Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

[Terminat] I just wanna love you!

Oh, MiraA, multumesc mult ca ai adus capitolu, deja nu mai suportam sa vad aici ca nu e pus T^T Deci multumesc mult hug Cat despre noua ta idee, este absolut GENIALA! Pur si simplu imi place, am zis si in comentariu celalalt ca Ray m-a atras intr-un fel sau altul si ca as spera la un yaoi intre el si... cine o fi 106 Deci daca l-ai descrie mai bine si in + l-ai mai face si personaj principal ar fi absolut perfect :3 Si nu cred ca va fi o problema sa il descri, daca te-a ajutat Iza si Gaby sigur o sa iasa ceva super, deci te sustin hug

Acum... Sa comentam capitolul. Mie una mi-a placut cum ai descris nelinistea lui Blake. Ma bucur ca a decis sa il sune pe Ray si sa vorbeasca cu el, acum stie ca e in Londra. Inca am o presimtire ca persoana aia este chiar ucigasul, cum a mai zis si cineva intr-un comentariu, adica tatal lui. Hmm... povestea devine din ce in ce mai interesanta, mai ales acum cand l-ai bagat si pe Ray prin cadru 105
Pai... ce pot spune mai mult decat ca astept capitolul urmator? Ficul asta a devenit unul din preferatele mele, serios. Bafta si multumesc ca il continui ^^
:chuu:

Nu ne place, Mira, adoram! :X Adica vorbesc in numele meu, desi sunt sigura ca nu sunt singura care este de aceasta parere.

Bun, ce mortii si ranitii ei mai cauta aia acolo? Hai ca am draci! Idioata! :-l Si... Jess...
Mira, te rog, nu ai de gand sa faci ceva pentru mine, si s-o dai dracului pe duda aia? 5
Femeie, nu mai scrie verbele cu doi de "i", ca te mananc cu fulgi cu tot, cu haine si cu de toate! *blushing*
Miraaaaaaaaaaaa! Unde e Jesse?!?!?! Te devorez, unde e?! De ce l-ai facut sa plece, ca sa ma supal eu? Mila, il vleau pe Jesse!!!
Cand trebuie sa folosesti doi de "i", nu folosesti. Spune si tu cu voce tare : "revii". Nu-ti suna un "i" lungit? Sunt doi de "i" acolo.
In momentul in care spui "intreba" ca o constructie incidenta, explicatie, pui si semnul intrebarii. Am observat ca ai obiceiul sa formulezi propozitii interogative, insa sa nu le pui semnul intrebarii, tu facandu-le afirmative. De exemplu: "Cum sa nu mergem." ai folosit ceva asemanator, nu retin exact.
"Cum" e un pronume interogativ ce se gaseste, sub aceasta forma, intr-o propozitie interogativa. 3
Te intelegem ca esti obosita, iubito, dar pune virguloasele, ca stii, poate iesi o cu totul altceva, insa aici nu e cazul. In trecut, o persoana a fost ucisa din cauza scrierii incorecte a cuiva, fiindca pusese virgula prost. Adica: "Nu il ucideti!". In loc de asta, el spusese "Nu, il ucideti!".
Vezi, deci, ce poate face o punere a virgulelor sau o nepunere a lor. Desigur, asta nu cred ca s-ar putea intampla, insa maniaca de mine e obsedata de perfectionismul limbii romane, stii prea bine 65
Bun, in inchieiere iti spun ca a fost un formidabil capitol al unui magnific fic al tau. <3 Mi-a placut mult imbinarea sentimentelor lui Blake si abia astept sa vedem o continuare, o reintalnire a celor doi.
Femeie, VREAU YAOI! De cand nu mi-am primit portia bine-meritata de yaoi, m-am cam ramolit! Vreau... Yaoi.
Deci eu ma duc pe la TD. Bafta in continuare la scris, geniala mea! :X
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

