Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tablou prea banal .

#1
Păi chiar azi mi-am cumpărat un Nikon Coolpix şi am zis să-mi încerc norocul. Astept păreri, sfaturi şi critici, bineînţeles. ^^

My favorite color.
Sun.
My dog => Thor :]
<33

#2
Helău, Imp. Oh, well, i`m first ? That's good. :]]
Eniuei.
Uhm, prima dată trebuie să recunosc că n-am ce comenta când vine vorba de calitate. E Nikon, şi dacă nu mă înşel, Nikonul e un aparat foarte bun, deşi eu una prefer Canon. 65 Erm, nu despre vorbim aici, aşa că să revenim.
'My favorite colour' - e chiar reuşită! Îmi place felul în care-ai reuşit să fotografiezi acea floare + unghiul şi lumina care este bună.
'Sun' - probabil aş fi luat-o din alt unghi. Dar e bine şi cum ai facut-o tu. Şiiii lumina soarelui ce cade pe unele frunze a ieşit foarte bine. Deci fotografia e pe jumătate reuşită, cum am spus, eu aş fi pozat din al unghi. ^^
'Thor' - awww, ce cute e. N-am ce comenta aici. Îmi place cum l-ai pozat, cum stă şi lumina, again, e bună. Like it.
'<33' - Tare drăguţă asta. Florile alea sunt trandafiri, cumva? Dacă nu, înseamnă că e ceva ce seamănă. :]] Dar îmi plac culorile, lumina, totul. Şi asta-i o fotografie reuşită.
Well, ştiu că n-am dat sfaturi, dar de. :]
Spor la mai multe fotografii!

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#3
Hei, Imp. Că tot mi-ai zis de fotografiile tale am trecut și eu pe-aici. Chiar eram super curioasă să îți văd munca. Și evident că nu se putea fără să îți las și un comm, nu? 15
OK, so... sinceră să fiu, nu prea le am cu fotografia. Adică, tot ce am pozat eu vreodată nu s-a dovedit a fi genial, și nici un aparat genial nu am avut, și nici lumina nu era genială, și în mare... eu nu le am cu fotografia. Darrr... cred că am ochiul bine format și dacă e vorba de criticat ceva, mă pricep.
Sper doar să nu te deranjeze critica, atâta tot.

My favorite color - nu mi-a plăcut. În primul rând, când s-a încărcat poza și a apărut brusc floarea aia m-am speriat o.o... nu părea o floare, părea o ciudățenie de insectă cu o mie și una de picioare. Nu am idee ce floare e aia și sincer, e posibil să fiu eu insensibilă acum, dar orice floare ar fi... e urâtă. xDDD și poza nu îmi inspiră nimic. Nu e nici o floare drăgălașă, nici nu e fotografiată dintr-un unghi cât de cât ok, să zic că se vede într-un mod mai... artistic... poza... Nu are nimic mișto în ea, nu mi-a plăcut. Că e lila, da, e fain. Că tot e culoarea ta preferată. Dar asta nu ajunge, și oricum în poza aia nu predomină lila-ul.
Sun - asta da, a fost mișto. E o poză frumoasă, fotografiată bine. Se vede soarele printre frunze, fără ca acestea să îl acopere. Ce m-a deranjat totuși la poză este că... e o creangă acolo... care parcă împarte poza în două, ceea ce strică puțin impresia per total, darrrrr... nu prea pot să mă iau de asta, nu? Adică... nu tu hotărăști cum cresc crengile copacilor 21 nu depinde de tine și nu e legat de talentul tău ca fotograf.
Thor - frumos câine, n-am ce zice. E frumos făcută și poza. Și-a mișcat puțintel laba, am impresia... Nu contează asta totuși, e faină poza.
<33 - nu ți-ai ales deloc bine unghiul din care să faci poza asta. Părerea mea, desigur. În primul rând, casa aia strică tot. În al doilea rând, trebuia să te axezi mai mult pe floare în sine și nu pe tulpină. Un sfert din poză reprezenta zona cu frunze și cu verdeața și ce naiba mai era acolo. Mă plictisea, era o parte inutilă a pozei, puteai să eviți tot verdele ăla... Și florile... nici măcar nu ai evidențiat mare chestie din ele... Rozul e în proporții mici, nici măcar dacă o iau pe culori nu pot să văd florile alea ca fiind elementul principal al pozei tale, ceea ce cred eu că vroiai să fie.

Adică, la naiba, habar n-am. Poate e vina mea. Poate își spune cuvântul o latură mai dură din mine și nu reușesc eu să văd ce ai tu de exprimat în pozele astea. Poate pur și simplu vreau să evidențiez eu faptul că urăsc pozele cu flori în general, pentru că sunt plictisitoare de mori... Poate, poate. De ținut tot într-un poate nu e greu, dar cred că acum încerc doar să găsesc scuze pentru faptul că... mie chiar nu îmi plac unele aspecte din lucrările tale.
Sincer, sper să nu te fi supărat pe mine xDD...
oh hi there.
[Imagine: tumblr_m2qvzsPdP51qi23vmo1_r1_500.gif]
Stairway to heaven?
Gurrrrrrl, I ain't got no time for that, I'm taking the elevator.

