Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Chestionar: Ce personaj principal din fic va place?
Mihai
0%
0 0%
Dan
25.00%
1 25.00%
Miki
0%
0 0%
Andy
0%
0 0%
Mircea
0%
0 0%
Yune
0%
0 0%
Piko
0%
0 0%
EMO ROACKERA
75.00%
3 75.00%
Total 4 vot(uri) 100%
* Opțiunea ta. [Arată Rezultatele]

[Terminat] Iubire inecata in...transpiratie!?

#11
Capitolul 7 - Cand perversul isi gaseste nasul

Totul este intunecat, doar o stransoare se simte pe trup, dar se simte in siguranta. Dan nu si-a lasat prietenul din imbratisare toata noaptea. Acum fusese prima oara in care i-a spus "te iubesc". Nu fusese prima data cand dormisera amandoi la unul din ei acasa. Asta se intampla inca din vremea copilariei lor si doar prin prisma faptului ca erau prieteni, dar acum era altfel, doi barbati care dorm impreuna dupa o noapte fierbinte de amor.
- Dan...Esti treaz? Se auzise o soapta timida de sub cearceaf.
- Mhh...'neatza. Sper ca e deja dimineata si tu nu mai trezit asa de geaba in timpul noptii. Spunea Dan pe jumatate adormit.
- Este dimineata, Dan. Stii ca azi am cursuri de pictura mai tarziu. Continua acesta sa sopteasca.
- Vino mai langa mine, ca sa pot sa te aud mai bine, ca de cand m-am sculat tot soptesti.
Blondul se ghemuia mai mult in bratele lui Dan si incerca sa se apropie de urechea lui mai mult. Nu-i placea sa vorbeasca tare dimineata cand se trezea. Cand fetele lor erau una langa alta, brunetul si-a lipit buzele de ale lui Mihai intr-un sarut dulce.
- Heeei, asta vroiai sa faci de la inceput. Raspunsese Mihai cu o voce copilaroasa.
- Bine, e momentul sa fiu mai barbat si am sa-ti spun. O clipa de liniste se abatuse asupra camerei.
- Ce sa-mi spui? O, nu... Micutul se impacienta.
- Vroiam sa te intreb daca vrei sa fii iubitul meu. De ce ai zis "O, nu"?
- Credeam ca dupa noaptea asta imi vei spune ca vrei sa fim doar prieteni. Soptea Mihai cu o voce tremurata.
Brunetul isi strangea mai tare in brate micutul.
- Acum te-ai linistit? Vrei sa fii, sau nu? Daca vei spune nu, tot voi incerca sa te conving sa fii cu mine.
- Dan, ti-am demonstrat ca te iubesc, ti-am dat ce aveam mai de pret, tu stii ca nimeni nu s-a atins de mine asa cum numai tu ai facut-o. Mai stii cand cei din fostul liceu mi-au spus ca sunt prea fetita si ca-s "futut in cur"? Tu mi-ai luat apararea pentru ca stiai ca eu nu am facut-o cu nimeni. Normal ca vreau sa fiu iubitul tau! Numai tu m-ai facut sa ma simt special.
- Imi pare bine ca gandesti asa despre mine. O sa vezi ca nu vei regreta. Spuse acestea si-i saruta lui Mihai fruntea.
- Dar te rog sa nu spui nimanui la liceu asta. Nu vreau sa ma creada tot Liceul de Arta gay de cum am venit. Poate in timp vor afla.
- Pot sa ma port dragastos cand nu ne vede nimeni?
- Bine, dar doar atunci. Isi daduse acordul Mihai.
- Acum ca ti-am spus asta ma simt foarte fericit.
- Inca ceva...
- Ce? Se alarma putin Dan.
- Deschide si tu jaluzelele. Zicea Mihai. Nu-mi place intunericul.
- Ce vrei sa spui? Ca-ti place sa faci dragoste doar pe lumina? Chicotea Dan.
- Nu fii rautacios. Avea blondul iarasi acea voce copilaroasa.
- Am spus si eu asa, sa vad ce zici. Hai sa mergem jos sa mancam, ca este deja ora noua.
- La unsprezece trebuie sa fiu la liceu.
- Vrei sa spui ca trebuie sa fim la liceu, nu?
- Dan, am si uitat ca tu esti modelul nostru viu. Nu-mi place ca si ceilalti din clasa se uita la corpul tau si te studiaza.
- Este pentru arta si se uita la mine ca la un simplu obiect pe care il deseneaza. Chiar tu mi-ai spus asta despre modelele nud, dar in schimb tu, te uiti la mine cu dragoste, pentru ca ma vrei. Ieri, inainte sa inceapa pauza aproape mi se sculase cand m-am uitat spre tine si am vazut cat de atent observai fiecare particica din mine. Spusese Dan.
- Nu inteleg. De ce nu te rusinezi cand esti gol in fata unei clase de douazeci ni noua de elevi. Era nedumerit Mihai.
- Pentru ca mi-i imaginez si pe ei goi si nu mai sunt singurul dezbracat.
- Vrei sa spui ca si pe mine? Se speriase Mihai.
- Nu. De tine nu imi este rusine. Gata, hai sa mancam o data, ca ma doare stomacul deja. Stii ca am o chestie cu mancatul la ore fixe.
Cei doi se dau jos din pat, fac un dus impreuna si apoi coboara sa prepare micul de jun.
- Parca suntem proaspat casatoriti. Zicea Mihai.
- Cam asa...Raspundea Dan in timp ce scotea din frigider ouale. Eu am "oua" mai mari ca astea. Continua Dan pe un ton numai pentru el. Scoate si tu tigaia din cuptor.
- Ok.
Dupa ce termina cei doi de mancat, merg in camera lui Dan sa se schimbe.
- Dan!! Spunea ingrozit Mihai. Nebuniile de aseara au lasat urma pe tricoul meu negru.
Pe hainele lor erau mici pete de la sperma impregnata in material.
- Lasa ca le bag eu la spalat in masina acum.
- Si eu cu ce ma imbrac.
- Facem schimb de roluri azi. Eu desenez si esti tu modelul. Spunea pe o nota comica Dan.
- Nu glumi asa. Ceilalti ar rade probabil la cat de slab si pricajit sunt eu, iar de "chestiuta" mea ce sa mai zici. Stii si tu ca e mica.
- Daca o ai mica la cincisprezece centimetrii...Crede-ma nu-i mica. Anul trecut se schimabu baietii la sport in clasa si il stii pe Vlad, ala roscat.
- Da.
- Mai mult de noua centimetrii nu ia-s fi dat si are saisprezece ani acum. Nu-ti creste vreo patru centimetrii intr-un an.
- Dar a ta e mare.
- Asta este, sunt eu o greseala a naturii, m-am dezvoltat ca un cal. A ta e perfecta la varsta ta.
- Acum ma simt mai bine. Se linistise blondul.
- Iti dau jeansii mei de acum doi ani ca nu imi mai sunt buni si sigur o sa te incapa si tricoul cu Nirvana, pana ajungi acasa sa te schimbi.
- Multumesc mult. Era fericit Mihai.
Drumul spre liceu a fost normal. Adica cei doi nu dadeau semne ca s-ar fi intamplat ceva intre ei, mai mult decat ca erau prieteni buni. Cei doi il zarisera la cativa metrii pe Mircea care astepta la poarta liceului. Dan si Mihai mergeau incontinuare pana ce l-au vazut pe Mircea ca face cu mana spre ei.
- Hai Mihai mai repede, ca pe tine te asteptam. Striga Mircea.
Dan era vizibil deranjat de tipul cu ochii albastrii.
Cei trei s-au intalnit in fata. Mircea l-a sarutat pe Mihai pe ambii obraji, iar lui Dan i-a aplicat o strangere de mana - de parca ii era sila sa o faca. Pe tot drumul spre clasa, Mircea discuta cu Mihai si incerca din rasputeri sa nu-l bage in seama pe Dan, pe care brusc il fulgerasera cuvintele lui Mircea din ziua precedenta. In clasa, grupul de soc statea langa calorifer. Miki, Andy si Fill vorbeau si radeau, iar Cherry, Lana, Piko, Yune si Bubu discutau ca fetele. Mircea saluta grupul, si-i prezenta tuturor pe Mihai si Dan.
- Yune, ala nu-i timpul cu role agresive care ti-a zis a ca-i distragi concentrarea? Soptea Piko.
- Ba da. Este Dan.
- Buna, eu sunt Dan. Spunea prietenos brunetul. El e cel mai bun prieten al meu, Mihai.
- Noi suntem Yune si Piko. Raspundea acesta din urma. Deci, acum mai avem un Mihai in grup.
- Stii ca nu-mi place Mihai. Zicea Miki. Suna asta romanesc. De aia nu ma striga nimeni asa. Cand fac optsprezece ani imi schimb prenumele. Era acesta iritat.
In clasa intrase profesorul si se facuse o liniste mormantala.
- Chirpicarul de model a venit?
- Aici! Striga Dan vizibil deranjat de acest apelativ.
- Dezbraca-te, stii procedura. Aseaza-te cat mai comod si de data asa nu-ti mai da jos blugii, ca fetele data trecuta erau pe sub banci.
Dan era flatat de aceste cuvinte, dar ii pasa mai mult de cum s-au uitat la el Mihai si... Mircea.
- Azi, tema este bust, suportul este hartie un metru pe saptezeci, tehnica tempera, acrilic sau guase. Se lucreaza la sevalet. Nu-i ca la etelier, pe masa de lucru. Ati inteles? Mai explica profesorul o data? In timp ce desenati si pictati o sa va notez simbolic, sa vedeti ce nivel aveti. Modelul!
- Da. Raspunsese Dan.
- Gaseste-ti un punct fix in care sa te uiti, ca sa-ti poata vedea privirea. Uite-te acolo sus la lucrarile alea de pe perete. La P. Ana.
- Bine.
- Tmip de lucru cinci ore. Acum plec sa rezolv intalnirea comisiei de pictura. Daca ma cheama cineva ii spuneti ca sunt in cancelarie.
Cu toate acestea spuse, profesorul pleaca cu tot cu catalogul lui si cu geanta. Stiam ca nu se va duce in cancelarie, ci la atelierul lui de pictura, dar asa spunea el ca sa nu fie deranjat din intrunirile lui cu mari artisti plastici. Era mai bine ca pleca, asa noi ne faceam treaba fara sa ne streseze cineva.
- Iti place acolo, Dan? Intreba Mircea pe un ton sarcastic.
- Da. Spusese neasteptat Dan.
- In pauza iesim. Spunea Marius. Marius era prieten cu Mircea.
- Ai? Intreba Mircea.
Ce vorbeau ei parea codat pentru cine nu stia cum se vorbeste in Arte. "Sa iesim" insemna "Sa mergem la fumat", iar "Ai" insemna "Ai tigari?" Mircea obisnuia sa vorbeasca cu cei mai apropiati prieteni ai lui asa. De parca nu vorbeau pe limba nostra. O conversatie tipica de a lor era ceva de genul : - Buna, Mircea, ce faci?
- Si mama lui Istrate?
- Nu nu a plouat.
- Cum?
- Salut. Plec.