Well, zicand acestea, chiar a inchis.. 22 Firstly, este imposibil sa nu comentez noua ta idee care il include si pe Ray. Eu, una, nu am nimic impotriva, ba chiar imi surade ideea unor altor personaje. Si acum chiar m-ai facut curioasa in legatura cu noul tip ce-i va fi pereche lui Rayland. <33 Crede-ma, nici nu stiu la ce sa ma astept, dar tinand cont ca vei scrie si o parte a doua la acest fic, sunt mai mult decat incantata. I`m very, very, very, very happy !@!! * love for this fic` *
So, Jesse disappeared ... * crying * . Vezi sa nu cumva sa-i faci vreun rau, eu stiu .. ? Cum ar fi tocmai acum la final sa se intalneasca cu un obsedat sexual si eu-mai-stiu-ce. Nu e vorba de asta, tu chiar ai idei, deci e oficial, astept urmatorul capitol. ^^
Bafta, iubita ! :X

Maaaaaamaaaaaaaaaaaaaaaaaa.....senzonul 2 si Ray si sezonul 2 sia Ray si Jesse si blake si...parca as fi la teleshopping. Ce pot sa spun? Ma bucur enorm ca ai hotarant sa continui ficul.

Cat despre ultimul capitlo....Ray e genial. Vreau si eu un frate mai mare ca el. Blake e asa de sweet si de chiut cand e ingrijorat incat imi vine sa-l pap...ferste-l de mine ( altfel nu o sa mai ai seme pentru ukeul tau...care app e fantaaaaastic si buuuun....la toate)

Chuuu and bring us the next
[Imagine: fgdhdr.png]

Tnx Nibbles


Stay by my side . I won\' t let you down . I\' ll never betray you . Call my name and I\' ll save you from the dark . You know I\'m never far .

I\' ll say it as many time as you need : I love you . You are my superstar <3

Nothing can\' t stop me from loving you

Am venit cu nextulpupicpupic (mai repede decat intentionam) sper sa va placapupic

