Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Take your hands off from my present by Bonny and Dizzy

#1
Era dimineata de Ajun in casa familiei Haruno. Sakura impreuna cu prietenii ei impodobeau pomul de Craciun cu tot felul de globulete si bomboane. Era liniste si pace, o armonie perfecta pot spune, pana cand Naruto veni si tipa: ”CE FACE TOATA LUMEA?”, iar globurile cazura din pom, lovindu-se zgomotos de podea.
- Naruto, baka, ai spart globurile! Ce vi ca idiotu` si zbieri?? Nu vezi ca suntem ocupati?! tuna Sakura in timp ce se uita mirata pe covor.
- Ei bine, spuse blondul, mi-am exersat colindele si, uite: ”Mos Craciuuun, cu plete daaalbeee…”... Spuf!,toate geamurile incep sa crape.
- Naruto,idiotule,ai spart geamurile!!tipa Sasuke .
- Vorbeste domnu’ mare si tare, ingana Naruto.
- Ce faceti aici copii?intreba Kakasi care tocmai aparuse cu vestita lui carte “Vino,vino paradis”, partea a doua.
- Desteptul de Naruto ne-a spart globurile cu tipatul lui,apoi mi-a spart geamurile cu rahatul lui de colind! striga rozalia, nervoasa si rosie la fata.
- Cu geamurile si cu globurile se rezolva in doua minute, si, deodata cioburile incepura sa se lipeasca intre ele si sa se aseze fiecare in forma unui glob, ramanand toti copiii uimiti. Dar cu cartea mea, ”Vino,vino paradis” 2,ce faceti? Stiti voi, se termina ,si partea a 3 e editie limitata ,si… - Kakasi facu ochisorii de catelus-, si totusi vreau sa vad cum Niko-chan il vrajeste pe Simbad…. Dar vad ca vorbesc singur pentru ca TOTI ati plecat!
- Sakura,crezi ca s-a suparat Kakashi ca am pkecat si l-am lasat singur? intreaba Hinata un pic rusinata.
- Kakashi? Suparat? Poate daca numai afla daca reuseste Niko-chan sa il vrajeasca pe Simbad, raspunse Naruto.
-Da, si oricum, deja i-am cumparat cadoul, deci, numai trebuie sa ii ascult toate povestile despre Niko-chan, spuse Sasuke plictisit, ca de obicei. Acum, vreau sa raman un pic singur pentru ca am de cumparat niste lucruri pentru….pentru… pisica mea!
- Dar, Sasuke, tu nu ai pisica, zise Sakura banuitoare, aruncandu-i o privire seducatoare. Sau te duci in oras sa cumperi cadourile?
- Aaaa,nu, in niciun caz, raspunse Sasuke, rosu la fata. Am gasit, sti tu, o pisica pe strada ieri si… am luat-o si… hai ca trebuie sa plec sa ii iau de mancare. Paa!
- Pa! strigara Sakura si Hinata in cor. Dar tu, Naruto, ce faci , ai si tu vreo pisica pe care ai gasito pe drum ieri ? il tachina Hinata.
-Eu? Pisici ?Niciodata! Eu am treaba cu Tsunade…E secreet! Hai ca am plecat, paa! striga Naruto in timp ce alerga cu spatele. BUF! deodata pe jos. Sunt bine, pa!
- Aoleu, Naruto,pa! striga ingrijorata Hianata.
- Acum, draga mea ,numai noi am ramas. Ce zici, mergem la Mall sa aruncam un pic cu banii pentru ai nostrii iubiti? intreaba Sakura amuzata.
- Bine! exclama Hinata entuziasmata.
Dupa doua ore de shopping, acasa la Sakura

- Ce bine a fost! striga rozalia in timp ce se tranti in pat.
- Nu m-am mai distrat asa de mult! aproba Hinata, aruncandu-se si ea in pat. Dar ma intreb ce fac baietii nostrii...
Acasa la Sasuke

