Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Teh vs Paradox

#1
Blah . Blah . Blah .
Ca întotdeauna trebuie să apar eu şi Paradox cu un duel că altfel nu ne simţim bine 24 de data asta, la fotografie.

Tema: Buuuline.
Dată termen pentru postare fotografii: 27 septembrie
Dată termen pentru votare: imediat după ce se postează fotografiile până pe 18 octombrie

Nimic de adăugat. Ne vedem într-o oarecare zi, cândva, când o să facem pozele.

Bafă mie. Baftă lu' Paradox.

#2
Salut. Deci, am venit cu pozele. Fără alte detalii plictisitoare, să vedem:

Prima poză

A doua poză

Se pare că nici una dintre noi nu s-a depăşit pe sine de data asta, dar ne nimerim mereu la fel 24 some kind, some how cam la acelaşi nivel :b revenind şi trecând peste asta * laughs* START VOT ( yeah mereu mi-am dorit să zic asta ).

BAFTÄ‚ MARIA ÅŸi BAFTÄ‚ MIE.
Vă rugăm să votaţi şi argumentaţi.

Şi baftă şi vouă la votat 5.

#3
Vă anunţ de pe-acum că votul meu merge către prima fotografie, deoarece a fost cu mult superioară celei de-a doua.

A doua fotografie-i mult prea plată, lipsită de originalitate, fapt pentru care am scăzut şi foarte mult.
Poate dac-ai fi făcut poza dintr-un alt unghi, ar fi ieşit ceva mai bine, dar aşa nu-mi prea place, sincer.
Calitatea-i bună, totuşi; apreciez.

Prima poză-i superioară din toate punctele de vedere, enumerate şi mai sus.

Åži da, mi-e incredibil de lene, deci postul meu va fi dureros de scurt.
Edmond: [pauses, remembering what Fernand said when he asked why he betrayed him] It's complicated. Let's just say it's vengeance for the life that you stole from me.

#4
Ceea ce mă deranjează cumplit la a doua poză e fundalul. Nisipul ăla, lanţul vechi, leagănul galben (geez!)... ca să nu mai spun că unghiul este total aiurea. Poate dacă erau alte conduţii de lumină, dacă poza avea nişte culori puţin mai... vii, să zic aşa, mi-ar fi plăcut mai mult. Dar, după cum s-a spus şi puţin mai sus, poza e lipsită de originalitate.
Nu mă leg de calitate, pentru că nu avem toţi D-SLR-uri de 40 de milioane, ci de focalizare, de unghi, şi de imaginaţie. Şi nici tema, adică bulinele, par a fi fost pur şi simplu aruncate acolo, de parcă ţi-ai amintit cu 5 minute înainte că ai un duel de câştigat, şi ai luat lucrul cel mai la îndemână cu buline şi l-ai pus pe un leagăn. Sunt sigură că aveai mult mai multe chestii cu buline!

Îmi plac mai mult culorile la a doua. Este mai luminoasă, şi nu dă chiar impresia de "poză făcută la nimereală". Dar sinceră să fiu, m-am uitat pe poze înainte să mă uit care e tema, şi trebuie să spun că nu mi-am dat seama din prima ce trebuia să pozaţi.

Cred că am fost prea dură. Temele sunt de vină. >_>

Oricum, votul meu se duce la prima fotografie. =]

#5
Am uitat de topicul ăsta, sorry, sorry, sorry.

Prima fotografie - > Paradox.
A doua fotografie -> Teh ( a.k.a moi )

Scorul este destul de clar. Prima fotografie 2 voturi, ÅŸi singurele iar a doua fotografie nici un vot ( not even a chance ).

Merci Maria că ai concurat IAR cu mine * laughs* doamne, sunt nebună, I know ( I mean, stăteai liniştită pe mess şi sar pe tine fără introduceri cu duelul care oricum era foarte neclar, so yeah * laughs again * ).

Felicitări pentru câştig * hugs* şi mă bucur că am avut ocazia să concurăm, deşi nu a fost acelaşi lucru ca duelul de la fiction unde am pus mai mult suflet şi am avut două lucrări geniale, aici e oleacă diferit pentru că se vede că nici una dintre noi nu a dat nici pe jumătate din ce a putut mai bun but, even so, o recunosc - ai fost mai bună ca mine. ( ştii bine că o spun cu sinceritate şi atât, că mai mult eşti sigură şi tu, la fel ca şi mine, nu pot să adaug ).

Acestea fiind spuse, duelul s-a încheiat.



Subiecte de discuție similare...
Subiect: Autor Răspunsuri: Vizite: Ultimul răspuns
  Teh versus Paradox Teh 10 6.045 02-10-2010, 10:02 AM
Ultimul răspuns: Teh


Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)