Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tekken: The Motion Picture

#1
[Imagine: 4615.jpg]

Alt title: The King Of Iron Fist Tournament The Movie

Producers: Studio Deen, ADV Films, Four Some, Sony Music Entertainment

Genre: Action, Adventure, Martial Arts, Sci-Fi, Shounen

Rezumat: Kazuya Mishima se inscrie in The King Of Iron Fist Tournament pentru a-si lua razbunarea asupra tatalui sau Heihachi Mishima. In acelasi timp Jun Kazama impreuna cu Lei Wulong participa pentru a investiga firma Mishima. Nu voi continua pentru ca probabil doar fanii seriei de jocuri au ajuns pana aici. Este un amalgam intre 1 si 2.

Sound: ok-ish. Melodia de final este Offspring - Meaning of Life in versiunea dublat. In rest nimic extrordinar

Video: Acceptabil pentru vremea aia dar nu se remarca cu nimic.

Opinie: Voi fi sincer cu voi. Daca nu esti un fan al seriei nu prea ai de ce vezi acest film. Singurul motiv pentru care si fac acest topic este pentru importanta acestui film pentru mine. Este primul anime pe care l-am vazut dupa ce am descoperit ca toate desenele din copilarie (sailor moon, dragon ball, etc.) vin din japonia si se numesc animeuri. In teorie este primul anime pe care l-am vazut si nu ast vrea sa moara in obscuritate. Pentru fanii seriei nu va asteptati sa fie canon. Este mai bun ca versiune live action dar asta nu spune multe. Sunt interesat sa vad daca mai exista cineva care sa il fi vazut.
[Imagine: FinalFantasyIXBahamutvsAlexandregh.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
2 Vizitator(i)