- Am luat cadourile tuturor, dar a mai ramas al Sakurei… ma intreb ce sa ii dau…
Si se uita el prin casa pana ce da de o oglinda:
-Sunt chipeees! exclama Sasuke admirandu-si patratelele ,in timp ce isi ridica bluza. O, da, baby, o voi da pe spate pe Sakura… OMG! Am zis eu asta? Inca imi place de Sakura???
- Da! spuse o voce ciudata.
- Cine e acolo? Naruto, baka, tu esti?
- Nu, raspunse vocea straina. Dar vreau sa-ti zic ceva.
- Ce? intreba Sasuke curios.
Barbatul epilat pe piept intreaba “ce”...
-Ce??intreaba Sasuke nedumerit.
- Ha, ha, ha, frate, ce tare a fost! iesi Naruto dupa un colt. Te epilezi pe piept, Sasuke?
- NARUTO! Prostule, nu ai auzit de ciocanit la usa? striga enervat Sasuke.
- Hmm…neaaaa. Oricum, nu am venit la tine pentru asta ,spuse baiatul serios.
- Da` de ce? Ai venit sa-mi zici ca barbatul care saliveaza dupa majorete spune”ce”?
- Nu,domnule-epilat-pe-piept, dar este si asta o idee foarte buna. Vroiam sa te intreb ce i-ai luat Sakurei cadou.
- Pai, i-am luat… i-am luat… i-am luat….. nu i-am luat nimic... mormaii Sasuke.
- Nu te-am auzit ! facu pe prostul Naruto.
- Nu i-am luat nimic ,tresarii Sasuke nervos, dar ,m-am gandit la ceva unic: DEZVIRGINARE!!!
- CE? tipa Naruto.
Iar acasa la Sakura


-Hmm…nu cred ca fac multe…discuta ce ne-au cumparat…Asa raman fetele ingandurate pana cand Hinata zice cu o voce mai bleaga:
-Ramen! Pun pariu ca asta mi-a luat Naruto…nu are el gusturi la cadouri…ar fi in stare sa imi ia tampoane! Strga Hinata incepand sa rada in hohote alaturi de Sakura.





Inapoi acasa la Sasuke




-Il concepi pe Sasuke junior,sau Sasuketel!striga Naruto razand cu lacrimi.
-Taci boule ca pun pariu ca si tu o sa fii In seara de Anul nou pe covor cu Hinata concepandu-l pe Narutel junior,spune prapadindu-se de ras domnu’ epilat pe piept.
SI asa au petrec toata noapte,baietii si fetele, pana dimineata de Craciun.





Like it, hate it ,whatever,just enjoy it:P

#2
Ok, nu voi începe să vă laud, pentru că povestea voastră nu este de lăudat. :| Nu am mai trecut pe la fic`uri Naruto de mult şi speram să văd o îmbunătăţire a scriitorilor de Anime fics. Titlul m`a atras, dar conţinutul m`a lăsat cu un gust amar. Aţi auzit de descriere? Sincer eu cred că nu. La voi tot ce există este un dialog sec şi stupid plus nişte naraţiune aproape inexistentă. Apoi, când scrieţi un fic, îl scrieţi cum scrieţi la şcoală, nu cu prescurtările de pe messenger. Arată inestetic. Rândurile goale arată foarte urât, mi se pare că lipseşte ceva. Apoi, aţi scris:
"tuna Sakura in timp ce se uita mirata pe covor."
Era nervoasă din câte se pare, deci nu se putea uita mirată. -.- Nu am râs decât la ultima parte. :]
Sper că următorul capitol va fi bun, nu contează cât scrieţi, contează cum scrieţi. Un rând - două scrise frumos, sunt mai bune decât zece dezamăgitoare. Când veţi descrie hentai`ul, sper că veţi şti să descrieţi >.<"""".
Dacă v`am criticat prea rău, scuzaţi`mă, daţi`mi PM şi nu voi mai trece pe aici. :]
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#3
Sa vedem:

1.Asta e parodie sau Fan-Fiction?Ca daca e parodie,sincer va zic ca nu mi se pare iesit din comun de amuzant,adica am ras la unele faze,dar incercati sa va puneti imaginatia mai mult la contributie,ca stiu ca aveti cu carul

2.Descrierea,nu prea este,si naratiunea la fel,aici vad mai mult dialog,eu stiam ca si intr-o parodie se pune descriere si naratiune.Iar dialogul predomina,uneori mi se pare putin cam aberant.

3.Asezarea in pagina,e putin cam alandala,pe langa faptul ca la sfarsit aveti foare mult spatiu intre anume parti,mai e si pus dezordonat.

4.Semnul intrebari la un moment dat l-ai pus de 3 ori unu dupa altul,unul era de ajuns.Nu ai pus semnele unde trebuie si de asta pare asa dezordonat.

Hmm...cam asta am avut de zis,daca nu v-a convenit ceva in comentariul meu zice-ti pe mess sau prin PM si nu o sa mai comentez.Puteti sa imi criticati ficul cat de dur se poate,dar asta a fost punctul meu de vedere...anyway,astept uramatorul capitol:D

#4
:-w
(17-12-2009, 10:45 PM)Bonny A scris: [color=#000000][font=Tahoma] Bine,am trecut si eu pe aici.Hai la treaba..

