Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Talentul este ca o floare!

#61
Desenul a iesit excelent. Imi place foarte mult. Singurul personaj care nu a aparut pana acum daca nu gresesc, aceasta este Yume. Este chiar personajul tau Marina Smile

#62
Siiiissssssssssss in primul rand hug
acum e vacanta si am mai mult timp...chiar daca am teme and stuf...sorry ca nu am postat pana acum.."sad" dar this stupid school imi ocupa tot timpul 20

ricum ultimul desen e genial xD nu mai genial decat cel cu Hinaria 19...dar tot genial e...normal ca este Yume...ah ce draguta si inocenta pare..si imi place si acea clepsidar xD....so cool nu vad greseli asa ca....huggss and de abia astept urmatorul desen chiar daca nu mai sunt personaje ^.^

oare ce vei desena acum?xD
back in black
I'll bite you, so don't bite me.
I am all the little things you hate

[Imagine: zvx369.png]
I was a sinner, a bad girl, Lord pardon me
I was deaf, dumb and blind, but know I can't see



#63
Dupa o pauza de 2 saptamani aproape,m-am gandit sa reiau hobby-ul meu,sper sa va placa noua mea creatie...
http://img91.imageshack.us/img91/590/crazygirlly0.jpg
[Imagine: Untitled-1.png]

#64
Te rog explica-mi si mie ca eu nu pricep ce anume faci cu aceste desene?
Le faci de la 0? Trasezi si colorezi peste?

Si inca ceva - poate ar iesi mai bine calitativ daca ai salva ca png si nu jpeg.

#65
Pentru cei care nu stiu tehnica pe care o folosesc la realizarea acestor desene,va voi explica.Inainte de toate realizez schita desenului cu creionul pe o coala pe care o introduc in calculator cu ajutorul scannerului(de obicei inainte de a desena ma uit peste mai multe imagini ca sa-mi fac o idee).Si pentru a-i da viata desenului cu ajutorul culorilor folosesc Paint,pentru a umple spatiul liber.Fie ca e png,fie jpeg,tot asa se vede.
[Imagine: Untitled-1.png]

#66
Pai atunci ce cauta threadul asta la GFX?
Nu ar trebui sa fie la fanart totusi?
Si eu m-as bucura sa vad si ceva schite 3

#67
Vreti sa vedeti o schita?Bine,din nefericire e singura care o mai am scanata...sper sa va placa,cand am timp o si modific putin in paint.

http://img184.imageshack.us/img184/7863/...ss1dh3.jpg (inspiratia mi-a venit dupa ce i-am citit povesti verisoarei mele)
[Imagine: Untitled-1.png]

#68
Draguta schita Smile
Pacat ca sunt destul de putine detalii.
De asemenea ti-as sugera sa nu mai faci liniile de aceiasi grosime - daca le variezi, dai un oarecare volum desenului Smile

Totusi lamureste-ma cu ceva - ce e cu desenele de pe prima pagina?
Seamana izbitor de mult cu clipart-urile de pe siteuri cu glitter graphics.

#69
Acele desene au fost primele,treptat se vede evolutia mea in "arta" 21 .de la dragoni si flori si etc,la pers anime.
[Imagine: Untitled-1.png]

#70
marina A scris:Dupa o lunga perioada de cand lucrez la acest desen...in sfarsit l-am terminat.Sper sa va placa.Multumesc andera pentru incurajari.4

http://img48.imageshack.us/img48/8633/greeneyesit3.jpg

Poate o sa va intrebati de ce pielea difera de restul desenului,deoarece am folosit photoshop pt piele.

Se vede ca ai evoluat Smile
Spune-mi in desenul asta, ce tehnica ai folosit in Photoshop? Ce brush folosesti? Folosesti cumva smudge sau blurr?




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)