Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tabara iubirii

#11
imi pare rau ca nextu' a fost asa de ,,intarziat'' insa am avut muuuulte teme si chestii legate de scoala (scoala asta, stiti si voi cum este...). Oricum, cap. asta e mai lung si l-am impartit in doua parti. Inainte sa va apucati sa cititi continuarea, va spun dinainte ca nu am prea avut idei si m-am inspirat din viata mea...si inca ceva: cap. asta nu e prea reusit insa sper sa va placa.

Cap. 7 : Cele mai lungi zile ale verii…
- prima parte-
Afara soarele a parut printre nori. Ploaie incetase. Sakura, care abia se uscase pe par, era supusa unui interogatoriu de catre Lily.
- Unde ai fost ?
- Afara.
- De ce ai un asa zambet ?
- De ce trebuie sa ma intrebi toate astea ?! isi pierdu rabdarea Sakura.
- Nu-mi raspunde la intrebare cu o intrebare !
- Oof…pentru ca am fost cu cineva anume. Am fost cu Sasuke, daca asta vroiai sa ma intrebi.
- Si ce ati facut ?
- Chiar vrei sa stii ?
- Normal ! Haide, te rog, zi-mi ! starui Lily.
- Pai…mi-a zis ca a mintit atunci, mi-a mai spus nu stiu ce chestii…bla bla bla…apoi m-a sarutat…bla bla bla si apoi Daisuke ne-a chemat in cabana. Gata ! Multumita ?
- Desigur ! zise Lily cu un zambet prostesc. Tie iti place de Sasuke ?
- Putin, raspunse rozalia insa cand vazu zambetul ,de data asta ironic, al lui Lily adauga :
- Bine,bine…poate putin mai mult…
- Asa…facu Lily.
- Ok ok ok. Il iubesc. Chestia e ca atunci cand el voia sa-mi zica ceva, a venit imbecilul de Daisuke, care din pacate este ruda cu mine…o sa-mi schimb numele de familie ca sa nu stie lumea ca suntem frati !
- Hei, el nu a avut nicio vina, ii lua apararea Lily. Nici nu stia ca voi erati intr-un asa moment.
- Spui asta pentru ca simti ceva pentru el, spuse Sakura. Apropo, cum o duci cu el ? Bine, rau…sunteti impreuna ?
- Nu…din pacate ! M-a invitat sa ne plimbam putin insa i-am zis ca trebuie sa stau cu tine.
- Ce ?! Ce prostuta esti ! Du-te ! Voi gasi eu ceva de facut ! zise rozalia cu un zambet calduros.
- Atunci ne vedem mai tarziu ! Pa ! spuse Lily imbratisandu-si prietena.
- Pa !
Bruneta a iesit din camera, lasandu-o pe adolescenta singura. Neavand ce face, Sakura a iesit si ea si s-a dus sa gaseasca pe cineva cu care sa vorbeasca. A strabatut holul pustiu, a iesit pe usa, ajungand pe terasa. Acolo, mai era si Itachi care statea singur. Adolescenta s-a bucurat la vederea tanarului, caci se intelegeau destul de bine cei doi.
- Salut, Itachi !
- Buna. Ce mai faci ?
- Stii tu…ma plictisesc. Lily a iesit impreuna cu Daisuke iar eu am ramas singura.
- Sa stii ca si Sasuke sta singur in acest moment si cum el te place asa de mult, i-ar face placere compania ta.
- Sasuke ma place mult?! exclama uimita Sakura.
- Mai bine spus te iubeste. S-a certat si cu unul dintre prietenii lui pentru tine.
- Sasuke are prieteni ? Eu stiam ca nu e asa de sociabil.
- Nu e grozav ? S-a imprietenit cu o gasca insa sunt toti niste nesimtiti.
- Si cum, se cearta cu unul pentru…mine ?! exclama iar uimita rozalia.
- Eu asa am auzit.
Itachi voia sa inceapa o noua fraza, insa, un grup de baieti de indreptau spre ei asa ca a zis :
- Uite-i pe Sasuke si noua lui gasca !
Intr-adevar, era o gasca cam antipatica. Erau 3 baieti, cu Sasuke 4. Unul dintre ei o sorbea cu privirea pe adolescenta, impreuna cu Sasuke. Cand erau in dreptul lui Itachi si al Sakurei, cel care o sorbea cu privirea se adresa rozaliei :
- Cum te numesti, frumoaso ?
- Nu sunt obligata sa-ti raspund.
In mintea ei, rozalia gandea : ,,Cica Sasuke e singur…ha! Mi-as dori eu ! Si ia uite la el: nici nu-mi ia apararea ! Ce nemernic ! ‘’
- Cred ca am inceput prost, zise acelasi baiat.
- Ce geniu ! spuse adolescenta ca pentru ea.
- Numele meu este Shin. Ei sunt Tadashi, arata spre un baiat blond cu ochii verzi, Masao, arata spre un baiat foarte inalt, cu parul roscat si ochii caprui si el e Sasuke, arata spre brunetul nostru care nu-si lua ochii de la Sakura.
- Eu sunt Sakura. Incantata, a incercat sa fie politicoasa rozalia.
Shin era un baiat brunet, inalt, cu ochii mov. Se parea ca Sasuke s-a certat cu el pentru Sakura deoarece ambii baieti pareau indragostiti lulea de aceeasi rozalie.
- Si cum ti se pare in tabara ? intreba Tadashi.
- Pai, e ok. Aaaa…vorbim mai incolo.