Traducere pentru limba lui Mircea venita din Mircea - Topia : - Salut, Mircea, ce faci?
- Am fost la Istrate ca ploua. Era maica-sa acasa.
- Maicas-a, esti nebun!
- Am salutat-o si dupa aia am plecat.

In clasa alaturata nu mai era niciun zgomot. Acolo era teatrul. Stiam ca acolo era clasa EMO ROACKEREI (profilul ei era treatrul).
In pauza eu su Piko am mers sa o salutam. Imediat ce am intrat in clasa am dat de Andreea, care statea deja cu Lana de vorba.
- Feteloor, striga Andreea.
- Gata, gata, sper ca nu sari sa ma darami. Spunea Yune.
- Inca nu. Radea Andreea. A venit Mircea?
- Da.
- Cocalarul cocalarilor, prostul prostilor...
- Andreea gata, o intrerupse Piko cand aparu Mircea.
- Mircea ce faci aici? Spunea Lana.
- Am venit sa o salut pe Geea de la teatru.
- Si dupa aia mergi in clasa?
- Da.
- Merg si eu cu tine.
Lana a fost iubita lui Mircea si acum incerca din nou sa se dea pe langa el. De fapt nu rata nicio ocazie.
- Hai ca vin si eu la voi in clasa. Spunea Andreea. Imi aminteste de gimnaziu, ca eram si eu la desen cu voi.
- Mai e un minut si se suna. Zicea Piko.
- E...da o dracu de ora! Ii spun lu' profu' ca m-am dus la baie si am tras si apa dupa mine, ca sa explorez vastitatea closetului. Vrobea Andreea la fel de ironic precum o cunosteam. Si in plus o sa ma duc si o sa ma dau pe langa Mircea ca sa-i fac in ciuda blondei si o sa-l "excit pana la lacrimi". Continua intr-o maniera la fel de comica EMO ROACKERA.
In clasa Mircea parea ca vrea sa caute pe cineva cu privirea. Ii zareste pe Mihai si Dan care radeau. Tipul cu ochii albastrii se apropie de Dan si cu o privire evil si facuse ceva ce brunetul nu-si inchipuia ca va face...
Pentru numele lui...o, frate, mi-a pus mana pe fund, si mi l-a si mangaiat!! Era alarmat Dan si-si spunea in gand.
Mircea o facea in asa fel incat Mihai sa nu observe. Mircea era "maiestru" in vrajeli.
Dan incerca sa-i indeparteze lui Mircea mana de pe el. Il trasese pe acesta intr-o parte si i-a spus celui cu ochi albastrii sa-l urmeze. L-a luat pe hol, dar inainte i-a zis lui Mihai ca vrea sa mearga cu el la "tani Mariana" ("tani Mariana" era vanzatoarea de la magazinul liceului, asa o alintau elevii).
- Ba, asta! Tu vezi unde iti pui mana! Zicea Dan pe un ton al baietilor "de dupa blocuri suntem, noi".
- Da cine esti, ma, sa-mi spui sa nu pun mana pe tine? Oi fi vreun VIP si nu stiu eu.
- Chiar sunt...Sunt Danutz Cocalarul. Zicea sarcastic Dan.
- Hai nu ma innebuni...Am auzit ca asculti Nirvana. Astia-s cocalari si nu stiam eu?
- Da tu de unde stii ca in particular eu nu ma strang cu "cocalarimea" in spatele blocului si nu ascult Gutza Coada de Maimutza, Adi Deviato si compania?
Mircea nu mai asteptase o secunda si-l smuci pe Dan.
- Daca mai vorbesti asa cu mine, poate te fut!
- Ce spui, ma? Se rastea Dan. Vezi ca-l chem acuma pe "nenea Eugen" sau pe "Raul" (Nenea Eugen si Raul erau doi dintre gardieni, mai erau si Mustata, Prizonieru' si Piticu').
- Sa stii ca mi se face frica de domnul Gogoasa (nenea Eugen)!
- Nu de el, o sa-ti fie de "Raul". Ii spun ca vrei sa faci perversiuni cu mine. Stii ca deja te are in vizor de ieri, de cand te-a prins fumand in baie la baieti.
- Ma doare fix in cur de el! Ce o sa faca, imi da o amenda si asta e...
- E grav, daca te doare in cur, trebuie sa mergi la medic!
- Ma, tu faci misto de mine? Zbiera Mircea.
Era clar ca-si iesise din pepeni. Intrase in sala de sport si-l smuci pe Dan.
- Mihai este al meu! Zicea Dan. Am observat ca de cand a venit aici te dai la el.
- Nu ma intereseaza, blondul...Spunea nonsalant Mircea. In tot timpul asta am incercat sa ma folosesc de el ca sa ajung la tine. Ti-am zis ca te vreau!
- Esti nebun...Nu intelegi ca eu nu te vreau? Daca vroiam sa ma "limbaresc" cu tine pana acum o faceam si nu ti-as fi dat mana jos de pe fundul meu in clasa si te lasam asa ca un nesimtit ce esti sa ma pipai incontinuare.
Fara prea multe detalii minore, Mircea il lua pe Dan de cap, isi pusese mana stanga pe umarulul lui si-l saruta. Se pare ca nu o mai facuse cu nimeni altcineva in felul asta. Mircea era vestit in Liceul de Arta ca se futuse de la doisprezece ani cu o tona de fete. Era un sarut pasional, iar Dan nu stia ce sa faca. Cu toate cuvintele rautacioase pe care le-a spus la adresa lui Mircea, il excita enorm de mult tipul in momentul asta...