Era dimineata de Ajun in casa familiei Haruno. Sakura impreuna cu prietenii ei impodobeau pomul de Craciun cu tot felul de globulete si bomboane. Era liniste si pace, o armonie perfecta pot spune, pana cand Naruto veni si tipa: ”CE FACE TOATA LUMEA?”, iar globurile cazura din pom, lovindu-se zgomotos de podea.(asta mi-a placut:)))
- Naruto, baka, ai spart globurile! Ce vi ca idiotu` si zbieri?? Nu vezi ca suntem ocupati?! tuna Sakura in timp ce se uita mirata(si nervoasa)pe covor.
- Ei bine, spuse blondul, mi-am exersat colindele si, uite: ”Mos Craciuuun, cu plete daaalbeee…”... Spuf!,(fara virgula si incepi cuvantul Toate cu litera mare...)[b]toate geamurile incep sa crape.
- Naruto,idiotule,ai spart geamurile!!tipa Sasuke .
- Vorbeste domnu’ mare si tare, ingana Naruto.
- Ce faceti aici copii?intreba Kakasi care tocmai aparuse cu vestita lui carte “Vino,vino paradis”, partea a doua.
- Desteptul de Naruto ne-a spart globurile cu tipatul lui,apoi mi-a spart geamurile cu rahatul lui de colind! striga rozalia, nervoasa si rosie la fata.
- Cu geamurile si cu globurile se rezolva in doua minute, si, deodata cioburile incepura sa se lipeasca intre ele si sa se aseze fiecare in forma unui glob, ramanand toti copiii uimiti. Dar cu cartea mea, ”Vino,vino paradis” 2,ce faceti? Stiti voi, se termina ,si partea a 3 e editie limitata ,si… - Kakasi facu ochisorii de catelus-, si totusi vreau sa vad cum Niko-chan il vrajeste pe Simbad….(de ce ai pus atatea puncte.UNU NU ERA DEAJUNS?) Dar vad ca vorbesc singur pentru ca TOTI ati plecat!
- Sakura,crezi ca s-a suparat Kakashi ca am pkecat(plecat) si l-am lasat singur? intreaba Hinata un pic rusinata.
- Kakashi? Suparat? Poate daca numai afla daca reuseste Niko-chan sa il vrajeasca pe Simbad, raspunse Naruto.
-Da, si oricum, deja i-am cumparat cadoul, deci, numai trebuie sa ii ascult toate povestile despre Niko-chan, spuse Sasuke plictisit, ca de obicei. Acum, vreau sa raman un pic singur pentru ca am de cumparat niste lucruri pentru….pentru… pisica mea!
- Dar, Sasuke, tu nu ai pisica, zise Sakura banuitoare, aruncandu-i o privire seducatoare. Sau te duci in oras sa cumperi cadourile?
- Aaaa(un singur a nu era deajuns?),nu, in niciun caz, raspunse Sasuke, rosu la fata. Am gasit, sti tu, o pisica pe strada ieri si… am luat-o si… hai ca trebuie sa plec sa ii iau de mancare. Paa!
- Pa! strigara Sakura si Hinata in cor. Dar tu, Naruto, ce faci , ai si tu vreo pisica pe care ai gasito pe drum ieri ? il tachina Hinata.
-Eu? Pisici ?Niciodata! Eu am treaba cu Tsunade…E secreet! Hai ca am plecat, paa! striga Naruto in timp ce alerga cu spatele. BUF! deodata pe jos. Sunt bine, pa!
- Aoleu, Naruto,pa! striga ingrijorata Hianata.
- Acum, draga mea ,numai noi am ramas. Ce zici, mergem la Mall sa aruncam un pic cu banii pentru ai nostrii iubit(Sasuke era cu Sakura si Hinata cu Naruto??de ce nu ai spus de la inceput..stiu si eu..lenea astaa..)i? intreaba Sakura amuzata.
- Bine! exclama Hinata entuziasmata.
Dupa doua ore de shopping, acasa la Sakura

- Ce bine a fost! striga rozalia in timp ce se tranti in pat.
- Nu m-am mai distrat asa de mult! aproba Hinata, aruncandu-se si ea in pat. Dar ma intreb ce fac baietii nostrii...
Acasa la Sasuke