#12
hi bff!new cap and i'm first! so dau edit dupa ce citesc.
asta chiar e din viata ta. ca tampitu' (sorry poate pentru tuh nu e asa) are exact asa prieteni. si ala care o sorbea din priviri sa inteleg ca era maxim?:))
imi place desi ai mai mult dialog. dialog:X descriere:| naratiune:|
astept nextu'
chu & gambate & kissu':*:*
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#13
tocmai am terminat a doua parte din cap.#:-S si sper sa va placa:D

- a doua parte –

Dupa ce Sakura isi lua la revedere de la baieti, s-a dus sa se plimbe pe langa lac. Ii placea tare mult privelistea... Acolo putea medita in liniste sau putea visa cu ochii deschisi la cineva anume. Mergea incet, cu pasi mici si calculati pe langa maretul lac. Era, bineinteles, cu mintea in alta parte si a fost speriata cand, deodata, un baiat din gasca lui Sasuke a aparut in fata ei, parca din neant. Era baiatul cu numele de Tadashi.
- Te-am speriat ? intreba blondul.
- Tu ce crezi?
- Scuze, n-am vrut. Tot ce vroiam era sa vorbesc putin cu tine. Nu am vrut sa te speri.
- Nu conteaza. Deci, despre ce vrei sa vorbim ?
- Stii, ma cam deranjeaza ce le-ai facut prietenilor mei.
- Adica ? intreba surprinsa adolescenta.
- Se cearta continuu, numai din aceeasi cauza. Care sa fie cu tine. Nu stiu ce vraja le-ai aruncat insa stii ca va trebui sa alegi pe cineva ?
- Doamne…nici macar nu-l cunosc pe Shin ala, sau cum il cheama…cat despre a alege pe cineva, ce treaba ai tu ? Ce iti bagi nasul ala mare unde nu-ti fierbe oala ?
Tadashi si-a atins nasul ingrijorat. Era nasul lui mare sau era sarcastica Sakura ? Cu siguranta era Sakura cu sarcasmul ei…
- Eu doar intrebam…vreau sa stiu pe cine placi pentru ca aia doi se cearta mereu si nu mai suport !
Sakura a stat putin pe ganduri. Sasuke se certa pentru ea…Rozalia nu mai putea de fericire. Indiferentul baiat se lupta pentru ea !
- Si deci se cearta, nu ? intreba fata.
Blondul dadu din cap afirmativ.
- Si ce zic ? continua adolescenta.
- Shin zicea ca e mult mai frumos, Sasuke spunea ca e mai inteligent si ca pana si o gaina e mai desteapta decat Shin…s-au injurat putin, s-au luat la bataie…
- Aahaa…spuse interesata adolescenta.
Deci pana la urma Sasuke tinea foarte mult la rozalie. ,,Interesant… ‘’ gandea fata care nu mai putea de fericire.
- Deci, pana la urma, pe cine doamne iarta-ma placi ?
- Pe nimeni, nega adolescenta amuzata de situatie.
,, Domnul stie-tot pune prietenii sa afle pe cine iubesc. Ce caraghios !’’ gandea Sakura. ,, Ei bine, daca joaca dur, sa afle ca si eu joc tare !’’
- Fetele astea sunt asa de…a vrut sa spuna Tadashi insa nu mai a mai putut deoarece un pumn in burta a venit din partea Sakurei.
- Asa cum ? a zis enervata la culme rozalia.
- Asa de …dure !
Durerea nu era chiar asa de mare, pumnul venind de la o fata, insa era de ajuns ca bietul baiat sa recunoasca valoarea Sakurei. Rozalia a plecat, lasandu-l pe baiat cu ochii-n soare, indreptandu-se spre cabana sa vada daca prietena ei s-a intors. Pe drum, nu s-a mai intalnit cu nimeni, spre fericirea ei deoarece nu vroia sa vorbeasca cu nimeni. Se simtea ca intr-un joc penibil din clasa a-4-a cand baietelul placea o fetita, fetita il placea pe baietel, insa baietelul era prea timid sa-i zica asta fetei si ii punea pe prietenii lui sa afle pe cine place fata…ce penibil ! Plus ca baietelul era si las si nu ii lua apararea fetei. Exact ! Acel baiat era brunetul nostru, iar fetita nu era alta decat Sakura. Mai intai Itachi il da de gol pe Sasuke, apoi Tadashi. Nu mai suporta ! Ii venea sa plece din tabara aia blestemata unde l-a cunoscut pe acel brunet. Daca Sasuke avea ceva sa ii zica, nu avea decat sa-si ia inima-n dinti si sa-i spuna ! Si sa nu mai vorbim ca daca o dorea intr-adevar pe rozalie, nu avea decat sa lupte pentru ea. Cu aceste ganduri, Sakura nu si-a dat seama ca a ajuns in dreptul usii de la camera sa. A apasat clanta si a intrat. Inauntru era Lily, care venise exact cu cateva minute inainte, si care topaia prin camera. Sakura banuia ca topaia de fericire…
- Hei, incepu rozalia, ce-i cu fericirea asta ?
- Ghiceste ! zise Lily entuziasmata.
- Stai ! Ai descoperit ca esti printesa si ca locuiesti in cel mai frumos palat ? zise cu un zambet si ironic si in acelasi timp prostesc, Sakura.
- Nu, spuse scurt Lily.
- Extraterestii au venit pe pamant si ti-au propus sa locuiesti cu ei, pe Marte ? spuse Sakura cu aceeasi zambet.
- Haide, fi serioasa, se ruga Lily suparata.
- Bine, bine… fratele meu te-a intrebat daca vrei sa fi cu el ?
- Bingo ! facu bruneta fericita. Nu e minunat ?
- Da, e super ! Fratele meu nu pierde deloc timpul ! spuse Sakura, imbratisandu-si prietena si felicitand-o.
- Acum e timpul lui Sasuke sa se intrebe ! zise Lily serioasa.
- Fi realista. Baiatul ala e asa de insensibil. Stai sa-ti povestesc ce mi s-a intamplat azi…
Sakura a inceput sa-i povesteasca prietenei tot ce ii s-a intamplat.
Dupa ce a terminat, Lily, ce era uimita, a zis :
- Ha ! Ce copil imatur ! Se vede ca nu a mai fost indragostit pana acum… Apropo, ce o sa faci cu baiatul ala, Shin ?
- Am un plan…spuse Sakura cu un ranjet malefic.
- Spune-mi ! Te rooog, zi-mi ! se ruga de ea Lily.
- Oricum iti ziceam, stai linistita. M-am gandit sa-l fac gelos pe Sasuke, folosindu-ma de Shin !
- Asta nu e bine. Nu e frumos sa te joci cu sentimentele unui baiat, spuse Lily ca de obicei, preocupata de fericirea altora.
- Stiu, insa i-a gandeste-te. O sa-l bat la propiul lui joc ! El a inceput jocul asta de copii, iar eu o sa-l joc, fie ca vreau, fie ca nu.
- Si o sa sfarsiti bine ? Vreau sa spun, rezultatul o sa fie o catastrofa ! In joc sunt sentimente nu altceva ! starui Lily.
- Atunci ai tu un plan mai bun ? intreba suparata Sakura.
- Nu unul mai bun. Cel mai bun ! spuse bruneta cu un zambet dulce.
Trecura cateva ore de cand aceasta conversatie lua sfarsit. Sakura inca se ruga ca Sasuke sa-i zica ce vroia sa auda. Oare ce plan avea Lily ? Sau si mai imporant : avea el sa functioneze ? Rozalia nu isi punea aceste intrebari. Era prea preocupata sperand. Spera si spera insa parca era degeaba. Erau ce cele mai lungi zile de vara…