***


Ploua. Totusi, avand in vedere ca era in Londra, nu se mira deloc. Isi ridica gulerul paltonului maroniu, acoperindu-si jumatate de fata, si cobora din avionul micut pe pista aglomerata. Imediat ce intra in cladirea mare a aeroport Heathrow se indrepta spre locul de unde trebuia sa-si ia in primire bagajul, apoi se strecura printre aglomeratia infernala, pana ce ajunse la iesire. Mai mult de 10 taxiuri asteptau o viitoare comanda, dar el ezita. Se uita in stanga, apoi in dreapta, iar intr-un final il zari pe cel ce-l astepta.
Un barbat inalt, zvelt, cu un par rasul ca focul si fata pistruiata veni repede in intampinarea lui. Hainele sale acelea unui britanic tipic: haina de tweed si o pereche de panatalini kaki, destul de eleganti. Barabtul zambi si il imbratisa de parca nu l-ar mai fi vazut de secole.
-Ma bucur sa te vad. Totusi, mi-ar place sa ne vedem in circumstante mai favorabile. Il batu prieteneste pe umari, apoi si se apleca si ii lua micul geamantan de pe jos. Hai sa mergem. Avem multe de discutat, Jesse.
Tanarul aproba si il urma fara sa zica nimic. Nu ii placea sa vorbeasca despre asa ceva ziua in plina strada. Cand se gasira amandoi in masina lui Felix, Jesse se deschise la palton, scoase pachetul de tigari- acelasi pe care il cumparase din Sydnei in urma cu ceva vreme- isi aprinse una si trase cu nesat din ea, incercand sa nu se inece. Felix il privi tacut cateva secunde, apoi se incrunta.
Nu stiam ca fumezi...Cand te-ai apucat?
-Dupa ce m-ai sunat tu, zise Jesse absent, privind trecatorii de pe trotuar. Deci, imi spui ce se intampla defapt? Nu am apucat sa vorbim prea multe la telefon.
-Ieri am scos din Tamisa cadavrul unei femei: tanara, in jur de 22 de ani, bruneta, frumoasa. La o prima vedere moartea pare a fi survenit din cauza multiplelor plagi. Acum e la morga. Trebuie sa merg sa vad ce zice legistul.
-Atunci sa mergem la morga. Si eu vreau sa o vad. Mi-ai adus ceva poze.
Felix zambi si deschise torpedoul. Lua de acolo un dosar si i-l puse la Jesse in brate.
-Distreaza-te. Tu esti expertul cand vine vorba de nebunul asta, dar atat eu cat si ceilalti din echipa mea credeam ca e el.
Jesse deschise dosaru plic si scoase de acolo, pozele din care o tanara femeie, care semana izbitor de mult cu mama sa il privea cu ochii goi, sticlosi si lipsiti de viata. La fel ca la toate victimele, fata nu ii era atinsa. Se uita cu atentie, la incheieturile mainilor si a picioarelor, dar nu vazu nicio vanataie care sa indice ca femeia ar fi fost legata cand a injughiat-o. Singurele lucruri care le putea observa erau ranile facute de cutit. Numara treisprezece in total.
-Treisprezece? zise mirat. Uite un lucru care s-a schimbat. Pe restul victimelor le-a injunghiat de zece ori. De fiecare data. De ce a facut o concesie acum? Ce s-a schimbat acum?
-Poate a imbatranit...Poate nu a folosit aceeasi forta si victima nu a murit atat de epede precum trebuia sau poate pur si simplu a reusit sa-l enerveze. Cine stie?
-Si de ce a aruncat-o in Tamisa? continua Jesse. Nu are sens. Nu s-a chinuit niciodata sa-si acopere urmele. De ce ar face-o acum?
-Ar putea sa nu fie el? Sa-l fi copiat cineva? intreba Felix fiind din ce in ce mai intrigat.
-Nu...e el. De asta sunt sigur, dar ceva s-a schimbat. Cred ca avem nevoie de un profiler.
-Avem deja o echipa care lucreaza la asta. Au observat si ei diferentele.
-Trebuie sa insemne ceva: Tamisa 13...Tamisa 13, repeta Jesse, cazand apoi pe ganduri.
Restul drumului il parcursera in liniste.
Jesse privea abatut pe gemul masinii trecatorii care deveneau din ce in ce mai rari, intrebadu-se de ce totul trebuia sa se termine asa, iar gandurile sale zburara pentru a mia oara in ultimele 24 de ore la Blake. Se intreba daca nu ar fi fost mai bine sa vorbeasca cu el inainte sa plece...dar inauntrul sau stia deja raspunsul: nu mai avea niciun rost. Totul se terminase. Atat relatia lor-asta daca se putea numi o relatie adevarata- cat si viata lui relativ obisnuita.
Avea o presimtire foarte prosta in legatura cu aparitia lui in acel moment si in acel loc. In ultimii 14 ani fiecare miscare a sa fusese calculata, logica. Nu mergea decat inainte, niciodata inapoi, insa, acum lucrurile stateau altfel. De ce se reintorsese la Londra? Niciodata nu infaptuise doua crime in acelsi loc...ce naiba se schimba acum?
Fiind cufundat in ganduri nu-si dadu seama cand Felix opri masina in mica parcare din spatele spitalului.
-Jesse, trezirea...hai sa mergem, zise barbatul un pic amuzat.
Jesse ridica ochii spre el si ii zambi strengareste, incercand sa-si alunge toate gandurile negre. Nu mai avea cum sa dea inapoi acum. Facuse o promisiune si trebuia sa o indeplineasca, indiferent ce l-ar putea costa.
-Bine, sefu'.
Iesi din masina si il urma pe Felix in cladirea cenusie care la acea ora matinala era extrem de aglomerata. Totusi, dupa ce trecura de doua colidoare largi, care lui i se parura si foarte lungi ajunsesera in fata unui lift de serviciu. Barbatul apasa butoul si usa se deschise cu un scrtait enervat care iti dadea fiori. Jesse inghiti in sec si intra in mica colivie de fier, care imediat urca trei etaje mai sus.
Cand usile se deschisera Felix inainta cu pasi hotarati pe colidorul intunecos pana ce ajunse in dreptul unei usi mari pe care nu era scris nimic. Intra fara sa bata, iar Jesse il urma.
Inauntru era cu vreo 10 grade mai frig ca afara, dar nu asta ii facu pielea lui Jesse sa se infioare. In mijlocul incaperii, pe o masa de fier statea corpul neinsfuletit al fetei pe care o vazuse in poze.
-Jim, ai gasit ceva interesant? Felix se apropie de barbatul intre doua varste care cerceta cu atentie gatul fetei.
-Buna, Felix si...aaa pe tine nu te cunosc, zise intorcandu-se spre Jesse si privindu-l din cap pana-n picioare cu o privire sceptica. Felix, parca stiai ca civilii nu au voie aici...
-Jim, el e Jesse.
-Cel ce a facut legatura intre crime?
-Acelasi, zise Jesse si intinse mana in semn de salut. Imi pare bine, doctore. Deci, zise dupa o pauza, ceva interesant?
Doctorul se intoarse si lua de pe masuta fisa pe care o completase mai devreme si i-o dadu lui Jesse. Baiatul isi arunca privirea spre ea.
-Artera principala sectionata? Ai idee a cata rana a fost?
-Prima si a fost fatala. A murit imediat. Tipul a stiu ce face. Rapid si curat, seamana mult cu stilul unei executii.
-Poftim? intreba Jesse mirat si se apropie de cadavrul de pe masa.Atunci celelalte 12 lovituri au fost...
-Nu stiu...nu are niciun sens, zise doctorul privind in continuare cadavrul fetei.
Jesse pica pe ganduri. Unele lucruri nu se legau deloc. El nu facea asa ceva fara sa planifice inainte. De obicei stabilea o relatie cu viitoarea victima, ii invata tabieturile, o facea sa aiba incredere in el, apoi profita de slabiciunile sale si o omora. Asa fusese de fiecare data...pana acum.
-Nu are sens, doar daca ne lasa un mesaj, zise captandu-le atentia ambilor barbati care il priveau increduli.
-Ce fel de mesaj? intreba Felix intrigat.
-Te voi anunta cand voi afla, dar cred ca acesta fata e raspunsul.
Zicand acestea Jesse se intoarse pe calcaie si se indrepta spre usa.
-Jesse, unde mergi?
-Vreau sa fac niste cercetari pe cont propriu. Daca aflu ceva te anunt.
-Ai grija. Tipul e periculos. Nu te implica prea mult.
Jesse dadu din cap in semn ca da si iesi afara din incapere. Se indrepta cu pasi repezi spre iesirea din spital, apoi merse pe jos in directia centrului orasului.
Ceva nu-i dadea pace in legatura cu modul in care a fost ucisa fata. "Tamisa 13"...de ce numele asta ii dadea un sentiment de nostalgie?
Mai facu cativa pasi, apoi se opri brusc in mijlocul strazii. Isi amintise!