To be continued...
Bye
Asta e capitolul, urmeaza next cat de curand posibil. Sper sa va placa. Astept Comm. si bune si rele.


FlashBack: Din Jurnalul Andreei
Baaa, azi cand am vrut sa merg in clasa la Yune a venit profu' si m-a oprit, nu a functionat faza cu closetul. Nu a fost super. Pa.
=P~
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#12
Asa-i urmatorul capitol. Sper sa va placa.

Capitolul 8 - He loves me not


Practica de la liceu era destul de obositoare avand in vedere faptul ca era pe timpul verii, atunci cand vremea de afara era insuportabila si orice lucru te-ar fi iritat la culme daca nu iti iesea. Asa eram eu, stresata, furioasa pentru ca era prima oara cand nu-mi iesea un portret. Nu puteam sa-l desenez pe Dan expresiv cu niciun chip deoarece parea foarte ingandurat, eu nu stiam ce se petrece in mintea lui si nu puteam sa reprezint toate acele trairi din sufletul brunetului.
- Yune, stiu ca azi nu esti in apele tale. Imi zicea Piko in timp ce-mi analiza "arta", care de asta data parea o caricatura groaznica.
- Nu ma lua si tu acum cu din astea, crezi ca eu nu vad ce monstruozitate am desenat? Eram eu destul de furioasa pe ceea ce creasem si asa, fara sa-mi mi spuna si cea mai buna prietena.
- Ai facut-o lata, de data asta!
O, nu dupa ce ca m-a criticat Piko, acum se gaseste si Mircea, normal. Eram rivali de cand a inceput clasa a noua si nu rata nicio ocazie sa ma tachineze daca ceva nu-mi iesea bine.
- Mircea, de fapt mi-a iesit foarte bine, azi am decis sa fac o caricatura a lui Dan. Am incercat eu sa salvez situatia.
- Aaaa...Spunea Mircea care trebuia sa se lase de data asta pagubas pentru ca am stiu sa-i intorc bine replicda la timp.
Pauza era o binemeritata odihna pe banca din curtea liceului la palavre cu cativa prieteni. Mircea se pare ca tot cauta pe cineva cu privirea, Mihai statea pe bancuta si manca un sandwich de la tani Mariana, Andreea apare ca de obicei...
-Mirceaaaa, ce faci iti cauti creierul? Obisnuitele ei replici.
- Da, vrei sa ma ajuti sa-l gasesc? Dar nici Mircea nu se lasa mai prejos cand era vorba de mici glumite rautacioase. Sau vrei sa ma ajuti sa le gasim impreuna?
- Cum adica? Spunea Andreea.
- Pai credeam ca si tu ai plecat dupa acelasi lucru, haha. Mircea parea mai binedispus decat inaine, dar ce era oare cu veselia asta, tot ce face Mircea de obicei e sa fie imbufnat, sa-i supere pe altii, acum era ciudat de vesel si-i supara pe altii.
- Mircea, ce s-a intamplat? Il intreb eu.
- Cred ca m-am innamorat (indragostit).
- De cine, de Andreea?
- Nuuu, Doamne fereste, creatura aia? Nu ma uit nici cu dosu' la ea.
- Atunci eu nu ma uit la tine cu...cu...Lasa ca gasesc eu ceva! Riposta Andreea.
Apare Dan afara si se indreapta ca de obicei catre micutul lui prieten, Mihai. Blondul nu-l observa si se pare ca era si el adancit in gandurile sale, cum fusese si Dan mai devreme. Brunetul vorbea destul de tare asa ca nu era greu sa-l auzi.
- Baby, nu-mi dai si mie o muscatura? Intreba el dulce.
- Din ce, din el? Zbiera Andreea destul de tare. Hai, ca stiu eu ca vrei!
- Andreea, taci! Spunea Piko aproape soptind. Altii vor sa auda conversatia lor.
- Cine mai exact?
- Eu, fraiero.
- M-am prins, nu trebuia sa o spui chiar asa.
Mihai se uita spre Dan cu ochisorii aia nevinovati (da, da).
- Normal ca-ti dau. Oricum esti numai piele si os. Zicea Mihai.
- Numai piele si os? Iti arat eu piele si os, nu vezi, am muschiuleti! Spunea Dan in timp ce-si ridica tricoul.
- Termina, Dan se uita lumea. Raspundea Mihai rusinat.
- Si ce, sa se uite, n-au mai vazut ei bunaciune ca mine...
Orele se scurgeau si sosise clipa ssa iesim in sfarsit pe poarta liceului dupa inca o zi obositoare. Ii vazusem azi si pe Miki si Andy care nu pareau foarte rusinati ca toata lumea se uita la ei cand se sarutau pe coridor. Ei chiar se iubeau, nu cum ne-au spus ei noua la bancute ca fac doar pe gay-ii. Oare cum evoluase relatia lor?


Jurnalul lui Miki


Azi am fost la liceu si a fost plictiseala ca de obicei. Am mers cu Andy sa prizam ceva in pauza si m-am simtit foarte high toata ziua. Andy mi-a zis sa trec pe ala el mai tarziu si asa am sa fac. Maicasa nu este acasa, o se ne uitam la un film pe net, imi arata schitele lui de portret de saptamana trecuta si mai vedem noi ce mai facem.