#14
so...in primul rand vreau sa va multumesc pentru comentarii! o sa incerc sa nu mai fac greseli de acum inainte! in al doilea rand, sunt asa de zapacita incat am uitat sa pun poze cu baietii din gasca.
Tadashi : http://media.photobucket.com/image/anime...onde-2.jpg

Shin: http://media.photobucket.com/image/anime...cc.jpg?o=7 sa nu luati in seama bandajul deoarece nu avea insa alta poza mai frumoasa nu am gasit:(


Masao: http://media.photobucket.com/image/anime...ro.jpg?o=4

Cam astea sunt pozele...app nextu' o sa-l pun maine sau poimaine.

#15
(03-05-2009, 01:53 PM)hell_girl A scris: abia astept continuarea sper sa fie maine
totul a fost super
greselile nu le enumar ca imi este sila
chuu si gambate astept nextul

poi dha k tie lena sa o ajuti sa exceleze zici intodeauna k e bn :|... ce user mai ejti ji tuh ? eh?


(03-05-2009, 01:30 PM)mika A scris: Uppeerr tarree!Dc nu pui continuarea mai repede?...Ce mai conteaza cateva greseli minore cand ai un fic asa TAARREE?!Gambette si kissu!(P.S:grabeste-te ca mor aicea de curiozitate)Paaa!!!

uiteo ji pasta :| spameaza aicia k e noua ji nici nu jtie sa critice :|...cred k e primul tau fic citit :|


acu' eo....


e dragut dar prea mult dialog ji lipseste descrierea...ar trebui sa citesti ceva carti ceva romane :-?
nu tiar strica.....la tn in capitol e numa dialog mult ji prost...sec...numi exprima nmk
poi dha..nush dak tiam mai dat mesaje k am citit fiq' de curand....
mdea :-?
Sakura bad girl iar sas'ke good boy....ciudat :-?
mai am cv de zis...nu te supara
NU MAI SPAMATI MA K NI SE INCHID IAR TOPICURILE Q NARUTO FANFICTIONUL....IAR MEMBRII NOI SA AVETI MARE GRIJA X(
Orcine ar fi spus că aşa e Sfârşitul
Credeam c-o să fie cumplit, dureros
Când colo, sfidând la amurg răsăritul
Fu cum nu se poate mai pur, mai frumos . . .


