Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

TV vs PC

#1
Carui dintre ele ii acordati mai mult timp? Eu una PC-ul. Acastigat enorm de mult teren Smile Mai ales de cand am net Smile

#2
Cu siguranta aleg PC!Gasesti mult mai multe lucruri folositore pe net decat la TV.Si poti face o multime de lucruri utile pe calculator.Plus ca ce ne-am face daca nu ar mai exista mess-ul?Nu cred ca puteam vorbi prin intermediul televizorului o.O si nici nu cred ca am mai f vazut ata de multe animeuri.Ca la cat de des le dau astia in reluare ne-ar apuca batranetile pana am vedea macar 50 de animeuri...x.x Oricum PC e mult ma dezvoltat si mult mai bine pus la punct decat TV.
[center]† Feeding on chaos †
[Imagine: hiokj.jpg]
† Living in sin †
[/center]

#3
Aleg PC-ul! e super,si poti sa vezi ce vrei pe el..dar pe TV vezi si multe chesti interesante (divesse) deci,singura mea solutie e sa aleg PC-ul,cu toate ca nu prea am voie la el..
[Imagine: bgcopycopyfl1.png]

#4
Hmm....sa ma gandesc.Ambele au un rol important in viata fiecaruia.Cei care petrec mai mult timp in fata calculatorului...alegerea este mai mult decat iminenta.Si vice-versa.In cazul meu...aleg Pc.Din simplul motic ca ce este la TV..poti vedea si pe net.Si ink multe alte lucruri interesante.
[Imagine: comanda1semnatura.png]
My sin is Pride.
I'm on my highway to Hell!
Yuki is my kamy-sama. So...Shut the f*** up!
Criticii nu-i pot ranii pe creatori decta cu permisiunea acestora.


You tried to hold me under, I held my breath
Alone and now you wonder, what I possess
Nothing you can say , nothing's gonna change what you've done to me
Now it's time to shine, I'm gonna take what's mine
While you're burning inside my light




#5
Pc-ul mai ales de cand am net. La Tv ma mai uit doar la stiri, la un documentar sau cand mai dau un film. Sunt zile cand nici nu deschid televizorul.

#6
pai eu aleg PC-ul pt ca am net si ca il folosesc mult mai mult decat TV-ul. la PC stau vreo 10-15 ore, dar la TV 1-2 ore. da a fost o perioada in care nu mam uitat la TV timp de 2 luni si nu iam simtzit lipsa 10

A BIG VOTE FOR PC<:-P

#7
bun... deci cel mai mult ii acord timpm pc-ului... nu cred ca multa lume ii acorda mult timp tv-uli... deci la tv te uiti numa la ce te intereseaza... dar la pc poti face orice...(aproape)
[Imagine: 20080626090306.jpg]

Imi aprind visatoare o tigara. Fumul trece lenes si nepasator prin fata mea, formand niste spirale demne de admiratia unui artist..



#8
Pai sa le iau pe ambele-n parte, asa, cam cat timp petrec eu in fata fiecaruia.
TV: in afara faptului ca ma mai uit la vreo 2-3 emisiuni si filme ocazional, nu mai stau deloc in fata lui. Cam 2 ore pe zi.
PC: cel putin 7 ore stau in fata lui, in timpul saptamanii de scoala, iar in cele de vacanta [iarna] cel putin 12 ore nu ma mai scoate nimeni din camera mea ... iar vara ... hai sa zic 5-6 ore, ca mai mult ies pe-afara.

Dar, pe langa asta, la TV in afara ca vezi lucruri pe care le-ai putea vedea si pe net [si platesti la ele cat nu fac], altceva nu mai poti face cu el... sau il folosesti si la PS ca sa joci jocuri... da' jocurile pe PS oricum apar si pe PC :3

La PC, in schimb, ai internet, ai jocuri cat cuprinde, muzica etc. Poti comunica si cu altii, poti juca jocuri online, poti modifica imagini, descarca poze, asculta muzica, hackeresti alte calculatoare [xD] si multe altele. Este cu mult mai eficient decat TV-ul.

So, aleg PC-ul.

#9
Sa vedem...

am invatat la fac ca razele microunde generate de electronicele noastre (nu doar cuptorul specific) afecteaza sinstemul nervos intr-un fel cam nasol: oboseala, predispozitie spre stari depresive, iritabilitate, cefalee, tulburari cardiace si oftalmice, s.a.

Acum... m-a tinut asta departe de calculator? Geez, poi abia ieri am terminat o intreaga serie de 26 de episoade dupa ore si ore de privit cu ochii cat cepele. Am facut o pauza numai pt ca facea galagie calculatorul, deci il obosisem... Calculatorul e singura piesa de prin casa asta de care nu ma pot plictisi: mereu am ce face pe el... am nervi? caftesc cativa monstri pe flyff... n-am chef de caftit sau de vizionat? dau pe la vreun roleplay... Am chef de un anume tip de anime? Gasesc... si pe langa asta imi permit sa sar peste generice si sa trec direct la actiune (:3)... nu stiu ce inseamna ceva? pt engleza am wordweb, pt restul am google 4...

Darn... computers will take over meh life XD Hope I won't suicide though 24

TV... poi e bun si ala cand n-am chef de nic si e mama la tastatura. Mai un death note subbed in romana, mai un Yu-Gi-Oh GTX (don't laugh... I just like it 10), mai rar cate un film pe care vroiam sa-l vad mai demult dar am uitat sa-l caut pe net... (it happens all the time), mai un pic de animal planet... sau alte trasnai... dar nu sufar reclamele, faptul ca nu-mi pot alege eu ce sa vad, si faptul ca trebuie sa astept sa treaca un opening ca sa vad odata anime-ul (Death Note e singurul la care chiar nu ma deranjeaza opening-ul ^^), samd... dar tot calc-ul e rege in jungla mea 4
[Imagine: KONgirlssleeping-small.jpg]
[Imagine: chibi_137.gif]
Ka, chibi-ul lui JavaLeen

Favorite quote: "Don't tell me he wants to conquer the world? Can't he come up with something more original?" - Lina Inverse (Slayers)

#10
cred ca cel mai logic ar fi sa aleg PCu` deoarece existe un preogram pentru computer cu care poti sa te uiti la televizor! si nici nu iti trebuie net ... l-am avut eu mai demult deoarece nu aveam televizor la care sa ma uit si mi l`a pus tata smile
[Imagine: chibi_467.gif][Imagine: Space_Surfer_by_Yama_desu.jpg]




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)