Nu ești un membru încă? Înregistrează-te acum!
Creează un cont nou  

Tâgâdâmmm - salut !

#1
Hey!

Sunt Alina, am mai bantuit forumuri anime, dar cu alte nickuri 9 . Sunt o fugara 24 . Am 15 ani, bruneta - roscata in devenire , ochi verzi-gri. 24

Imi place :
Sa desenez, sa cant la chitara, sa scriu poezii, sa citesc, sa compun povesti, sa scriu scenarii, sa compun muzica, sa ascult muzica, sa beau MountainDew pana ma sparg, sa mananc chipsuri cu paprika cu inghetata de vanilie, sa stau vara la colt de strada. Imi plac animeurile, ploaia, filmele horror, culorile inchise cu tente deschise [24], baietii, fetele [no offens, da` fetele conduc! 24 ], SMS-urile, beep-urile, glossurile cu gust de chilli, hentai-urile.

Nu-mi place :
Cand altcineva imi fura stilul, plagiatul, mincinosii, prefacutii, accentele de pitipoanca si cocalar, blondele, blonzii cu ochi albastrii, Takumi [NaNa 24 ] si etc =]] .

Imi plac la nebunie anime si manga. Nu pana la moarte, dar imi plac foarte mult. Mai ales cele pline de romantism, muzica, boyXgirl cum sunt Bokura Ga Ita, Lovley Complex, NaNa, Honey and Clover etc.
Animeuri vizionate :

Toate seriile date pe Animax. [incluzand si ceea ce ruleaza acum] .
Bokura ga ita
Lovley Complex
One Piece
Air
Vampire Knight
Yu-Gi-Oh
BeyBlade
Dragon Ball
Fate/Stay Night
School Days
FMA : brotherhood - onGoing
Phantom

Si voi reveni maine cu cealalta parte a listei :]] .

Ce muzica ascult? .. De toate.. Chiar de toate.. Inafara de manele si populara. No offens, but I`m not that kind of girl... Imi place in special punk-ul . Dar si rapp-ul e bine venit, la fel si rockul si popul.. Nimic nu lipseste :]] . Daca ma puneti , ascult si tribala =]] .

Sper ca o sa ma integrez aici :X si ceva mai important decat cele up there ^ .. I wanna make friends , guys :X . So, arigatou 8 !

#2
Bine ai venit pe Animezup, BiTteR.Dew!
Sper ca o sa iti placa aici, o sa te simti bine si o sa iti faci multi prieteni!
Zuppy te primeste cu bratele deschise!

Happy posting si have fun! Nu uita sa te distrezi!
Salut! Eu sunt Zuppy, mascota oficiala a Animezup!
Daca esti nou pe site, poti citi aceasta introducere, si sa afli mai multe despre noi.
Nu uita nici de regulament!
Sper sa ne vedem pe forum sau pe portal. Pe forum iti poti posta fic-urile sau desenele, sau poti discuta cu ceilalti utilizatori. Avem categorii multe si diverse, pe gustul fiecaruia!

Daca esti fan manga, sa stii ca poti citi manga-uri traduse in romana pe Mangazup.

Zup e cel mai tare!

#3
Bună Alina, bine ai venit pe forum. Sper să te simti bine aici şi să îţi faci cât mai multi prieteni noi.
Recunosc, nu am citit întreaga descriere dar am vazut acolo nişte detalii. ZIci că nu îţi place de Takumi din Nana, hmmm?! Îmi poti argumenta un motiv, sau ceva asemanator, pentru care nu îţi place tipul?
Şi eu am vazut Nana şi sunt un HUGE fan 15 cele două au o poveste de wow şi sincer animeul merită toată osteneală. Îl ador, chiar şi acum este printre preferatele mele. Care a fost personajul care a avut cel mai mare impact asupra ta, din acest anime? 15

Îţi place hentai, interesant . Ai aici o pervă cu ştampilă care îţi urează un bun venit în club!!!

Hi hi hi , nu ştiu ce aş mai putea spune. Ne mai cititm pe forum!

Şedere placută!