[Imagine: 590860ruyjz7bfx6.gif]

[Imagine: chibi_2356.gif]
Tanya, chibi-ul lui SaKu_AnGeLs_SaSu

#16
bai frate! deci m-ati enervat si nu e de bine! ea a vrut sa faca cu mai mult dialog asta e! am vazut ficuri facute numai din dialog...
so sa revenim la fic... imi place:X ai mah da euh vreau sa fie saku cu sasu! daca ii faci sa nu fie impreuna sti tuh ce patesti la scoala...X(
astept nextu
chu & gambate & kissu' :*:*:*
Intunecand intunericul,
iata
portile luminii.

#17
imi pare f. rau ca n-am putut pune continuarea zilele trecute :( . Am avut o grooooaza de teme. Sper ca acest cap. va fi mai bun si va fi pe placul vostru.
Cap. 8 : Faultul si organizatia secreta

Era dimineata zilei de 24 iunie. Ce dimineata linistita ! Pasarile cantau la fereastra rozaliei iar razele soarelui ii luminau fata. Cantecul armonios al pasarelelor, impreuna cu razele, au trezit-o pe adolescenta. Era mai bine decat sa o trezeasca enervanta alarma a telefonului. A cascat somnoroasa si s-a uitat la ceas. Era cu o jumatate de ora inainte de ora micului-dejun. S-a ridicat din pat lenesa si a trezit-o pe Lily. Dupa ce bruneta s-a trezit si ea, fetele s-au imbracat si au coborat la masa. Amandoua erau imbracate in pantaloni scurti si tricou. Sakura avea pantalonii roz si tricoul mov si purta niste balerini tot mov, in timp ce bruneta era imbracata toata in verde. Pe drum, au dat nas in nas cu Sasuke care se ducea si el la masa.
- Sasuke, incepu Lily, ce mai faci ?
- Pe aici, raspunse brunetul uitandu-se la Sakura.
Cei doi si-au impartit cateva priviri dupa care au plecat impreuna cu prietena adolescentei la masa. Sasuke s-a asezat langa prietenii lui, iar cele doua fete s-au asezat la masa unde statea Daisuke si Itachi, care devenisera prieteni buni.
- Cum ai dormit, papusico ? intreba Daisuke cand iubita lui s-a asezat la masa.
- Ca un copil mic, papusel, raspunse Lily.
- Imi vine sa vars…zise cu sila Sakura. Nu vedeti ca unii mananca aici ?
- Oof, maturizeaza-te, surioara ! spuse Daisuke.
In timp ce tinerii vorbeau, puteai observa ca lucrurile se incingeau la masa unde statea Sasuke.
Shin, care se tot uita la Sakura, a fost descoperit de Sasuke care nu suporta ca cineva sa se de-a la rozalia lui.
- Iti faci sperante vagi daca crezi ca o fata ca Sakura s-ar uita la un prost ca tine, spuse Sasuke nervos.
- Si ce, crezi ca s-ar uita la tine ? Te-ai uitat veodata in oglinda ? ii raspunse Shin.
- Ai citit vreodata o carte ? intreba ironic Sasuke.
- Baieti, spuse Masao cand a vazut ca cei doi vroiau sa se ridice si sa rezolve lucrurile cu bataia, stati calmi ! Nu va stricati prietenia pentru o fata !
- Are dreptate, instari Tadashi.
Cei doi s-au calmat rapid si s-au decis sa schimbe subiectul. Dupa masa, tinerii au plecat din sala de mese spre activitatile lor. Sakura si Lily vorbeau despre ceva total neinteresant cand si-a facut aparitia Shin :
- Vreti sa jucati baschet ?
Fetele s-au uitat una la alta, parca vorbind din priviri si au raspuns in cor :
- Desigur !