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

Buna MiraA! Ma bucur ca ai adus capitolul atat de repede, chiar aveam nevoie sa citesc ceva hug Pai incepe sa fie din ce in ce mai mult mister acum si se pare ca ne-ai lasat in suspans cu acel 'Tamisa 13'... Sunt curioasa ce inseamna, dar nu cred ca vom afla in capitolul urmator daca lucrurile vor fi privite de catre Blake. Sau cine stie? Ajunge si el la Jesse si poate il ajuta ^^ ar fi frumos, poate asa ar clarifica si treburile cu Issabela aia, sau cum mama naiba o cheama o.o
Oricum, m-ai bagat de tot in ceata cu victima si rapitorul ala, chiar nu stiu daca au vreo legatura cu trecutul lui Jesse sau... pura coincidenta.
Astept capitolul urmator, poate totusi o sa ne dai mai multe indicii. Bafta ^^

PS: Sunt prima 15

'elau, I'm second hug.
Nu stiu de ce nu am lasat comm la celalalt capitol cred ca am uitat 106.
In locul lui Blake eu nu doar o strangeam de gat pe prefacuta aia, cred ca o aruncam direct de la ultimul etaj. Si cand a vazut ca Jesse disparuse, a fost asa de dulce, asa de ingrijorat. Ma asteptam sa-l sune pe Ray la un moment dat, era inevitabil. Ce-mi place modul in care Ray s-a apucat sa-i planifice ziua! :ha:
Cat despre ultimul capitol... Presimt ca o sa iasa urat. Faptul ca acel criminal si-a schimbat tacticile nu-mi miroase a bine, cred ca e vorba de o vendetta, cu toate ca nu vad cu i-a gresit Jesse. Poate pentru ca a scapat cu 14 ani in urma si nu a reusit sa-l omoare? In fine, vom trai si vom afla. Imi place cum suna 'Tamisa 13', sunt sigura ca are legatura cu ceva din trecutul lui Jesse, sau al mamei sale. Sper doar ca nu se va apuca sa faca lucruri periculoase pe cont propriu, inteleg ca vrea sa se razbune, dar asta nu inseamna ca se poate avanta aiurea inainte si sa-si pericliteze viata.
Sper ca Blake va ajunge la timp la el 2 . Si sper sa nu se termine totul prea repede, dar din cate am observat, nu imi fac griji in privinta asta Smile.