#4
Mulţumesc, Mad Hatter şi Allison ! hug * hugs for u gurls *

Neeeext :

Sunt de părere că trebuia mai multă muncă.... >_<'
T____T
Văzduh.

PS: Data viitoare, am de gând să aduc poze mai interesante, promit. Cum vedeţi, acestea nu au ieşit deloc bine - după părerea mea. But.... vă las pe voi ... ^^'

#5
-.-
Alte poze :

Biluţee. :]]
My lost friend
I.
II.

See ya next time ! <3

#6
Helăăău. *hug*
Trebuie să spun, cu părere de rău, că ultimele două mi se pare cam...-.-' banale? Calitatea şi lumina sunt ok, yeah, daaaar sunt decât două frcute ude. Big thing. Poate că dacă le-ai fi luat în alt unghi or smth like that, ar fi fost ok. Dar aşa mie nu-mi place. >.< Sorry.
Cea cu biluţele e chiar reuşită, îmi place. Şi lumina, şi calitatea sunt ok, deşi aş fi luat din unghi. Totuşi, e bine şi aşa. ^^
A doua dacă ar fi fost luată de mai departe şi chestii de genul şi nu alb-negru, poate că ar fi fost mai drăguţă. Dar e ok cum ai luat-o tu.
Well, spor în continuare la noi poze! *hug*

XoXo, Mad Hatter.
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#7
Mersi, Mad Hatter. hug .
Now, another pics. De astăăzi. ^^

19Esthetique.
True friendship.

Prefer să văd măcar un comm. ^^ Tnx again Mad Hatter.

#8
Helăău, Kolorovaa. *biiig huuuug*
N-a mai comentat nimeni? Huh? Păcat. ._.' Eniiiiiuei. Fotografiile din ultimul post îmi plac, sunt drăguţele şi cel mai mult îmi place prima, daar...- există un dar!
Prima poză: lumina e prea...multă. :- ? Nu ştiu dacă înţelegi, dar e aşa...ciudată şi mă orbeşte când mă uit la ea. În sine, e ok. Ar fi fost mai reuşită dacă...:- ?? o luai dintr-un unghi mai închis. :]
A doua poză: Hmm. Ar fi trebuit să umbli la contrast/lumină or smth like that. Why? Well, din nou, e prea muultă lumină în spate. ._.' Dar ideea şi felul în care-ai prins mâinile sunt geniale. x]
Continuă tot aşa sau chiar mai bine! Spor la fotografiat, diăr. *biiiig huuuug*


xoxo
[Imagine: tumblr_lvu3z0OC361qkx1cbo1_500_large.gif]
The Mad Hatter: Have I gone mad?Alice: I'm afraid so. You're entirely bonkers. But I'll tell you a secret. All the best people are.


#9
Thanks *hugs*
PS: Să spunem că-mi place să mă joc cu efectele *laughs*

http://i1228.photobucket.com/albums/ee44...e/N021.jpg
http://i1228.photobucket.com/albums/ee44...e/N026.jpg


#10
Ellow,kiduz : > M-am strecurat si eu pe aici ca musca in lapte xD. Am vazut ca ai topic cu poze si m-am gandit sa le vad : > Unele nu le-am putut deschide, nu stiu de ce -_-" Dadeam sa intru in ele, si imi aparea pagina principala de pe photobucket. Nu stiu de ce, probabil am eu laptopul prea tampit : )). Nu m-ar mira, la cate fite imi face o.o
In fine xD. Deci ai Nikon? Norocoaso ! De cand salivez eu dupa unul : )) Poate mai incolo o sa primesc si eu unul, cine stie...: )) Ceea ce imi place la poze este claritatea. Nu-i de mirare, doar e Nikon. So good job. Mi-au placut ultimele doua poze din ultimul post. Natura : > Peisajele sunt foarte dragute si cand te uiti la ele, nu stiu, imi dau asa un sentiment de relaxare xD. Aberez, stiu, but it's true. True friendship - I love it. Aw, ale cui sunt mainele acelea? 19Esthetique. este geniala la randul ei. Imi place cum ai editat-o, desi pare putin prea luminata. Insa este super poza :3.
Chiar te pricepi la facut poze. Fotografiile sunt reusite si foarte dragute. Astept in continuare si alte capodopere : > Good Luck.
[Imagine: tumblr_lw7j04DPq01r5ikx8o1_400_large.gif]
My mama always says that I'm cute. I don't believe her. I'm more than that !

Shake, shake that booty for Beckha !





Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)