Jurnalul lui Andy


Cred ca Miki imi va accepta invitatia. O sa caut un film de groaza acum pe net, asa de groaza incat sa facem pe noi de frica...pfff...nici chiar asa! Comandam pizza si ne distram, am pregatit deja Monopoly pe masa si cartile de joc sunt tot timpul in sertar pentru serile cu baietii si fetele. Dap, cred ca va iesi bine, adica e prima oara cand Miki vine la mine, eu am mai fost la el si acum a venit randul meu sa fiu o gazda buna. Oau, de obicei eu nu sunt asa agitat cand vine cineva acasa la mine, dar asta e...


Soneria de la usa din fata il opreste pe Andy din scris.
- Acum vin!
- Buna, Andy! Zicea Miki in timp ce sarea de gatul blondului.
- Nu credeam ca vii. Parea uimit Andy.
- Cum sa nu? Nu ratez o distractie.
- Ok, hai sus. Am schitele in sertar la birou.
Ajunsi in camera lui Andy cei doi baieti se fac comozi pe patul urias acoperit de un cearceaf albastru ca cerul, ba chiar avea un model de nori. Miki era uimit de ordinea din camera prietenului, credea ca numai la el e asa curat, probabil si el avea o mama cicalitoare.
- Mami, te pune sa faci curat in camera? Intreba Miki.
- Nu. Eu imi fac, nu sufar dezordinea, dar sa nu mai spui la nimeni ca te linsez! Spunea Andy.
In cateva minute Monopoly era pe masa si cartile la fel.
- Hai sa jucam poker.
- Andy, nu prea ma pricep la poker.
- Doar ne distram, nu conteaza. Punem un mic pariu, cel care pierde sta gol toata noaptea.
- Chiar asa? Intreba Miki.
- Da, doar un joc, pierzi sau castigi. Andy avea o privire malefica, mai avea sa faca ceva de genul "muahahaha".
Dupa cum era de asteptat Miki a pierdut meciul. In timp ce se dezbraca se vedea ca devenea din ce in ce mai timid cu cat isi indeparta hainele.
- Hai, pisi, nu am toata seara, deja te-ai rusinat?
- Andy, macar lasa-mi boxerii.
- Miki, am zis clar, gol. Uite cum facem, ma dezbrac si eu sa vezi ca nu trebuie sa-ti fie rusine. Zicem ca a fost remiza.
- Atunci imi e mai bine.
- Nu mai comandam pizza, ca nu am de gand sa ma vada tipul de la livrare gol pusca, zice dupa aia ca vrem sa-l luam sa facem orgie. Raspundea Andy.
Seara a trecut destul de repede. Nu mi-a mai fost rusine deloc atunci cand am vazut cat de bine se simtea Andy in pielea lui cu mine, chiar si gol. Am trecut peste inhibitiile astea, ba chiar ne-am sarutat si ne-am mangaiat, sfarcurile mele erau in extaz. Simt ca as putea sa fac dragoste cu Andy acum ca ne cunostem mai bine, la inceput eram putin rezervat.
- Miki, ce s-a intamplat, vrei sa nu te mai mangai, te deranjeaza? Se alarmase Andy putin.
- Nu te opri, imi place. Il linistea vocea calma a lui Miki.
Andy ii saruta gatul cu pasiune si se lasa in voia sentimentelor, iar Miki raspundea de asemenea avansurilor blondului.
Soneria le stricase distractia.
- A venit mama cred. Ii spunea Andy calm prietenului sau.
- Si nu faci nimic? Adica suntem goi, eu sunt in bratele tale, iar penisurile noastre sunt excitate.
- Nu, pentru ca mama stie ca sunt bisexual si am inceput sa fac sex cu iubitele sau iubitii mei. Ma striga de obicei din hol sa vada daca nu o fac cu cineva si daca nu raspund inseamna ca sunt cu cineva si nu intra.
- Ce mama intelegatoare ai! Se mira Miki.
- Hai sa continuam, vrei?
- Bine.
- Andy, puiule esti cu un prieten, am vazut skeiti la usa.
- Da, mamaaa, sunt cu iubi. Striga Andy.
- Sa fiti atenti ce faceti. Zicea mama.
Miki era acum foarte linistit stiind ca Andy avea o mama care nu va fi deranjata daca va deveni iubitul fiului ei si va trece mai des pe la acesta.
- Andy, e prima oara la mine, sa fii bland.
- Stai linistit, pisi stiu sa fiu si tandru. Soptea blondul in timp ce-l saruta pe Miki.
Dimineata...
- Andy, nu cred ca m-a facut cineva sa ma simt asa special cum ai facut tu. Parea foarte visator Miki.
- Deci, esti iubitul meu de acum?
- Chiar de aseara. Raspunea brunetul.
Acasa la Dan
Mama lui Dan, Mihaela discuta in bucatarie foarte aprins cu mama lui Mihai, Daniela. (destinul le-a dat numele astea)
- Daniela, nu stiu daca ai observat, dar fiul meu devine din ce in ce mai delicvent! Nu stiu cum sa-ti spun. Mi-a spus sa-i zic Danutz Cocalaru', poate Mihaitza poate sa-i dea niste sfaturi bune, stii ca s-a mutat si Danutz la Arte.
- Cum?? Eu l-am mutat pe Mihai de la liceul ala ca sa nu mai aiba contact unul cu altul si acum iar sunt in acelasi liceu?
- Pai ce ti-a facut draga am meu? Zicea Mihaela iritata,
- Acum cateva saptamani l-a vazut pe Dan iesind din camera de la Mihai aproape gol, nu m-a salutat ceea ce nu mi se pare normal, ma cunoaste de cand era in scutec si eu cred ca relatia lor nu mai e normala.
- Cum asa?
- Nu stii si tu, fata, ca mai nou baietii ies cu baietii si fetele cu fetele?
- Pai nu-i normal?
- Nu, ma refeream la gay si lesbi.
- Vrei sa insinuezi ca Danutz al meu poate fi...
- Mami...Se auzi o voce pisicoasa. Dan iesise din camera lui sa vada ce discutau asa aprins mama lui si mama lui Mihai. Da-mi si mie 100 de lei sa ma duc in oras cu MIHAI.
- Nu-ti dau nimic! Spunea Mihaela. Cand ai sa muncesi pentru bani, ai sa ai. Te-am invatat de mic ca-ti dau bani, dar acum gata.
- Ma doare-n cur, ca nu-mi dai tu bani, unde-i portofelul?
- Ce?? Esti pedepsit, domnule.
- Ma simt flatat.
- Ma faci de ras in fata Danielei.
- Asta e ocazia perfecta sa-ti spun ca am inceput deja sa lucrez, sunt model la liceul de Arta primesc bani si mai lucrez si la sala de fitness. Unchiul mi-a mai trimis niste bani si am vrut sa-ti spun ca ma gandesc serios sa ma mut.
- Poftim???? Danutz, esti prea mic sa stai singur. Cine o sa-ti calce, cine o sa-ti gateasca?
- "Nevoia te invata!" Spunea foarte serios Dan. Am gasit o garsoniera cu baie si bucatarie la un pret misto si e aproape de liceu. Maine ma duc sa o cumpar.
- Tinere, vreau sa discut ceva cu tine. Vrobea Daniela vizibil furioasa.
- Spuneti, va rog. Raspundea politicos Dan.
- Ce relatie ai tu cu Mihaitza al meu?
- Suntem cei mai buni prieteni, stiti.
- Stiu eu, dar atunci cand ai iesit aproape gol din camera lui Mihai?
- Mi-am patat tricoul si Mihai a zis ca-l baga in masina, eu a trebuit sa plec foarte repede acasa ca mi-am amintit ca am lasat tv-ul deschis si asta a fost. Ce credeati?
- Sigur, nu sunteti atrasi fizic unul de altul?
Dan nu mai spunea nimic si o lasase pe mama lui Mihai sa judece singura acest lucru.
A doua zi Dan si-a luat in primire noua locuinta deja mobilata si utilata. Acum putea sa spuna ca era independent. Il invitase pe Mihai acolo fara sa-i spuna mamei acestuia.
- Poate in curand ne mutam amandoi aici. Vorbea foarte serios Dan.
- Chiar? Spunea emotionat blondul.Eu nu o sa pot niciodata sa-mi conving parintii.
- Eu nu a trebuit sa o conving pe mama. Am luat decizia de unul singur. Vrei sa te muti cu mine? Ca doi adevarati iubiti?
- Sa vad cum ii conving pe ai mei...


