ecranul laptopului. Cine era asta si ce vroia de la mine? Adica cum poti sa ii daruiesti unui necunoscut doua vile tocmai in Martinica si Sicilia? Trag aer in piept si vad langa carcasa de la c.d. un plic cu aspect de pergament. Imi strig sora, lasandu-i ei onoarea de al deschide.

P.O.V. Ayne: Intru in camera fratelui meu intr-un capot din satin negru si cu parul usor umed, aratand ca am iesit proaspata de la dus. Il vad cum imi intinde un plic cu aspect vechi, indemnandu-ma sa vad continutul. Ma asez langa Kanji si desfac plicul, scotand de acolo o invitatie cu un tort pe ea. O deschid, gasind in interior doua bilete de avion particular pentru Costa Rica, apoi ma concentrez pe scrisul frumos, citet si cu un mic aspect de pictat, semanand destul de bine cu scrisul brunetului de langa mine.
- Stimate domnisor Kanji Uchiha, sunteti invitati alaturi de inca o persoana la petrecerea organizata cu ocazia unei mici reuniune de familie. Speram ca puteti veni., citesc, apoi vad o ischilatura de mana, care nu am putut descifra. Ce facem? Imi intreb fratele, ce isi lasa capul p genunchi mei goi, punandu-si o mana calda pe fluierul piciorului drept si incepu sa o plimbe in sus si in jos, intr-o miscare usoara si protectoare.
- Dupa banchet, plecam spre Costa Rica, imi raspunse, apoi se ridica in picioare, dandu-si jos tricoul, apoi pantalonii ramand in boxerii negri cu un dragon rosu pe partea stanga.
Se intinse in pat si cand am vrut sa ma ridic sa plec, ma apuca de mana, tragandu-ma langa el si luandu-ma in brate, rugandu-ma sa dorm in noaptea aia cu el. Am aprobat din cap si m-am cuibarit la pieptul sau.

Veni foarte devreme pentru mine, dar aveam de gand sa merg sa inot in piscina, inainte sa plec la scoala. M-am ridicat tip-til din pat si cand sa ies afara, atunci aud un cascat somnoros.
- Unde crezi ca vrei sa fugi surioara? Fa-ti un dus, luam micul dejun si te duc la scoala, imi aud fratele cel mare, dandu-mi planurile peste cap.
Oftez si fac un dus scurt, apoi ma imbrac cu o pereche de jeansi pe picior usor decolorati, un tricou tip-barcuta, alb si cu un tigru auriu pe piept si in picioare niste sandale negre, cu toc-cui. Imi prind cateva suvite de la tample la spate si dupa ce imi pun cerceii si lantisorul, ma machiez cu putin rimel si creion demartograf, un luciu de buze, urmat de parfumul care il foloseam. Cobor jos la masa pentru a manca, apoi sa ma duca fratele meu la scoala. Abia asteptam banchetul, ca sa ii las muti pe colegii mei de rochia si partenerul meu de dans si de seara. Pacat ca suntem frati...

Katana lui Kanji
Izuna Uchiha
Vila din Martinica
Vila din Sicilia
[Imagine: opus.jpg?t=1332600540]
If I can't move Heaven, I'll raise Hell... - Sebastian Morgenstern (The mortal instruments)
Perfect enemyMy fan fic blog[Imagine: chibi_4003.gif]Yo man, chibi Manu^.^

#28
Oh la la! Am trecut si eu pe aici, multumessscc ca mai anuntat :*
A fost foarte frumos, minunat as putea spune ^^. Ma bucur ca(virgula:">) Kikky a murit, asa trebuie facut cu toate tarfele ca ea>:). Kanji e asa de....de...awww nici nu stiu cum sa zic, seamana cu Sasuke:x Asta imi place cel mai mult. Abia astept banchetul cu Ayne, vreau sa vad ce se intampla numai pot de nerabdare:-ss. Adu repejor nextul Manu:x Iti ador ficul, defapt ficurile pe care le faci, repede repejor cu next.
Tai Tai :bye: Nu uita sa ma anunti ;))
[Imagine: animeloves.jpg]
Odododododo ;x
Lumea asta te distruge,Te induce în eroare, Fură tot şi apoi fuge,Te răneşte şi te doare! x333
Gânduri Nespuse, Neştiute şi Inexplicabile

#29
Vai ce mult a trecut de cand nu te-am vazut pe aici, mersi mult ca mi-ai zis.

Mama ce vile, unde le gasesti? Interesant tipu si mai ales ca il cunoaste pe Kanji destul de bine. Am observat cateva greseli, iar restul modurilor de expunere sunt ok. Smecher mai e Kanji, sa o ia pe Ayana sa doarma cu el, dar e rau ca nu a lasat-o sa inoate. Abia astept banchetu, cine stie ce va fi acolo si mai ales ce fata vor face colegii fetei cand vor vedea cu cine vine la brat. Se va intampla oare ceva acolo? vreun sarut, dar Kanji trebuie sa-i zica ceva fetei in acea seara :> esti plina de mister.

Pupici de la Rose :*
[Imagine: h8v.gif]
 

#30


HELow,


Pai, ce pot spune este format din cateva cuvinte, nu foarte multe si poate putin neinsemnate dar ....

Descrierea este bine pusa la punct, actiunea nu este fugarita dar dialogul, el pot spune ca este foarte bine construit si nu e in cantitati industriale seci. Kanji vad ca ar dori, dupa parerea mea, sa aiba o aventura de o noapte cu surioara lui dar nu poate caci se simte constrans de legatura si desi nici macar nu sunt frati de sange. Oricum, tu Manu stiu ca ne pregatesti multe surprize pe care le astept cu bratele deschise >:d<

Acest comentariu a fost scris de Sho-Yo ^&#! :P
[Imagine: 445775bigthumbnail.jpg]
E trist cand stii ca tot ce`a fost s`a terminat.....E trist cand stii ca tot ce`aveai..s`a spublerat! E trist cand stii ca tot ce`a fost...a devenit...O simpla AMiNtiRe, o pata de iubire...Si inca`ncerci s`o iei de`la`nceput.. dar in zadar! incerci tu iara....Negrii, ochi, abis, inchis fara de scapare! Nu incerca tu iara sa te`mpaci! cu gandul ca o sa mai fii~atat! Impaca`te cu`a tau gand si restu il omoara





Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Show me love Nywa 52 37.592 11-03-2012, 01:07 PM
Ultimul răspuns: Nywa
  [Terminat] Teach me to love Nywa 51 38.361 11-03-2012, 01:03 PM
Ultimul răspuns: Nywa


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)