:bye:

#4
well...in mod normal nu salut noii veniti ( nu ca nu cred ca ei ar merita), dar citesc de fiecare data saluturile lor. tagadammm suna foarte tare21
si de la o non ascultatoare de "manele si populara" la alta , maniaca a lumii imaginare la o alta maniaca creatoare, de la o persoana super cinstita ( amuzanta din prima) la o alta, Tin sa iti urez bun venit pe forum.
postul tau mi se pare super sincer si amuzant, m-a facut sa zambesc, nu sa am reactia nepotrivita de: uh..un alt user nou, asa ca WELCOME
Mountain Dew, ei? Well..Do the Dew..but don't Dew (it) at home 21)
ja ne.
[Imagine: sigbylis-2.png]
From time to time, we all have to write our own blank page.


_______________________________________________________________

#5
Deci -dupa o lunga absenta de a mea pe aici pe forum, ca deh si eu sunt fugara 15- nu puteam sa tac din gura, mai ales ca semeni 80 % cu mine 21.

Sa-ti spun cu ce ne asemanam si apoi trecem la intrebari, oke?
Si mie-mi place sa citec, sa scriu povesti si sa scriu scenarii. Si mie imi place ploaia si hentai [ooops, chiar am spus-o?xD] Si, la fel, si mie imi plac anime-urile incarcate pana la refuz de romantinsm si muzica.

Deci semanam, darling, iar aste e de bine pentru ca din start, uh vei fi prietena mea *mwahaha* [ma rog, doar daca vei vrea si tu, nu pot sa te oblig =)]
Si a da. Te iubesc pentru ca esti bruneta-roscata in devenire si ai ochii verzi-gri [exact cum mi-as dori sa fiu eu 105]

Intrebari [desi sunt mai degraba niste aberatii] :
1.Cu ce personaj crezi ca te asemeni cel mai mult din anime-urile mentionate?
2.Ai vreo melodie care sa te reprezinte?
3.Ce alegi, kiss or hug? [eu una le aleg pe aman2 8]
4.Want to be my friend 15? B'coz I want to be your friend :].

Well, asta e. Sper sa te simti bine pe aici si sa te acomodezi repede.

Bye Bye Boo *hug*!

#6
Ne,ne,ne,ne,ne,bun veniiii~iiit <333[Sunt hiper-activa azi]
Ghici ce reactie am vazut cand am zarit numele topicului ?HOLY SH...OES!
Sunt la mama la birou si cum ma plictiseam,am luat scaunul cu roti [man,I love them] si am inceput sa ma fatai cu el prin birou zicand Tagadam,Tagadam o.o' [Eram singura,altfel nu stiu daca as fi facut-o 24)]
Revenind,animeuri cu mult romance?Kyaaa <33 Ai vazut Toradora?Sau Skip Beat?@.@ Apuca-te ,sunt bestiale =D
Revenind x2,ai citit manga? Daca da,ce gen preferi ? [Me can give you some tips]
Btw,MOUNTAIN DEW,SMS,CHIPS FTW! xDDD


P.S :Se scrie offence <3
LOLNOPE

#7
@ Teh
10x for greetings hug
Motiv anti-Takumi >{ Yaaay, il urassc! =]] } La inceput s-a purtat cu Nana K. ca si cand ar fii fost una din multele fete care isi dorec o noapte cu el. Nu ca nu ar fi fost adevarat, intr-o oarecare masura, dar si modul in care a vorbit despre ea cand s-a vazut cu Shin si Nobu la acea petrecere m-a deranjat extrem de tare .. Ceea ce a dus la o simpla antipatie fata de el . Apoi [I`m a HUGE fan of ShinX Reira] , el a fost motivul principal din cazua caruia Shin si Reira s-au despartit. Si mai e faptul ca desi Hachi tine foarte mult la Nana O., am impresia ca Takumi vrea sa o monopolizeze [poate nu vedeti legatura , dar eu o vad foarte clar =]] ].
Personajul cu cel mai mare impact? Cred ca Ren ... In acelasi timp ii placa ceea ce facea [muzica pentru Reira] , dar isi dorea o viata linistita alaturi de Nana si cuma spus sin in manga [Spoiler!] ca ar fii fericit ca el sa stea alaturi de ea, in timp ce ea isi continua cariera, ori ea sa renunte la cantat si sa ramanana alaturi de el.. Desi stia ca asa ceva nu se va intampla. Si daca ai citit din manga, in continuare, stii perfect cat de mult tinea el la Nana . T________T Dar de asemeni, il ador pe Shin :X . Tipul e varianta masculina a Laylei. Amandoi cauta sa fie iubiti, dar si consolati. :X

@ Lithium-Angel
Ma bucur ca am reusit sa starnesc un zambet :]], desi nu ma aflu aici de mai mult de o zi . I`m feelin' funny 15 . Sper sa ne intelegem hug .

