Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat]Lasa-ma sa fiu cel ce iti umple pagina cu muzica

#1
Hey, hey, hey...M-am gandit si m-am razgandit de foarte multe ori daca am sa mai scriu yaoi, dar se pare ca nu m-am putut dezlega inca de aceasta obsesie 21.
Oricum eu sper sa va faca placere sa-l cititi.

Titlu: Lasa-ma sa fiu cel ce iti umple pagina cu muzica
Varsta minima: 15 (o sa fie si 18)
Gen:yaoi. romance, comedy, horror (mai adaug daca mai e ceva)
Observatii cu privire la continut: Poi inspirata din realitate (povestite de la prieteni, auzite de la altii si bla, bla, bla), unele pasaje, dar personajele sunt fictive.
Tipul de critica solicitat: Las la aprecierea cititorului.
Lasa-ma sa fiu cel ce iti umple pagina cu muzica

Capitolul 1


???????????????????????????????????????? Imi privesc chipul in oglinda. O liniste mortuala ma trezeste din gandurile de mult apuse. Un zambet larg am lasat sa-mi iasa de pe fata adancita de niste cearcane imense aflate in jurul ochilor. Chiar eu eram in spatele acestei priviri total dezgustatoare?
-Buna dimineata, iubire, aud o voce in spatele meu ce-mi cuprinde talia cu ambele mainii si isi sprijina barbia pe umarul meu.
-?????Neata si tie, raspund printre cascaturi.
-Te iubesc, il aud mai apoi lunadu-mi fata in mainile sale si sarutandu-mi suav buzele.
???????????????????????????????????????? I-am zambit lunadu-l in brate si inchizandu-mi ochii de somn. Era asa de bine stand cu capul pe pieptul sau cald si simtitnd cum caldura sufocanta a sa imi invadeaza fiecare celula a pielii mele reci. Cand ma indepartez el imi saruta din nou buzele fugar apoi imi zambeste cald iesind din baie vaietandu-se ca ii este foame.
???????????????????????????????? Cum a???? inceput totul? Prea mult de spus, insa la inceput eram un eu si o ea, acum suntem doi indivizi cu un el adunat cu inca unul si facand doi. Doi tanalai cu o viata mult prea incurcata sa fim acceptati. Asta nu stiu cum de s-a intamplat, cred ca soarta ne-a adus in cale unul pe celalat, altfel nu-mi explic.
???????????????????????????????????? De unde am ramas? A da, un eu si o ea. Intr-o zi de primavara ca oricare alta, ca asa incepe o poveste romantica dintre cei doi porumbei, eu ma plimbam cu ea prin oras. Nu stiam cum sa-i dau de inteles ca o plac si ca mi se pare ceea mai frumoasa faptura de pe pamantul asta. Am ajuns sa-mi placa cam mult. Nici nu am idee cum de am ajuns sa cred ca zambetul ei ar rupe orice munte in doua la cat de frumos mi se parea. Eram in limba dupa ea, asa mai pe romaneste.
???????????????????????????? Eu? Cine sunt eu? Un taran ce tocmai s-a indragostit de o fata si mai taranca decat el, dar sa se stie ca am zis asta deoarece nu-mi vine sa cred ce mi-a facut cand ne-am despartit. Inca nu am ajuns la partea aia si incep sa dau totul din casa. Nu-i???? prea corect fata de ingerasul din bucatarie care mananca ca un porc. Va rog sa-mi scuzati expresiile total contradictorii cu ceea ce scriu si trebuie sa-mi exprim sentimentele intr-un mod mai placut. Nu sunt Eminescu deci nu pot face mare lucru.