To be continued

Bye
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#13
Capitolul 9 - Freedom

Cele spuse de Dan l-au facut pe Mihai sa se gandeasca enorm inainte sa poata sa faca acest pas, dar oare cum o va convinge Mihai pe Daniela ca este un tip destul de matur sa locuiasca fara parinti? Dan era mereu cel care vroia independenta, dar Mihai a fost mereu sub aripa parintilor sai, cum ar putea el sa porneasca acum o alta viata?

Din jurnalul lui Mihai

Oh, Doamne! Ce sa fac? Mi se inmoaie picioarele numai cand ma gandesc la faptul ca Dan chiar mi-a cerut sa locuim amandoi. Eu nici macar nu stiu daca noi doi suntem oficial impreuna. Adica am facut-o de cateva ori(chiar as vrea sa o fac in momentul asta) si mi-a spus "iubitule", dar el chiar crede ca sunt cu el. Vreau nespus de mult sa spuna da si sa-l aud spunand ca nu vrea sa se desparta de mine in veci (cat de demodat sunt, parca e un film din ala vechi, dar mi-ar placea sa-mi spuna). Trebuie sa ma pregatesc sufleteste sa-i spun mamei.

Dan si-a lasat parul mai lung in ultima perioada, oare are de gand sa si-l lase lung? Nu m-ar deranja oricum, lui ii sta bine cu orice freaza si-ar face. Aseara am visat ca ne sarutam sub apa (in afara de faptul ca m-am trezit pentru ca simteam ca ma inec totul a fost ok). A fost asa romantic si parca a fost real. Simt in momentul asta ca fara Dan sunt gol pe dinauntru, tot ce vreau e sa ma stranga in bratele lui puternice, sa ma apere de tot ce mi s-ar putea intampla rau si sa ma sarute uitandu-se in ochii mei...



Din jurnalul lui Dan


Azi sper sa fie ultima oara cand scriu in jurnal din camera asta. In sfarsit am un loc al meu, cumparat de mine, unde pot sa fac ce vreau (mama era foarte stresanta). Ma duc dupa-amiaza la tuns ca deja mi-a crescut parul suficient pentru freaza aia cool. Cred ca lui Mihai o sa-i placa. Nici acum nu-mi pot lua gandul de la frumusetea mea mica. El se gandeste la mine in momentul asta? Il si vad in fata mea, visator, cu barbia putin ridicata si cu buzele intredeshise suficient ca eu sa-mi pot strecura limba in lacasul lui umed si sa incep un joc pasional. Am nevoie de el ca de aer, a ajuns sa fie ca un drog, cu cat il am mai mult, sa vreau si mai mult - un viciu din care nu aveam sa scap...


Mihaela intra in camera lui Dan dupa ce bate la usa si-l intrerupe pe acesta din a asterne ganduri, trairi, emotii pe hartia jurnalului sau.

- Ti-ai facut bagajul? Intreaba mama sa vizibil regretand ca puiul ei pleaca.
- Da. Mi-am luat tot. Daduse Dan un raspuns scurt si fara regret.
- Dan, sa stii ca oricum va fi, eu te voi sprijini mereu si-ti voi fi alaturi in tot ce vei face. Spunea Mihaela printre lacrimi.
- Mama, nu e un capat de lume ca plec. Doar ca voi invata sa fiu mai responsabil , chiar si tu ai spus ca trebuie sa am banii mei etc. Mereu ai spus asta! Se scuza Dan.
Mihaela nu a mai avut un cuvant de spus in fata fiului ei si-l conduse la intrare.
- Sa vii din cand in cand pe aici.
- In regula. Zise Dan, apoi isi saruta mama pe frunte si se indeparta pe alee.