Hugs and good luck!

Ps: mi-am amintit, am gasit in vreo doua capitole greseala asta si trebuie sa marturisesc ca nu o inteleg: "colidor"? ce-i aia? poate pentru rataciti (acum cred ca inventez eu cuvinte noi), dar forma corecta e coridor.
There's only one way to get rid of temptation, and
that's to yield to it. (Lord Henry Wotton) - Picture of Dorian Gray, Oscar Wilde


Blog - October Nights

Mira, in ciuda faptului ca te iubesc si ca iti multumesc ca ai adus nextul, imi vine sa te bat teribil! De ce naiba scrii ''cobori'' cu ''a'' la sfarsit?! Pot iseu sa stiu?! Am zis de-atatea ori, Mira, obisnuieste-te, e corect cu ''i'', okeee?!
Aparitia unui criminal in serie complica teribil lucrurile, ceea ce ma face foooarte curioasa, multumita. Stii ca nu mai scapi de mine acum, asa e? Sper ca da, fiindca imi place ficul asta si nu vreau sa se termine! Ma bucur teribil de ideea aceea cu Ray, fiindca asta e un motiv in plus sa vedem ce mai fac cei doi :] ( I mean... Jesse si Blake 21 )
SIncera sa fiu, desi imi place foarte mult ficul asta, sunt tare curioasa pe care dintre cele doua cupluri le voi placea mai tare, de care ma voi indragosti39 Curios!
Hai, maa! tu vrei sa o iau pe ulei de tot? Cum naiba ''Isi amintise!"?!?!?! Si curiozitatea mea cand e satisfacuta?! Cine e tipul, unde e, de ce, e acelasi, de ce face ceea cefa ce( e psihopat, asta e clar... 21 ), cum rezolva Jesse cazul, toooot! Tot, Mira, tot vreau! 19
Bun, temrin cu paranoia si ma intorc sa recapitulez formulele pe care nici nu le-am citit macar pana acum. Curiozitatea mea creste... Teribil de tare <3 Abia asptet sa vad ce se intampla-n continuare! pupic
Bafta la scris15
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour

***

-M-am simtit atat de bine in seara asta, iubitule! Femeia se ridica pe varfuri si ii depuse un sarut fugar pe buze barbatului ce ii zambea cu caldura.
Nu ma puteam abtine. Eram curios sa vad ce se intampla si de ce mama parea atat de fericita. Nu credeam ca am vazut-o vreodata radiind asa cum facea acum. Am scos capul de dupa colt, uitandu-ma stigher la cei doi, asteptand sa fiu bagat in seama. Intr-un final femeia ma observa si zambindu-mi se apropie de mine, ma ridica in bratele sale, poi imi depuse un sarut pe obraz. Barbatul veni si el in urma ei si-si puse mana la mine in cap ciufulindu-mi parul.
-De ce nu dormi inca, pustiule? Nu vei creste niciodata mare daca nu dormi.
-Imi era dor de voi, am zis cu jumatate de gura. Nu-mi place sa fiu singur.
-Dar nu esti singur, scumpule. Tot timpul voi fi cu tine, imi zise mama strangandu-ma si mai tare in bratele sale. Nu te-as parasi niciodata. Cuvintele ei simple, dar pline de caldura ma facura sa zambesc fericit. Chiar daca tata nu ma lasa sa petrec prea mult timp cu ea, stiam ca ma iubeste si ca se gandeste tot timpul la mine. Mi-am trecut mainile pe dupa gatul ei, dorind sa-i imprumut din caldura.
-Hai campionule la somn, imi zise barbatul si ma lua din bratele mamei mele, ridicandu-ma cu usurinta. Imi placea de el. Spre deosebire de tata, el vorbea cu mine, ma baga in seama, poate chiar ii pasa. M-am lasat carat pana la etaj unde imi aveam camera. Barbatul intra fara sa aprinda becul, ma puse in pat si ma acoperi, dupa care ma saruta pe frunte de parca as fi fost copilul lui. Imediat a venit si mama si a facut acelsi lucru.
-Noapte buna, Jesse. Te iubesc.
-Si eu te iubesc, am zis cascand si am inchis ochii obosit. Am auzit cum iasa din camera si cum inchide usa in urma ei. Pasii sai se auzeau infundat pe colidor, iar vocea ei calda, dar inceata inca rasuna:
-Nu-mi vine sa cred ca m-ai dus in seara asta in localul unde m-ai cerut in casatorie. Femeia parea incantata. Tamisa 13 nu s-a schimbat deloc. Ti-am spus azi ca te iubesc...?