???????????????????????????????????????? O zii frumoasa de primavara, o seara calda luminata de pasii eu calmi si vocea ei sublima ce-mi incanta fiecare parte din compozitia organului de simt, urechea. Soarele care apunea nici nu se compara cu privirea ei calda si zambetul acela de nebun, orice avea in legtura cu ea simteam cum ma fermeca. Mai apoi am inteles ca era proasta ca noaptea si care m-a dezamgit.???? I-am dat toate semnele posibile sa inteleaga ca o plac si sa observ comportamentul ei???? la aceasta idee.???? Am ramas mut si flacara din interiorul incepe doar sa palpaie, abi daca s-a aprins in intregime dupa toti acesti anii in care nici o fata nu mi-a mai atras atentia. Bine, excluzand obsesia mea pentru o fata care era considerata mai mult baiat sau invers. Cred ca aceea a fost prima mea tenta in care imi placeau baietii.
????
????? -Te plac, ii spun ezitand sa-i privesc fata. Imi era rusine sau poate frica de raspunsul ei.
???? -Si eu , imi raspunde cu jumatate de glas, insa nu a indraznit sa zica mai multe.
Am oftat si am indraznit sa deschid gura si sa ii zic daca vrea sa-mi fie iubita, insa m-a oprit aratandu-mi de pe telefonul ei destept o poza in care imi cerea prietenia in japoneza.???? A fost o surpiza simpatica si i-am zambit.
-Da, vreau sa fiu iubitul tau, spun zambind timid.?????
????
????
???????????????????? Acum stam privind la geam toata fosta gasca adunata la un congres de barfe. Le priveam zambetele prefacute sorbind din lichidul ciocolatiu????sau negru cu acid din pahar. Era o seara perfecta de marti, una cred ca romantica. Incerca prea tare sa ii reuseasca si dupa propria-mi parere ii iesea prefect de acea nu era nevoie sa se straduie atat de tare.
???????????????????? Am ajuns la masa , avand in fata primul fel de mancare, dar eu m-am concentrat pe vinul alb din pahar, ce-l adoram.
-Iti place? Ma intreaba el timid, sperand ca este totul precum isi imaginase ca va fii.
-Da, ii zambesc, este foarte romantic si nu trebuia sa te stradui atat de mult, contiunui apoi iau o gura din lichidul usor galbui.
-Stiu, dar am simtit ca trebuia sa fac ceva dragut, spune el mancand in continuare.
????
???????????????? Deja dupa primul fel nu mai incapea si al doilea fel, pizza. M-am ridicat de pe scaun si i-am privit ochii lui albastri-verzui si am simtit cum inima bate cu putere si din ce in ce mai bine o puteam auzi. Cu pasi inceti am venit spre el,m-am pus pe picoarele lui si l-am sarutat. Intr-un mod atat de profund si romantic mi-a cuprins talia, intreg corpul cu mainile sale puternice si mi-a raspuns sarutului parca interminabil. Am simtit ca ma voi topii in acest absolut sentiment de iubire, dar am ramas viu, insa parca ardeam cu totul. L-am privit inca o data si ochii lui ma fermecau.
-Vrei sampanie? Ma intreaba.
-Ai si sampanie? Intreb mirandu-ma, iar el aproba usor din cap.
????
????? Ma intreb daca fac bine? Procedez corect cand vreau sa incerc misterul tablei ouija? A venit primul si l-am salutat, insa doar atat. L-am privit curios la fiecare gest al lui, iar el era si mai curios de peisajul de afara si mi-a spus calm ca se vede mai bine, mai frumos decat la el.
Nu am stiut ce sa ii zic, mie sincer nu mi s-a parut cine stie ce, doar un loc pe care il vad de zii cu zii si nu ma mai incat atat de mult precum credea el. L-am privit mirat si el si-a ocupat din nou locul cand ea a venit. A zambit aratandu-ne tabla, insa ne-a cerut ceva din sticla, poate un pahar.
Atunci mi-am amintit de lentilele vechi de la ochelarii mei. Si acum stiu patania cand am stat fara ei si am racit, dar m-a durut si capul aproape mereu, iar ochii ii simteam obositi tot timpul.