Mihai nu a putut un moment sa nu se gandeasca la Dan toata ziua, iar pe la sase o sonerie ii intrerupsese gandurile.
- Mihai, raspunde la usa! Striga Daniela.
Blondul se indrepta spre usa cu pasi grabiti pentru ca cel de pe partea cealalta suna foarte insistent. Puse mana pe clanta usii si de partea cealalta, persoana la care s-a gandit isi facu aparitia in cel mai bun moment.
- Dan, hai la mine in camera, stii ca mama nu prea e de acord sa treci pe aici. Zicea in soapta Mihai.
- Mihaitza, cine era? Striga mama sa.
- Nimeni. A facut cineva o gluma proasta. Raspundea Mihai.
Micutul il trase de mana pe brunet pe scara spre camera lui. Dan il tinea foarte strans, atat de strans de parca erau o singura persoana si-si puteau simti recoproc pulsurile cum se unesc intr-unul singur. Mihai deschisese usa nerabdator sa se arunce pur si simplu in bratele iubitului sau atletic. Dan presimtise ca si Mihai isi dorea ce vroia si el mai devreme si incuiase usa camerei cu cheia din broasca. Brunetul se aseza pe pat ca si cum nu prea avea chef acum de o imbratisare, dar asta numai ca sa-l starneasca pe Mihai. El nu a fost niciodata cel care sa preia initiativa, el a cedat mereu avansurilor lui Dan. Blondul simtea ca daca nu-l va lua in brate isi va pierde respiratia, sau ca inima lui nu va mai rezista mult timp fara cea a lui Dan. Mihai se aseza in poala lui Dan, parand foarte relaxat si-si infasura mainile in jurul gatului acestuia. Se uita cu ardoare in ochii brunetului lasand sa se inteleaga ca vrea sa-si intredeschida buzele. Mihai il saruta pe Dan introducandu-si limba in gura lui si intensificand sarutul ii musca usor acestuia buza inferioara. Brunetul isi trece usor limba peste buzele micutului si il ia in brate atat de strans incat intre cei doi nu mai era niciun centimetru de spatiu. Inimile lor bateau nebuneste. Blondul ii desface camasa frumosului brunet si-si pune mainile pe pieptul acestuia tremurand. Dan il prinse de incheietura mainii si-l indemna sa fie sigur pe el cand face asta. Sa-l vrea fara sa se mai gandeasca la cum va reactiona. Brunetul ii ridica iubitului sau tricoul si il indeparta aruncandu-l cat colo pe podea.
- Dan, nu o sa mai rezist.
- Vad si eu iubi, s-a intarit prietenul de la parter. Spunea Dan glumet.
- Ma rusinez iar, termina! Zicea Mihai copilaros.
Dan isi desfacuse grabit blugiila nasturi si facuse la fel pentru prietenul sau. Devenisera foarte stramti pentru amandoi si doreau sa se indeparteze cat mai mult de ei. Boxerii amandurora erau la vedere si Dan deja incepuse sa-si introduca mana in blugii prietenului sau si sa maseze acea zona intarita. Mihai respira sacadat, aproape de urechea prietenului sau si i-a muscat acestuia pavilionul facandu-l pe brunet sa devina si mai inversunat in ceea ce facea. Cei doi au scapat repede de hainele de pe ei fiind acum dezbracati unul in bratele altuia, simtindu-si corpurile, respiratiile si atingerile foarte bine. Dan se lungi-se pe pat si-l trase de ambele incheieturi pe Mihai delicat facandu-l sa-l urmeze pe suprafata patului. Isi plimba in voie mainile pe tot trupul firav al micutului fara sa fie incomodat de nimic. Mihai isi pusese capul in scorbura gatului acestuia in timp ce-l mangaia pe piept cu degetele sale delicate. Frumosul brunet ii intinse lui Mihai degetul sau mijlociu de la mana dreapta indemnandu-l sa-l linga. O urma fina de saliva se prelinse pe degetul lui Dan. Mana sa stanga nu zabovise de asemenea si-i mangaia blondului micutul posterior, atingandu-i din cand in cand senzual anusul apasand incet asupra acestuia. Trupurile lor erau acoperile cu un strat subtire de transpiratie fiind porniti pe ceea ce fac. Brunetul isi inlocuise degetele de la manga stanga cu degetul mijlociu de la cea dreapta. Avusese grija sa fie umed ca sa mu-i creeze neplaceri micutului. Si-l introduse incet-incet in gaura acstuia facand miscari concentrice doar cu un sfert din deget introdus. Mihai devenise foarte fierbinte in interior, lingea si sugea cu grija pielea de pe corpul brunetului gemand pentru el. Dan il introduse pana la jumatate facand aceasi miscare , apoi usor din ce in ce mai mult rotindu-l in acelasi timp.
- Ah...Dan. Gemuse blondul mai aprins ca in celelalte dati.
- Aha, deci aici e locul. Spuse brunetul hotarat.
- Oh...Mh...Dan ce-mi faci? Spunea acesta printre gafaituri. E mai bine decat oricand.
- Inseamna ca ti-am atins cel mai sensibil loc de acolo. Zicea Dan trecandu-si limba peste buze.
- Da...d-a...sigur l-ai atins. Gemea Mihai.
Brunetul il introduse si pe al doilea si facea miscari de dute-vino fluide. Fara sa se opreasca pret de o secunda. Vazand ca prietenul sau se simte din ce in ce mai bine introduse ceva mai gros in micuta gaura.
- Daaan, fa-o repede si adanc! Spunea micutul foarte incantat de tratamentul primit de la iubitul sau. Stia ca avea mare grija sa se simta bine cu el.
Fara sa-i raspunda, ii indeplinise dorinta. Mihai se eliberase de lichidul albicios la cateva minute distanta. Vazand ca Dan inca nu o facuse, se simtea vinovat, dar nu avea de gand sa lase lucrurile asa. Incepuse usor sa-i linga in lungime organul erect si sa suga usor pielea moale de pe acesta. O facea cu grija, ca sa fie sigur ca-si va satisface iubitul.
- Dan, vreau sa fac si eu ce mi-ai facut tu, dar nu pot asa. Stai in patru labe, te rog. Zicea Mihai hotarat.
Brunetul curios de ce vrea sa faca blondul se asezase in pozitia ceruta. Mihai incepuse cu limbuta lui umeda sa ii faca rimming prietenului sau, al carui corp a fost strabatut de un fior de placere in tot corpul. Isi introducea limba si lingea cu grija fiecare particica pe care o gasea. Brunetul se eliberase fara sa-i dea de stire blondului, iar cateva picaturi se prelinsera spre gaura lui. Micutul le folosise ca sa-si introduca trei degetele acolo si sa-l duca pe Dan in culmea placerii cum facuse el mai devreme. Epuizati, stateau unul in bratele altuia, respirand inca greu dupa cele intamplate.
- Nu o sa ma despart niciodata de tine! Il asigura Dan pe Mihai.
- Oh, Dan asta e ce vroiam sa aud de la tine! Spuse Mihai apoi il saruta pe Dan.
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#14
Alex a lipsit cam mult, nu? Skuzze..:(( Jti cum e sa vrei dar sa nu ai vointa, nu? Iti spun eu, e naspa rau is)) Referitor la fic..e super interesant ji ma bucur ca majoritatea inca mai au timp sa-si puna ideiile pe hartie..nu ca altii gen: ew..un trantor de nota 10 is))
Deci, esti super geniala ji tot ce se intampla aici imi da aja o stare ciudata..nu vrei sa stii. Sunt cam scurta acum, avand in vedere si ora tarzie cica, da' oricum sa stii ca imi plk foarte mult ce scrii si iti ures succes in continuare cu ficul. Rugativa fratilor sa-mi revin in materie de ficuri =))))
Bye si astept nextul:*
Hei,tu trebuie sa te supui! Sau o sa sangerezi, tu esti al meu, te-am batut in toate felurile posibile. Si cand vorbesc cu tine, raspunzi sincer sau o sa ti-o iei.
Nu suntem vinovati ca vedem dragostea ca pe o durere. Nu ne e rusine...sa spunem ca dragostea inseamna durere. Sa spunem ca dragostea inseamna durere. Si as face-o din nou!

[Imagine: 6751178.png]
[Imagine: 6786993.png]