In aceeasi seara Jesse il suna pe Felix. Intre timp mersese la un hotel si-si lua o camera. Manca ceva si facu un dus, apoi incepu sa faca unele cercetari. Fusese mic cand totul se intamplase, dar numele "Tamisa 13" ii starnea amintiri. Aceea fusese denumiree localului unde tipul acela o ceruse in casatorie pe mama sa. De asta era sigur. cautand pe internet si in arhivele diferitelor ziare locale, aflase ca avusese loc un incendiu in localul respectiv in urma cu 3 ani si ca fusese inchis. Pana in prezent nimeni nu-l mai folosise. Isi nota pe o foaie adresa si inchise laptopul, apoi scoase telefonul mobil din buzunar si apela Scotland Yardul.
-Felix, am avut dreptate. E un mesaj.
-Ce fel de mesaj? se auzi vocea surescitata a celuilalt barbat.
-Un mesaj pentru mine. Tamisa 13 inseamna ceva pentru mine. E un fost club din zona veche a Londrei. Acum ma duc acolo sa vad ce pot gasi.
-Jesse, nu merge niciunde. Poate fi o capcana.
-E o capcana, accentua Jesse. Imi pare rau, Felix, dar daca am dreptate fata aia a murit din cauza mea. Doar ca sa-mi atraga mie atentia. Nu mai am de gand sa joc jocul asta. trebuie sa-l prind!
-Nici sa nu te gandesti...dar nu apuca sa termine ce avea de zis ca Jesee i-o taie din scurt.
-Ai incredere in mine. Da-mi 3 ore. Daca nu te contactez in 3 ore, sa sti ca ceva a mers prost. Te rog, Felix. Trebuie sa fac asta!
-Nu-mi place deloc, zise Felix oftand. 3 ore, Jesse. Doar trei ore incepand de acum.
Dupa ce inchise, isi lua din valiza micuta o geaca mai groasa si iesi afara din camera. Fostul club Tamisa 13 se afla in partea opusa a orasului undeva in centrul vechi. Drumul urma sa fie destul de lung, dar Jesse, in ciuda nerabdarii, nu se grabi sa ajunga acolo. Intr-un fel stia ce va gasi: pe el, ori alte indicii care sa-l duca la el. Acum totul era un joc...jocul final.
Chiar daca era frig si inca ploua, strazile Londrei erau populate, dar tanarul nu baga de seama trecatorii sau locurile, nu se gandea nici macar la tatal pe care nu-l vazuse de mai bine de 5 ani si de care il desparteau numai cativa kilometrii. Nu se gandea nici macar la el si la razbunarea sa, ci la Blake.
Se mintise in ultimele luni, crezuse ca va putea sa duca o viata relativ normala alaturi de el, dar se inselase. Nu putea sa scape de trecut, nu vroia sa fuga de el. Trebuia totusi sa fie recunoscator ca macar pentru o scurta perioada de timp invatase ce inseamna sa ai pe cineva alaturi de tine...cineva caruia ii pasa. Nu era suparat pe el pentru ca o alesese pe Issabela. Era normal...fusesera sot si sotie, deci indiferent de problemele lor, aveau ceva in comun si, probabil, aveau si un viitor, spre deosebire de el. Nu era un optimist din fire, nu mai avea de gand sa se minta singur...stia ca o data ce va incheia socotelile cu el, rostul sau in viata va fi incheiat. Acum, chiar daca durerea de la el din suflet era mare si ameninta sa-l inghita, stia ca mai are ceva de facut, dar o data ce el nu va mai fi, nu credea ca o sa reziste. Nu era atat de puternic, nu vroia sa fie. Obosise...nu vroia decat sa se odihneasca, sa uite...sa dispara.