- Am luat cadourile tuturor, dar a mai ramas al Sakurei… ma intreb ce sa ii dau…
Si se uita el prin casa pana ce da de o oglinda:
-Sunt chipeees! exclama Sasuke admirandu-si patratelele ,in timp ce isi ridica bluza. O, da, baby, o voi da pe spate pe Sakura… OMG! Am zis eu asta? Inca imi place de Sakura???
- Da! spuse o voce ciudata.
- Cine e acolo? Naruto, baka, tu esti?
- Nu, raspunse vocea straina. Dar vreau sa-ti zic ceva.
- Ce? intreba Sasuke curios.
Barbatul epilat pe piept (SASUKEE??EPLITA PE PIEPT?n-a vost buna) intreaba “ce”...(iarasi cee???)
-Ce??intreaba Sasuke nedumerit.
- Ha, ha, ha, frate, ce tare a fost! iesi Naruto dupa un colt. Te epilezi pe piept, Sasuke?(Sasuke nici macar nu a zis ca se epileaza pe piept:|:|)
- NARUTO! Prostule, nu ai auzit de ciocanit la usa? striga enervat Sasuke.
- Hmm…neaaaa.(scrii mai multe litere ca se te afli si tu in treaba:|:-W) Oricum, nu am venit la tine pentru asta ,spuse baiatul serios.
- Da` de ce? Ai venit sa-mi zici ca barbatul care saliveaza dupa majorete spune”ce”?(doamne cat ma enerveaza chestia asta.renunta la atatea ceuri~X()
- Nu,domnule-epilat-pe-piept, dar este si asta o idee foarte buna. Vroiam sa te intreb ce i-ai luat Sakurei cadou.(poate :vroiam sa aflu ce cadou i-ai luat Sakurei..8-|)
- Pai, i-am luat… i-am luat… i-am luat….. nu i-am(repetitie 8-|) luat nimic... mormaii Sasuke.
- Nu te-am auzit ! facu pe prostul Naruto.
- Nu i-am luat nimic ,tresarii Sasuke nervos, dar ,m-am gandit la ceva unic: DEZVIRGINARE!!!(WTF??la cum se comporta zici ca au 12 ani:)))
- CE? tipa Naruto.
Iar acasa la Sakura


-Hmm…nu cred ca fac multe…discuta ce ne-au cumparat(discuta despre ce ne-au cumparat!~X(~X()…(fara atatea puncte de suspensieX()Asa raman fetele ingandurate pana cand Hinata zice cu o voce mai bleaga:
-Ramen! Pun pariu ca asta mi-a luat Naruto…nu are el gusturi la cadouri…ar fi in stare sa imi ia tampoane(WTF O.o)! Strga(striga*..da bine ca nu a inceput sa zbiere pe acolo:))) Hinata incepand sa rada in hohote alaturi de Sakura.





Inapoi acasa la Sasuke




-Il concepi pe Sasuke junior,sau Sasuketel!striga Naruto razand cu lacrimi.(:|..total neinteresant)
-Taci boule ca pun pariu ca si tu o sa fii In(in cu "i" mic draga mea) seara de Anul nou pe covor cu Hinata concepandu-l pe Narutel junior,spune prapadindu-se de ras domnu’ epilat pe piept.(OMG..ce expresii)
SI asa au petrec toata noapte,baietii si fetele, pana dimineata de Craciun.





Like it, hate it ,whatever,just enjoy it:P

Poti sa ma injuri,poti sa imi faci orice.Putin imi pasa de ce imi spui tu 8-|.Daca tii cont sau nu de ce ti-am scriu eu mai sus treaba ta.
1.Grabesti actiunea.:?:
2.Dialogul este SEC..stiam ca iti e lene sa mai scrii,da asta e viata..
3.Mai pune DESCRIERE..daca sti ce e aia;)..
4. Capitolul tau este scurt. Nu te doare mana daca mai scrii.

Daca nu-ti convine ceea ce ti-am spus mai devreme.poti sa imi dai un PM..Nu am spus nimic despre tine,ci despre ficul tau.Chiar daca ceea ce scrii te poate reprezenta.
Life is unique,take it seriously♥

Life is a game,play it♥

Life is precious,take care of it♥

Life is wealth,guards it♥

Life is happiness,be such as to deserve♥

[Imagine: 75746v3114te48a.gif]
[Imagine: 1587185ltjp3wkjoa.png]

#5
Fara disclaimer, fara fic. ^^ Ti-l inchid. Cand o sa ai disclaimer, te rog sa postezi la Topicuri inchise, cu linkul unde ti-e ficul si o sa ti-l deschid. ^^ Cititi regulile !
[Imagine: tumblr_ljy3o2Lf311qzf4bro1_500.gif]

Always keep the faith !



YunJae, YooSu, ChangSica, HunHan.



The pleasures of the mighty are the tears of the poor
A song will outlive all sermons in the memory
Always Keep The Faith
Deferto Neminem
Hope to the End
















Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)