Cei trei s-au dus pe teren unde mai erau Sasuke, Masao, Tadashi, Itachi, Daisuke, Madison (din nefericire pentru Sakura) si o alta fata din tabara pe nume Taylor cu care cele doua se intelegeau bine. Era cinci la cinci. In prima echipa erau Sakura, Sasuke, Lily, Daisuke si Shin. In a doua erau restul jucatorilor. Jocul incepuse. Echipa Sakurei juca foarte bine. Era munca in echipa. Cealalta echipa, juca si ea bine insa Madison era un mare minus deoarece nu pasa nimanui. Dupa 10 minute era 4 la 2 pentru echipa Sakurei. Echipa lui Madison incerca sa recupereze insa era degeaba. Madison se tot straduia dar de cate ori avea mingea, Sakura trecea ca un fulger si i-o lua. 6-4 pentru echipa Sakurei. Rozalia a bagat mingea in cos de 2 ori, iar Sasuke o data. Mingea era la Itachi. Brunetul a bagat mingea in cos. 6-6. Dupa alte minute, Sasuke a mai luat cateva puncte pentru echipa. Toate punctele au fost castigate de Sasuke si Sakura. De cate ori unul dintre ei marca, amandoi bateau palma. Shin nu mai putea de gelozie. Cei doi faceau o echipa perfecta impreuna. Mingea era la Sakura. In acel moment, era 8 la 6 pentru echipa rozaliei. Putea fi 10 la 6 daca nu Ino i-ar fi oferit un fault in toata ,,splendoarea’’ cuvantului. Rozalia statea pe jos, cu genunchiul la piept. Era accidentata la genunchi, era clar. Mai era evident si faptul ca faultul a fost facut intentionat. Sasuke a alergat spre Sakura. O tinea strans in brate si ii zicea sa stea linistita deoarece nu va pati nimic. In urma lui venea alergand Shin si in urma lui ceilalti. Shin s-a apropiat de fata si impreuna cu Sasuke au ridicat-o pe Sakura care de-abia indura durerea. Instructorul a dus-o pe Sakura la cabinet si le-a zis celorlalti ca jocul s-a terminat. Scorul a ramas 8 la 6, dar la urma urmei cui ii pasa de scor, acum, cand rozalia era accidentata ?
Madison a mers pe coridorul intunecos. A coborat scarile, in liniste. Nu vroia sa fie auzita. Cand a ajuns in subsol, fata a grabit pasul. A intrat intr-o camera care nu era goala. Din contra, era plina de oameni cu masti, imbracati in negru. La vederea lui Madison, unul dintre ei spuse :
- Sper ca nu ai dat-o in bara ca data trecuta si ca acum Sakura este ranita grav !
- Ti-am mai zis ! Data trecuta a fost doar un accindent ca Sakura sa nu moara. Totul a fost din vina prostului ala de Sasuke. Nu stiu exact cat de ranita este, insa cu siguranta sufera, zise Madison.
- Bine …dar nu este de ajuns ! se baga in vorba un alt necunoscut. Te-ai bagat in organizatia asta pentru ca o urasti pe Sakura si ai face orice care sa-i provoace durere.Trebuie sa sufere si fizic dar si emotional ! Stii ce ai de facut.
- Da,sefu’, spuse Madison.
- Si planul de lupta este…incepu acelasi om care se pare ca era seful organizatiei.
- Daca nu a luat asta drept o avertizare, incerc sa o ranesc din nou iar daca nici atunci nu obtinem ce vrem, recurg la planul B.
- Si planul B este…reincepu seful.
- Sa il fur pe Sasuke !
Ultimele cuvinte rasunau ca un ecou in camera. Ce vroia aceea organizatie secreta de la Sakura ? Cu siguranta nu aveau nimic cu Sakura, inafara de Madison care nu o inghitea deloc, ci cu tatal acesteia. Sakura era doar o unealta ca ei sa ajunga la tatal ei. Dar oare ce ascundea trecutul ? Sau si mai important, vor reusi acesti oameni necunoscuti sa distruga familia Haruno sau sa-i distruga pe Sakura si pe Sasuke ?