Cand ajunse in fata cladirii ce adapostise clubul Tamisa 13 mai bine de 20 de ani, strada era pustie, dar nici nu era de mirare, avand in vedere in ce stare ajunsese cartierul. Totusi, nu dori sa atraga atentia, asupra sa, asa ca prefera sa intre pe aleea dosnica si sa patrunda in cladire prin usa din spate. Inainte sa vina gasise planurile fostului club, deci nu ii va fi asa de greu sa se orienteze. Putina lumina care lumina strada, nu mai ajungea si in spate, asa ca tanarul aprinse o lanterna si scoase din buzuar un mic spareclu, pe care il folosi sa forteze yala veche si ruginita a usii. Spre fericirea lui, nu fusese atat de greu.
Deschise usa care scarti usor si pasi in intuneric, avand grija sa plimbe fascicolul de lumina in toata incaperea. Totul era in dezordine. Se vedea ca nimeni nu mai venise aici de cand politia si pompierii incetasera anchetele. Pe pereti si pe podea se vedeau urmele incendiului. Undeva mai in spate erau puse niste mese vechi care supravituiesera. Barul mare era in ultimul hal, ars intr-o parte in timp ce in cealalta inca se vedeau locurile unde fusesera montate geamuri pentru scopuri estetice. Absolut nimic nu-ti mai aduce aminte de clubul de odinioara. Jesse inainta cu grija printre lemele pe jumate arse si bucatile de cioburi, luminandu-si calea pe parcurs. La un moment dat o urma rosiatica de pe podea de parea a fi proaspata ii atrase atentia. Se lasa jos si o atinse, apoi isi duse degetele la nas si mirosi.
-Sange, murmura pentru sine si lumina podeau din fata sa. Vazu o dara groasa de sange, ca si cum cineva fusese tarat. Inima incepu sa-i bata mai tare. Trase adanc aer in piept si merse inainte, pana ce intra intr-o alta incapere ce era salb luminata de o lumanare. Din cadrul usii putuse sa vada...In centrul camerei se afla corpul unei tinere cazut. Lasa toate precautile deoparte si alerga pana langa tanara si se lasa jos. O intoarse cu fata spre el si ii lua pulsul. Era moarta, dar trupul inca ii era moale si cald, nu se instalase rigor mortis, deci propabil in urma cu jumatate de ora inca traia. Ajunsese prea tarziu. Inca o data ajunsese prea tarziu. O privi cu regret si ii inchise ochii larg deschisi si lipsiti de viata. La fel ca celelalte si ea fusese injunghiata cu salbaticie.
Imi pare rau, sopti. Imi pare rau...
Cercetandu-i trupul in continuare pentru posibile indicii, nu baga de seama sunetele unor pasi din spatele sau, iar, cand se intoarse fusese prea tarziu. Un obiect tare si greu il lovi in moalele capului, iar el cazu inconstient la pamant. Jocul final acum incepea...