A durat ceva pana sa ne gandim sa notam totul. Si acum le mai am intr-un carnetel. Nu ma indur sa le rup, le las ca amintire. Ma mir ca nu am contactat un demon sau ceva. Daca eu cred in tabla ouija, sincer incep sa cred. Poate pare prostesc, dar pare mult prea adevarat.
-Este cineva? Am intrebat.
-Da, mi-a raspuns formand literele de pe tabla D si ????apoi A.
-Imi poti spune initiala numelui tau? Am intreabat din nou in timp ce El sta calm si nu scotea nici o vorba.
-Nu, a raspuns promt.
-Cati anii ai? A intrebat ea, fiind atenta la orice detaliu.
-Sapte, a raspuns, iar noi ceilalti ne-am mirat si am intrebat ca doar sapte, si a spus doar da.
-In ce an te-ai nascut? Intreaba din nou ea fiind concentrate mult prea tare la tabla.
-Opt sute cinci, am rams uimiti si eu am repetat.
-Dupa Hristos? Am intrebat.
-Da, a raspuns direct.
-Cum ai murit? Intreaba el si l-am privit.
Nu cred ca a-m fi vrut raspunsul, dar trebuia sa intrebam, iar raspunsul nu a fost chiar pe cel care il asteptam. Speram sa nu fie asa, dar a fost.
-Strangulat, a raspuns.
Am cascat ochii de uimire, dar am realizat ca nu era o ea, ci un el. ????Ne-am speriat, cel putin eu, dar am simtit in aer ca si cei doi.
-Stii cine te-a omorat? Am intrebat mai departe, iar raspunsul a fost da.
-Ai vrea sa ne spui? A intrebat ea, ceea cu ochii precum castanele.
-Noua, sase, noua, sase, noua, sase , asta era ceea ce repeta, ne misca degetele pe tabla doar in formatia asta apoi a continuat cu altceva. Uite, se stinge
-Ce sa se stinga? Am intrebat aproape toti mirati si a raspuns da.
?????Era vorba de aparat?????? (deoarece filmam) M-am intrebat in gand si a raspuns cu nu.
-L???????...M..A..
-Lumanarea! Exclama el speriat si aratand cu degetul spre lumanarea care se stinsese.
Am ramas atunci cu toti uimiti si ne-am alarmat.
-Vrei sa ne sperii? Am intrebat eu si a raspuns ca nu. Ai dreptate , s-a stins, am adaugat mai apoi si a raspuns ca Da
-Ne vezi? Intreaba el si raspunsul a fost unul negative. Dar lumanarile?
A raspuns, a fost un simplu da.
-E o jertfa? Intreaba ea ?????
????
???? A venit cu sampania, una simpla, cu nici o aroma in plus. Mi-a explicat atunci ca nu ii plac aromele acela, ca este de piersica si tot asa. Prefera totul sa fie classic, exact asa cum a fost facut. Am inceput sa bem. Vinul deja il terminasem din sticla sau pahare asa ca am continuat cu sampania pe care nu am terminat-o sau da? Ma intreb ce va mai urma?
????

????

????
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#2
The world is different. Depends how each looks at the world ^ ^ I dare to look in colors ^ ^

#3
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#4

#5
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#6

#7
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#8
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”


#9
Ai intrecut orice limita a perversiunii....Si stiu eu cine e de vina pentru asta. UUf, indragostit-o. Dar cu toate astea a fost superb. M-a bagat putin in ceata la inceput, dar acum incepe sa se clarifice cat de cat. Gah! Felix? Imi aminteste de ''Engima Otiliei''. Bleah XD Anyway, personajul tau e sublim. Te felicit. Spor la scris!
[Imagine: tumblr_lxg6bliYGm1qej54bo1_500.gif]

Stalk me, bite me and kill me with your love ~

#10
[Imagine: a17504639be4b10d04424d855865eb53.gif][Imagine: A5D0F5D61805ED04AAC6EC72A0549F025BF7966A]
”Know that the only people you can save like that are the ones that survive.”





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)