#15
Capitolul 10 - Un viitor mai bun

In dimineata aceea friguroasa Dan si Mihai stateau unul in bratele altuia in casa brunetului. Trecusera cateva luni de cand s-a mutat acolo, insa fara prietenul lui, de fapt iubitul lui. Nu statea la el, insa mare parte din zi era ca si cum ar fi locuit si el cu Dan. Se purtau afectuos unul cu altul ca oricare alti iubiti, se respectau si totul mergea foarte bine. Parea ca de ceva luni incoace tot Universul era de partea lor. Dan nu l-a grabit pe Mihai sa le spuna a lor sai ca vrea sa se mute cu el, iar brunetul si-a gasit in sfarsit curaj sa mearga si sa vorbeasca cu mama lui niste lucruri pe care inainte nu i le-ar fi spus dac nu era pe deplin convins. De fapt de ce se tot gandea. Era convins inca de cand a facut-o in baia fostului liceu cu micutul lui iubit blond.
- Mihai, stii ce? Intreba Dan rupand tacerea.
- Imm? Raspunsese acesta.
- O sa-i zic mamei despre orientarea mea sexuala. Trebuie sa stie si ea, nu? Era Dan foarte serios.
- Nu stiu cum de ai atata curaj? Eu nici nu pot sa le spun parintilor ca vreau sa ma mult cu tine! Insa daca tu o faci pe asta, am sa le spun si eu a lor mei sa ma lase sa stau cu tine si nu-mi pasa ce vor zice. Spunea acum cu inflacarere in glas blondul.
Zis si facut. Cei doi erau acum pe drum spre casa mamei lui Dan, Mihaela. Asa cum promisese, fiul ei a venit sa o viziteze mereu ca sa nu se simta singura pentru ca daca tata nu mai avea saraca mama trebuia sa stea sigura acum ca brunetul era pe cont propriu. Cei doi se tineau de mana pe alee, palmele lor erau calde acum ca erau unite, insa degetele lor erau reci ca gheata. Erau inclestate unele intr-altele intr-o stransoare puternica, puternica precum gerul de afara. Nu ninsese deloc anul acela si deja era a treia zi de Craciun, foarte ciudat pentru acea perioada din an, nu ai fi zis ca e iarna. Cei doi iubiti stateau acum in fata unei usi ce li se parea de trei ori mai imensa decat era si-si trageau rasuflarea incercand sa nu para foarte ingrijorati, o asemenea fata ar fi facut-o pe Mihaela, mama lui Dan sa creada ca s-a intamplat ceva rau cu ei doi. Soneria suna si din spatele usii apare o femeie zambitoare, asa era mama lui Dan mereu cu zambetul pe buze, chiar daca poate in realitate avea alte griji pe care le tinea ascunse, nu vroia sa-i supere pe altii cu problemele ei.
- Buna ziua. Spunea Mihai sfios.
- O, buna dragule si buna si tie Dan. Raspundea mama la fel de vesela.
"Nu stiu eu cat o sa mai fii de vesela"...Isi spunea Dan in sinea lui.
- Mama aseaza-te! Replica Dan.
Mihaela facu cum i s-a spus , iar noi am urmat-o, pe cele doua fotolii care stateau cate unul in fiecare capat al masutei de cafea din fara canapelei unde se pozitionase femeia.
- S-a intamplat ceva grav? Intreba alarmata Mihaela.
- Nu, mama. S-a intamplat ceva minunat. Zicea Dan. M-am indragostit si mi-am gasit sufletul pereche.
- Dar asta e foarte bine scumpule. Ei, si unde e domnisoara? Spunea vesela Mihaela.
- Asta urma sa-ti spun. Te rog sa nu ma mai intrerupi acum. Stii ca asta vara am tinut cu toata fiinta mea sa ma mut la Liceu de Arta. M-am mutat pentru ca iubi era acolo. Intr-o zii la vechiul liceu ne-am dat seama ca tinem unul la altul. A fost atractie din toate punctele de vedere si acum ca m-am mutat va sta si iubi la mine. Tot ce vreau e sa fim fericiti impreuna pentru ca ceea ce simt acum e unic si nu am simtit cu vreo fata vreodata...
- Cum adica, cu vreo fata? Ce vrei sa spui cu asta? I-o taie Mihaela.
- Pai mama asta tot incerc sa-ti spun, dar intr-un mod pe care sa-l accepti mai usor. De asta l-am adus pe Mihai, el e iubi!
O clipa de liniste mormantala s-a lasat peste sufragerie, iar Mihai isi framanta mainile de grija a ce va spune Mihaela. Dan era acum pe canapea langa ea si o tinea de mana, ca si cand o asigura ca totul va fi bine.
- Mama, nu am vrut sa-ti spun pana ce nu m-am asigurat ca astea sunt sentimentele mele adevarate fata de el, nici eu nu am vrut sa cred prima oara, dar il iubesc. Ne respectam foarte bult unul pe altul, suntem sinceri, fiecare are ochi numai pentru celalalt deci nu e cazul sa fim gelosi. Deja am facut sex si stim ca putem avea incredere unul in altul si pot spune ca ne-a cunoscut destul de bine asa. Vorbea foarte calm Dan.
- Asa e doamna. Zicea Mihai in timp ce o lacrima i se prelinse pe obrazul rosu ca focul. Nu putea sa-si mai ascunda emotia si parea foarte trist la gandul ca Mihaela ar putea sa respinga ideea de "a fi gay".
Dan se dusese la fololiul unde era asezat Mihai si se pusese pe vine stergandu-i lacrimioara de pe obraz.
- Iubi, nu mai fii trist. Te iubesc si stii ca orice s-ar intampla tot voi fi alaturi de tine.
Vazand Mihaela cat de mult il iubeste copilul ei pe prietenul lui de o viata dadu aprobator din cap si-si sterse o lacrima din coltul ochiului. Ea nu ar fi crezut niciodata ca fiul ei ar putea iubi pe cineva atat de mult avand in vedere cate inimi de fete fransese. Un baiat ii pusese capac si nu unul obisnuit, ci cel ce ii putea si foarte bine al doilea copil. Mihaela fusese ca a doua mama a lui Mihai.
Cei doi s-au sarutat apoi scurt si au strans-o in brate pe mama lui Dan.
- Baieti, imi pare bine ca ati putut sa va deschideti in afat mea. Ii linistea Mihaela.
Amandoi au iesit pe usa si s-au indreptat acum spre casa lui Mihai unde stiau ca va fi foarte dificil sa-i convinga pe parinti ca poate sa se mute si sa porneasca o noua viata alaturi de iubitul sau. Si acolo au fost intampinati de aceasi atitudine vesela dein partea ambilor parinti, iar acum stateau la fel ca in casa lui Dan fara sa le pese ca ceva le va sta in cale. Acum sosise vremea ca Mihai sa intre in actiune. Acasa la el trebuia sa dirijeze la fel cum facuse Dan cu cateva clipe un urma.
- Mama, tata, am sa ma mut la Dan. Si-a cumparat un apartament cu o camera, baie si bucatarie si voi ta cu el. Isi informa Mihai parintii.
- Dragule, ce ti-a venit asa dintr-o data? Spunea Daniela.
- Nu-i asa dintr-o data. De doua luni vreau sa fac asta, dar nu am reusit sa va spun ori pentru ca imi era frica ori ca nu aveati timp sa ma ascultati. Se intrista Mihai.
Dan il tinea de mana in tot acest timp linistindu-l. Parinitii observasera acest gest de afectiune si se uitau cam altfel la cei doi.
- Tinere, vezi unde iti pui mainile! Se rasti tatal lui Mihai.
- Mama, tata, trebuie sa va spun de ce am luat aceasta hotarare. Mihai avea in acel moment un suflu pe care nu-l mai avusese vreodata si nu credea ca le va spune parintilor motivul pentru care prefera sa ia o viata de la zero decat sa aiba o camera a lui si sa fie intretinut de parinti pana ce va termina facultatea. Mama eu iubesc arta, dar mai presus de toate il iubesc pe Dan.
Vestea veni ca un fulger in inima Danielei. Nu credea niciodata ca fiul ei ar face asa ceva.
Dan veni in cel mai scurt mod cu putinta cu argumente ca sa o convinga pe mama lui Mihai asa cum facuse el mai devreme cu a lui. Parintii pusi in fata faptului implinit nu mai aveau ce face si trebuiau sa-si dea acordul. Cei doi fericiti acum ca nimeni si nimic nu mai poate sta in calea vietii lor de cuplu mergeau acum spre camera lui Mihai ca micutul sa poata impacheta. Isi facea bagajul ajutat de iubitul sau si-i urma sfaturile. Se tineau veseli de mana spre usa de la intrare si vorbeau de ale lor parca aveau un Univers numai pentru ei. Parintii erau totusi incantati ca stiau ca persoana cu care era fiul lor era un barbat minunat, acum numai putea fi numit baiat.