#18
multumesc mult pentru comentarii...am venit cu nextu' si sper sa va placa.

Cap. 9 : ,, Sabia infernului’’

In cabinet, doctorul ii bandaja piciorul Sakurei.
- Asa, acum rana ta e dezinfectata si piciorul tau e bandajat, spuse doctorul. Nu este o rana grava, stai linistita. O sa-ti dau bandajul jos peste trei zile.
Neavand ce spune, adolescenta a scos doar un ,,bine’’ foarte incet. Rozalia a iesit din cabinet, unde, la usa acestuia statea pe o bancuta Shin. La vederea fetei, baiatul a intrebat-o cum se simte.
- Nu a fost cine stie ce rana, ii raspunse Sakura. Doctorul a spus ca imi va da bandajul jos peste trei zile.
- Si poti merge ? a zis Shin tot ingrijorat din cauza fetei.
- Normal ca da ! spuse rozalia si a inceput sa mearga spre dormitorul ei.
Desi mergea schiopatand, Sakura nu vroia sa o ajute Shin. Nu dorea sa-i dea sperante vegi. Se tot gandea unde putea fi Sasuke. ,, Oare nu e interesat de cum ma simt ?’’ gandea Sakura. ,, Oooff…normal ca nu e interesat de una ca mine. Am fost o proasta sa cred ca s-ar uita la o fata ca mine !’’ Ajunsa in dormitor, fata s-a trantit pe pat, gandindu-se la brunet. Dar daca stia unde se afla Sasuke si ce facea el, mai mult ca sigur nu s-ar fi indoit de iubirea fata de ea.
Imediat dupa ce Sasuke a lasat-o pe rozalie in cabinet, acesta a cautat-o pe Madison. Nu a gasit-o asa ca s-a asezat pe o banca afara. Madison, care venise din subsol, s-a aratat dupa 10 minute de cand brunetul statea pe banca. A trecut pe langa Sasuke, fara sa-I spuna nimic. Adolescentul a prins-o, spre nefericirea ei, de incheietura si s-a rastit la ea:
- Ai fi trebuit sa iei vorbele pe care ti le-am spus mai demult drept o avertizare !
- Si acum ce vrei ? Sa imi faci rau ? Ha ! Acum o sa ma tragi de par ?
Sasuke s-a enervat rau. A strans-o de incheietura pe fata, aceasta scotand un strigat de durere.
- Nu ma pune la incercare. Te-am avertizat sa nu te iei de Sakura, iar tu nu m-ai luat in serios.
Brunetul a strans-o si mai tare pe Madison. A impins-o pe aceasta in peretele rece al cabanei, tipand la ea:
- In viata mea nu am strivit gandaci ca tine. Dar stii cum se zice, toate au un inceput !
Brunetul i-a dat o palma grea lui Madison, iar fata a cazut pe iarba. Nimeni nu putea vedea gestul adolescentului, deoarece se aflau in spatele cabanei, la cativa pasi de intrarea in padure. Blonda si-a dus mana la nas, apoi la gura. Din fericire nu-i curgea sange.
- Sa dai intr-o fata…ce gest de nesimtit ! spuse fata pastrandu-si demnitatea.
- Tu nu esti o fata, i-a raspuns nervos Sasuke. Esti o vaca !
Brunetul a ridicat inca o data mana sa dea in blonda, insa, o voce striga de la o fereastra a cabanei :
- Sasuke, inceteaza !
Sasuke a recunoscut vocea calda a Sakurei si s-a calmat. A lasat linistit mana jos. Mereu vocea armonioasa a rozaliei il calma.
- Ai noroc de data asta, spuse Sasuke catre Madison, apoi s-a dus spre dormitorul lui.
Madison s-a uitat o clipa spre fereastra Sakurei, apoi s-a hotarat sa raporteze asta la organizatie. Era putin speriata de Sasuke acum, cand a vazut ca brunetului nu ii este teama sa dea in fete cand rozalia lui este in joc. In dormitorul ei, Sakurei ii venea sa sara de bucurie, daca nu avea piciorul ranit. In mintea ei, dansa conga in timp ce se gandea : ,, Lui Sasuke ii pasa de mine si a luat-o la bataie pe Madison, tot pentru mine ! Yupiii !’’
In timp ce unii dansau conga si unii raportau, brunetul cu ochii de onix se gandea : ,, Ce am ajuns sa fac pentru o fata…fata aia ma innebuneste pe zi ce trece.’’
Restul zilei aceleia a decurs linistit, la fel si noaptea. A doua zi si-a facut aparitia. In camera Sakurei, ea si Lily discutau despre ziua precedenta. Deodata, cineva a batut in usa. Curioase, cele doua au deschis usa, insa nu mai era nimeni. Probabil acel cineva batuse si apoi fugise. Inainte sa inchida usa, bruneta a zarit un plic negru. L-a luat de pe jos, citind cui ii era trimis. Era pentru Sakura. Lily i l-a dat rozaliei, iar ea l-a deschis. Cand a terminat de citit, adolescenta era toata alba ca varul, speriata la culme. Lily a citit si ea continutul si a ramas ca si Sakura… In scrisoare era scris :
,, Draga Sakura Haruno,
Daca vrei sa scapi cu viata din aceasta tabara, ai face bine sa faci ce-ti spunem. Iubitul tau tatic, a facut cea mai mare greseala din viata lui si poate chiar ultima daca nu ascultati de noi. Ne numim ,, Sabia infernului’’ si suntem o organizatie care cere razbunare pe familia Haruno, in special pe tatal tau, un cretin fara egal. Cerintele noastre sunt simple. In primul rand tatal tau ne va angaja din nou la casa lui de moda. Acesta este primul pas, iar celalalte cerinte le vom stabili in momentul in care suntem fata-n-fata cu tatal tau. Vom pleca inapoi la casa ta peste trei zile. Ora plecarii ti-o dam prin alta scrisoare. A, da…sa nu incerci sa fugi din tabara pentru ca nu poti scapa de noi.
Cu multa ura,
,,Sabia infernului’’ ‘’
Asa se incheia scrisoarea. Fetele erau speriate. Ingrozite mai bine zis…

#19
draga bff, nyappy4u...o sa-i fac impreuna pe sasuke si pe sakura in urmatorul cap. (nu asta, celalalt adik cap. 11)...cat despre tragedie, ce pot sa zic...ar fi prea simplu sa fie doar o vara linistita...dak ti se pare multa tragedie acum, stai sa vezi ce tragedii urmeaza... cat despre cap. asta, am cateva probleme legate de el: are mult dialog, putina descriere si faza este ca nu prea imi place...e plictisitor cap. asta so...dar ma rog, fie ce-o fi!