@ Kyandee
Ohh, I see 15 . Tu esti genu' de prietena predestinata 15 . Imi convine hug .
1.Personaj? Hihi =]] ... Cu Nobu.. Sunt fata, stiu =]] . Dar suntem asemanatori . Adica nu foarte transparenti in ceea ce priveste sentimentele, dar nici genul de persoane inchise care nu dau voie sa iasa niciunui indiciu in lumea materiala.
2.Sa ma reprezinte? Nu m-am gandit niciodata la asta :]] .
Dar acum ca spui 39 - GreenDay - Boulevard of Broken Dreams :X
3. Same, sis hug . I like to kiss and to be kissed. I love to hug and to be hugged xD :X .
xOxOx 24
4. Sure, girl. Why not? 15. Own me for now on! 24

Love :X

@Mitzuke
24) You`re funny 21 . Imi place.
"Revenind 1" - Nu le-am vazut si ma voi uita . Asta era o intrebare pe care am scapat-o ieri. Imi recomandati anime-uri? T_T U know.. Love, music, Shoujo, Shounen, etc.
"Reveind x2" - Ador Shoujo gen Nana, Seinen ge Air, dar si Shounen gen Bleach.. Si da, imi place hentai.. =) .

Hope we`ll become really good friends hug !


Don`t forget, dudes : "Do the Dew! Mountain Dew" :X Ja ne !

#8
Hi Hi!5Bine ai venit!!:welcome:

Si mie imi place Nana...e unul dintre cele mai bune animeuri pe care le-am vazut alaturi de Gravitation8 si Death Note:X....Dintre personaje imi plaace Reira si perechea ReiraxShin e cea mai buna....adica se potrivesc cel mai bine (am o prietena pe care o tachinez cu chestia asta 65 ) si Takumi e dragut da e mult prea rau...si nu-si arata sentimentele...ii pasa doar de Reira si de Nana nu :cry:....
And I have some questions for you:

1.Care e trupa ta preferata sau cantaretul/a?
2.Ai vazut Graviation si Death note?
3.Cati prieteni ai?Mai ai un locusor micut si pentru mine 108 ?

Sper sa ne intelegem :bye:
[Imagine: YulySigg.png]

A person needs a little madness, or else they never dare cut the rope and be free.

[Imagine: Yuly_sigcopy.png]

#9
10x , Yulyutza_I :X . Yessss !! Reira x Shin is my fav too T___T :X I soooo love them 38 .

1. Uu.. Hard one..
Inainte imi placeau cei de la Linkin park, dar mai nou numai sunt ceea ce au fost.. Imi plac Muse, The Rasmus,Guns n' Roses, SexPistols, Breaking Benjamin, Anna inspi'Nana, 3 days grace, 3 doors down, Lady GaGa, GreenDay, Eminem, PussycatDolls, Debussy, Yurima etc.

2. Da si mi-au placut extrem de mult :X . Din Gravitation imi place mult de Hiro . Iar din DN de Matt :X aka Mail Jeevas.

3. Intrebare de baraj 24 .. Glumeam.. Logic ca mai am hug . Doar de aia sunt pe aici, nu? 15

Si eu sper hug

#10
Iata ca am trecut si eu pe aici si mi-a atras atentia descrierea ta, asa ca nu ma pot abtine sa nu-ti urez bun venit hug 4.
Nu-ti place de Takumi? Perfect! Eu il urasc din toata inima grr. In schimb il iubesc pe Shin...sau il iubeam pana sa vad ce infatisare schimbata avea la sfarsit 39
Ziceai daca iti recomandam vre-un anime..Ce zici de "Code geass", sau l-ai vazut? E shounen, insa este exceptional dupa parerea mea :X.
Umm..o intrebare..hm.. Ce parere ai despre yaoi?
Cam atat..distractie placuta Smile
:bye:
Legile lui Murphy:
Daca ceva functioneaza, nu-i bine sa-l repari.
*
Sexul este unul din cele 9 motive ale reincarnarii. Celelate 8 nu sunt importante.
*
Tot ce e bun: ori e imoral, ori este ilegal, ori ingrasa.

*My anime list*




Utilizatori care citesc acest subiect:
1 Vizitator(i)