Acasa la Yune cu o zi inainte de Revelion

- Mamaaa, abia astept Revcelionu'! Striga Piko.
- Normal. Tu abia astepti orice. Ii taiam eu elanul.
- Nu, nu, de data asta va fi diferit. Gasca nostra s-a marit considerabil si cu cat suntem mai mult cu atat e mai distractiv. Facem in oras si sa-ti enumar gasca de acum : noi doua, Miki, Cherry, Lana, Irina, Eli, Bubu, Fill, Frank, Andy, Mihai si Dan.
- Dar suntem ceva, nu gluma. Zambeam eu.

Jurnalul lui Andy

De cateva zile incoace, iubitu' are crize si mereu vrea o doza din ce in ce mai mare de droguri. Nu pot sa-l vad asa. Mi se rupe inima. Eu am renuntat la droguri pentru el si acum a apucat el calea asta vicioasa care nu ii va aduce nimic bun. Deja mi se face greata cand aud de droguri, am stat doua luni de asta vara in spital la dezintoxicare si el nu a vrut sa vina cu mine desi i-am sugerat ca ar fi o idee buna.



Jurnalul lui Miki


Il iubesc pe Andy mai presus de orice, dar golul asta pe care il am cand nu ma droghez e mai puternic. Deja imi e frica sa mai dorm noaptea stiind ca poate a doua zi numa voi mai trezi si nu-l voi mai vedea...

Siroaie de lacrimi curgeau pe obrajii lui Miki si el stia ca nu avea sa se mai intoarca de pe drumul acela fara scapare. Trebuia sa renunte cand i-a spus Andy si acum putea si fericit impreuna cu el, fara griji si ar fi trait amandoi pana ce deveneau foarte batrani amintindu-si cu nostalgie cum s-au cunoscut in parc si cat de mult se iubeau.
Seara de Revelion era perfecta. Toata lumea se distra. Ceasul din centrul orasului batea ora doisprezece si toti toastam o cupa de sampanie privind artificiile fiind bucurosi ca suntem impreuna. Clipa nefasta in care Miki s-a prabusit pe scarile clubului a fost oribila. Si acum imi amintesc cum s-a intamplat. Se tinea de mana cu Andy si radeau...radeau...ochii lui Miki s-au impaianjenit de odata i-ar cuvintele acelea pe care le-a spus pe treapta nu aveam sa le uit in veci "Oricat m-ar durea, trebuie sa plec. Andy te iubesc." Si ultimele cuvinte imi rasunau mereu in cap "Am cei mai minunati prieteni..." Vrobele lui Miki se risipira in noapte, nu-l vedeam in fata noastra decat pe prietenul nostru avand mana dreapta pe piept, iar pe cealalta impreunata de cea a lui Andy. Acesta plangea pe pieptul lui Miki si stia ca in scurt timp nu va mai putea sa-l vada, dar sa-l auda nici atat, niciodata. Prietenul nostru murise de supradoza. Toti eram distrusi cand printre lacrimi Andy ne confirma acel lucru oribil. A vrut sa prinda Anul Nou impreuna cu iubitul lui. A stiut ca a putut muri impacat inconjurat de cei mai buni prieteni, care-l stiau inca de la gradinita Cherry, Lana, Fill.

Acum locul acela din Skate imi aminteste mereu de cum ne-am cunoscut eu si Piko cu gasca, povestea de iubire dintre el si Andy, povestea dintre Dan si Mihai si multe alte lucruri minunate pe care le-am facut impreuna acolo. Pictam acolo impreuna, "la bancute" era un loc drag tuturor. Andy ii duce lui Miki flori de unsprezece ani la mormant. Mereu ne intalnim de Revelion si-i ducem cu totii flori sa vada ca prietenii si iubitul nu l-au abandonat nici pe lumea cealalta. Cei mai multi dintre noi am ramas asa cum eram. Piko la fel de glumeata, eu cu capul pe umeri. Mihai si Dan au ramas impreuna, pana si EMO ROACKERA si-a gasit pe cineva...Mircea. Se meritau unul pe altul. Toti ceilalti aveau pe cineva. Andy a jurat ca nu se va mai indragosti niciodata de nimeni, dar noi ceilalti i-am spus ca Miki nu ar fi vrut asta. El in schimb nu ne-a ascultat. Eu si Piko venim cu copii nostrii in parc "la bancute", mereu il gaseam pe Andy acolo. Probabil se simtea mai aproape de Miki. Tufisul in care s-au sarutat prima oara nu mai era acolo, iar el se gandea mereu si mereu cum ar fi aratat dupa atatia ani daca mai era acolo...



Asta a fost ulrimul capitol. Sper ca cei ce au citit ficul apreciaza capitolul.si nu vreti sa stiti ca pana si eu m-am chinuit sa nu ma navaleasca sentimentele la moartea unuia din personajele mele si soarta tragica a altuia. Ficul este un exemplu pentru toti. Nu va lasati influentati de anumite persoane oricat de mult le-ati iubi, de vicii si fi-ti voi insiva asa cum au fost Dan si Mihai. Arigato!
[Imagine: Sugizogif.gif]

http://animezup.com/forum/showthread.php?tid=30338 Cel mai nou fic "Furtuna numita adolescenta"

#16
Ah, nu-mi vine sa cred ca s-a terminat :[. Mai vroiaaaamm ... :[[[.
Mi-a placut de la primul capitol, ce mai : x. Cel mai mult mi-a placut de Dan. Era asa de gelos cand Mircea se apropia de Mihai si intotdeauna mi-au placut replicile lui :]] dar cred ca mai mult conversatiile cu mama lui =]]] si cum il numea ea. Mi-a parut rau cand a murit Miki, sincer nu ma asteptam la asta. Anw. ma bucur ca Dan si Mihai au ramas impreuna si peste ani. Meritau asta. Sunt niste scumpi !

Felicitari pentru fic. Astept altele la fel de bune.
Kisses.
[Imagine: 15cmu01_zps404e61e8.gif]

#17
Scuze, scuze, scuze!! In principiu trecusem pe la ficul tau pentru ca ma ''rugasei'', imi pare rau ca nu l-am citit pana acum. A fost atat de dragut. Gasisem fic-ul asta cu mult timp in urma, inainte sa devenim prietene pe zup, am citit doar primul capitol si m-am intrebat daca stii ce inseamna ''yaoi'' deoarece povesteai din perspectiva ta, singura solutie la care ma gandeam era schimbarea de sex, da, da, stiu deja aberez.XD
Revenind: fic-ul a fost minunat, imi pare rau ca s-a terminat asa ''urat'' chiar daca eu prefer un sfarsit trist decat unul ''roz''. Nu ma asteptam ca Mihaela sa accepte iubirea fiului ei, de parintii lui Mihai nici nu mai zic.

(06-01-2012, 09:56 AM)YuneSugihara A scris: Andy a jurat ca nu se va mai indragosti niciodata de nimeni, dar noi ceilalti i-am spus ca Miki nu ar fi vrut asta. El in schimb nu ne-a ascultat.
Aceste cuvinte mi-au smuls o lacrimioara. Andy i-a ramas loial iubitului lui chiar daca acesta murise, atat de frumosi si atat de trist. Nu s-ar putea sa scrii si partea a doua a acestui fic. O idee atat de buna dar cam imposibil de realizat, probabil, avand in vedere cum se termina fic-ul.
Sper sa ai la fel de mare succes si cu celalalt fic [ si cu urmatoare care sper sa apara ^.^ ]!

*hugzz*





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)