Cap.10: Planul

Fetele au ramas cateva minute mute, fara sa spuna nimic. Se intelegeau din priviri. La un moment dat, Lily a spart tacerea :
- Cine sunt clovnii astia ?
- De unde vrei sa stiu ? spuse ironica Sakura. Trebuie sa am o discutie cu tatal meu cat mai repede.
- In niciun caz nu acum. E timpul mesei.
Fetele au strabatut coridoarele si au ajuns in cantina. Au cautat cu privirile o masa libera. Cantina era plina de tineri si de glasurile acestora. Au gasit intr-un final o masa aproape libera, unde stateau doar Daisuke, Itachi si spre surprinderea Sakurei, brunetul nostru. Fetele s-au asezat langa baieti : Lily langa iubitul ei, Daisuke, rozalia langa brunet. Niciuna nu voia sa arate speriate asa ca, si-au luat o masca fericita in timp ce pe buzele lor apareau zambete false.
- Si, Sasuke, incepu Sakura, ce se intampla de nu stai cu prietenii tai ?
Brunetul nu i-a raspuns fetei. Pe chipul lui se putea citi ingrijorarea.
- Sakura, ai primit vreo scrisoare azi ? a intrebat Daisuke precaut.
Adolescenta s-a facut alba toata. Prima data s-a gandit ca poate cei trei au scris scrisoarea ca sa faca o gluma proasta. Dar vazand ca fratele ei vorbea cat se poate se serios, spuse scurt:
- Da.
- Si eu la fel.
A urmat o liniste mormantala. Nu stiau ce sa zica. Pana la urma, Sakura si-a luat inima-n dinti si a zis :
- Mi-a pierit pofta de mancare. Ma duc sa vorbesc la telefon cu tata.
- Vin si eu, surioara, ii zise Daisuke.
Lily s-a ridicat si ea de la masa, impreuna cu Sasuke. Itachi a ramas singur la masa.
Sakura si-a luat telefonul mobil si au pornit in cautarea semnalului. Din pacate se parea ca nicaieri nu era semnal. Adolescentii au injurat printre dinti. Cand in sfarsit au gasit mult doritul semnal, l-au sunat pe domnul Haruno. Au durat cateva secunde pana acesta a raspuns. Sakura l-a dat pe difuzor.
- Alo, tati ?
- Buna, draga mea, ce mai faci ?
- Aaaa…bine. Uite sunt cu Daisuke, noua mea prietena Lily si cu Sasuke, un baiat.
- Buna, copii ! spuse domnul Haruno. Ce ati patit de ma sunati acum, cand stiti ca am multa treaba ?
- Tata, incepu Daisuke, stii ceva de organizatia ,, Sabia infernului’’ ?
Se putea simti prin telefon surprinderea domnului Haruno.
- De unde stiti de asta ? intreba el.
Tinerii i-au povestit de scrisori. Chiar daca nu voia sa le istorisesca povestea, omul trebuia sa ii lamureasca.
- Cu mult timp in urma, aveam niste angajati la casa mea de moda. Totul era perfect, pana cand am aflat ca erau niste asasini ce omorau rivalii. Nu am permis asta, asa ca i-am concediat si am anuntat politia. Ei, insa, au reusit sa scape de politisti si probabil s-au ascuns tot timpul asta in acea cabana a taberei. S-au numit ,, Sabia infernului’’. Au jurat ca se vor intoarce si ca se vor razbuna. Mai departe nu stiu…
- Cred ca s-au ascuns in subsolul cabanei, iar cand au aflat ca eu si Sakura vom veni in tabara pentru vacanta, si-au facut atent planul, spuse Daisuke. Vor sa ii angajezi din nou.
- Trebuie neaparat sa fugiti de acolo, zise domnul Haruno. O sa trimit niste bodyguarzi sa va aduca.
- Nu, zise scurt Lily. E prea periculos. O sa-si dea seama ca vine cineva in tabara si ce au de gand. O sa ii prinda pe drum.
- Are dreptate, instari Daisuke. Trebuie sa plecam singuri. O sa ne despartim ca sa ii ducem in eroare.
- Bine, spuse domnul Haruno, oftand. Nu avem de ales. O sa va despartiti dar cum ramane cu Sakura ? Ea va fi singura ?
- Nu, a zis hotarat Sasuke. O voi aduce eu !
Hotararea din glasul lui Sasuke era de nedescris. Vorbise hotarat, dorind sa o protejeze pe Sakura.
- Esti sigur, baiete ? intreba domnul Haruno. Nu ai nicio legatura cu povestea asta.
- Da, sunt sigur.
Sakura a ramas uimita. Dupa aceea, au hotarat sa plece spre casa la miezul noptii si sa o ia pe cai diferite : Daisuke o lua pe drumul care ocolea mai mult, adica pe cel din dreapta, iar Sakura si Sasuke pe celalalt drum. Domnul le-a mai spus sa nu zica nimanui ca pleaca si ca ii asteapta dimineata ce urma. Dupa ce au inchis telefonul, cei patru au vorbit :
- Deci plecarea la miezul noptii, spuse Sakura. Ce luam ?
- Mergem pe jos pana la statia de autobuz, incepu Sasuke, luam autobuzul, ajungem la gara si luam trenul spre oras. Daisuke tu cum o iei ?
- La fel numai ca prin partea dreapta, ii raspunse.
- Vreau sa vin si eu cu voi, spuse suparata Lily.
- Nu poti, ii zise Sakura. E prea periculos si nu are sens sa vii si tu.
- Are dreptate, instari Daisuke. Oricum vom reveni peste cateva zile in tabara. Iata planul: dupa ce ajungem acasa, anuntam politia, politia ii prinde pe aia si noi revenim in tabara. Simplu !
- Daca ar fi atat de simplu cum zici tu, zise melancolica Sakura.
Intr-adevar, mai usor de zis decat de facut… Mai tarziu cei trei si-au facut bagajele si nu mai aveau nimic de facut decat sa astepte miezul noptii.