*

Era pentru prima oara in Londra, dar nu avea de gand sa profite de ocazie pentru a vizita locul. Reusi sa treca repede de controalele de la aeroport pentru ca venise cu avionul privat al grupului Newcrest. Trebuia sa tina minte sa-i cumpere lui Ray un cadou frumos de Craciun, asta dupa ce il va gasi pe Jesse.
Iesind de pe aeroportul aglomerat, merse direct la primul taxi pe care il vazu si dadu soferului adresa Scotland Yardului. Spre norocul sau, traficul nu era atat de intens la ora aia matinala a diminetii, asa ca ajunsese in mai putin de jumatate de ora.
Odata ajuns in cladire, ceruse indicatii pentru a ajunge la biroul lui Felix, care era la etajul 3 al cladirii. Urca cu liftul, iar cand ajunse in fata usii, batu o data si intra fara sa astepte un raspuns.
In incaperea destul de mare era o dezordine de nedescris, iar la biroul mare de mahon statea un barbat roscat cam de aceeasi varsta cu el care vorbea nervos la telefon:
-Ti-am zis ca nu-mi pasa, urla la persoana de la capatul celalalt al firului. Vreau rezultatele azi! Tranti receptorul si-si ridica privirea spre Blake.
-Cine sunteti si ce doriti de la mine? tonul sau era dur, si ferm. Intreaga sa postura ii spunea la Blake ca nimic nu mergea bine.
-Blake Thorton, se prezenta doctorul. Vreau sa-l vad pe Jesse. Acum, adauga pe un ton la fel de ferm ca al lui.
Ochii lui Felix se ingustara, in timp ce-l privea suspicios pe Blake din cap pana-n picioare, dar intr-un final ofta si se lasa inapoi jos in scaun.
-Nu va pot ajuta.
-Cum dracu' nu ma poti ajuta?! Am strabatut jumate de planeta ca sa-l vad pe Jesse, si nici tu nici altcineva nu ma va opri, zise Blake pe un ton rastit.
-Nu intelegeti, domnule Thorton. Nu va pot ajuta pentru ca Jesse a disparut acum o saptamana...

Si am o mica precizare de facut...criminalul nu e tatal lui Jesse (ca nu s-a inteles bine...e tipul care vroia sa se casatoreasca cu mama lui Jesse)
Poop si sper sa va placapupic

"Omul este cel mai putin el insusi,atunci cand vorbeste in propria persoana.Da-i o masca si el va spune adevarul."Oscar Wilde
[Imagine: chibi_5001.gif]
, chibi-ul lui

Eu am inteles cine e criminalu', my sweety :] Acum... Multam ca ai pus nextul U_U
Ahaaa, deci asta era Tamisa 13. Draci O.o Urasc numele ala, numarul! >.<"

Iubita, numeralele se scriu in litere, daca sunt pana la 20, fiindca sunt mici!!! De la 20 in sus, acestea se scriu in cifre. De altfel, o suta, o mie, un milion, un drac baltat se scrie tot in litere. Restul se scriu in cifre.

Mira, tu vrei... Sa plang! Ce ai cu mine?! Ce ai cu Jesse? T^T nu vreau sa pateasca ceva, vreau sa fie cu Bake si sa fie happy forever U_U

"Precautile" se scrie cu dublu ''i'',

Am zis ca Jesse nu vreau sa pateasca ceva 20 De ce imi faci asta?!?!?!? Vreau sa fie bineeee 20 Mira, nu-l omori! Eu nu-i omor pe ai mei, n-o face si tu cu Jess, imi place baiatul asta! 20
Disparut? :O
Femeie, tu ma omori cu zile si nopti! Il vreau pe Jesse! IL VREAU PE JESSE! Viu, teafar, nevatamat si cu Blake in el! (uit-o pe ultima, eu n-o sterg24)

Un capitol frumos, demn de recitit U_U M-ai facut sa ranjesc de fericire! hug Bafta la scris... Si fa-l pe Jesse sa reapara ca printr-o magie, altfel nu mai scapi de mine!!!!!!!! 19
"Iadul e gol si toti diavolii sunt aici. " (W. Shakespeare)

Blog:
Codul Cuvintelor | L'art de L'amour



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  [Terminat] Don't wait for love, look for happiness ohaio_angel 72 28.396 07-02-2014, 11:10 PM
Ultimul răspuns: Kira's Scarlet
  [Terminat] Love isn't simple [yaoi] myuu 102 59.447 03-08-2009, 09:56 PM
Ultimul răspuns: Hetalia
  [Terminat] Boys' love Yaoi Queen 55 56.326 17-06-2009, 09:19 PM
Ultimul răspuns: Dark~Melody
  [Terminat] More than brotherly love [yaoi] Lithium-Angel 221 114.486 16-06-2009, 07:08 PM
Ultimul răspuns: Lithium-Angel
  [Terminat] Love Song [shonen-ai / yaoi] Yaoi Queen 85 51.258 19-04-2009, 07:36 PM
Ultimul răspuns: Aiumy
  [Terminat] Crazy Love [Shonen-ai / Yaoi] Lye 69 64.227 22-11-2008, 01:00 PM
Ultimul răspuns: dia_love_gackt


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)