#20
am venit cu nextu'. E mai mic, recunosc, decat celalalte. Sper sa fie pe placul vostru...si inca cv! stiu ca in cap. astea actiunea nu o sa fie in tabara insa va asigur ca vor reveni in tabara !

Cap. 11 : Plecarea

Tic-tac, tic-tac…ceasul a scos-o din minti…tic-tac, tic-tac…nu-l mai suporta…tic…
- Da-te naibii de ceas! spuse enervata Sakura, trantind ceasul de pamant.
Liniste…da ! In sfarsit liniste…Rotitele mintii ii se invarteau fara incetare.Se gandea la ce avea de facut. Era 12 fara un sfert. S-a imbracat in niste blugi, o bluza neagra si niste balerini tot negrii. Rozalia era gata insa mai erau 10 minute de neliniste. Un gand i-a patruns in minte. De ce vroia Sasuke sa o duca acasa ? Tocmai el ? Pe chip i-a aparut un zambet copilaros. Si-a amintit momentul in care cei doi s-au sarutat in ploaie. Ce sentiment splendid ! Lily a trezit-o din visare :
- Te vei intoarce ? spuse ea trista.
- Nu stiu…ii raspunse Sakura dar vazand supararea prietenei ei a adaugat :
- Nu-ti fa griji! Ne vom revedea! Scapam de prostii astia si apoi revin.
12 fara 3 minute…
- Trebuie sa plec, ii spuse Sakura. Te voi suna cand sunt in autobuz !
- Ok ! O sa va acopar…Si sa ai grija !
- Pe curand ! ii spuse Sakura strangand-o in brate.
Bruneta a repetat cuvintele fetei. Era ingrijorata pentru ei. Sakura si-a luat trollerul si rucsacul si a plecat. S-a intalnit cu Daisuke si cu Sasuke la poarta. Adolescenta si-a luat ramas bun de la fratele ei, l-a strans in brate si apoi a plecat impreuna cu Sasuke, in timp ce Daisuke pe celalalt drum. Adolescentii mergeau in tacere, pana cand Sakura l-a intrebat pe brunet :
- De ce vrei sa ma duci acasa ?
Sasuke a ezitat putin. S-a gandit cateva secunde apoi i-a zis fetei :
- Simt ca trebuie sa te protejez, sa te apar.
- De ce ? a intrebat Sakura.
Fata vroia sa ajunga undeva…
- Esti oarba ? spuse Sasuke.
Cei doi s-au oprit din mers. Se uitau unul in ochii celuilalt. Nu se vedeau prea bine…era intuneric.
- Nu vezi ca te iubesc ? mai adauga Sasuke.
- Mult timp ti-a mai luat sa aflii asta…spuse Sakura cu un zambet pe fata.
Cei doi s-au apropiat…foarte mult. A urmat un sarut pasional. Sakura a scapat din mana trollerul, si si-a pus mainile in jurul gatului lui Sasuke. Limba baiatului s-a strecurat in lacasul umed al fetei. Nu dura mult si limbile lor s-au duelat. Niciunul nu voia ca asta sa se termine, insa nu aveau timp. Dupa ceva vreme Sasuke a rupt sarutul, iar Sakura l-a muscat usor de buza.
- Sakura, vrei sa fi iubita mea ? intreba Sasuke.
- Ce mult ti-a mai luat sa-mi pui o simpla intrebare…
- Asta inseamna da ?
- Asta e echivalentul unui da, desigur, normal, evident…lista continua ! zise fata amuzata.
Cei doi si-au continuat drumul, tinandu-se de mana. Se tot uitau unul la altul. Dupa putin timp au grabit pasul. Se puteau sarutau, imbratisa, giugiuli acasa. Drumul a fost cat se poate de linistit. Cand au ajuns, nu au asteptat mult timp si a si venit autobuzul. Era noaptea lor norocoasa. Fata a sunat-o pe Lily si i-a spus ca se afla in autobuz. Bruneta nu dormea…era prea ingrijorata. L-a mai sunat si pe Daisuke care se afla si el in alt autobuz. Pe drum, Sakura si-a lasat capul pe umarul brunetului. A adormit in scurt timp. A avut un somn fara vise, iar cand s-a trezit era foarte aproape de gara…




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)